Neler yeni

Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Arkadaşlar Electra yayınlandı ve bir çok insan sorun Yaşamaya başladı bu maalesef çok büyük bir problem çünkü sürekli deneyen insanlar Elmada kalmaya başladılar . Bende kendim araştırarak problemlerinize çözümler aradım.
1.Ne Yaptığımızı öğrenelim.

Olay şu arkadaşlar 11.3.x olan cihazlarda remount yamasının uygulanması gerekiyor. Bu sebeple her türlü bir kere restart bir kere respring yapacak cihazınız. Yani exploit 2 kere çalışacak ilkinde remount yamasını patchleyecek ilkinde Cydia ve Jailbreak'i etkinleştirecek.
2.Aşama Nerdeyiz Biz Ya

Eğer Electra'da sadece Jailbreak yazıyorsa hiç remount yaması kurulmamıştır. Eğer Enable Jailbreak Yazıyorsa birinci aşama tamamdır remount patchlendi. Tekrar başlıyoruz Ne zaman Share Electra'yı Gördünüz o zaman Jailbreak tamamen aktif olmuştur.
3.Aşama Ya ben onu iki dakkada hallederim

Birçoğumuzun sorunu vfs Exploitinin stabil olmayışı sebebiyle sıkıntı yaşıyoruz. İşte bir kaç taktik.
3.1 Collystar(a.k.a:onurlu çocuk)

Coolstar bize tweet'inde dediki Uçak modunu ve siriyi kapatın. Bu bir çok kişide işe yaradı. Fakat @gokmenecer 'in cihazında ise yaramadı.
3.2 Reddit

Yine tabiki redditteki dostlarımız yardımımıza koştu {!} Ve bir taktik verdiler:
3.2.1.Uçak modunu açın
3.2.2.Ayarlar>Siri Hepsini deaktif edin
3.2.3.Her ihtimale karşın veriyi Bluetooth ve Wifi yi kapatın.
3.2.4.Reboot edin.
3.2.5.Kabloyu {Takılıysa} Çıkartın.
3.2.6. 2 dakika bekleyin.
3.2.7.Electra'yı çalıştırın.
3.2.8.1 Eğer Error:exploit,remount benzeri bir hata alırsanız cihazı yeniden başlatın ve 6.Adımdan tekrar başlayın.
3.2.8.2 Yapmanız gereken şey sürekli denememek Her 4 denemede bir cihazı 5 dakika bekletin.
3.2.9 Eğer cihazınızın ana ekranında parlayan o simgeyi görüldüyse o zaman işlem tamam.
4.Aman Aman biz nereye geldik

Ya kardeşim dediklerini yaptım Share Electra da yazıyor ama Cydia Yok diyorsanız. Putty İle SSH bağlantısı kurmalıyız. O ne lo diyorsanız buyrun
2. Cihazınızın IP adresini bulun (ayarlar - WiFi - bağlı ağdaki (i) dokunun - ip adresini bulun)
3. SSH'yi cihazınıza girin (ssh [email protected] <- cihazınızın IP adresi) veya Putty for Windows kullanın
Sonra sonra ssh'de uicache komutunu girin Bu kadar cihazınızda Cydia'yı göreceksiniz.

Evet arkadaşlar bilinen çözüm yolları bunlar konu sürekli düzenlenecek. Aşağıdan abone olup like ve yorum atmayı unutmayın.:okok:
1.Edit: @yusuf.ozgul 'den
İTerminal AppStore den indirebilirsiniz SSH için..
Teşekkürler :)
2.Edit: Bendeniz Arkadaşlar Mutlaka Nonce Ayarlamalısınız: Electra 11.2 - 11.3.1 kullananların dikkatine! Bu işlemleri uygulayın

Son düzenleme:

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Adetim değildir fakat abone ol butonu olsaydı, olurdum. Faydalı bir konu.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Aşağıdan abone olup like ve yorum atmayı unutmayın. burası ne kanka ? :D

ama yararlı bir bilgi teşekkür ederim

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
YouTuber'ların taklidini yapmış arkadaş, ona istinaden demiştim. 11.2-11.3.1 sürümleri aralığında olsaydım, kesin takibe alırdım. @yusuf.ozgul

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@gokmenecer ile benim cihaz'da olmadı, bende Gökmen'i bekliyorum, birkaç şey deneyeceğim eve gelince dedi.

(Cihazım 8 Plus)

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Reebot dediğimiz olay nedir?

IceJoke

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
cydia iconu var ama enable jailbreake her basışımda cihazı yeniden başlatıyor

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Yazılanların hepsini harfiyen uyguluyorum ama 1. aşamada cihaz reboot yapıyor ve birkaç denemeden sonra electra ikonu bile çalışmayıp, cydia impactor ile yenide profil yüklüyorum. Sürekli bu döngü içerisindeyim.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Yazılanların hepsini harfiyen uyguluyorum ama 1. aşamada cihaz reboot yapıyor ve birkaç denemeden sonra electra ikonu bile çalışmayıp, cydia impactor ile yenide profil yüklüyorum. Sürekli bu döngü içerisindeyim.
Dün ben gece 3,30 da başlayıp sabah 8 de anca başarabildim

Yaptığım yollarda şu şekilde idi.

electradan jailbreake basmak (uçuş modu + ip bul kapalı)

Restart sonrası tekrar aynı işlem

3 yapışımda uçuşmodu kapalı bir şekilde böyle böyle deneye deneye adımları geçebildim gökmen gelsin birde sende denersin.

senin yapmamana üzüldüm ya en çok sen istiyordun.

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Splash hacım yöntemleri deneyip Yapamadıysan telefonu sıfırlayıp deneyebilirsin.

ismailaygn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 9.7'
Hocam aksama evdr denicem de ssh kaydim yok cydia yi gormezsek o zaman ne yapacaz ?

ismailaygn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 9.7'
Hayatimda hic jb yapmadim herhalde yapamicam :( insalah yapabilirim

omrrtt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
%80 üzerine çıkmıyor şarj jailbreak sonrası neden ya

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ertugrul46

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bootstrap klasörünü ne yapacaksınız hocam

JailbreakTR
Hocam oraya bi dosya kopyalamam kazım inapp ve benzeri in app purchase uygulamarı için filza escabet yükledim ama çalışmıyor bundada yok klasör hocam

Tips
Tips
Üst Alt