Neler yeni

Ext3nder Nedir Nasıl Kullanılır? // Bilgisayar Olmadan Otomatik İmzalama

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
maxresdefault.png

Cydia'nın yapımcısı Saurik tarafından geliştirilen ve Julioverne'nin tweak haline getirdiği bu araç ile telefonunuz üzerinden .ipa uzantılı iOS uygulamalarını yükleyebilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu araçla birlikte otomatik imzalama, yedekleme gibi hizmetlerini kolayca kullanabilirsiniz. Tüm bunlar için Jailbreakli cihazınız ve Apple Kimliğiniz yeterli olacaktır.

Jailbreak araçları son zamanlarda daha farklı bir şekilde çıkıyor. Daha önceden bilgisayar üzerinden yapılıp tekrar bilgisayara ihtiyaç duymayan ve kapatıp açmayla dahi bozulmayan jailbreakler vardı. Bu olay artık yerini telefon üzerinden yapılan araçlara bıraktı. Ancak burdaki sorun araç telefona nasıl yüklenecekti.
Bunun için 2 çözüm var.
1) Geliştirici hesabıyla imzalanmış bir araç bulup safari üzerinden yüklemek.
2) Bilgisayardan Impactor ile ya da telefondan Extender ile yüklemek.

Bilgisayardaki Impactor ile telefondaki Extender birbirinin aynısı. Ancak Extender orijinal haliyle sadece geliştirici hesabıyla çalışıyor. Bunun çözümü için ise geliştirilmiş Extender olan Ext3nder tweakı ortaya çıktı. Bu tweak jailbreak araçlarımı haftalık belirlediğimiz süre içinde arka planda kendisi hallediyor.

Tweak: Ext3nder installer
Repo: JailbreakTR Repo
Uyumluluk: 10.0 11.3.1

IMG_0473.PNG

Tweakı sitemizin reposundan kuruyoruz. Respring sonrası ana ekranda tweakın ikonunu göreceğiz. Uygulamayı açın.

IMG_0474.PNG

Fazlası kısmından, Setup Login Apple kısmına Apple hesap bilgilerimizi girelim.
Konu Dışı:
Eğer iki aşamalı doğrulama kullanıyorsanız appleid.apple.com sitesinden uygulamaya özgü parola kullanmanız gerekecektir. Aksi taktirde hata alırsınız.

IMG_0475.PNG

Eğerki otomatik imzalamayı aktifleştirmek istiyorsanız Filza ile var/mobile/documents/extender/autosign klasörüne kullandığınız jailbreak aracının .ipa dosyasını kopyalamanız gerekiyor. Special burdan edinebilirsiniz.

Otomatik imzalamayı açmak için Buradaki Auto Signer ipa kısmından aktifleştirin. Resign When missing kısmı kaç gün kala imzalanacağı anlamına gelir. Dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Check Every ise ne kadar sürede bir imza kontrolü yapılacağı hakkında. Burayı ise uzun tutmanızı öneririm çünkü ne kadar kısa olursa pile o kadar etki edecektir.

IMG_0476.PNG

Eğer tüm işlemleri yaptığımıza göre artık otomatik imzalamayı beklemek. Eğer elle imzalamak istiyorsanız Kurulu olanlar kısmından üzerine tıklayıp sign diyebilirsiniz. Herhangi bir ipa yüklemek istiyorsanı ise ipa'yı var/mobile/documents/extender/imported kısmına kopyalayıp Extenderdan İndirilenler kısmına gelip payı bulup üzerine dokunca çıkan seçeneklerden sign diyebilirsiniz.

Aldığınız hataları bu konu altında paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Son düzenleme:

Riko

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
filza ile kullandığımız jailbreak uygulamasını /var/mobile/documents/extender/autosign oraya at demissinz hocam ben goblini nerden bulup ata bilirim oraya ?

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max

bu tarz bildirimler alıyorum uygulamanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
filza ile kullandığımız jailbreak uygulamasını /var/mobile/documents/extender/autosign oraya at demissinz hocam ben goblini nerden bulup ata bilirim oraya ?
ipa dosyasını safari ile indir filza ile aç belirtilen dizine taşı.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
@cheaster33 sıkıntı yok bildirimlerde hata yazıyorsa o zaman olmamış demektir. Her kurulu ipa için AppStore uygulamaları hariç birtakım işlemler yapar. Hepsinin bildirimi bu şekilde gelecek.

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
@cheaster33 sıkıntı yok bildirimlerde hata yazıyorsa o zaman olmamış demektir. Her kurulu ipa için AppStore uygulamaları hariç birtakım işlemler yapar. Hepsinin bildirimi bu şekilde gelecek.
Şimdilik sorunsuz o zaman. Uygulamanın çalışması için açmam gerekiyor mu yoksa her hafta kendiliğinden imzalar mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Tamam teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

musaeren4141

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam iPhone'umu bul da kapatayimmi jb atarken kapatdiydim yeni açtım

Ekli dosyalar

musaeren4141

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam suan iPhone'umu bul vede iki faktörü kapattım insallah olur

musaeren4141

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Oldu hocam cok sağolun iPhone'umu bul açıcıma simdi 2 faktörlü doğrulama açsam simdi sıkıntı olurmu hocam ??? Bide uygulama çalışmadığı zaman elle nasıl kendim yapabilirim imza ısını son sorundur teşekkürler

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Oldu hocam cok sağolun iPhone'umu bul açıcıma simdi 2 faktörlü doğrulama açsam simdi sıkıntı olurmu hocam ??? Bide uygulama çalışmadığı zaman elle nasıl kendim yapabilirim imza ısını son sorundur teşekkürler
İki fakötürlü açık olursa ipa atarken imzalarken sorun yaşayabilirsin. Ayrıca aynı soruyu farklı yerlere yazmayın. Cevap geliyor zaten hızlı bir
şekilde

musaeren4141

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İki fakötürlü açık olursa ipa atarken imzalarken sorun yaşayabilirsin. Ayrıca aynı soruyu farklı yerlere yazmayın. Cevap geliyor zaten hızlı bir
şekilde
Yamam hocam cok özür dilerim cok teşekkürler valla oldu iki faktörlü kapalı kaldın ozaman sıkıntı Yok zaten iPhone'umu bul açtım ama oradada sordum da burayada yazayım elle nasıl kendim imzalarım hocam ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@musaeren4141 İmzalamayı Ext3nder yapıyor. Manuel olarak bilgisayar üzerinden ipa atınca imazalama yapılıyor zaten

musaeren4141

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@musaeren4141 İmzalamayı Ext3nder yapıyor. Manuel olarak bilgisayar üzerinden ipa atınca imazalama yapılıyor zaten
Hmm anladım hocam otomatik yapıyor da yapmazsa falan birdaha bilgisayar cama durumum yok bu yüzden sonda risk almamak icin manuel pc den yapılıyor yanı yaptığını nasıl anlarım hocam peki içimin rahatlaması icin veya kc gün kaldığını son sorundur hocam teşekkürler ilginiz icin

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Ext3nder ayarlarında kaç gün kala imzalayacağı ve kontrol aralığı var. Varsayılan 6 gün olması lazım zaten imzalamaz ise bildirim gelir. İmzalayana kadar uğraşır. Hata gelirse kurulu olanlara gelip üzerine tıklayıp yeniden imzala diyebilirsiniz.

Tips
Tips
Üst Alt