Neler yeni

Electra Jailbreak'dan Kurtul(mak/arak) unc0ver'a Geçmek

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Öncelikle belirtiyim bu konu unc0ver nasıl kurulur filan tarzı konu değil!

Benim gibi Electra'yı silmek isteyip silemeyen arkadaşlar var. 3 ve 4. isteğe bağlı bölüm

(Neden 1.0.4 sürümü diye soranlar olursa, olumlu yorumları var, tavsiye ediliyor ve sorunsuz bir sürüm olarak söz ediliyor. İstiyenler farklı bir sürüm kurabilirler.)

Sorun ney peki silmesi basit (!)
Eee o zaman konuyu niye açtın diyenler olacak.

Electra'yı silip unc0ver'a geçmek isteyenler var fakat electra'yı aktifleştirip tweak anahtarı açık/kapalı etkinleştiremeyip çare bulamayanları ilgilendiriyor bu konu. Devam edelim...

Öncelikle tweakbox'dan filan electra indirip denemeyi varsa silin electra'yı silin. (yapacağımız işlem tweakleri kaldıracaktır).

Adım 1
-----------

1.1 Electra'nın 1.0.4 sürümünü indiriyoruz.
1.2 Cydia Impactor'ü indiriyoruz ve telefonu pc(bilgisayar)'a bağlıyoruz.
1.3 (Driverları ve iTunes kurulu olması lazım) bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğreniriyoruz. Videonun başlığına takılmayın aynı işlem.

Adım 2
-----------

Jailbreak'ımız ana ekrana gelecektir. Konusundan nasıl yapılacağı detaylıca anlatılıyor.

Adım 3 (İSTEĞE BAĞLI)
-----------

Sonuçta artık jailbreak'ımız aktifleşti ve silebiliriz. nasıl yapılacağı detaylıca anlatılıyor.
İki alternatifiniz var birisi bilgisayar birisi de elinizdeki telefon. İlk alternatifiniz olan konu, ikinci alternatifiniz olan konu

Adım 4 (İSTEĞE BAĞLI)
-----------

Ve son olarak zaten unc0ver yüklemek isteyenler konusundan kurulumu gerçekleştirebilir.

Benim yaşadığım sorunu başkalarıda yaşıyor olabilir diye açtım bu konuyu umarım yararlı olmuştur ve şunu da belirtiyim adımları neden detaylı anlatmadın diyenler olur, zaten konular açılmış ve copy paste yaparsam kopyalamış olurum ve yazı kalabalığına sebebiyet veririm, gerek yok yani. Umarım ihtiyacı olanların işine yaramıştır <3.

GELİŞME!
RollElectra'yı indirerekde daha kolay bir işlem yapabilirisiniz.

Son düzenleme:

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sadece ekran alıntısı kalmış ama bende en kısa (mac kullananlar için) mac os terminali ile electra'dan nasıl kurtulabiliriz diye bir video çekeceğim.

Ekran Resmi 2019-01-25 17.19.10.png

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sadece ekran alıntısı kalmış ama bende en kısa (mac kullananlar için) mac os terminali ile electra'dan nasıl kurtulabiliriz diye bir video çekeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 8650
bi sorum var hani kaldırmak için önce tweakları silmek gerekiyor silmeden yapınca sorun çıkıyor mu çıkmıyorsa bu dediklerime gerek kalmaz direkt olarak işleme geçlilir.

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
bi sorum var hani kaldırmak için önce tweakları silmek gerekiyor silmeden yapınca sorun çıkıyor mu çıkmıyorsa bu dediklerime gerek kalmaz direkt olarak işleme geçlilir.
Ben hiçbir tweak silmedim, iPhone'un sadece jailberakli olması kafiydi. Apple Watch 4'ümü tam anlamıyla kullanmak için jb'den vazgeçtim ve malum iOS 12 için jb yakın. Aslında inanılmaz basit MacOS terminalinde jb silmek. Video ile çekeceğim, elimde bir tane daha JB'li iPhone var.

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben hiçbir tweak silmedim, iPhone'un sadece jailberakli olması kafiydi. Apple Watch 4'ümü tam anlamıyla kullanmak için jb'den vazgeçtim ve malum iOS 12 için jb yakın. Aslında inanılmaz basit MacOS terminalinde jb silmek. Video ile çekeceğim, elimde bir tane daha JB'li iPhone var.
ya benim dediğim şey hani cyberdude'den silmiştim ben onun için cydia'dan Substitute yi silmek lazım ya ilk önce bu işlemi yapmasak direkt silsek problem çıkar mı yani?

corleone.vito1:
bash’tan sonra boslukmu var acaba banami oyle geliyo, yoksa direk bash. diye mi devam, araliksiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
evet bash komutundan sonra boşluk var

Adfectus:
Electra nın eski sürümünü kaldırıp yeni sürümü kurduğumuzda manuel kurduğumuz tweak ler sorun olurmu
Evet sistemde yaptığınız hiçbir şey kalmaması gerekiyor, ne yüklediyseniz veya değiştirdiyseniz kaldırın/eski haline getirin. Sonrasında konudaki işlemleri uygulayın.
yani benim konudaki işlemleri yapmak gerekecek

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
ya benim dediğim şey hani cyberdude'den silmiştim ben onun için cydia'dan Substitute yi silmek lazım ya ilk önce bu işlemi yapmasak direkt silsek problem çıkar mı yani?

yani benim konudaki işlemleri yapmak gerekecek
Tweakleri silmesen dahi bu işlem Tweak klasörünü, dolayısıyla Tweak'lerini de beraberinde silecektir. Tek kalan şey, Tweak'lerin cihazda oluşturdukları kalıntılardır. Bunların yollarını biliyorsan silebilirsin.
Zeppelin için; /Library/Zeppelin klasörü gibi mesela.
Endişe etmene gerek yok.

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Tweakleri silmesen dahi bu işlem Tweak klasörünü, dolayısıyla Tweak'lerini de beraberinde silecektir. Tek kalan şey, Tweak'lerin cihazda oluşturdukları kalıntılardır. Bunların yollarını biliyorsan silebilirsin.
Endişe etmene gerek yok.
birçok tweak var hepsini bilmiyorum cihazda kalması benim için daha iyi ayrıca yeniden yüklememe gerek kalmaz

cydia'yı sildikten sonra sıfırlayacağım peki bu kalıntılar sıkıntı oluşturur mu o zaman?

çok soru sordum ama sıfırlarsam sürümden olur muyum? @veyselfurkan

Endişe etmene gerek yok.
cevabını bekliyorum hocam

Son düzenleme:

Solhan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Öncelikle belirtiyim bu konu unc0ver nasıl kurulur filan tarzı konu değil!

Benim gibi Electra'yı silmek isteyip silemeyen arkadaşlar var. 3 ve 4. isteğe bağlı bölüm

(Neden 1.0.4 sürümü diye soranlar olursa, olumlu yorumları var, tavsiye ediliyor ve sorunsuz bir sürüm olarak söz ediliyor. İstiyenler farklı bir sürüm kurabilirler.)

Sorun ney peki silmesi basit (!)
Eee o zaman konuyu niye açtın diyenler olacak.

Electra'yı silip unc0ver'a geçmek isteyenler var fakat electra'yı aktifleştirip tweak anahtarı açık/kapalı etkinleştiremeyip çare bulamayanları ilgilendiriyor bu konu. Devam edelim...

Öncelikle tweakbox'dan filan electra indirip denemeyi varsa silin electra'yı silin. (yapacağımız işlem tweakleri kaldıracaktır).

Adım 1
-----------

1.1 Electra'nın 1.0.4 sürümünü indiriyoruz.
1.2 Cydia Impactor'ü indiriyoruz ve telefonu pc(bilgisayar)'a bağlıyoruz.
1.3 (Driverları ve iTunes kurulu olması lazım) bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğreniriyoruz. Videonun başlığına takılmayın aynı işlem.

Adım 2
-----------

Jailbreak'ımız ana ekrana gelecektir. Konusundan nasıl yapılacağı detaylıca anlatılıyor.

Adım 3 (İSTEĞE BAĞLI)
-----------

Sonuçta artık jailbreak'ımız aktifleşti ve silebiliriz. nasıl yapılacağı detaylıca anlatılıyor.
İki alternatifiniz var birisi bilgisayar birisi de elinizdeki telefon. İlk alternatifiniz olan konu, ikinci alternatifiniz olan konu

Adım 4 (İSTEĞE BAĞLI)
-----------

Ve son olarak zaten unc0ver yüklemek isteyenler konusundan kurulumu gerçekleştirebilir.

Benim yaşadığım sorunu başkalarıda yaşıyor olabilir diye açtım bu konuyu umarım yararlı olmuştur ve şunu da belirtiyim adımları neden detaylı anlatmadın diyenler olur, zaten konular açılmış ve copy paste yaparsam kopyalamış olurum ve yazı kalabalığına sebebiyet veririm, gerek yok yani. Umarım ihtiyacı olanların işine yaramıştır <3.
Malesef jailbreak olmadı yine

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
2 gündür jb aktif edemiyordum ve bir çözum buldum ilk olarak tweakbox tan Electra1131Vfs indir kurun profile güven diyerek çıkın sonra lngition sitesine girin aynı şekil Electra1131Vfs indirin önemli kısım burda bunu indirmiceksiniz tam indirirken durdurun sonra tweakbox indirdiğin Electra girip jb aktif edin 1 seferde olmasa birdaha deneyin

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Deneyim haber vereyim hocam
Yeni bir yöntem buldum hocam bu işlemelere gerek yok.
'dan bilgisayarına indir ve cydia impactor ile aktar sonrasında bir restart at 5-10dk kullan uygulamaları kullan bazılarını açık filan bırak yapacağın zaman kapat sonra gir uygulamaya girer girmez tıklama 1-2dk bekle tıkla tüm verilerinin temizlenmiş olacak
Mesaj düzenlendi:

ardından unc0ver kurabilirsin daha kolay kurması ama herşey daha stabil şuan kullanıyorum

Tips
Tips
Üst Alt