Neler yeni

Delectra - iOS 11 - 11.3.1 Electra Jailbreak ve Cydia'yı Kaldırma

Adfectus

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@oguz
Hocam dediginiz islemleri yaptigimizda sonrasj fabrika ayarlarindan formatladigimizda sıkıntı olurmu veya sıkıntı olmadigini dusunursek eraser tarzinda yenileme mi olur neden soruyorum ornek sifirladik Jailbreak yapmadik kokten temizlenmis olurmu banka uygulamasi yukledik mesala jailbreak uyarisi verirmi
iyi günler. Umarım sorun çözülmüştür.
Kardeşim kopyalayıp girdim ama filza bulamadım görsel olarak anlatırsan mutlu olurum sürümüm 11.1.1
Mesaj düzenlendi:

Telden yaptım pc denmi yapmam gerekiyordu
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Substitute silmesek cyberduck ip bağlantı hatası verirmi acaba
Hayır vermez. Ben silmeden yaptım.
Mesaj düzenlendi:

@oguz
Hocam dediginiz islemleri yaptigimizda sonrasj fabrika ayarlarindan formatladigimizda sıkıntı olurmu veya sıkıntı olmadigini dusunursek eraser tarzinda yenileme mi olur neden soruyorum ornek sifirladik Jailbreak yapmadik kokten temizlenmis olurmu banka uygulamasi yukledik mesala jailbreak uyarisi verirmi
O işlemlerden sonra telefonu fabrika ayarlarına cevir sonra jb yap. Oyle yapmassan cydia yine aktif olmaya bilir sıkıntı yasarsın tweak lerin hepsi tüm dosyaları silmen gerekiyor en güzeli fabrika ayarlarına cebirip jb yapman. Jb yaptıktan sonra banka uygulamalarının cakışmaması için bi tweak vardı sanırım araştırıp onu kurabilirsin.

C

clkgkmn

Guest
şuan işlemlere yeni başlıyorum sonucu bildiririm sizlere
Mesaj düzenlendi:

@Adfectus @Polat

@oguz
öncelikle açmış olduğun konu için teşekkür ederim

1- bu işlemleri yapmadan önce yüklemiş olduğum bütün tweakleri manuel olarak kaldırdım
2- gerekli işlemleri yaptıktan sonra cihazı kapatıp açtım sonrası tekrar electradan jailbreak yaptım
3- konuda yazan bütün işlemleri sırasıyla uyguladım cydia kalktı ve electra uygulmasını sildim
4- tekrar cihazı kapattım açtım banka uygulamalarına giriş yaptığımda cihazınız jailbreaklidir uyarısı vermiyodu cydia kökten kalkıyor anladığım kadarıyla :)
5- baştan tekrar jailbreak yaptığımda sorunsuz olarak her şey yüklendi ve çalışıyor

edit : bunu yapmamda ki amacım sadece deneme amaçlıydı ve başarılı
semirestore 11 lite denedim bana göre gereksiz tweakleri manuel olarak silmek daha mantıklı

Moderatör tarafından düzenlendi:

Deli14

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Çok Teşekkürler sorunsuz bir şekilde çalıştı. Bütün sorunlar çözüldü Jailbereak İle ilgili, Emeğinize sağlık.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Konu revize edilmiştir.

thedargon10

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba, telefonumu electra ile jailbreakledim. Telefonumu iclouda taksam ve sıfırlasam 1- sıfırlayabilir miyim jailbreak oldugu için sıkıntı çıkarırmı? 2- sıfırlayabilirsem jailbreak kökten gidermi? degistirirsem sıkıntı yasamayalım istiyorum.

Can_Pasha

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
merhaba. 11.3.1 icin kullanilabilir mi? kullanma amacim 11.3.1 saglikli jb yapamadim cydia kendisi kendisini sildi. geri jb yapmak icin tamamen sifirlamak istiyorum electra 1131 i

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
merhaba. 11.3.1 icin kullanilabilir mi? kullanma amacim 11.3.1 saglikli jb yapamadim cydia kendisi kendisini sildi. geri jb yapmak icin tamamen sifirlamak istiyorum electra 1131 i
Evet deneyebilirsiniz

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Bu yöntem ile cydiayı sıfırladıktan sonra cihazda icleaner pro duruyordu o yüzden bu işlemden sonra cihazı ayarlar kısmından sıfırlama işlemine girişmemenizi öneririm çünkü cihaz elmada kalabilir (bazı tweaklar direk sisteme kuruluyor ve uygulama ikonu gelmiyor).

Can_Pasha

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hallettim!👍🏻 Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. :)

ferdi.seval

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar acil yardım lütfen banka teline jailbreak yaptık şimdi uyarı veriyor mail vb uygulamalar için o yüzden kökten jailbreaki kaldırmak için teli güncelledik 11.4 e ama ama hala uyarı veriyor ne yapmamız gerekiyor

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar acil yardım lütfen banka teline jailbreak yaptık şimdi uyarı veriyor mail vb uygulamalar için o yüzden kökten jailbreaki kaldırmak için teli güncelledik 11.4 e ama ama hala uyarı veriyor ne yapmamız gerekiyor
Restore etmeniz gerekiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

euphrates

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iphone x 11.4 beta 3 jailbreak yapayım dedim ama sanırım arafta kaldı. cydia var ama kapatıp açınca enable jb yapamıyorum. unjb yapmak istesemde telefon jb li olmadığı için cyberduck vs ile telefona bağlanamıyorum. ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Kadric

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu method iOS 11 - 11.3.1 sürümlerin bulunan cihazları stock iOS'e geri döndürecek ve bütün Cydia etkilerini kaldıracaktır.

EĞER FUTURERESTORE İLE CİHAZINIZI iOS 11 - 11.3.1 SÜRÜMLERİNE GETİRDİYSENİZ BU METHODU KULLANAMAZSINIZ !

Hazırlık
  1. Cydia'ya girin ve Substitute tweak'ini kaldırın. Bu işlem kurulu bütün tweak'leri kaldıracaktır.
  2. Eğer root klasörü üzerinde FilzaEscaped vb. uygulamalar ile herhangi bir değişiklik yaptıysanız, hepsini eski haline getirin.
  3. Gerekli programları ve dosyayı indirin :
    • Windows kullanıcıları :
      1. CyberDuck:
      2. Delectra :
      3. PuTTY:
    • macOS kullanıcıları :
      1. Transmit :
      2. Delectra :

Electra Jailbreak Kaldırma
1- CyberDuck programını açın ve sol üstten Open Connection butonuna tıklayın
Ekli dosyayı görüntüle 1860

2- Gelen ekrandan STFP (SSH File Transfer Protocol) 'ü seçin
Ekli dosyayı görüntüle 1861

3- Gelen ekrana IP adresinizi girin ve geri kalan kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır)
Ekli dosyayı görüntüle 1862

4- Gelen erkandaki soruya Allow deyin
Ekli dosyayı görüntüle 1863

5- Ardından, açılan klasörün içine indirdiğiniz ve çıkarttığınız unjailbreak.sh dosyasını atın.
Ekli dosyayı görüntüle 1864

6- CyberDuck programını kapatın ve PuTTY programını açın. Gelen ekrandaki alanları CyberDuck programında kullandığınız IP adresini ilgili yere yazın ve alttaki menuden SSH seçmeyi unutmayın..
Ekli dosyayı görüntüle 1865

7- Gelen uyarıya Evet veya Yes şeklinde cevap verin.
Ekli dosyayı görüntüle 1866

8- Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)
Ekli dosyayı görüntüle 1867

9- Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh
Ekli dosyayı görüntüle 1868

10 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın
Ekli dosyayı görüntüle 1869

11- Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.

1- Transmit uygulamasını açın ve en üstteki seçeneği STFP seçin. Ardından IP adresinizi yazın. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır) Diğer kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun (ilk kısma root, şifre kısmına [SSH şifrenizi hiç değiştirmediyseniz] alpine yazın) ve Connect 'e basın.
Ekli dosyayı görüntüle 1872

2 - İndirdiğiniz dosyayı ayrıştırın ve içerisinden çıkan unjailbreak.sh dosyasını ilk adımdaki işlemden sonra açılan klasörün içerine atın
Ekli dosyayı görüntüle 1870
Ekli dosyayı görüntüle 1871

3 - Ardından Transmit uygulamasını kapatın ve macOS'un yerleşik Terminal uygulamasını açın. (Nasıl açacağınızı bilmiyorsanız Command - Boşluk yaparak Spotlight 'ı açın ve Terminal yazın). Terminal açıldıktan sonra ssh -p 22 root@(IP Adresiniz) komutunu yazıp Enter 'a basın. Gelen uyarıya yes yazıp Enter 'a basın

4 - Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)

5 - Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh

6 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın

7 - Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.
Çok özür dilerim Cydia yı kaldırmadan kurulumdan sonra kurulan herşeyi SUBSTİTUTE ile kaldırıp sonra tekrar temiz bir şekilde kurabilirmiyiz tweak leri

Porcellis

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Günaydın arkadaşlar. Size bir sorum olacaktı. 11.2.5 sürümüm şu an için jb li. Telefonuma dfu mod ile 11.4.1 sürümünü atsam jb ile ilgili herşey gider mi ? Telimde jb ile ilgili birşey kalsın istemiyorum

Son düzenleme:

Flamengo

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Günaydın arkadaşlar. Size bir sorum olacaktı. 11.2.5 sürümüm şu an için jb li. Telefonuma dfu mod ile 11.4.1 sürümünü atsam jb ile ilgili herşey gider mi ? Telimde jb ile ilgili birşey kalsın istemiyorum
Gider hocamda neden gitmesini istediniz

dyermaker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
calismiyor hocam kaldıramadım. cydia silindi, electrayi da manuel sildim. fakat icleaner , musicbox fln kaldı onları silemiyorum.

Son düzenleme:

Skender

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
herşeyi yaptım. sıkıntı yok. fakat şöyle bir problem var. cihazım 11.4 ve maalesef telefon kapanıp açılınca cydia baya bi bozuldu. bu yüzden tweakleri silemiyorum. bunları manuel olarak nasıl silebilirim? sanırım tüm tweakleri silmeden sıfırdan cydia yükleyemiyorum. yardımcı olabilecek var mı?

NewbieJailbreaker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
herşeyi yaptım. sıkıntı yok. fakat şöyle bir problem var. cihazım 11.4 ve maalesef telefon kapanıp açılınca cydia baya bi bozuldu. bu yüzden tweakleri silemiyorum. bunları manuel olarak nasıl silebilirim? sanırım tüm tweakleri silmeden sıfırdan cydia yükleyemiyorum. yardımcı olabilecek var mı?
Aynısı Bende de olmuştu. Electra ile Cydia yı tekrar kurun sonrasında sorun çıkartan tweak varsa silin gitsin

Bunu Yapınca Telefonumuz Tamamen Orjinal Mi Oluyor Tekrardan? Pil Değişimi Lazım Garantiye Böyle Yapıp Güncellesem Anlarlar mı?

sempozyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar jb yapamıyorum denemediğim yöntem kalmadı cydia gelmiyor. Uicache komutu için işlem yapmak istediğimde de Putty hatası ekteki gibi. Ve görüldüğü üzere share yazıyor fakat cydia yok arkadaşlar .
Selam ben bi siteden noncereboot indirdim yükledim bi çalıştırdım pat cydia geldi sitenin ismi ingtition.fun ikon gelince cydia çalışmayacak electra dan tekrar jb yi enable yap cydia çalışacak

karabiber

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
bu yöntemle cihazdaki fotoğraflarımız ayarlarımız falan gidiyor mu?

smtzdmr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
yardım edermisiniz?
cydia kurulduktan sonra tweak indiriyordum daha sonra bir sorun ile karşılaştım. Ben de cydia nın içinde ki cydia diye yazan kurulu dosyalar mı dersiniz bilmiyorum ama onları sildim ve tekrardan electraya girip jailbreak yapim dedim. Electrada share yazısını gördükten sonra bakıyorum cydia ortalıkta yok ama indirmiş olduğum tweakler ayarlarda görünüyo ve çalışıyorda. Kısacası Cydia yı nasıl tekrardan getiririm??

Kadric

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar
Bende semi restore relectra ile cihazı sıfırlayıp tekrar Electra yı kurdum şu anda share electra yazıyor ancak cydia gözükmüyor, bu konuda acaba bana yardımcı olabilirmisiniz.sürümüm 11.3.1

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Merhaba arkadaşlar
Bende semi restore relectra ile cihazı sıfırlayıp tekrar Electra yı kurdum şu anda share electra yazıyor ancak cydia gözükmüyor, bu konuda acaba bana yardımcı olabilirmisiniz.sürümüm 11.3.1

winscp, putty veya iTerminal gibi araçlarla ssh bağlantısını kurup ve "uicache" komutunu atman lazım.

JailbreakTR

Kadric

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
winscp, putty veya iTerminal gibi araçlarla ssh bağlantısını kurup ve "uicache" komutunu atman lazım.

JailbreakTR
Teşekkür ederim deneyeceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi.ancak bunu nasıl yapacağım ile ilgili bir bilgi verebilirseniz veya nereye bakmam gerektiğini söylerseniz nemnun olurum.

Tips
Tips
Üst Alt