Neler yeni

Delectra - iOS 11 - 11.3.1 Electra Jailbreak ve Cydia'yı Kaldırma

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Bu method iOS 11 - 11.3.1 sürümlerinde bulunan cihazları stock iOS'e geri döndürecek ve bütün Cydia etkilerini kaldıracaktır.

EĞER FUTURERESTORE İLE CİHAZINIZI iOS 11 - 11.3.1 SÜRÜMLERİNE GETİRDİYSENİZ BU METHODU KULLANAMAZSINIZ !

Hazırlık

1. Cydia'ya girin ve Substitute tweak'ini kaldırın. Bu işlem kurulu bütün tweak'leri kaldıracaktır.
  2. Eğer root klasörü üzerinde FilzaEscaped vb. uygulamalar ile herhangi bir değişiklik yaptıysanız, hepsini eski haline getirin.
  3. Gerekli programları ve dosyayı indirin :
    • Windows kullanıcıları :
      1. CyberDuck:
      2. Delectra :
      3. PuTTY:
    • macOS kullanıcıları :
      1. Transmit :
      2. Delectra :

Electra Jailbreak Kaldırma
1- CyberDuck programını açın ve sol üstten Open Connection butonuna tıklayın
Ekran Resmi 2018-03-02 04.33.35.png

2- Gelen ekrandan STFP (SSH File Transfer Protocol) 'ü seçin
Ekran Resmi 2018-03-02 04.33.40.png

3- Gelen ekrana IP adresinizi girin ve geri kalan kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır)
Ekran Resmi 2018-03-02 04.34.22.png

4- Gelen erkandaki soruya Allow deyin
Ekran Resmi 2018-03-02 04.34.28.png

5- Ardından, açılan klasörün içine indirdiğiniz ve çıkarttığınız unjailbreak.sh dosyasını atın.
Ekran Resmi 2018-03-02 04.34.56.png

6- CyberDuck programını kapatın ve PuTTY programını açın. Gelen ekrandaki alanları CyberDuck programında kullandığınız IP adresini ilgili yere yazın ve alttaki menuden SSH seçmeyi unutmayın..
Ekran Resmi 2018-03-02 04.35.16.png

7- Gelen uyarıya Evet veya Yes şeklinde cevap verin.
Ekran Resmi 2018-03-02 04.35.23.png

8- Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)
Ekran Resmi 2018-03-02 04.35.33.png

9- Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh
Ekran Resmi 2018-03-02 04.35.58.png

10 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın
Ekran Resmi 2018-03-02 04.36.08.png

11- Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.

1- Transmit uygulamasını açın ve en üstteki seçeneği STFP seçin. Ardından IP adresinizi yazın. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır) Diğer kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun (ilk kısma root, şifre kısmına [SSH şifrenizi hiç değiştirmediyseniz] alpine yazın) ve Connect 'e basın.

2 - İndirdiğiniz dosyayı ayrıştırın ve içerisinden çıkan unjailbreak.sh dosyasını ilk adımdaki işlemden sonra açılan klasörün içerine atın

3 - Ardından Transmit uygulamasını kapatın ve macOS'un yerleşik Terminal uygulamasını açın. (Nasıl açacağınızı bilmiyorsanız Command - Boşluk yaparak Spotlight 'ı açın ve Terminal yazın). Terminal açıldıktan sonra ssh -p 22 root@(IP Adresiniz) komutunu yazıp Enter 'a basın. Gelen uyarıya yes yazıp Enter 'a basın

4 - Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)

5 - Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh

6 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın

7 - Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.

Son düzenleme:

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
hocam mevcut sürüme restore yaptıysakda mı bu işlemi yapamıyoruz
Futurerestore kullanımı olduysa, iOS 10'dan 11'e gelindiyse bu yöntem ile bootloop ile karşılaşılmış. Geliştiricisi düzeltmeye çalışıyor. Aynı sürüme güncellendiyse bir sorun olur mu olmaz mı bir bilgi yok, ama şimdilik kullanmayın derim, riske atmaya değmez. Yeni bir güncelleme gelirse konuya ekleyeceğim.

demirel

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Futurerestore kullanımı olduysa, iOS 10'dan 11'e gelindiyse bu yöntem ile bootloop ile karşılaşılmış. Geliştiricisi düzeltmeye çalışıyor. Aynı sürüme güncellendiyse bir sorun olur mu olmaz mı bir bilgi yok, ama şimdilik kullanmayın derim, riske atmaya değmez. Yeni bir güncelleme gelirse konuya ekleyeceğim.
Tamam hocam eyvallah 👍

EAbelieve

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Slm dun gece Cydia kurdum malesef ici bos repo adres de yukleyemiyorum ama cydia dan atmiyor sadece bos gorunuyor bu konuda cozum varmi

demduam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Electrayi manuel olarak silme dediğiniz normal simgesine uzun basılı tutarak iOS standart silmesi mi ? Yoksa FilzaEscaped ile dosyaları silme mi ?

alsha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bunu yapsak cihazi ayarlardan sifirlayarak format yapa bilirmiyizn?

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Electrayi manuel olarak silme dediğiniz normal simgesine uzun basılı tutarak iOS standart silmesi mi ? Yoksa FilzaEscaped ile dosyaları silme mi ?
Evet normal uygulama kaldırma işlemi, basılı tutup kaldırma.

Berat

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Slm beyler ios 11.1.1 cydia yükledikten sonra telefon belirsiz bir zamanda donup kalıyor SSH kaydım yok cydia silip telefonu sıfırlama şansım yokmu yada bu sorunu nasıl çözerim

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Slm beyler ios 11.1.1 cydia yükledikten sonra telefon belirsiz bir zamanda donup kalıyor SSH kaydım yok cydia silip telefonu sıfırlama şansım yokmu yada bu sorunu nasıl çözerim
Coolstar semirestore yayınlayacak onu bekleyin bence.

corleone.vito1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
bash’tan sonra boslukmu var acaba banami oyle geliyo, yoksa direk bash. diye mi devam, araliksiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
bash’tan sonra boslukmu var acaba banami oyle geliyo, yoksa direk bash. diye mi devam, araliksiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
evet bash komutundan sonra boşluk var

Electra nın eski sürümünü kaldırıp yeni sürümü kurduğumuzda manuel kurduğumuz tweak ler sorun olurmu
Evet sistemde yaptığınız hiçbir şey kalmaması gerekiyor, ne yüklediyseniz veya değiştirdiyseniz kaldırın/eski haline getirin. Sonrasında konudaki işlemleri uygulayın.

Son düzenleme:

F4TE

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
failed to connect yani bağlantı hatası alıyorum acaba yardımcı olabilecek var mı ?

Adfectus

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar bu hatanın çözümü nedir tweak yükleyemiyorum repolar boş değil
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Apt 0.7 strict sizde yüklümü. Kurmaya çalıştığımda yine aynı hatayı alıyorum bi çok kere konularda paylaşmama rağmen cevap bulamadım

Ekli dosyalar

O

orkooo

Guest
3.adım da....Terminal açıldıktan sonra ssh -p 22 root@(IP Adresiniz) komutunu yazıp Enter 'a basın. Gelen uyarıya yes yazıp Enter 'a basın ....demişsiniz şifre yeri direk geliyor alpine yazdım yes yazacak bir uyarı gelmiyor

4 - Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın) ........ bu adım da #root kendi geliyor bu komutu girdim bash ./unjailbreak.sh ve oldu cydia yı kaldırdı electra 1.0.4 kurdum tekrar jb yaptım

terminal kısmını bu videoyu izleyerek yaptım
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Berat

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
3.adım da....Terminal açıldıktan sonra ssh -p 22 root@(IP Adresiniz) komutunu yazıp Enter 'a basın. Gelen uyarıya yes yazıp Enter 'a basın ....demişsiniz şifre yeri direk geliyor alpine yazdım yes yazacak bir uyarı gelmiyor

4 - Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın) ........ bu adım da #root kendi geliyor bu komutu girdim bash ./unjailbreak.sh ve oldu cydia yı kaldırdı electra 1.0.4 kurdum tekrar jb yaptım

terminal kısmını bu videoyu izleyerek yaptım
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
Video da dediği gibi bu işlemi yapmadan önce Substituta silmen gerekiyor 77DAC4CF-9098-4FEE-9192-9ED097D301EB.jpeg

O

orkooo

Guest
substitute yi sildim dediginiz islemleri yaptim tewak lar silindi cydia yida sildim jb yapinca repolar hepsi geri geldi tewaklarinda kalintilari duruyordu icleaner proyla sildim sonra tewak kurmaya basladim tel de ısınma sorunu ve resping hatasi veriyor clas of clans acılmıyordu sarjda 3 saat gibi surede bitiyordu simdi hepsi duzeldi

Berat

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
substitute yi sildim dediginiz islemleri yaptim tewak lar silindi cydia yida sildim jb yapinca repolar hepsi geri geldi tewaklarinda kalintilari duruyordu icleaner proyla sildim sonra tewak kurmaya basladim tel de ısınma sorunu ve resping hatasi veriyor clas of clans acılmıyordu sarjda 3 saat gibi surede bitiyordu simdi hepsi duzeldi
Bu çözum banada yaramıştı ben bu yöntemle tefonumuda sıfırladım ayrıca donma sorunları olanlar bu yöntemi yapmalarını tafsiye ederim

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
ben ilk yüklediğimde cyberduck tan bağlantı yapabiliyordum fakat şu anda bağlantı başarısız hatası veriyor ve pc ve iphone aynı wifi ağına bağlı fakat ip leri farklı farkedermi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ve cydıa ya gıremıyorum

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
ben ilk yüklediğimde cyberduck tan bağlantı yapabiliyordum fakat şu anda bağlantı başarısız hatası veriyor ve pc ve iphone aynı wifi ağına bağlı fakat ip leri farklı farkedermi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ve cydıa ya gıremıyorum
Jailbreak aktif mi?

Tips
Tips
Üst Alt