Neler yeni

FutureRestore ile 11.3-11.3.1Restore (SHSH Kaydı ile) [Windows]

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Şu an için kullanım dışıdır.

Video Anlatımın Altında Mevcuttur
Hazırlıklar :

1. Masaüstünüzde "Downgrade" isimli bir klasör oluşturun.

2. Öncelikle bu adresten shsh kayıtlarınızı indirmeniz gerekiyor.

3. İndirdiğiniz zip dosyasının içerisindeki hangi sürümdeyseniz o sürümün klasörünün içerisindeki .shsh2 dosyasını masaüstünde oluşturduğunuz "Downgrade" klasörüne kopyalayın.

4. Sonrasında adresinden restore edeceğiniz ios versiyonunun cihazınıza uyumlu olan versiyonunu indirip yine masaüstünüzdeki "Downgrade" klasörüne atın.

5. bu adresten FutureRestore 'un windows için olan son sürümünü indirip, zip içerisindeki klasörün içerisinde bulacağınız exe dosyasını yine masasüstünüzdeki "Downgrade" klasörüne atın.

6. bu adresten en son "NonceBoot" ipa sını indirip yine masasüstünüzdeki "Downgrade" klasörüne atın.

7. Son durumda masaüstünüzdeki Downgrade klasörünün görünümü bu şekilde olmalıdır.
1517948176413.png
Not: isimler farklı olabilir.

İşlemlere başlıyoruz

1. Cydia Impactor ile NonceSet ipa sını telefonunuza yükleyip açın.
Nasıl kurulacağını bilmiyorsanız: Cydia Impactor Nasıl Kullanılır

PHOTO-2018-06-14-16-53-18.jpg
Sadece enter your generator here yazan yere aşağıdaki kodu yazacaksınız, altındaki anahtarlara dokunmayın.
Araç tek seferde çalışmayabilir sürekli denemeye devam edin

2. adımda downgrade klasörüne attığınız shsh dosyanızı bir plist editör ile açın. Ben "Plist Editor Pro" isimli programı kullandım.

İndirme linki:

3. Açtığınız shsh dosyanızda ctrl+f komutu ile arama kutucuğunu açıp "generator" kelimesini aratın.

4. Aşağıdaki şekilde bir bölüm karşınıza gelecek. Bu bölümde "string" yazan kısımdaki kodu not alın.
1517948176482.png

Bu kodu Nonceboot uygulamasına yazıyoruz.

1- Öncelikle ipsw.me adresinden cihazınıza uygun imzası açık en güncel ios sürümünü indiriyorsunuz.
2- İnen ipsw dosyasının uzantısını zip olarak değiştirip klasöre çıkartıyorsunuz.

BuildManifest.plist dosyasını bulma
-Bu dosyayı klasörün ilk kısmında görebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 1558

Baseband dosyasını bulma
-Firmware klasörünün içerisinde cihaz modelinize göre aşağıdaki listeden kontrol ederek dosyayı alabilirsiniz. .bbfw uzantısına sahip olan dosya olacaktır.
Ekli dosyayı görüntüle 1556
Ekli dosyayı görüntüle 1559

Sep Dosyasını Bulma
-Öncelikle cihazınıza linkinden ücretsiz olan uygulamayı indirin. Uygulama indikten sonra üstten “System” kısmına dokunun. Burada sağ kısımda size cihazınızın model bilgisini verecektir. Bunu bi kenara not edin.
Ekli dosyayı görüntüle 1560

-Yine zip haline dönüştürdüğünüz ipsw dosyanızı çıkarttığınız klasöre gelin ve “Firmware\all_flash” klasörüne ilerleyin. Biraz önce not ettiğiniz cihaz model bilginize göre cihazınıza uygun olan .im4p uzantısı ile biten dosyayı downgrade klasörüne kopyalayın.
Ekli dosyayı görüntüle 1557
Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra sıra geldi futureRestore da kullanacağımız kodumuzu düzenlemeye...
Bu kısımda “.shsh , .bbfw , .plist , .im4p ve .ipsw” ile biten kısımları kendi dosyalarınıza göre güncellemeniz gerekmektedir.

Kod:
futurerestore.exe -t iPhone7,2_n61ap_11.1.2.shsh2 -b Mav10-6.30.04.Release.bbfw -p BuildManifest.plist -s sep-firmware.n61.RELEASE.im4p -m BuildManifest.plist iPhone_4.7_11.1.2_15B202.ipsw -d
Ekli dosyayı görüntüle 1561

5. Masaüstünüzdeki "Downgrade" klasörüne gelin ve klasöre "Shift" tuşu basılıyken sağ tıklayarak "Komut Penceresini Burada Aç" klısmına tıklayın.

6. Açılan komut satırına bu kodu girin.Aşağıda yazacağım kodu belirttiğim kısımları güncelledikten sonra girin;

Kod:
futurerestore.exe -t shsh_dosya_adi.shsh2 --latest-baseband  --latest-sep ipsw_dosya_adi.ipsw -d

7. .shsh ile biten turuncu ile belirttiğim kısma kendi shsh dosyanızın adını, downgrade klasörünüzde olan shsh kayıdınızın adını uzantısı ile birlikte yazın.

8. Yeşil işaretli olan yere; indirdiğiniz ipsw dosyasının adını uzantısı ile birlikte yazın.

9. Tüm bunları yaptıktan sonra ekran görüntünüz aşağıdaki şekilde olmalıdır.
1517948176544.png
Not: Ekran görüntüleri 11.1.2 sürümüne aittir ancak yöntem tamamen aynıdır. yukardaki kodu kullanarak restore edebilirsiniz

11. Artık "Enter" tuşuna bastığınız anda cihazınız belirttiğiniz sürüme restore olmaya başlayacaktır. Burada biraz sabırlı olun ve pencereyi kapatmayın sakın. İşlem normalden uzun sürebilir. Lütfen sabırlı olun.

1517948176580.png
1517948176622.png
1517948176657.png
1517948176695.png
1517948176733.png
1517948176769.png
1517948176809.png
1517948176846.png

"Done: Restoring Succeeded" yazısını gördüğünüzde herşey tamamlanmış olacaktır. Bir süre bekleyin ve cihaz tertemiz restore edilmiş şekilde açılacaktır.
Sonrasında kendinize göre kurulumunuzu yapabilirsiniz.

Herşey bu kadar, tertemiz cihazınız hayırlı olsun :thumbsup::sifone:

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Moderatör tarafından düzenlendi:

M3HM3T

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bu sistemi denedim ama olmuyor!!!başka bir yöntem varmı x için komple format ata bilecegim ssh le??

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bu sistemi denedim ama olmuyor!!!başka bir yöntem varmı x için komple format ata bilecegim ssh le??
BU işlemler şu anda sadece 7+ cihazlara kadar geçerli. daha üst cihazlarda yapılamıyor maalesef

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
ios 11.3 beta2 ile birlikte latest baseband ve latestsep komutları bazı kullanıcılarda çalışmadığından, bu dosyaları ipsw içerisinden nasıl alabileceğinize dair anlatım konuya eklenmiştir. Spoyler bölümünden bakabilirsiniz.

Yeni anlatım, komutlar ve futureRestore işlem komutları konuya eklenmiştir.

Son düzenleme:

ercan1027

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar ben yaptım gayet başarılı. Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ercan1027

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yapamayan arkadaşlara yardımcı olurum.

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
ios 10.3.3 sadece 5slermi sürüm düşürüyor i6 10.3.3 downrage yapamazmıyım yalnızca aynı sürümü mü restore ederim ?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
ios 10.3.3 sadece 5slermi sürüm düşürüyor i6 10.3.3 downrage yapamazmıyım yalnızca aynı sürümü mü restore ederim ?
Downgra7de isimli uygulama şu anda sadece A7 işlemcili cihazlar için geçerli.

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
var benim cihaz i6 ios 10.3.3 jailbreakta var tmp dosyalarından bazılarını silmişim ? o dosyaları (ios 10.3.3)tamamını biri upload edebilirmi ? future restore ile aynı sürümü geri yükleyebilirmiyim ? Cihazda safari donmalar oluyor temp klasorüyle tmpyi karıştırmışım :)

corleone.vito1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
baska turlu sifirlama imkani yokmu yaw. Pis sistem ustune kurduk hic saglikli calismiyor.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
baska turlu sifirlama imkani yokmu yaw. Pis sistem ustune kurduk hic saglikli calismiyor.

şu an için yok.. coolstar semirestore çıkarırsa yada cydia eraser güncellenirse o zamn yapabileceksiniz.

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

Hocam 2 gün uğraştım bu zıkkımla busefer son sürüme güncelliyorum heralde gitti jb dedim. En sonunda yaptım. İnanın sadece güncellemesini bekliyorsunuz komutları girmeniz 1 dakikanızı almıyor.

corleone.vito1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

Hocam 2 gün uğraştım bu zıkkımla busefer son sürüme güncelliyorum heralde gitti jb dedim. En sonunda yaptım. İnanın sadece güncellemesini bekliyorsunuz komutları girmeniz 1 dakikanızı almıyor.
Futurerestore yapamiyorum ben shsh kaydim yok. Yani yok sanirim istemeden almadiysam :) onun icin baska sekil ariyodum.

Tips
Tips
Üst Alt