Neler yeni

Çözüldü DFU Moda Alma Sıkıntısı

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Jb yapmamışsanız zorlamayın derim boşuna ileride olabilecek çakışmalar için çok istıyorum ben 2 jbden geçti cihaz ama yinede sizin içinde çok temiz bir sıfırlama yöntemi dfu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Jb yapmamışsanız zorlamayın derim boşuna ileride olabilecek çakışmalar için çok istıyorum ben 2 jbden geçti cihaz ama yinede sizin içinde çok temiz bir sıfırlama yöntemi dfu

Anlamadım jb kurmayın mı diyorsunuz yani

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Cihazınız tertemiz tabikide kurun jb hayatttır

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazınız tertemiz tabikide kurun jb hayatttır

Zaten 4 gözle bekliyorum android de böyle bir sorun yok root at hayatına bak jb konusunda pek bilgim yok insallah çozerim

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Zaten 4 gözle bekliyorum android de böyle bir sorun yok root at hayatına bak jb konusunda pek bilgim yok insallah çozerim
Eğer tam teşekkürlü gelirse sıkıntı çekmezsin eksikler çok eskiden herşeyi gönül rahatlığı ile yükleyip istediğni yapabiliyordun

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Eğer tam teşekkürlü gelirse sıkıntı çekmezsin eksikler çok eskiden herşeyi gönül rahatlığı ile yükleyip istediğni yapabiliyordun

Forumdan yardım alacağız artık baktım beceremiyorum androide geçiş yaparim

ozgurd87

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar iphone 6 cihazımı dfu moduna alıyorum yüklemeyi başlatıyorum yazılım seçilip çıkartılıyor derken yarıya gelince cihaz açılıyor kendiliğinden
(İphonumu bul kapalı+parola yok+anahtar zinciri kapalı)

Dün gece benimde başıma geldi çıldırdım resmen dfu moda alıyorum yazılımı seçiyorum yazılımı açarken cihaz kendiliğinden açılıyor 10 defa denedim olmadı bende recovery modda 11.3.1 yükledim daha sonrada dfu modda 11.3.1 tekrar temiz kurulum ile denedim bu sefer oldu çözüm bu

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Cihazım iPhone 6 sen hata verdi dediğin için tam 3 kere DFU moda aldım ve 3 kere yazılım güncelledim sen bir yerde yanlış yapıyorsun hatta DFU modunda 1 dakika beklettim ve sonra ıpsw dosyasını kurdum

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
aynı sorunla bende karşılaştım şimdi ayarlardan sıfırladım telefonu tekrar denicem dfu modu

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazım iPhone 6 sen hata verdi dediğin için tam 3 kere DFU moda aldım ve 3 kere yazılım güncelledim sen bir yerde yanlış yapıyorsun hatta DFU modunda 1 dakika beklettim ve sonra ıpsw dosyasını kurdum
İlk defa yazılım kurmuyorum team wiever iler baglan istersen

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Pc kullanmıyorum bu saatte şunu dene ilk önce recovery modda güncelle sonra DFU modda güncelle
Dfu modda güncellenmiştim zaten ama pc yedeğini kurdum cihaza ondan sonra birde cihaz acikken güncelledim dfu ya almadan cihaza hic jb yapılmadı sorun olurmu?

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar günaydın öncelikle, benim cihazım iphone 6. Ben dün 11.3.1 ipsw dosyasını indirip dfu moda almadan itunes üzerinden cihazımı güncellemiştim. Sonrasında dfu modu olayını görünce dfu mod ile denemeye çalıştım olmadı hata veriyor aygıtınız bulunamıyor diye ve telefonda sorunlar oluşuyor ben de sürüm 11.3.1ken temiz olsun diye ayarlardan tamamen sıfırladım telefonu ve dfu modla uğraşmak istemedim. Şuan bu halde bir sorun olur mu jailbreak için?

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
oh be sonunda yapabildim dfu ile sıfırlamayı dün 5-10 kez uğraşıpta yarıda telefonun açıldığı bilgisayarla yaptım hemen açıklıyorum inş sizdede işe yarar.

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
oh be sonunda yapabildim dfu ile sıfırlamayı dün 5-10 kez uğraşıpta yarıda telefonun açıldığı bilgisayarla yaptım hemen açıklıyorum inş sizdede işe yarar.
Merakla bekliyorum

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Eğer dfu mod hata veriyorsa recovery mod’a alıp iTunes üzerinden geri yükle yapın.

Recovery mod için cihaz kapalıyken home tuşuna basıp kabloyu takın

JailbreakTR

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Eğer dfu mod hata veriyorsa recovery mod’a alıp iTunes üzerinden geri yükle yapın.

Recovery mod için cihaz kapalıyken home tuşuna basıp kabloyu takın

JailbreakTR
Dfu yerine recovery ile yapsak oluyormu yani yoksa adamlar boşuna dfu ile yapın diye bağırmaz

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
İphone 6'yı bağladım telefona itunesı açtım yeni güncelleme bulundu fln diyor onları iptal edip o şekil itunes açık kalıyor yukarıda yedekleme fln yaparsa onuda iptal ediyoruz. Daha sonra cihazı power tuşundan komple kapattım. Tekrar power tuşu ile açtım elma geldiği gibi power tuşunu bırakmadan hemen home tuşunada basılı tuttum. Ekran karardığında power tuşundan çektim home basılı tuttum taki itunes'de kurtarma modu uyarısı gelinceye kadar. Bundan sonra hepinizin bildiği sistemle Shifte basarak ipsw'yi seçiyoruz. İtunes yazılım seçilip çıkarılıyor derken hemen denetim masasına girip aygıt ve yazıcılar diyoruz. Orda İphone sürücüsü var ona sağ click özellikler diyip donanıma gelip tekrar özellikler diyoruz. Açılan sayfada ayarları değiştir diyoruz yeni gelen sayfada sürücüyü seçip sürücüyü güncelleştir diyoruz ordada açılan pencerede sürücü yazılımımı otomatik ara diyoruz ve kendisi arayıp DFU mod için bir sürücü güncellemesi bulup kuruyor. Bu sürücü güncel olmadığı için ilk yaptığımız DFU modda yine yarıda açılıyor ama sürücümüzü güncelledikten sonra tekrar denediğimizde DFU modu kusursuz bir şekilde kuruyor. NOT: İlk yaptığımız DFU modunu, DFU modu sürücülerini bulması için yapıyoruz bende bu şekilde düzeldi sıkıntı umarım sizde de düzelir.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar günaydın öncelikle, benim cihazım iphone 6. Ben dün 11.3.1 ipsw dosyasını indirip dfu moda almadan itunes üzerinden cihazımı güncellemiştim. Sonrasında dfu modu olayını görünce dfu mod ile denemeye çalıştım olmadı hata veriyor aygıtınız bulunamıyor diye ve telefonda sorunlar oluşuyor ben de sürüm 11.3.1ken temiz olsun diye ayarlardan tamamen sıfırladım telefonu ve dfu modla uğraşmak istemedim. Şuan bu halde bir sorun olur mu jailbreak için?
Bu konu ile ilgili bir çok yerde soru ve bunlara karşı verilen cevaplar var tekrar konu açmaya gerek yoktu sanki. Bence diğer konuları incelemeniz daha yararlı olacaktır.

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İphone 6'yı bağladım telefona itunesı açtım yeni güncelleme bulundu fln diyor onları iptal edip o şekil itunes açık kalıyor yukarıda yedekleme fln yaparsa onuda iptal ediyoruz. Daha sonra cihazı power tuşundan komple kapattım. Tekrar power tuşu ile açtım elma geldiği gibi power tuşunu bırakmadan hemen home tuşunada basılı tuttum. Ekran karardığında power tuşundan çektim home basılı tuttum taki itunes'de kurtarma modu uyarısı gelinceye kadar. Bundan sonra hepinizin bildiği sistemle Shifte basarak ipsw'yi seçiyoruz. İtunes yazılım seçilip çıkarılıyor derken hemen denetim masasına girip aygıt ve yazıcılar diyoruz. Orda İphone sürücüsü var ona sağ click özellikler diyip donanıma gelip tekrar özellikler diyoruz. Açılan sayfada ayarları değiştir diyoruz yeni gelen sayfada sürücüyü seçip sürücüyü güncelleştir diyoruz ordada açılan pencerede sürücü yazılımımı otomatik ara diyoruz ve kendisi arayıp DFU mod için bir sürücü güncellemesi bulup kuruyor. Bu sürücü güncel olmadığı için ilk yaptığımız DFU modda yine yarıda açılıyor ama sürücümüzü güncelledikten sonra tekrar denediğimizde DFU modu kusursuz bir şekilde kuruyor. NOT: İlk yaptığımız DFU modunu, DFU modu sürücülerini bulması için yapıyoruz bende bu şekilde düzeldi sıkıntı umarım sizde de düzelir.
İnsallah aksam imzalar kapanmazda denerim

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
İnş hocam. Zaten DFU Sürücüsünü güncellediğini gördüğümde tamamdır bu iş dedim :)

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
İnş hocam. Zaten DFU Sürücüsünü güncellediğini gördüğümde tamamdır bu iş dedim :)
Geçmiş olsun sürücülerden kaynaklanabileceğini söylemiştik. Normalde sürücüleri güncelleyince sorunun çözülmesi lazım ama her cihazda farklı bir sorun olabiliyor.

Tips
Tips
Üst Alt