Neler yeni

Çözüldü DFU Moda Alma Sıkıntısı

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Geçmiş olsun sürücülerden kaynaklanabileceğini söylemiştik. Normalde sürücüleri güncelleyince sorunun çözülmesi lazım ama her cihazda farklı bir sorun olabiliyor.
çok teşekkürler hocam. aynen hocam haklısınız yazmıştınız siz zannımca dfuya almadan dfu sürücüsünü görüp güncelleyemediği içindi yoksa diğer sürücüleri sürekli güncel tutuyordum.

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
İphone 6'yı bağladım telefona itunesı açtım yeni güncelleme bulundu fln diyor onları iptal edip o şekil itunes açık kalıyor yukarıda yedekleme fln yaparsa onuda iptal ediyoruz. Daha sonra cihazı power tuşundan komple kapattım. Tekrar power tuşu ile açtım elma geldiği gibi power tuşunu bırakmadan hemen home tuşunada basılı tuttum. Ekran karardığında power tuşundan çektim home basılı tuttum taki itunes'de kurtarma modu uyarısı gelinceye kadar. Bundan sonra hepinizin bildiği sistemle Shifte basarak ipsw'yi seçiyoruz. İtunes yazılım seçilip çıkarılıyor derken hemen denetim masasına girip aygıt ve yazıcılar diyoruz. Orda İphone sürücüsü var ona sağ click özellikler diyip donanıma gelip tekrar özellikler diyoruz. Açılan sayfada ayarları değiştir diyoruz yeni gelen sayfada sürücüyü seçip sürücüyü güncelleştir diyoruz ordada açılan pencerede sürücü yazılımımı otomatik ara diyoruz ve kendisi arayıp DFU mod için bir sürücü güncellemesi bulup kuruyor. Bu sürücü güncel olmadığı için ilk yaptığımız DFU modda yine yarıda açılıyor ama sürücümüzü güncelledikten sonra tekrar denediğimizde DFU modu kusursuz bir şekilde kuruyor. NOT: İlk yaptığımız DFU modunu, DFU modu sürücülerini bulması için yapıyoruz bende bu şekilde düzeldi sıkıntı umarım sizde de düzelir.
restore mode çıkıyor dediğin gibi yaptım olmuyor neden

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam DFU moddayken deniyorsunuz değilmi. Denetim masasına girdiğinizde iphone ile ilgili kaç tane sürücü çıkıyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
İphone 6'yı bağladım telefona itunesı açtım yeni güncelleme bulundu fln diyor onları iptal edip o şekil itunes açık kalıyor yukarıda yedekleme fln yaparsa onuda iptal ediyoruz. Daha sonra cihazı power tuşundan komple kapattım. Tekrar power tuşu ile açtım elma geldiği gibi power tuşunu bırakmadan hemen home tuşunada basılı tuttum. Ekran karardığında power tuşundan çektim home basılı tuttum taki itunes'de kurtarma modu uyarısı gelinceye kadar. Bundan sonra hepinizin bildiği sistemle Shifte basarak ipsw'yi seçiyoruz. İtunes yazılım seçilip çıkarılıyor derken hemen denetim masasına girip aygıt ve yazıcılar diyoruz. Orda İphone sürücüsü var ona sağ click özellikler diyip donanıma gelip tekrar özellikler diyoruz. Açılan sayfada ayarları değiştir diyoruz yeni gelen sayfada sürücüyü seçip sürücüyü güncelleştir diyoruz ordada açılan pencerede sürücü yazılımımı otomatik ara diyoruz ve kendisi arayıp DFU mod için bir sürücü güncellemesi bulup kuruyor. Bu sürücü güncel olmadığı için ilk yaptığımız DFU modda yine yarıda açılıyor ama sürücümüzü güncelledikten sonra tekrar denediğimizde DFU modu kusursuz bir şekilde kuruyor. NOT: İlk yaptığımız DFU modunu, DFU modu sürücülerini bulması için yapıyoruz bende bu şekilde düzeldi sıkıntı umarım sizde de düzelir.
Valla hocam şimdi tekrar denedim size ne kadar teşekkür etsem az dün akşam o kadar uğraşmama rağmen yapamamıştım oldu şimdi çok teşekkürler.
Mesaj düzenlendi:

Hocam DFU moddayken deniyorsunuz değilmi. Denetim masasına girdiğinizde iphone ile ilgili kaç tane sürücü çıkıyor?

Tüm sürücüler güncelmiş onla ilgisi yok bence ben telefonu power tuşuyla komple kapatıp sonra dfu moduna alınca oldu.

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Rica ederim hocam ne demek olmasina çok sevindim bende dünden beri kafayı yer hale gelmiştim. Kapatıp öyle dfu almaktan dolayıda olabilir bende tam emin değilim. Ama bende DFU sürücüsü eskiydi onuda güncelledim.

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Valla hocam şimdi tekrar denedim size ne kadar teşekkür etsem az dün akşam o kadar uğraşmama rağmen yapamamıştım oldu şimdi çok teşekkürler.
Mesaj düzenlendi:

Tüm sürücüler güncelmiş onla ilgisi yok bence ben telefonu power tuşuyla komple kapatıp sonra dfu moduna alınca oldu.
Kapaliyken nasıl aliyorsun anlatirmisin

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Cihazı power tuşuyla komple kapattıktan sonra power+home tuşuna basılı tutuyorsun elma logosunu geçtikten sonra ekran tamamen kararıyor orada power tuşunu bırakıp home tuşuna basmaya devam ediyorsun sonra dfu moda alıyor.

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazı power tuşuyla komple kapattıktan sonra power+home tuşuna basılı tutuyorsun elma logosunu geçtikten sonra ekran tamamen kararıyor orada power tuşunu bırakıp home tuşuna basmaya devam ediyorsun sonra dfu moda alıyor.
Hocam 30 kez denedim dfu ya geçmiyor illa kablo takili olacak

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam 30 kez denedim dfu ya geçmiyor illa kablo takili olacak
Hocam yukarida yazdigim gibi yapacaksin önce kabloyu tak itunesi ac daha sonra kablo takili iken cihazi kapat. Sonra tekrar cihazi ac ama elin power tusunda basili olsun elma geldigi gibi hemen orta tusada bas ikisi basili kalsin. Sonra ekrar kararacak karardiktan 2-3 sn sonra powerde çek elini sadece home kalsin taki itunes dfu modu uyarisi verene kadar

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam yukarida yazdigim gibi yapacaksin önce kabloyu tak itunesi ac daha sonra kablo takili iken cihazi kapat. Sonra tekrar cihazi ac ama elin power tusunda basili olsun elma geldigi gibi hemen orta tusada bas ikisi basili kalsin. Sonra ekrar kararacak karardiktan 2-3 sn sonra powerde çek elini sadece home kalsin taki itunes dfu modu uyarisi verene kadar

Ben cihaz kapaliyken powere basmiyorum orta tusa basiyorum zaten kendisi dfu uyarisi veriyor

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ben cihaz kapaliyken powere basmiyorum orta tusa basiyorum zaten kendisi dfu uyarisi veriyor
Anlattigim yontem ile yaptim ben dfu ile sifirlayabildiniz mi?

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Anlattigim yontem ile yaptim ben dfu ile sifirlayabildiniz mi?

Yok yarida kesiyor cihazi

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Nasıl yapamadınız hocam ya? Benim ilk deneyişimde oldu arkadaşın dediği gibi yaptım.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@Suskun06
-Telefon açıkken
-Güç ve Home tuşuna ekran kapanana kadar basılı tut
-Ekran kapandıktan sonra güç ve home tuşuna 10 sn. daha basılı tut (içinden sayabilirsin :D)
-10 sn nin sonunda güç tuşundan elini hemen çek ve home tuşuna basılı tutmaya devam et
-Yaklaşık 15-20 sn. sonra iTunes "Kurtarma Modunda iPhone bulundu" şekilde uyarı verecektir ama cihazının ekranı siyah olacaktır. (iTunes ve kablo simgesi gözükmeyecek) DFU moduna aldın sorunsuzca.
-iTunes da Shift tuşuna basılı tutarak ipsw yi seçip yüklemeyi dene.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Dostum neden sende olmuyor anlamıyorum 10 denemenin 10u da başarılı sen bir yerlerde yanlış yapıyorsun.

bizon1071

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iphone 5s te aynı sorunu yaşadım. dfu modunda yükleme başlamadan yarıda telefon açılıyordu. çözümü telefon kapalıyken dfu moduna almak. o zaman açılmadan yükleme yapılabiliyor

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Bende de bu sorunu sadece macOS Catalina’da yapıyor. 15.5 ek güncellemesi geldikten sonra cihazı DFU modunda restore edemiyorum. Windows üzerinde iTunes ile rahat bir şekilde DFU modunda restore edebiliyorum.

Tips
Tips
Üst Alt