Neler yeni

Future Restore ile 11.3.1 Restore (SHSH kaydı ile) [MacOS]

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Şu an için kullanım dışıdır.

iOS11.3.x sürümlerinde futurerestore ile aynı sürüme ya da iOS 11.3.x sürümlerine restore etmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Gereksinimler

1. -iOS 11.3.1 IPSW ( ipse.me sitesini kullanabilirsiniz. ) ( )
  2. -iOS 11.1.2 SHSH Blobs ( Daha önceden kaydetmeniz gerekiyordu.)
  3. -Future Restore ( MacOS )
  4. -Cydia Impactor
  5. -NonceBoot IPA
  6. -İnternet bağlantısı

Adımlar

1-> Kolay ulaşabileceğiniz bir klasör oluşturun, öreneğin masaüstünde.

12.jpg

2-> NonceBoot IPA'yı Cydia Impactor aracılığıyla yükleyin.
Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız: Cydia Impactor Nasıl Kullanılır

3-> SHSH dosyanızı bir metin editörüyle açın, (MacOS için Command+F) ile generator araması yapın.

4-> generator kelimesinin altında 0x2297840b44117efb bunun gibi bir kısım göreceksiniz.

13.jpg

5-> Bu kısmı Nonce Boot ile cihazınıza kaydedin.

PHOTO-2018-06-14-16-53-18.jpg
Not: Araç tek seferde çalışmayabilir, birden fazla deneme ile çalıştırabilirsiniz.

6-> MacOS için: Terminali açın. futurerestore_macos dosyasını terminal üzerine sürükleyin. Ardından
Kod:
-t (KENDİ_SHSH_BLOB_ADI).shsh2 --latest-sep --latest-baseband (IPSW_DOSYA_ADI).ipsw
yazıp enter tuşuna basın.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Furure restore Cihazınızı ve shsh2 dosyasını tanımlayıp baseband ve sep dosyalarını indirmeye başlayacaktır. İşlemler bitince cihazınız recovery mod'a girecek ve IPSW dosyasını çıkarıp cihaza aktarmaya başlayacak. Aktarım tamamlanınca cihazınız yüklemeye başlayacaktır.

Bütün işlemler tamamlanınca cihazınız tertemiz bir şekilde açılacaktır.

Windows kullanımı için: [Windows] FutureRestore ile 11.3-11.3.1Restore (SHSH Kaydı ile)

Son düzenleme:

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Teşekkürler..6s 10.3.1 den 11.1.x geçsem tekrar 10.3.1 düşürme oluyor mu?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Shsh kaydımızı şimdi alamayız değil mi ?

DabbidiBa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Mis gibi oldu :)
Teşekkürler

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PIRSUS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
dostum az önce yaptığım bir hata yüzünden sürümden oldum shsh2 kayıtlarım mevcut 11.2.5 deyim ipa dosyasını telefona yükledim yanlız açılıp kapanıyor jailbreak mı lazım sürüm düşürme için

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
dostum az önce yaptığım bir hata yüzünden sürümden oldum shsh2 kayıtlarım mevcut 11.2.5 deyim ipa dosyasını telefona yükledim yanlız açılıp kapanıyor jailbreak mı lazım sürüm düşürme için
bu program ile sürüm düşürme yapılamıyor maalesef.
Belirtilen Noncesetter programı da 11.1.x sürümlerindeki açık ile çalışıyor. O açık da sizin sürümünüzde kapatıldığından jailbreak için beklemeniz gerekecek.

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Keşke veraiyon düşürme olsa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bi forumda okumuştum 11.2.5 sürümü ile 11.1.x sürümlerinin sep ve baseband dosyaları arasında bi fark olmadığını aynı olduklarını ve 11.2.5 shsh kaydı ile 11.1x sürümlerine futurestore ile geri dönüş sağlanabildiğini bunun iphone 5s ile denendiğini ve olumlu sonuç alındığı yazıyordu. Bu ne kadar doğru yada doğru olabilirmi.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
bi forumda okumuştum 11.2.5 sürümü ile 11.1.x sürümlerinin sep ve baseband dosyaları arasında bi fark olmadığını aynı olduklarını ve 11.2.5 shsh kaydı ile 11.1x sürümlerine futurestore ile geri dönüş sağlanabildiğini bunun iphone 5s ile denendiğini ve olumlu sonuç alındığı yazıyordu. Bu ne kadar doğru yada doğru olabilirmi.

Restore için gerekli tek şey baseband veya sep değil. İşlemlere başlamadan önce ayarladığımız nonce önemli. iOS 11.1.2 sürümü sonrasında nonce ayarlayamadığımız için maalesef mümkün değil.

ibrahimkapan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Allah aşkına nolur biriniz bana yardım etsin. Cihazım iPhone x Şimdi ben Electra 1.0.4 jailbraki kurdum cihazıma herşey iyi gidiyordu sonra bi güncelleme geldi cydia installer’e haliyle güncellemesini yaptım cihaz açıldı kapandı bende tekrar girdim cydiaya ama bi baktım ki bütün repolar boş gözüküyor ve bende anlamadığım için cydia installeri geri sildim ve cydia uygulaması tamamen gitti ne yaptım ne ettim cydiayı tekrar yükleyemedim ama Hale’n Anemone duruyor onu da bir türlü silemedim ve jailbreaki de tamamen kaldıramadım Telefonu tamamen sildim ama gene gitmedi bir kaç defa gene electradan jailbrak yapmak istedim bu sefer de error topanga hatası verdi.şimdi benim ne yapmam gerek tekrardan cydiayı yükleyebilmem için yada şuanki jailbreaki sileyim lütfen yardım edin sürümüm şuan 11.1.1. Bu shsh yüklemesini yapabilir miyim iOS 11.1.2 yükselteyim en azından. Lütfen çok acil bana yardım edin.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Allah aşkına nolur biriniz bana yardım etsin. Cihazım iPhone x Şimdi ben Electra 1.0.4 jailbraki kurdum cihazıma herşey iyi gidiyordu sonra bi güncelleme geldi cydia installer’e haliyle güncellemesini yaptım cihaz açıldı kapandı bende tekrar girdim cydiaya ama bi baktım ki bütün repolar boş gözüküyor ve bende anlamadığım için cydia installeri geri sildim ve cydia uygulaması tamamen gitti ne yaptım ne ettim cydiayı tekrar yükleyemedim ama Hale’n Anemone duruyor onu da bir türlü silemedim ve jailbreaki de tamamen kaldıramadım Telefonu tamamen sildim ama gene gitmedi bir kaç defa gene electradan jailbrak yapmak istedim bu sefer de error topanga hatası verdi.şimdi benim ne yapmam gerek tekrardan cydiayı yükleyebilmem için yada şuanki jailbreaki sileyim lütfen yardım edin sürümüm şuan 11.1.1. Bu shsh yüklemesini yapabilir miyim iOS 11.1.2 yükselteyim en azından. Lütfen çok acil bana yardım edin.
Maalesef shsh kayıtlarınızı daha önceden almış olmanız gerekiyordu. Diğer sorunlarınız için sitede gerekli başlıklar mevcut. Onlara bi göz atın.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Anlatım 11.3 sürümüyle çalışacak şekilde güncellenmiştir.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bilgi için teşekkürler. 6s 10.3.1 jailbreak var. 10.x den 11.4 kadar olan surumlerin shsh kayıtları mevcut. Acaba 11.3.1 geçince ki geçmek için araç güncellendimi bilmiyorum tekrar 10.3.1 cihazı düşürebilirmiyim ?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Bilgi için teşekkürler. 6s 10.3.1 jailbreak var. 10.x den 11.4 kadar olan surumlerin shsh kayıtları mevcut. Acaba 11.3.1 geçince ki geçmek için araç güncellendimi bilmiyorum tekrar 10.3.1 cihazı düşürebilirmiyim ?

Cihazınızı 11.3.1’e geçirebilirsiniz ya da 10.3.1’e tekrar sıfırlayabilirsiniz cydia eraser ile.

JailbreakTR

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazınızı 11.3.1’e geçirebilirsiniz ya da 10.3.1’e tekrar sıfırlayabilirsiniz cydia eraser ile.

JailbreakTR
11.3.1 geçtikten sonra tekrar downgrade yapabilir miyim 10.3.1 sürümüne ?

124wsx3

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Şimdi abilerim benim cihazım iphone 5s - ve 11.1.2 ye SHSH kaydım var. Bu Yöntem İle 11.3.1 den 11.1.2 ye düşürebilirmiyim ?

tamerafyon

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
yazılanları eksiksiz yapmama rağmen permisson denied hatası alıyorum.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
yardimlarinizi bekliyorum

Terminal’e chmod 755 yazıp futurerestore_macos ‘i sürükleyip enterlayın. Sonra tekrar deneyin. Ama şu aralar latest komutları çalışmayabilir konuyu revize edeceğim bugün.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt