Neler yeni

DFU/Recovery Mod'dan Çıkamıyorum. PC iPhone'u Görmüyor.

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar merhaba. iPhone 7 güncelleme yaparken çöktü, garantisi bittiği için servise veremiyorum. Cihazı usb ile bağlayınca PC görüyordu ben de DFU modda güncelleme yapayım dedim. iOS 12.3.1 indirdim iTunes ile hatalar aldım kuramadım ben de iMazing yazılımıyla kurmaya çalıştım ve kuruldu.

iOS 12 ile açıldı telefon ama aktivasyon yapamadım bu sefer. Nedense telefon aktive olmuyor, icloud kilidini kaldırmıştım zaten apple id vs de sormadı. Aktivasyonu yapamayınca tekrar sıfırladım cihazı ancak şimdi de PC hiçbir şekilde telefonu görmüyor. Hem Mac hem Win'de denedim cihazı görmüyor. Sürücüleri, iTunes'i defalarca kurup kaldırdım vs ama sonuç alamadım. Bilgisayarlar eşimin telefonunu sorunsuzca görüyor yani sürücülerle ilgili değil sanırım durum.

Şu an telefon recovery/dfu modunda takıldı kaldı ve PC de görmüyor.

Ne yapabilirim öneriniz var mı?

Cihaz
iPhone 7
Sürüm
ios 12.3.1

codec2001

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İreb programını bi dene ireb ios googleda arat çalışması lazım

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İreb programını bi dene ireb ios googleda arat çalışması lazım
Bu programı kullanabilmek için telefonu USB ile PC'e bağlamak gerekiyor. Benim PC telefonu görmüyor.

edit: denedim. program telefonu görmedi.

codec2001

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Sen yinede bağla pc görmesede program işe yarayacaktır
Mesaj düzenlendi:

Exıt recovery yi kullanabiliyorsunuz

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sen yinede bağla pc görmesede program işe yarayacaktır
Mesaj düzenlendi:

Exıt recovery yi kullanabiliyorsunuz
Program cihazı görmüyor hocam.

Farklı bir Usb kablosu ile deneyin.
Denedim maalesef işe yaramadı. Aynı kablo ile diğer telefonda soru olmuyor. Aynı kablo ile bu telefonu da kullanıyordum aslında ama güncelledikten sonra görmemeye başladı.

Cevaplar için teşekkür ederim. Başka önerisi olan var mı?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Skaty
Eğer profilindeki cihaz bilgilerin doğruysa o zaman bu konuya bir göz at

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
büyük ihtimal -1 hatası alıcaksın restore ederken baseband arızası vardır

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@Skaty
Eğer profilindeki cihaz bilgilerin doğruysa o zaman bu konuya bir göz at
Cihazı PC'e gösteremiyorum. Hem Mac hem Win'de denedim. Bilgisayar cihazı görmüyor. İster recovery, ister DFU moda alayım bilgisayar teli görmüyor.

büyük ihtimal -1 hatası alıcaksın restore ederken baseband arızası vardır
Evet hocam bu hatayı alıyordum. iTunes ile restore edemiyordum ben de başka program ile restore edip güncel ios kurdum. Sonra bilgisayar telefonu hiç görmemeye başladı.

Bu baseband sorununu nasıl çözerim öneriniz var mı?

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
hocam onun çozümü var ama donanımsal telefonunuzun anakartında bir çip var onu ısıtmanı lazım tabi yapabilirseniz saç kurutma makinesi ile ısıtın telefonu patlamaz merak etmeyin :D yüklemeyi deneyin bakalım olucakmı bendede iPhone 5 var ondada aynı sorun var ama hala yaptıramadım
Mesaj düzenlendi:

Cihazı PC'e gösteremiyorum. Hem Mac hem Win'de denedim. Bilgisayar cihazı görmüyor. İster recovery, ister DFU moda alayım bilgisayar teli görmüyor.

Evet hocam bu hatayı alıyordum. iTunes ile restore edemiyordum ben de başka program ile restore edip güncel ios kurdum. Sonra bilgisayar telefonu hiç görmemeye başladı.

Bu baseband sorununu nasıl çözerim öneriniz var mı?
bu arada hangi programla kurabildiniz ios ben denedim birkaç program hata verdi bazılarında

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
hocam onun çozümü var ama donanımsal telefonunuzun anakartında bir çip var onu ısıtmanı lazım tabi yapabilirseniz saç kurutma makinesi ile ısıtın telefonu patlamaz merak etmeyin :D yüklemeyi deneyin bakalım olucakmı bendede iPhone 5 var ondada aynı sorun var ama hala yaptıramadım
Mesaj düzenlendi:

bu arada hangi programla kurabildiniz ios ben denedim birkaç program hata verdi bazılarında
iMazing diye bir program ile kurabildim.

Çip işlemi sadece ısıtmayla oluyor mu? Youtube’de çipi söküp yeniden lehimliyorlar.

Tips
Tips
Üst Alt