Neler yeni

DFU Nonce Collision Yöntemi Kullanılarak A7 / A8 / A8x Aygıtları Geri Yükleme.

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba Arkadaşlar.
Reddit'te ios 12.2'den İOS 12.1.1'e düşürüyor cihazı.
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Beta sürümü de düşürür mü

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu konu doğru arkadaşlar. Teorikte mümkün. Cihazda her recovery moda girdiğinizde cihaza rasgele nonce atanır. A7 ve A8 cihazlarda bu ilginçtirki atanan nonce yada noncelar sıklıkla bidaha atanıyo. Ve siz bu sık atanan nonceları bulup tss den manual apnonce yerine yazıp shsh kaydı alırsanız sürüm kaybetseniz isterseniz 12.2 de 13 te olun düşürürsünüz.
Mesela cihaz X nonce unu sık sık atasın cihaza. Ve siz bu X nonce unun shsh kaydını aldınız. Sürüm kaybettiniz jailbreak yok nonce ayarlayamıyorsunuz. Ama cihaz o nonceu ara sıra rasgele atıyor. İşte siz recovery moda gir çık gir çık yaparak o shsh kaydını aldığınız X nonce unun cihaza kendiliğinden atanmasını bekleyeceksiniz. Onu yakaladığınız anda sanki jailbreak yapmış nonce ayarlamış gibi futurerestore kullanabilirsiniz

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Dusuruyo hos guzel de biz ne zaman

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

unal.aydin.39

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
5s kullanıyorum 10.3.3 sürümüne nasıl düşebilirim shs kaydım var

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ne zaman yayinlanacak bu bir bilgi yokmu kendisinden.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Bu konu doğru arkadaşlar. Teoride mümkün.
Bir 5s kullanıcısı olarak pratikte de mümkün olduğunu söyleyebilirim. Belirtilen ApNonce değerlerinden biriyle daha önce iOS 12.1.1 için SHSH2 kaydımı almıştım. Yaklaşık 14 gün önce bu yöntemle (DFU modunda doğru nonce değeri tutturmak yaklaşık yarım saatimi almış olsa da) iOS 12.2'den 12.1.1'e sürüm düşürdüm. Fakat güncel SEP nedeniyle 14-15 gün sonra yeniden başlatma döngüsüne takılmamak için (Parmak izi özelliği olan cihazda bunu kullanamamak rahatsız ediyor açıkçası :D) iOS 10.2'ye sürüm düşürdüm. Yine de, güncel SEP ile çıkan sorun umarım ileride çözülür. Sonuçta iOS 10.2 ile telefon güzel çalışsa da uygulama desteği bir problem haline dönecektir (Ki şu anda mesela Netflix'in eski bir sürümü yüklenebiliyor ancak).

Portles

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şimdi tam anlamadim önceden nonce belirtmeden shsh kaydettim şimdi dfu alip alip cihazin noncesini kontrol etsem tutturma ihtimalim varmi varsa böyle bir ihtimal başlayayim :)

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Şimdi tam anlamadim önceden nonce belirtmeden shsh kaydettim şimdi dfu alip alip cihazin noncesini kontrol etsem tutturma ihtimalim varmi varsa böyle bir ihtimal başlayayim :)

Evet, var böyle bir ihtimal.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Belirtilen noncelarla SHSH2 kaydı almadıysanız tutturma ihtimaliniz hiç belli olmaz. Belki birkaç denemede denk gelir, belki binlerce kez deneseniz bile denk gelmez. O nedenle denemek size kalmış 🙂 Yalnız profilinizdeki 6s için konuşuyorsanız bu yöntem zaten işe yaramaz onun için.

Portles

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Belirtilen noncelarla SHSH2 kaydı almadıysanız tutturma ihtimaliniz hiç belli olmaz. Belki birkaç denemede denk gelir, belki binlerce kez deneseniz bile denk gelmez. O nedenle denemek size kalmış Yalnız profilinizdeki 6s için konuşuyorsanız bu yöntem zaten işe yaramaz onun için.
Hahaha doğru yanlış okumuşum hayallerim yıkıldı ama saolun

emkkya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ios 12.4 yüklü şuan iphone 6 cihazımda ve ben 12.1.1 düşürmek istiyorum shsh kayıtlarım var. ancak video söyleyişi ingilizce olduğu için pek anlamadım. bu konuda yardım edebilecek birisi vamı acaba ?

flaek1337

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
5s imde ios 11.3.1 yüklü şu anda. bu metodu kullanarak 11.3.1 restore edebilirmiyim? 11.3.1 için shsh blob'um var. SEP flashlarayak veya flashlamadan yapabilirmiyim böyle birşey?

Tips
Tips
Üst Alt