Neler yeni

DFU Mode ile Yazılım Yükleme

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yeni iphone olarak ayarladığımda whatsap ve kişiler yedeği geri gelir mı? Yada kalınca bir zararı olurmu?
Whatsapp yedeğinizi alırsanız icloud dan geri yüklersiniz
Kişileriniz de aynı şekilde icloud dan geri yüklenir

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Whatsapp yedeğinizi alırsanız icloud dan geri yüklersiniz
Kişileriniz de aynı şekilde icloud dan geri yüklenir
Yeni iphone olarak ayarlayınca icloud verilerimin gelmesi için ne yapmalıyım ilk sayfa kurulumdan sonra apple kimliği girin demişsiniz. Onu girmem yeterli mi?

nickelcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (6.Nesil)
IPAD Mini IOS 9.3.6 'da takıldı kaldı, youtube, google vb yüklenemiyor ve IOS 11 gerekli uyarısı veriyor. DFU mode ile bu IPAD'e IOS 11 yüklenebilir mi?

Miritun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba bende telefonu dfu moduna alıyorum ve 13.3.1 i indirdim itunese da bağladım ama gözat kısmı gelmiyor.Yani güncelleme hali hazırda pc de var onu seçicem yükleyecek ama göremiyor onu.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba bende telefonu dfu moduna alıyorum ve 13.3.1 i indirdim itunese da bağladım ama gözat kısmı gelmiyor.Yani güncelleme hali hazırda pc de var onu seçicem yükleyecek ama göremiyor onu.

Ucetiner

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
iPad mini 1 cihaz üzerinden jailbrear yapılır mı 10 ve üzeri güncelleme yapmak istiyorum

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Ucetiner

IPad Mini 1 son sürüm IOS 9.3.6 ve bunun üst sürümü olmaz...

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
ios 12 sürümünü kullanıyorum. ios 13.5 a geçmek için araştırıyorum. Cihazımdaki her veriyi itunes ile yedeklemesini almıştım.
Soracağım soru : DFU moduyla cihazı 13.5 a aldıktan sonra bu yedeklemeyi cihaza tekrar alabilecek miyim?
Yoksa dfu moduna aldığımda o almış olduğum yedek de pc den silinecek mi ?

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
ios 12 sürümünü kullanıyorum. ios 13.5 a geçmek için araştırıyorum. Cihazımdaki her veriyi itunes ile yedeklemesini almıştım.
Soracağım soru : DFU moduyla cihazı 13.5 a aldıktan sonra bu yedeklemeyi cihaza tekrar alabilecek miyim?
Yoksa dfu moduna aldığımda o almış olduğum yedek de pc den silinecek mi ?
Yedekleriniz silinmez.yanlız şöyle bir durum var.eger yedeklerinizi jb varken almışsanız ve cihazı yeni sürüme restore edip o jb Li yedeklerden biri ile kurarsanız yeni yapacağınız jb de eski jb kalıntıları sorun çıkarabilir.yani yüksek bir ihtimalle çıkacaktırda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Yedekleriniz silinmez.yanlız şöyle bir durum var.eger yedeklerinizi jb varken almışsanız ve cihazı yeni sürüme restore edip o jb Li yedeklerden biri ile kurarsanız yeni yapacağınız jb de eski jb kalıntıları sorun çıkarabilir.yani yüksek bir ihtimalle çıkacaktırda.

Yok hocam imza süresi geçmişti ve aktifleştiremiyorum şimdi de zaten. Yani bu halde yedeğini aldım. DFU moduyla sıfır kurulum yapıp yedekleri itunes dan geri yüklersem jb kalıntısını da almış olmam demi?

borabaz8

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus

şuan telefonumda jailbreak var sürüm 11.4.1 telefonu 13.5 e güncelleyeceğim ama fotoğraflarımı maillerimi notlarımı kaybetmek istemiyorum. nasıl yedek alabilirim sıkıntı çıkmayacak şekilde

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@borabaz8

Forumda arama yapın...

arama: “Temiz kurulum nasıl yapılır”

whistblower25

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Acaba tam olarak hangi veriler siliniyor ona göre yedek alıyim benim cihaz jb li birde sıkıntı olurmu

byxcnl

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
DFU ile iPhone / iPad Cihazlara Restore İşlemi

Ekli dosyayı görüntüle 24

DFU Mode Nedir?

iPhone/iPad cihazlara iOS yazılımı yükleme esnasında cihazın alınması gereken modlardan biridir

Recovery modundan farkı ise, cache dediğimiz önbellek dosyalarını tamamen temizliyor olmasının yanında cihazın fabrika çıkışından sonraki yazılım yükleme modudur

iOS yazılımı yüklemek için tercih edilmesi gereken temiz ve en sağlıklı yöntemdir...

Yazılım Yükleme

1. Hazırlık Aşması

-- Bilgisayarınızda iTunes yüklü değilse aşağıdaki adresten indirip kurun

-- iPhone/iPad cihaz yedeğinizi iTunes üzerinden alın

-- Cihazınızın Ayarlar/iCloud kısmına giderek iPhone'mu Bul Özelliğini devre dışı bırakın

-- Aşağıdaki adresten cihazınıza uygun iOS yazılımını indirin

2. DFU Moduna Alma

DFU moda alma cihazdan cihaza farklılık gösterir. Aşağıdaki yöntem 6sPlus ve öncesi içindir.

iPhone 7/7+ için, Cihazı DFU Moda Almak

iPhone 8/8+ ve X için, iPhone 8 - 8+ ve iPhone X // Hard Reset, DFU ve Recovery Mode

-- Cihazı bir kablo ile bilgisayara bağlayın

-- Cihaz Açıkken Power(açma kapama) tuşu ile Home tuşuna aynı anda basın

-- Cihaz tamamen kapandıktan 2,3 saniye sonra elinizi Power tuşundan çekin ve Home tuşuna basmaya devam edin

iTunes, "Kurtarma modunda bir iPhone bulundu" uyarısı verirse cihaz DFU moda başarılı bir şekilde alınmış demektir

Ekli dosyayı görüntüle 20

Sol taraftaki gibi iTunes simgesi ve bağlantı kablosu söz konusu olursa cihaz DFU değil Recovery moduna alınmış demektir. yukardaki işlemleri tekrar deneyin bir kaç deneme sonra başarılı olacaksanız.

DFU Mod'da iken cihazının ekranında herhangi bir simge veya yazı bulunmaz kapalı gibi görünür bu sizi yanıltmasın...

3. Yükleme Aşaması

-- iTunes üzerinden almış olduğunuz Kurtarma Mod'unda bir iPhone bulundu uyarısına tamam diyerek kapatın

Ekli dosyayı görüntüle 21

-- Klavyenizin Shift tuşuna basılı tutarak "iPhone'a Geri Yükle" butonuna tıklayın

-- Karşınıza gelen pencereden daha önce indirmiş olduğunuz ipsw yazılımını bulup seçin.

-- Son olarak karşınıza "iTunes, iPhone'unuzu silip örn; 10.3.1 sürümü geri yükleyecek ve Apple'dan doğrulanacaktır" diye bir uyarı çıkacak bu uyarıya "Geri Yükle"diyerek kurulumu başlatın.

Ekli dosyayı görüntüle 23

-- Kurulum yaklaşık 10,15 dakika arasında değişmektedir...

Bilgi

Eğer iCloud Fotoğraf arşiviniz açık ise Cihazınızı yeni bir iPhone olarak ayarlayın (Apple ID giriş kısmını atlayın) Bunun için Restore işleminden önce "iPhone'mu Bul" özelliğinin kapatılmış olması gerekiyor.

En son ayarlar kısmından Apple ID'nizi girin ve fotoğraf arşivinizi açın iCloud'a yedeklenmiş arşiviniz geri gelecektir (WiFi şart)

Kişiler, Mail, Notlar, Anımsatıcılar tekrar gelecektir (WiFi şart değil)
Bu yöntem sadece tavsiyemizdir dilerseniz yedeğinizi geri yükleyerek devam edebilirsiniz.
iphone bekleniyorda kalıp hata veriyor yardımcı olurmusunuz?

byxcnl

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
USB kabloyu değiştirip bir daha deneyin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
seri numarası gözükmoyrdu şimdi gözüküyor yazılım seçip çıkartılıyorda şuan ve telefonun ekranında pc işareti ve kablo var üst taraftada support.apple.com/iphone/restore yazıyor doğru yoldamıyım acaba?

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
seri numarası gözükmoyrdu şimdi gözüküyor yazılım seçip çıkartılıyorda şuan ve telefonun ekranında pc işareti ve kablo var üst taraftada support.apple.com/iphone/restore yazıyor doğru yoldamıyım acaba?
Telefon ekranında onlar varsa dfu da değilsiniz.recovery mod dasınız.

byxcnl

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
o n
Telefon ekranında onlar varsa dfu da değilsiniz.recovery mod dasınız.

şuanda ekranda apple logosu ile yükleniyor bölümü var heralde yüklüyor şuan ne farkı oluyor peki o modda?

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
o n

şuanda ekranda apple logosu ile yükleniyor bölümü var heralde yüklüyor şuan ne farkı oluyor peki o modda?
Evet su an yükleniyor.fark surda dfu mod ile derinlemesine bir temizlik yaparak restore yapıyor.recovery mod la yapınca eski ayarlardan kalıntılar kalabiliyor telefonda.

byxcnl

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Evet su an yükleniyor.fark surda dfu mod ile derinlemesine bir temizlik yaparak restore yapıyor.recovery mod la yapınca eski ayarlardan kalıntılar kalabiliyor telefonda.

peki sıkıntı olur mu? şuan yüklenmek üzere

Tips
Tips
Üst Alt