Neler yeni

Düşük güç , Karanlık mod kullanımı Şarjı etkiler mi ?

Srokanca

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhabalar düşük güç modu ve karanlık modu açtığımız zaman , kapalı olma durumlarında %100 olan bir şarjın örneğin 10 saat gittiğini varsayarsak , açık olma durumlarında bu saati etkiler mi bataryaya bir artısı olur mu ?

Cihaz
11
Sürüm
14.2

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Düşük güç modunda servisler kapalı olduğu için ekran kapalıyken şarj daha uzun süre gidecektir. Karanlık modun ekran kapalı olduğu için pek etki edeceğini düşünmüyorum.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Gayet tabi adı üzerinde düşük güç moduna aldığınızda kesinlikle bataryaya olumlu etkileri olacaktır fakat şahsen cihazımda %30 u görmeden bu özelliği etkinleştirmeyi tavsiye etmem, keza hem işlemci frekansını düşürdüğü için performansa ciddi anlamda olumsuz etkisi var hem de bir çok servis devre dışı kaldığı için cihaz bir nevi ot a dönüyor.

Karanlık mod konusuna gelecek olursak bunun geçerli olabilmesi için tek bir koşul var, o da cihazınız da OLED ekran teknolojisinin olup olmadığıdır. Eğer cihazınız OLED ise siyah pixeller güç harcamadığı için doğal olarak batarya ömrü abartılmayacak seviyede uzar lakin LCD panel ise hangi modda kullandığınızın pek bir önemi yoktur. Her iki modda da ekran aynı güç tüketiminde bulunur.

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Gayet tabi adı üzerinde düşük güç moduna aldığınızda kesinlikle bataryaya olumlu etkileri olacaktır fakat şahsen cihazımda %30 u görmeden bu özelliği etkinleştirmeyi tavsiye etmem, keza hem işlemci frekansını düşürdüğü için performansa ciddi anlamda olumsuz etkisi var hem de bir çok servis devre dışı kaldığı için cihaz bir nevi ot a dönüyor.

Karanlık mod konusuna gelecek olursak bunun geçerli olabilmesi için tek bir koşul var, o da cihazınız da OLED ekran teknolojisinin olup olmadığıdır. Eğer cihazınız OLED ise siyah pixeller güç harcamadığı için doğal olarak batarya ömrü abartılmayacak seviyede uzar lakin LCD panel ise hangi modda kullandığınızın pek bir önemi yoktur. Her iki modda da ekran aynı güç tüketiminde bulunur.
Lpm genelde hep açık kullanıyorum ben şarj daha iyi gittiği için ama mesela jb varken ana ekranda yan sayfaya geçerken küçük bi titreme oluyor gözle görülmeyecek kadar farklı telde de denedim onda da aynıydı .. takılma belki checkra1n düşük güç modundayken tam stabil olmaması veya 6S ve 7 de ios 14 de gücü yetmiyor jb olunca tweaklerle birlikte :d

sardemir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bununla ilgili bir video izlemiştim , benimde merak ettiğim bir konuydu. Ekran OLED değilse bile yinede tasarruf sağlıyormu diye... Sonuç %1 arkadaşlar :) yani hiç bir farkı yok koyu renk kullanmanın pile etkisinin. Ama OLED ekran ise tabii ki siyah ekranlarda daha az güç tüketecektir.

Simsk1461

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar düşük güç modu ve karanlık modu açtığımız zaman , kapalı olma durumlarında %100 olan bir şarjın örneğin 10 saat gittiğini varsayarsak , açık olma durumlarında bu saati etkiler mi bataryaya bir artısı olur mu ?
Evet kesinlikle faydalı oluyor

serhanengina

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
bence normal whatsapp instagram gezintinde bir sorun olmayacaktır. pil sağlığını etkilediğini düşünmüyorum. ben genelde düşük güç modunda taklıyorum

Tips
Tips
Üst Alt