Neler yeni

Electra JailBreak İle Yaşanan Sileo Sorunu

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Electra kullanan arkadaşlar, yeni gelen güncelleme ile Cydia yerine Sileo kullanmak zorunda kalıyor. Forumda da gördüğümüz kadarıyla güncellemeden sonra Sileo'da bir sürü sorun oluyor ve hiç bir indirme, güncelleme yapılamıyor. Bu yüzden üyelerimizden ricamız; Electra 11.0-11.4.1 arasında jailbreak kullanan arkadaşlar Cydia'daki Sileo güncellemelerini yapmamaları.

Eğer yaptıysanız güncellemeleri ve sorun oluştuysa tekrar Cydia'ya dönmek için;

Yukarıdaki linkten Unc0ver'ı indirin. Ayarlarından "Restore RootFS (rec0ver)" tikini açarak 3-4 defa bu işlemi tekrarlayın.

NOT: Bu işlemde tüm tweakleriniz silinecek.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz tweaklerden, olası sorunlardan arınmış olacak. Tekrar unc0ver ile jailbreak yaparak Cydia ile devam edebilirsiniz.

Son düzenleme:

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İki iPhone x cihazına da başarıyla kurulumlarını gerçekleştirdim. Birisinde cydia tam ekranken benim kullandığımda ekran küçük. Sebebi ne olabilir

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İki iPhone x cihazına da başarıyla kurulumlarını gerçekleştirdim. Birisinde cydia tam ekranken benim kullandığımda ekran küçük. Sebebi ne olabilir
Bir kaç güncellemeden sonra o sorun düzeliyor hocam.

CaRLoSuLo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Peki bu yöntem, sıfırdan jailbreak temizleme araçlarını kullanıp unc0ver'a geçmekten daha mı avantajlı peki? Sileo ve bazı tweak kalıntıları ilerde bir çakışma sonucu sorun yaratır mı? Bunun tabiki kesin bir cevabı yoktur, kişiden kişiye ve yüklenilen tweaklere göre değişir ama, mantıken sormak istedim.

Teşekkürler.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Peki bu yöntem, sıfırdan jailbreak temizleme araçlarını kullanıp unc0ver'a geçmekten daha mı avantajlı peki? Sileo ve bazı tweak kalıntıları ilerde bir çakışma sonucu sorun yaratır mı? Bunun tabiki kesin bir cevabı yoktur, kişiden kişiye ve yüklenilen tweaklere göre değişir ama, mantıken sormak istedim.

Teşekkürler.
Bu işlem zaten genellikle tweak yükledikten sonra yaşanan sorunları temizlemek için kullanılıyor. Ama sileo 11’de sorun yaşattığı için bu işlemleri yaparak tertemiz devam etmek için yardımcı oluyor.

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Electra kullanan arkadaşlar, yeni gelen güncelleme ile Cydia yerine Sileo kullanmak zorunda kalıyor. Forumda da gördüğümüz kadarıyla güncellemeden sonra Sileo'da bir sürü sorun oluyor ve hiç bir indirme, güncelleme yapılamıyor. Bu yüzden üyelerimizden ricamız; Electra 11.0-11.4.1 arasında jailbreak kullanan arkadaşlar Cydia'daki Sileo güncellemelerini yapmamaları.

Yukarıdaki linkten Unc0ver'ı indirin. Ayarlarından "Restore RootFS (rec0ver)" tikini açarak 3-4 defa bu işlemi tekrarlayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz tweaklerden, olası sorunlardan arınmış olacak. Tekrar unc0ver ile jailbreak yaparak Cydia ile devam edebilirsiniz.
Mesajım bulunsun yararlı teşekkürler.

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

Tweakler hala gözüküyor ve şu şekilde diyor 9-10 defa yaptım yeniden de başlattım. Rootfs i kapatıp jailbreak mi yapmalıyım?
Mesaj düzenlendi:

Rootfs i kapatıp jailbreak dedikten sonra da aynısını dedi.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tweakler hala gözüküyor ve şu şekilde diyor 9-10 defa yaptım yeniden de başlattım. Rootfs i kapatıp jailbreak mi yapmalıyım?
Mesaj düzenlendi:

Rootfs i kapatıp jailbreak dedikten sonra da aynısını dedi.
Rootfs yaparak hiç bir tweak görmeyene kadar yapman gerek hocam. Önce açık şekilde yap tweakler silinsin, ardından kapat o seçeneği normal jb yap.

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

Rootfs yaparak hiç bir tweak görmeyene kadar yapman gerek hocam. Önce açık şekilde yap tweakler silinsin, ardından kapat o seçeneği normal jb yap.
Bir 50-60kez yaptım ancak hiçbir tweaki silmedi. resimdeki gibi diyip uygulamadan atıyor direkt.

bysmail

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaslar sileo daha once gelmişti cydia da kullaniyordum. Dun sileo da 15 guncellemeyi yaptim. Cydia kayboldu. Nasil geri gelir?ios 11 7plus cihazim

Son düzenleme:

bysmail

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yukarida anlatilanlari yaptim. Son sürüm uncover kurdum. Cydia geldi. Tweakleri ekrar kurdum. Sonra touch id calismadi. Ne yaomam gerekir. Jailbreak tamamen kaldirmam mi lazim. Yeniden duzeltmek icin

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yukarida anlatilanlari yaptim. Son sürüm uncover kurdum. Cydia geldi. Tweakleri ekrar kurdum. Sonra touch id calismadi. Ne yaomam gerekir. Jailbreak tamamen kaldirmam mi lazim. Yeniden duzeltmek icin
Cihaz jb siz halde touch id çalışıyormu.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
evet. Yani tus kilidi acmak icin touch id kullanimiyor.
Yüklü olan tweaklarınızdan birisi sorun oluşturuyordur. İcleaner ile tweakları devre dışı bırakarak hangi tweakın neden olduğunu bulabilirsin.
Veya Unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp restore yapabilirsin.
Tüm tweaklarınız silinir.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Jb devredışı iken çalışıyor demiştin.
Restore işlemini bir kaç kez tekrarla.

bysmail

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Parmak izi kilidi hta veriyor. Yanlis kullandim galiba. Tus calisiyor.

Tips
Tips
Üst Alt