Neler yeni

Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri

nivusers

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şimdi denedim yine olmadı. Exploit hatasından sonra restart yapsa keşke onuda yapmıyo uğraştırıyo reset atmayla
Mesaj düzenlendi:

1 ay önce falan yine olmuştu inmiyodu sonra ignition düzelmişti olmuştu bu kadar uğtaştırmamıştı
ben de bi ara 2 yazı ama reboot ekranı yine gelmedi şuan senin telefonda güncelleme gözüküyor mu ?
Mesaj düzenlendi:

Şimdi denedim yine olmadı. Exploit hatasından sonra restart yapsa keşke onuda yapmıyo uğraştırıyo reset atmayla
Mesaj düzenlendi:

1 ay önce falan yine olmuştu inmiyodu sonra ignition düzelmişti olmuştu bu kadar uğtaştırmamıştı
ben de bi ara 2 yazı ama reboot ekranı yine gelmedi şuan senin telefonda güncelleme gözükğ

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bunlar bilerekmi yapıyor anlamadım durduk yere neden bu hatalar veriyor ben herşey sildim yeniden jb Yapapim dedim bu seferde cydia gelmiyor

nivusers

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
ben de çok dolu onuda yapamıyorum 70gb var
hiçbir sıkıntı yoktu sürekli yeniden de başlasa jailbreak oluyordu ama şimdi patladı işte ayarlardan güncellemeleri sildim uçak modu wifi falan ama nafile

aemre

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ben de bi ara 2 yazı ama reboot ekranı yine gelmedi şuan senin telefonda güncelleme gözüküyor mu ?
Mesaj düzenlendi:

ben de bi ara 2 yazı ama reboot ekranı yine gelmedi şuan senin telefonda güncelleme gözükğ
Yok hocam güncelleme falan görünmüyo
Mesaj düzenlendi:

th0r ile aktif edebilsem silicem jb yi ama th0r bile jb yapmıyor

__S_W_A_T__

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
2-3 haftada bir benimde başıma geliyor ama ben tweakboxdan electra 11.3 proper i indiriyorum.sonra sertifikalardan güven diyorum.telefonu uçak moduna alıp enable jailbreak diyorum tak diye jb oluyor.jb çıktığından beri aynı yöntemi kullanıyorum.sizde engelleyen başka bir şey var.

aemre

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Oldu sonunda. Tweak box mp indirdim düne göre extra hiçbir şey yapmadım aktif oldu tek seferde

nivusers

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
aynen öyle oldu şuan bende de tweakbox 1.1.0 sürüm mp electra 👏🏻👏🏻

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Yeni sürümleri deneyin, büyük ihtimalle çözülecektir.

werty

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sorununuzun çözülmesine sevindim... Ben de 1 gün uğraşmıştım...

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bende telefon sıfıladım olmadı birdaha sıfırladım oldu sonunda

habil.karakaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Dün gitti jb dünden beri denemediğim araç kalmadı tweakbox ignition hala expolit hatası

nivusers

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
sorun yeniden oluştu evet bende de devam ediyor 2 3 gündür

libilibilip

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
iPhone 6, ios 11.4.1 icin denedim. Siri, iphone'u bul ve kilit kapali, electra 1141-1.2.3 ve cydia impactor kullanarak islemleri yaptim. Electra yuklendi, guven islemini gerceklestirdim. Electra'yi actim, jailbreak dedim ancak islem baslamadi ve Electra kapandi. Birkac kez denedim, kapatip actim ancak yine olmadi. Electra kapaniyor ve jailbreak islemi baslamiyor. Yardimci olabilir misiniz?

nivusers

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
iPhone 6, ios 11.4.1 icin denedim. Siri, iphone'u bul ve kilit kapali, electra 1141-1.2.3 ve cydia impactor kullanarak islemleri yaptim. Electra yuklendi, guven islemini gerceklestirdim. Electra'yi actim, jailbreak dedim ancak islem baslamadi ve Electra kapandi. Birkac kez denedim, kapatip actim ancak yine olmadi. Electra kapaniyor ve jailbreak islemi baslamiyor. Yardimci olabilir misiniz?
ignition VFS indir wifi açık olsun uçak moduna alma yada hücresel açık olsun arka planda her şeyi kapat telefonu aç kapat sonra electraya git ve jailbreak yap

libilibilip

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
ignition VFS indir wifi açık olsun uçak moduna alma yada hücresel açık olsun arka planda her şeyi kapat telefonu aç kapat sonra electraya git ve jailbreak yap
👍 İgnition işe yaradı. Once Electra 1-2 defa takildi 1/3 2/3 aşamalarında, exploit hatasi verdi ama 1-2 restarttan sonra jb islemi gerceklesti. Çok teşekkürler..

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkadaşlar Electra yayınlandı ve bir çok insan sorun Yaşamaya başladı bu maalesef çok büyük bir problem çünkü sürekli deneyen insanlar Elmada kalmaya başladılar . Bende kendim araştırarak problemlerinize çözümler aradım.
1.Ne Yaptığımızı öğrenelim.

Olay şu arkadaşlar 11.3.x olan cihazlarda remount yamasının uygulanması gerekiyor. Bu sebeple her türlü bir kere restart bir kere respring yapacak cihazınız. Yani exploit 2 kere çalışacak ilkinde remount yamasını patchleyecek ilkinde Cydia ve Jailbreak'i etkinleştirecek.
2.Aşama Nerdeyiz Biz Ya

Eğer Electra'da sadece Jailbreak yazıyorsa hiç remount yaması kurulmamıştır. Eğer Enable Jailbreak Yazıyorsa birinci aşama tamamdır remount patchlendi. Tekrar başlıyoruz Ne zaman Share Electra'yı Gördünüz o zaman Jailbreak tamamen aktif olmuştur.
3.Aşama Ya ben onu iki dakkada hallederim

Birçoğumuzun sorunu vfs Exploitinin stabil olmayışı sebebiyle sıkıntı yaşıyoruz. İşte bir kaç taktik.
3.1 Collystar(a.k.a:onurlu çocuk)

Coolstar bize tweet'inde dediki Uçak modunu ve siriyi kapatın. Bu bir çok kişide işe yaradı. Fakat @gokmenecer 'in cihazında ise yaramadı.
3.2 Reddit

Yine tabiki redditteki dostlarımız yardımımıza koştu {!} Ve bir taktik verdiler:
3.2.1.Uçak modunu açın
3.2.2.Ayarlar>Siri Hepsini deaktif edin
3.2.3.Her ihtimale karşın veriyi Bluetooth ve Wifi yi kapatın.
3.2.4.Reboot edin.
3.2.5.Kabloyu {Takılıysa} Çıkartın.
3.2.6. 2 dakika bekleyin.
3.2.7.Electra'yı çalıştırın.
3.2.8.1 Eğer Error:exploit,remount benzeri bir hata alırsanız cihazı yeniden başlatın ve 6.Adımdan tekrar başlayın.
3.2.8.2 Yapmanız gereken şey sürekli denememek Her 4 denemede bir cihazı 5 dakika bekletin.
3.2.9 Eğer cihazınızın ana ekranında parlayan o simgeyi görüldüyse o zaman işlem tamam.
4.Aman Aman biz nereye geldik

Ya kardeşim dediklerini yaptım Share Electra da yazıyor ama Cydia Yok diyorsanız. Putty İle SSH bağlantısı kurmalıyız. O ne lo diyorsanız buyrun
  1. Cihazınızın IP adresini bulun (ayarlar - WiFi - bağlı ağdaki (i) dokunun - ip adresini bulun)
  2. SSH'yi cihazınıza girin (ssh [email protected] <- cihazınızın IP adresi) veya Putty for Windows kullanın
Sonra sonra ssh'de uicache komutunu girin Bu kadar cihazınızda Cydia'yı göreceksiniz.

Evet arkadaşlar bilinen çözüm yolları bunlar konu sürekli düzenlenecek. Aşağıdan abone olup like ve yorum atmayı unutmayın.:okok:
1.Edit: @yusuf.ozgul 'den
İTerminal AppStore den indirebilirsiniz SSH için..
Teşekkürler :)
2.Edit: Bendeniz Arkadaşlar Mutlaka Nonce Ayarlamalısınız: Electra 11.2 - 11.3.1 kullananların dikkatine! Bu işlemleri uygulayın
Arkadaşlar artık bütün bu sorunlarınıza çözüm geldi !
Coolstar en son yayınladığı 11.4.1 jailbreak ile bütün bu sorunları da çözmüş oldu.
İOS 11.2 - 11.4 Beta 3 sürümleri arasında olan cihazlarda Coolstarın 11.4.1 jailbreak ipasını kullanarak sorunsuzca Jailbreak yapabilirsiniz ya da var olan Jailbreakı aktifleştirebilirsiniz.
Üstelik;
Uçak moduna almadan,
Wifi, bluetooth, hücreseli kapatmadan,
Siri’yi kapatmadan,
Telefonu yormaya çalışıp 3-5 dk beklemeden
Hemen Jailberak keyfini sürebilirsiniz.

ipa yı isterseniz coolstar ın sitesinden indirip cydia impactor ile atabilir isterseniz ignition tarzı sitelerden safari üzerinden yükleyebilirsiniz.

Saygılarımla...

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar artık bütün bu sorunlarınıza çözüm geldi !
Coolstar en son yayınladığı 11.4.1 jailbreak ile bütün bu sorunları da çözmüş oldu.
İOS 11.2 - 11.4 Beta 3 sürümleri arasında olan cihazlarda Coolstarın 11.4.1 jailbreak ipasını kullanarak sorunsuzca Jailbreak yapabilirsiniz ya da var olan Jailbreakı aktifleştirebilirsiniz.
Üstelik;
Uçak moduna almadan,
Wifi, bluetooth, hücreseli kapatmadan,
Siri’yi kapatmadan,
Telefonu yormaya çalışıp 3-5 dk beklemeden
Hemen Jailberak keyfini sürebilirsiniz.

ipa yı isterseniz coolstar ın sitesinden indirip cydia impactor ile atabilir isterseniz ignition tarzı sitelerden safari üzerinden yükleyebilirsiniz.

Saygılarımla...
11.3.1 içinde geçerlimi geçerliyse 11.4.1 ipa mı yüklicem

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
11.3.1 içinde geçerlimi geçerliyse 11.4.1 ipa mı yüklicem
Evet geçerli, zaten bu sürümlerin (11.2-11.4 Beta 3) sorunlarını gidermek için yazdım.
11.4.1 electrayı yüklüyorsunuz, ister ipasını yükleyin, isterseniz ignition sitesinden safari üzerinden 1 yıl sertifikalı yükleyin.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Evet geçerli, zaten bu sürümlerin (11.2-11.4 Beta 3) sorunlarını gidermek için yazdım.
11.4.1 electrayı yüklüyorsunuz, ister ipasını yükleyin, isterseniz ignition sitesinden safari üzerinden 1 yıl sertifikalı yükleyin.
Kardeş yükledim ama işe yaramadı jailbreak aktif olmuyor herhalde yanlışın var 11.3.1 için değil bu

Ekli dosyalar

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Kardeş yükledim ama işe yaramadı jailbreak aktif olmuyor herhalde yanlışın var 11.3.1 için değil bu
Resimde de gördüğünüz gibi 11 - 11.4.1 arası yazıyor, yani 11.3.1 i de kapsıyor, ben 7-8 farklı cihazda denedim tek seferde oldu, sizinkinde farklı bir sorun olabilir hocam.

Bu arada jailbreak yapmadan önce cihazı tamamen kapatın, sonra açın ve öyle deneyin, reset atmış cihazın üstüne denemeyin.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Resimde de gördüğünüz gibi 11 - 11.4.1 arası yazıyor, yani 11.3.1 i de kapsıyor, ben 7-8 farklı cihazda denedim tek seferde oldu, sizinkinde farklı bir sorun olabilir hocam.
Tmm şimdi yaptım oldu tweboxtan indirince aynen dediğin gibi tekseferde oldu lgnition da sorunlu herhalde

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Tmm şimdi yaptım oldu tweboxtan indirince aynen dediğin gibi tekseferde oldu lgnition da sorunlu herhalde
Hocam jailbreak yapmadan önce cihazı tamamen kapatın, sonra açın ve öyle deneyin, reset atmış cihazın üstüne denemeyin. Muhtemelen bununla alakalı bir sorun yaşamış olabilirsiniz.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Hocam jailbreak yapmadan önce cihazı tamamen kapatın, sonra açın ve öyle deneyin, reset atmış cihazın üstüne denemeyin. Muhtemelen bununla alakalı bir sorun yaşamış olabilirsiniz.
Yok oldu yaptımda ilk ıgnition sitesinde indirdim olmadı sonra tweakbox tan indirdim tek seferde oldu

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Bir yıl sertifikalı olarak görünür (tweakbox veya ignition’dan) ta ki o kişi kendi imzasını silene kadar yani bir yıl gittiğini hiç görmedim.. son iki üç aya kalan hesapları toplayan veya satın alan bu yukardaki Kaynaklar , tabiki verdiği ödemeyide reklamlardan tekrar içeriye alması lazım..

JailbreakTR

Tips
Tips
Üst Alt