Neler yeni

Eski iphone 6 ekran/kasa değişimi

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Herkese iyi forumlar. 2015 aralıkta garanti değişimli ip6 cihaz almıştım. Geçen sene Mayıs ayı gibi ekranım kırılmıştı çakma ekran taktırmıştım. Sonrasında bataryayı (deji), arka kamerayı, wifi ve gps adaptörünü değiştirdim. Bataryada, wifi ve gpsde de sıkıntım yok fakat ekrandan hiç memnun değilim. Parlaklığı olsun ölü pikseller olsun çok çirkin bir görünümü var ayrıca sanırım ekrandan dolayı üst kısımda ısınma da oluyor. Şuan şarj soketim de bozuldu temassızlık oluyor sürekli. Telefonun kasası sağlam bi sıkıntısı yok. Sizce revize ekran ve şarj soketi alıp değiştiriyim mi yoksa anakart arızalı ucuza bozuk bi cihaz alıp hem ekranı hem de şarj soketini ondan değiştirip kenarda da yedek parça mı bırakiyim?

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Kardeşim sen troll müsün? Neden herkese bu şekilde bir üslupla yaklaşıyorsun ?
degilim ciddiyim telefon tamirinden anlamıyorum elımdekinede cesaret edemiyorum arkadasın tecrübesi var izleriz

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tecrübe demeyelim hocam videoyu açıp izleyerek yapıyorum kafama göre değil o kadar tecrübeli değilim sadece cesaretim var :alkış:

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bende kendi pilimi kendim değiştirdim. Video izleyince çoğu şey halloluyor ama doğru düzgün yapmak lazım.

Flyhigh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Herkese iyi forumlar. 2015 aralıkta garanti değişimli ip6 cihaz almıştım. Geçen sene Mayıs ayı gibi ekranım kırılmıştı çakma ekran taktırmıştım. Sonrasında bataryayı (deji), arka kamerayı, wifi ve gps adaptörünü değiştirdim. Bataryada, wifi ve gpsde de sıkıntım yok fakat ekrandan hiç memnun değilim. Parlaklığı olsun ölü pikseller olsun çok çirkin bir görünümü var ayrıca sanırım ekrandan dolayı üst kısımda ısınma da oluyor. Şuan şarj soketim de bozuldu temassızlık oluyor sürekli. Telefonun kasası sağlam bi sıkıntısı yok. Sizce revize ekran ve şarj soketi alıp değiştiriyim mi yoksa anakart arızalı ucuza bozuk bi cihaz alıp hem ekranı hem de şarj soketini ondan değiştirip kenarda da yedek parça mı bırakiyim?
Şarj soketi başıma bela olmuştu ben 6s de değiştirdim.
Şebeke az çekiyordu ve wifi de öyle.
Sonra parçayı kontrol ettim takılmayan soket falan yoktu.
Yazılımsal olup olmadıgını tam belirlemek için 12.1.1 beta 3 ten 12.2 ye güncelledim :)
Şebeke wifi düzeldi şuan hiç problem yok.
Ama neden soket degiştirdikten sonra böyle bir sorun oldu hiç bir fikrim yok.
Ben ilk başlarda hiç yazılımsal oldugunu düşünmedim çünkü restore yaptıgımda sorun devam ediyordu. Az daha entegre tamirine kadar gidecektim sonra en son bi update yapayım olmazsa entegre dedim ve düzeldi :)
Başınıza gelirse diye belirtmek istedim.

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Konuyla ilgili deneyimi olan yok heralde ilk ben olucam :confundio1:

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Şarj soketinin içinde giydiğiniz giysilerden çıkan tüy, yün kalıntıları olabilir.

Benim cihazım da şarja girmiyordu. Kablodan sandım çünkü oynayınca şarj ediyordu. Belli bir şekilde bırakıp şarj olmasını bekliyordum. Sonra kablo aldım baktım o da aynı. GSM iletişime gönderdim, soket kırık değişmesi gerekiyor dediler 240 TL para istediler.

Cihazı geri istedim ışığı tuttum bir baktım pamuk dolu içi. İnce yorgan iğnesi ile temizledim. Şimdi tıkır tıkır çalışıyor.

İsterseniz önce bir şarj soketine bakın. İçi dolu olabilir.

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İçi temiz gözüküyodu hocam flash tutup bakmıştım daha önceden dediğiniz şekilde çözmüştüm ama şuan öyle değil malesef. Ekran değişimiyle ilgili düşünceniz var mı peki?
Şarj soketinin içinde giydiğiniz giysilerden çıkan tüy, yün kalıntıları olabilir.

Benim cihazım da şarja girmiyordu. Kablodan sandım çünkü oynayınca şarj ediyordu. Belli bir şekilde bırakıp şarj olmasını bekliyordum. Sonra kablo aldım baktım o da aynı. GSM iletişime gönderdim, soket kırık değişmesi gerekiyor dediler 240 TL para istediler.

Cihazı geri istedim ışığı tuttum bir baktım pamuk dolu içi. İnce yorgan iğnesi ile temizledim. Şimdi tıkır tıkır çalışıyor.

İsterseniz önce bir şarj soketine bakın. İçi dolu olabilir.

Tips
Tips
Üst Alt