Neler yeni

Delectra - iOS 11 - 11.3.1 Electra Jailbreak ve Cydia'yı Kaldırma

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Dün gece mobil üzerinden electra jailbrek kurdum ve çoğu kişi gibi bende share jailbreak ekranını göremedim sonra ertesi gün pc üstünden denerim diye telefona format attım zaten atıcaktım sıkıntı burda başlıyor işte telefona format attıktan sonra, cydia ekranımda mevcut tu onun dışında herşey olması gerektiği gibiydi cydia ya giriş yapamıyorum jailbreak mevcut olduğu için nasıl telefonu sıfırlarım sağlam bir jailbreak yapabilmek için bilen arkadaşlar yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim psikolojim bozulucak nerdeyse bu jailbreak olayları yüzünden her sene aynı muhabbet numara bile bırakıyorum
5304898156 lütfen numara üstünden veya burdan geri dönüş yapın herkese iyi forumlar
Sakin olursan çözüm çok. Cihazi sifirladin ve cydia ekranda hala öylemi?

srdr2687

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
benim sorunum sabit internetim yok işlemlerimi telin internetini pcye bağlayarak nasıl yapabilirim. bilgisayarın kullandığı IPye bakıp işlem yaptığımda hata veriyor.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
benim sorunum sabit internetim yok işlemlerimi telin internetini pcye bağlayarak nasıl yapabilirim. bilgisayarın kullandığı IPye bakıp işlem yaptığımda hata veriyor.
PC'de wifi yokmu ?

Cadde19

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar yeni güncellenen Rollectra ile sanırım kullanıcı verilerine dokunmadan jb kaldırıyor ,
Bunu deneyen var mı nasıl yapılıyor ?

Dante21

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
merhaba lütfen yardım edin lütfen. Cydiayı silmeye çalışıyorum.Cyberducka girip ıp yazınca bağlanmıyor.Aynı modeme bağlı bilgisayar ve ıpad wifi tablet. Ama ikisinin sonundaki ıp adresi aynı değil birinde 192.168.1.35 pc de ise 192.168.1.34 . lütfen yardımcı olun. Teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
merhaba lütfen yardım edin lütfen. Cydiayı silmeye çalışıyorum.Cyberducka girip ıp yazınca bağlanmıyor.Aynı modeme bağlı bilgisayar ve ıpad wifi tablet. Ama ikisinin sonundaki ıp adresi aynı değil birinde 192.168.1.35 pc de ise 192.168.1.34 . lütfen yardımcı olun. Teşekkür ediyorum.
Electra dan jb yapın. Jb olmadığı için bağlanmaz,

fbyucel15

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar bu islemleri uygularken sanirim bir hata yaptim ve cydia gitti tweakler kaldi sistemi ayarlardan sifirlasam bunlardan kurtulabilir miyim yoksa tekrar jb yapip bu adimlari tek tek uygulamam mi gerekiyor tesekkur ederim.

alihaktan35

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Çok teşekkürler, elinize sağlık.
iOS 11.3.1 JB'yi başarılı bir şekilde kaldırdım.
Bunun üstüne sıfırlama yapmadan güncelleme kurarsam sıkıntı olur mu?

Egeozuysal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar herkese benimde bi sorunum var bi kaç arkadaş daha yaşamış cyberduck ta yeni bağlantı diyorum ip yi doğru yazıyorum kullanıcı adı şifre doğru bağlan diyorum fakat bağlantı başarısız diyor cihazda da jailbreak yüklü 11.3 var wifi de bağlı neden bağlantı hatası veriyor anlayamadım :@@:@@:@@:@@:@@:@@
CANIMI ÇOK SIKTI BU DURUM ÇÖZÜMÜ BİLEN BİRİ YARDIM ETSİN LÜTFEN Adsız.pngAdsız2.png

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar herkese benimde bi sorunum var bi kaç arkadaş daha yaşamış cyberduck ta yeni bağlantı diyorum ip yi doğru yazıyorum kullanıcı adı şifre doğru bağlan diyorum fakat bağlantı başarısız diyor cihazda da jailbreak yüklü 11.3 var wifi de bağlı neden bağlantı hatası veriyor anlayamadım :@@:@@:@@:@@:@@:@@
CANIMI ÇOK SIKTI BU DURUM ÇÖZÜMÜ BİLEN BİRİ YARDIM ETSİN LÜTFEN Ekli dosyayı görüntüle 7539Ekli dosyayı görüntüle 7540
Başka bir program deneyin, putty gibi

HakanTanna

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yardımcı olurmusunuz semirestore / rollectra ile jailbreak kaldırmak istiyorum ama screenshottaki hataları veriyor 6023AB54-1374-4F33-B34D-BF9D1336FC50.png

mtaytas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
11.3.1 iken jb yaptım hala öyle iOS12e geçmek istiyorum kaldırayım dedim jb ama pc yok telden açabilir miyim 3. Aşamayı?

tatonka

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
rollectra ile çok kolay şekilde jb'nin kaldırıldıgını gösteren videolar mevcut fakat ben denedigimde ve ''erase all'' seçeneğine bastıgımda atıyor. fabrika ayarlarına da döndürmüyor telefonu. gariptir ki jailbreak'li kaldım, :@@

Kabal_38

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bu method iOS 11 - 11.3.1 sürümlerinde bulunan cihazları stock iOS'e geri döndürecek ve bütün Cydia etkilerini kaldıracaktır.

EĞER FUTURERESTORE İLE CİHAZINIZI iOS 11 - 11.3.1 SÜRÜMLERİNE GETİRDİYSENİZ BU METHODU KULLANAMAZSINIZ !

Hazırlık
  1. Cydia'ya girin ve Substitute tweak'ini kaldırın. Bu işlem kurulu bütün tweak'leri kaldıracaktır.
  2. Eğer root klasörü üzerinde FilzaEscaped vb. uygulamalar ile herhangi bir değişiklik yaptıysanız, hepsini eski haline getirin.
  3. Gerekli programları ve dosyayı indirin :
    • Windows kullanıcıları :
      1. CyberDuck:
      2. Delectra :
      3. PuTTY:
    • macOS kullanıcıları :
      1. Transmit :
      2. Delectra :

Electra Jailbreak Kaldırma
1- CyberDuck programını açın ve sol üstten Open Connection butonuna tıklayın
Ekli dosyayı görüntüle 1860

2- Gelen ekrandan STFP (SSH File Transfer Protocol) 'ü seçin
Ekli dosyayı görüntüle 1861

3- Gelen ekrana IP adresinizi girin ve geri kalan kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır)
Ekli dosyayı görüntüle 1862

4- Gelen erkandaki soruya Allow deyin
Ekli dosyayı görüntüle 1863

5- Ardından, açılan klasörün içine indirdiğiniz ve çıkarttığınız unjailbreak.sh dosyasını atın.
Ekli dosyayı görüntüle 1864

6- CyberDuck programını kapatın ve PuTTY programını açın. Gelen ekrandaki alanları CyberDuck programında kullandığınız IP adresini ilgili yere yazın ve alttaki menuden SSH seçmeyi unutmayın..
Ekli dosyayı görüntüle 1865

7- Gelen uyarıya Evet veya Yes şeklinde cevap verin.
Ekli dosyayı görüntüle 1866

8- Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)
Ekli dosyayı görüntüle 1867

9- Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh
Ekli dosyayı görüntüle 1868

10 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın
Ekli dosyayı görüntüle 1869

11- Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.

1- Transmit uygulamasını açın ve en üstteki seçeneği STFP seçin. Ardından IP adresinizi yazın. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır) Diğer kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun (ilk kısma root, şifre kısmına [SSH şifrenizi hiç değiştirmediyseniz] alpine yazın) ve Connect 'e basın.
Ekli dosyayı görüntüle 1872

2 - İndirdiğiniz dosyayı ayrıştırın ve içerisinden çıkan unjailbreak.sh dosyasını ilk adımdaki işlemden sonra açılan klasörün içerine atın
Ekli dosyayı görüntüle 1870
Ekli dosyayı görüntüle 1871

3 - Ardından Transmit uygulamasını kapatın ve macOS'un yerleşik Terminal uygulamasını açın. (Nasıl açacağınızı bilmiyorsanız Command - Boşluk yaparak Spotlight 'ı açın ve Terminal yazın). Terminal açıldıktan sonra ssh -p 22 root@(IP Adresiniz) komutunu yazıp Enter 'a basın. Gelen uyarıya yes yazıp Enter 'a basın

4 - Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)

5 - Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh

6 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın

7 - Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.
BEnde şuan 11.3 sürümünde jbliyim jb yi kaldırıp tekrar kurmak istiyorum ama bi sorun yaşar mıyım tekrar jblerken ? Ve telefon tamamen mi sıfırlanacak?

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
BEnde şuan 11.3 sürümünde jbliyim jb yi kaldırıp tekrar kurmak istiyorum ama bi sorun yaşar mıyım tekrar jblerken ? Ve telefon tamamen mi sıfırlanacak?
Delectra ile cydia ve bagli uygulamlari kaldirirsiniz sonrasinda tekrar jb yapabilirsiniz.

Beyti17

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
rollectra ile çok kolay şekilde jb'nin kaldırıldıgını gösteren videolar mevcut fakat ben denedigimde ve ''erase all'' seçeneğine bastıgımda atıyor. fabrika ayarlarına da döndürmüyor telefonu. gariptir ki jailbreak'li kaldım, :@@
bunu nasıl çözdün aynı sorun bende de var telefon sadece açılıp kapanıyor hiç bişey değişmiyor?

Barisguresci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Sürümüm 11.3.1 ve unc0ver kullanıyorum. Bu işlemi yaparsam jb kaldırabilir miyim acaba?

Faysal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Selamın aleyküm hocam bende 11.3.1 yüklü idi jailbreak yaptım yanlışlıkla twit silerken cydia gitti ama telefon halen jailbreak lidi ben telefonu güncelledim son sürüm yaptım duyduğum kadarıyla jailbreak olan telefon kendiliğinde otomatik shsh yapıyormuş varmı öyle birşey yada 11.3.1 dönebilirmiyim şimdiden teşekkürler

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Selamın aleyküm hocam bende 11.3.1 yüklü idi jailbreak yaptım yanlışlıkla twit silerken cydia gitti ama telefon halen jailbreak lidi ben telefonu güncelledim son sürüm yaptım duyduğum kadarıyla jailbreak olan telefon kendiliğinde otomatik shsh yapıyormuş varmı öyle birşey yada 11.3.1 dönebilirmiyim şimdiden teşekkürler
Maalesef otomatik SHSH almıyor ve alsa bile şu an geri dönemezsiniz.

Mhmtazrkn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Dostum,Cydia ya girmeden kaldırılamıyormu jailbreak?bi yardımcı olun

brstlk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, iPhone X 11.3 sürümlü Electra jailbrekli cihazım var sürekli jailbreak gidiyor ve her defasında profiller yüzünden yeniden jailbreak yapmak için yeni bir electra bulmam ve kurmam gerekiyor (tweakbox - ipainstall) daki electra sürümleri telefona inmiyor artık,

Anlatılan yöntem ile jailbreak ve cydia silsem daha sonra telefonu tamamen sıfırlamadan unc0ver ile tekrar sorunsuz jailbreak yapabilirmiyim arkadaşlar

salihyazici54

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar merhaba. sorunlarınıza belki çözüm üretirim. bu konuda en baştaki dosyaları bilgisayar ile yapacağım için herşeyi düzenli bir şekilde kurdum modem arayüzünden ve iphone cihazın için hangi IP de olduğunu öğrendim. cihazımda cydia güncelleme yaparken şarjım bitmişti ve kapanıp açtığımda da yoksa sorunlar yaşıyordum. electrayı elimle kaldırdım. güncel olan versiyonunu indirdim. cydia impactor ile attım içine.. electraya tıkladım açıldı. düşündüm ve tweakleri kurmasını istemedim bi an o onay çubuğunu kaydırdım ve kapattım. bastım jailbreak yazısına ve cihazı JB yaptım dedim bi de böyle deniyim. cyberduck açtım bu konu da da anlatıldığı gibi yaptım. bi baktım bağlandım. sonra devam ettim aşamalara hiçbir sorun yaşamadım. cydia verilerini temizledi telefona reset attı uygulama. ben de bekledim cihaz açıldı bi daha electrayı açtım aynı şekilde tweak ler kısmını kapattım sadece JB yaptım bi daha bir baktım "installing cydia" yazıyor bir sevindim var ya..

bu şekilde tweakleri sildim temizlik yaptım ve tekrardan kurdum herşeyi. cydia silinmesin diye de güncellemeleri yoksay yaptım ve kurtuldum sorundan..

Tips
Tips
Üst Alt