Neler yeni
  • UYARI

Jailbreak Sorunlarında İlk Bakılacak Konu.
    Jailbreak Sorunu Yaşıyorsanız Konu Açmadan Önce Mutlaka Aşağıdaki Linkten Konuyu İnceleyin!!
    Daha Fazla Bilgi

(*DAVA AÇTIM*) Apple ayıplı kabul ettiği ürün hakkında yardımcı olmuyor.

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
12.4
Apple X cihazımı üst ahizeden ve alt hoparlörden gelen cızırtılı sesten dolayı Akasya avm de ki teknik servisine götürdüm. Benimle ilgilenen arkadaşa cihazı gösterdim. Farklı videolar izletim, Apple’nın kendi zil sesini dahi dinlettim. Hepsinde o cızırtılı ses rahatsız edecek düzeyde duyuluyordu. Kendiside durumu kabul etti ama Apple bunu bir sorun olarak görmüyor yanıtını verdi. Çalışanın bana utanmadan söylediği cümle sesi kısıpta dinleyin demek oldu. Ben elbette kabul etmedim bu yaklaşımı daha sonra farklı bir yetkiliyle görüşmek istediği mi söyledim. Gelen arkadaş teknik servis müdürü olduğunu söyledi. O da cihazı kontrol etti ve evet cızırtı var deyip kabullendi durumu ama hiçbir şey yapamayacağını söyledi. Apple bu durumu normal karşılıyor dedi tıpkı ilk gelen arkadaş gibi ve ekledi isterseniz hukuki olarak hakkınızı araya bilirsiniz dedi ve farklı cihazlar da da denedi benim sorunumu aynı sorun X XS XS max xr hepsinde var kronik bir sorunmuş ve (bu cihazların hepsi ayıplı maldır). Bunun üzerine uzun diyalog sonrasında ekranı değiştire bilirim tekrar dedi ama taktığımız ekranda da aynı sorunu yaşıyacaksınız dedi. Öyle de oldu ekranı teslim almaya gittiğimde denedim. Aynı sorun yeni ekranda da var ve bu durum inanın iğrenç bir şey dinliyemiyorum. Görüşme yapamıyorum sürekli insanların sesleri cızırtılı bir şekilde geliyor. İnanın bu zamana kadar sürekli sorunlarda yapıcı taraf oldum. Yaklaşık 4,5 yıldır iphone kullanıyorum. Bir kere sorunum hal olmadan çıkmadım apple dan ta ki bugüne kadar. Peşini bırakmaya da hiç niyetim yok. Elimden gelen her şeyi sonuna kadar yapacağım. Ayıplı mal olduğunu bile bile yardımcı olmadılar.

GÜNCELLEME 08.09.2019
Bugün akasyaya gittim tekrar. Yine aynı cevapları verdiler. Apple bunu bir sorun olarak görmüyor vs apple destekden kıdemli danışman apple onarım servisine göndermemi istedi yollayalım belki onlar yardımcı olur. En azından detaylı inceleme yaparlar dedim kabul etmedi arkadaş. Bende öyle mi dedim gelir gelmez hemen il hakem heyetine başvurumu yaptım. Elimde sorunu kabul eden apple kıdemli danışmanın mail yazışmaları var. Hepsini belgelerin fotoğrafların resmini yolladım hakem heyetine ve kesinlikle ücret iadesi istediğimi belirttim. Hadi bakalım apple sen mi paşasın ben mi !?

Son düzenleme:

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sürüm
12.1.2
Aslında işlem yapılmış ve sorun çözülmemiş servis ve rapor kağıdı ile e-devletten tüketici heyetine baş vuru yapabilirsiniz bence..

veyselfurkan

4K Devices Support
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Sürüm
11.3.1
Şimdi siz böyle dediniz ya, milletimiz piyasada ne kadar kırık dökük "X XS XS max xr " cihaz varsa götürüp değişir.
Ben şahsen bu sebeple size yardımcı olmadıklarını düşünüyorum. Hakkınızı arayın tabii ki, kolay gelsin!

batuhanavcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sürüm
12.4
reis iphone 7 kullanıyorum 2. el olmasına rağmen ahize sesim çok az dedim ekran değişimi yapıldı sorunum düzeldi pil değişimi de yaptılar 1 lira ödemedim. Nerde yaptırdın dersen şişli de artı servis var orada he bide önce apple sitesinden teknik destek ile konuş de böyle böyle oluyor ne yapayım de onlar ilgilenirler belki

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sürüm
10.2
reis iphone 7 kullanıyorum 2. el olmasına rağmen ahize sesim çok az dedim ekran değişimi yapıldı sorunum düzeldi pil değişimi de yaptılar 1 lira ödemedim. Nerde yaptırdın dersen şişli de artı servis var orada he bide önce apple sitesinden teknik destek ile konuş de böyle böyle oluyor ne yapayım de onlar ilgilenirler belki
batuhan kardesimizin dedigi gibi bence de teknik servise gotur... apple store magazalari'dan daha cok yardimci oluyorlar ve genellikle cihaz degisimi yapiyorlar... bende iphone6 vardi kamera sorunu nedeniyle degisim cihazi vermislerdi goturdugumde... ofis iletisim var ve artı iletisim biri sisli de digeri de mecidiyekoy de istersen onlardan birine gotur orda baksinlar

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sürüm
12.4
Farklı yetkili servislere götürün ve en önemlisi Apple Teknik Destekle telefonda görüşme sağlayın onlar sizi daha iyi yönlendiricektir.
Samsunda aynı sorundan Pupa, cihazıma hiçbir işlem yapmazken Başarı Teknik Servis telefonumun yenilenmesini istedi

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
12.4
Farklı yetkili servislere götürün ve en önemlisi Apple Teknik Destekle telefonda görüşme sağlayın onlar sizi daha iyi yönlendiricektir.
Samsunda aynı sorundan Pupa, cihazıma hiçbir işlem yapmazken Başarı Teknik Servis telefonumun yenilenmesini istedi
Hocam görüştüm apple destekle eğer cihazı yeniden ekran değişir yada sorununuzu çözemezlerse bizi arayın ordayken biz konuşuruz dedi. Ama yarın zorluda randevum var gidicem cihaz değişimi istediğimi söylicem yapmazlarsa. Apple desteği arıcam onlarlada bir sonuç elde edemezsem sizin dediğiniz yan servisleri denicem ama koskoca kendi bayileri bu işe çözüm bulamıyorlarsa onlar nasıl yardımcı olucak ki sonuçta kıdemli olan kendi asıl yetkili servisleri değil mi. Birde diyelim ki değişim verdiler hemen veriyor mu yan servisler başarı vs ?
Mesaj düzenlendi:

Şimdi siz böyle dediniz ya, milletimiz piyasada ne kadar kırık dökük "X XS XS max xr " cihaz varsa götürüp değişir.
Ben şahsen bu sebeple size yardımcı olmadıklarını düşünüyorum. Hakkınızı arayın tabii ki, kolay gelsin!
Değiştiricekler tabi babalarının hayrına bir şey istemiyorum ki cihazımı sırf değiştirsinler diye yalanda söylemiyorum. Tertemiz zaten cihazım ki eğer çok yıpranmışsa cihaz üstüne para istiyorlar değişim yapmak için benim önceliğim sorunumu gidermeleri ben cihazımdan memnunum ama 3,4 kere ekran değiştirdiler hala aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşıyan bütün cihazlar ayıplı maldır. Sorunu mu çözene kadar gerek sosyal medyadan olsun gerek apple destek olsun elimden geleni yapayacağım...
Mesaj düzenlendi:

Aslında işlem yapılmış ve sorun çözülmemiş servis ve rapor kağıdı ile e-devletten tüketici heyetine baş vuru yapabilirsiniz bence..
Hocam bütün kapıları deniyorum sonuç alamazsam en son öyle yapıcam zaten teknik servis müdürüde dedi ki eğer dava edersen kazanırsın bu ayıplı ürün dedi. Ulan davar madem ayıplı ürün diyosun. Niye yardımcı olmuyosun boş boş konuşuyosun benimle 2 saat
Mesaj düzenlendi:

Hocam yarın dediğim gibi zorluda randevum birde orayı deniyeceğim eğer olmazsa sizinle iletişime geçerim gittiğiniz servisin bilgilerini isterim eğer sizde uygun görürseniz.
Mesaj düzenlendi:

Hocam öyle de yapacağım ama korkuyorum saçma sapan nedenlerle cihazı garanti dışı bırakıyorlar.

Son düzenleme:

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sürüm
12.4
Hocam görüştüm apple destekle eğer cihazı yeniden ekran değişir yada sorununuzu çözemezlerse bizi arayın ordayken biz konuşuruz dedi. Ama yarın zorluda randevum var gidicem cihaz değişimi istediğimi söylicem yapmazlarsa. Apple desteği arıcam onlarlada bir sonuç elde edemezsem sizin dediğiniz yan servisleri denicem ama koskoca kendi bayileri bu işe çözüm bulamıyorlarsa onlar nasıl yardımcı olucak ki sonuçta kıdemli olan kendi asıl yetkili servisleri değil mi. Birde diyelim ki değişim verdiler hemen veriyor mu yan servisler başarı vs ?
Mesaj düzenlendi:

Değiştiricekler tabi babalarının hayrına bir şey istemiyorum ki cihazımı sırf değiştirsinler diye yalanda söylemiyorum. Tertemiz zaten cihazım ki eğer çok yıpranmışsa cihaz üstüne para istiyorlar değişim yapmak için benim önceliğim sorunumu gidermeleri ben cihazımdan memnunum ama 3,4 kere ekran değiştirdiler hala aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşıyan bütün cihazlar ayıplı maldır. Sorunu mu çözene kadar gerek sosyal medyadan olsun gerek apple destek olsun elimden geleni yapayacağım...
Mesaj düzenlendi:

Hocam bütün kapıları deniyorum sonuç alamazsam en son öyle yapıcam zaten teknik servis müdürüde dedi ki eğer dava edersen kazanırsın bu ayıplı ürün dedi. Ulan davar madem ayıplı ürün diyosun. Niye yardımcı olmuyosun boş boş konuşuyosun benimle 2 saat
Mesaj düzenlendi:

Hocam yarın dediğim gibi zorluda randevum birde orayı deniyeceğim eğer olmazsa sizinle iletişime geçerim gittiğiniz servisin bilgilerini isterim eğer sizde uygun görürseniz.
Mesaj düzenlendi:

Hocam öyle de yapacağım ama korkuyorum saçma sapan nedenlerle cihazı garanti dışı bırakıyorlar.
Kendi yetkili servisi neden garanti dışı bıraksınlar ki ve sizin cihazınızda kullanıcı hatası olduğunu görmüyorum. Beni zaten telefonda konuştuğum Apple Destek yönlendirmişti. Ve zaten 3.defa değişim olursa sorun yine devam ederse koşulsuz şartsız Fatura bedelinizin tamamını isteyebilir veyahut aynı model telefonun kapalı kutulusunu isteme hakkınız var

brynos

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sürüm
12.4
iphone 7 her videoda arkada çıt çıt islemci sesi geliyor üç kere gittim hiçbir şey yapmadılar garantisi de bitti zaten artık uğraşamadım ben de
Mesaj düzenlendi:

yurt dışında olsak yirmi defa değiştirmişlerdi

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
12.4
Kendi yetkili servisi neden garanti dışı bıraksınlar ki ve sizin cihazınızda kullanıcı hatası olduğunu görmüyorum. Beni zaten telefonda konuştuğum Apple Destek yönlendirmişti. Ve zaten 3.defa değişim olursa sorun yine devam ederse koşulsuz şartsız Fatura bedelinizin tamamını isteyebilir veyahut aynı model telefonun kapalı kutulusunu isteme hakkınız var
Yarın bunuda bizzati bildiricem hocam mesajınızı açıp göstericem yetkili arkadaşa
Mesaj düzenlendi:

iphone 7 her videoda arkada çıt çıt islemci sesi geliyor üç kere gittim hiçbir şey yapmadılar garantisi de bitti zaten artık uğraşamadım ben de
Mesaj düzenlendi:

yurt dışında olsak yirmi defa değiştirmişlerdi

Hocam aynı şey değil sizin ki rahatsızlık vericek bir durum değil. Ben bir şey dinliyemiyorum. Bu sorunuda söylemişti bana teknisyen arkadaş geçen gittiğimde kesinlikle değişim yada onarım yapılmıyormuş.

brynos

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sürüm
12.4
Yarın bunuda bizzati bildiricem hocam mesajınızı açıp göstericem yetkili arkadaşa
Mesaj düzenlendi:

Hocam aynı şey değil sizin ki rahatsızlık vericek bir durum değil. Ben bir şey dinliyemiyorum. Bu sorunuda söylemişti bana teknisyen arkadaş geçen gittiğimde kesinlikle değişim yada onarım yapılmıyormuş.
rahatsizlik vericek bir durum gayet de.. şöyle diyim video çekiyorsunuz ve arkada pat pat pat diye bi ses var ve her yerde duyuluyor..

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
12.4
rahatsizlik vericek bir durum gayet de.. şöyle diyim video çekiyorsunuz ve arkada pat pat pat diye bi ses var ve her yerde duyuluyor..
İsterseniz sizde bi yan servisleri deneyin sonuç alamazsanız. Mecbur hakem heyetine gidince kesinlikle kazanırsınız sorun üretim hatasından kaynaklanıyor.

batuhanavcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sürüm
12.4

dediğim servisin bilgileri sağ tarafta yazıyor hemen caminin ilerisinde kalıcak

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
12.4
Zorlu center’da da yardımcı olmadılar. Mağaza müdürüyle konuşmama rağmen tutumları aynı üstelik mağaza müdürüne sorunu göstermek istediğimde ben teknisyen değilim bu yüzden göstermenize gerek yok dedi. Yani hoparlörden gelen cızırtı sesi dinlicek altı üstü açıp anakart tamiri yap demedik sonuçta komik açıkçası bu işten anlamıyan sadece yönetme vasfı bulunan insanlar mı yönetiyor apple mağazalarını :) Apple onarım servisine yollıcaz yarın. Apple destekden benim dosyamla ilgilenicek kıdemli danışmanla birlikte olayı takip ediyoruz. Kıdemli danışmanada gerekli videoları yolladım. Sorunu oda gördü apple onarım servisinde cihazımla ilgilenicek teknisyene bu yolladığım videolar’da gidicek. Bir hafta içinde onarım merkezinden dönüceğini söylediler. Bekliyorum şimdilik olayın seyrine göre planlamamı yapıp gereken şeyleri bu seyre göre sürdürücem.

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
12.4
Apple dava mı açtım fatura iade mi istedim. Applenın savunmasını bekliyorlar. Elimde apple kıdemli danışmanın mail yazışmaları var. Sorunu kabul edip teknis servisteki arkadaşların bu durumla ilgilenmesi gerekiyor dediği. Tüketici hakem heyetine gönderdim bu mail yazışmalarınıda koskoca apple’ın kıdemli danışmanı sorunu kabul edip evet bu ayıplı mal diyebiliyor. Ama teknik servisteki arkadaşlar hiç bir şey yapamayız diyor. Kazanmama ihtimalim çok düşük gibi geliyor bana koskoca kıdemli danışman sorunu kabul ediyor sonuçta benim şahsi fikrim bilir kişi atamadan. Aleyhime karar çıkacağı yönünde. Siz ne düşünüyorsunuz.?

yusuf.ozgul

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Sürüm
12.1
Kullandığım MacBook Pro'da da ekranın solunda ekran kasa arasından çok düşük bir ışık sızması var. Garantisinin son günlerinde servise verdiğimde bende aynı cevabı aldım Apple bunu sorun olarak görmüyor ekran değişse bile yine aynı sorun olacak. Daha önceden klavyenin izinin çıkması sebebiyle değişti zaten. Önceki ekranda aynı sorun var mıydı diye sorarsanız hiç bilmiyorum zaten sorunu farkettiğim günden sonra bir daha dikkatimi çekmedi.
Aldığınız fiyattan geri iade alma ihtimali yüksek yeni cihaz alabilirsiniz, ancak benim öyle bir durumda iade almam zararıma olur aynı bilgisayarın benzer donanımını almam bana satın aldığım fiyatın 2 katına yaklaşıyor.

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
12.4
Hocam fatura iade mi alıp 2. El tekrar X alabilirim. Ben oradayken defalarca sorunu mu giderip verin değişim vs istemiyorum dedim. Yardımcı olmadılar mecburen bu yola başvurdum.

Üst Alt