Neler yeni

Cydia Repo Nasıl Oluşturulur ?

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Herkese merhaba, Cydia repo oluşturmak istiyorum sunucum mevcut. Nasıl kurabilirim. Gerekli dosyalar nelerdir ? Detaylı bir rehber mevcutmudur ? Teşekkürler şimdiden.

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Öncelikle merhaba.

Ben de sizin gibi kendi cydia repomu oluşturmak istiyordum. Gereğinden fazla da araştırmalar yaptım. Sonucunda ise kendi repomu oluşturdum. Ancak yapılan işlemler vs. kolay olmadığını söyleyebilirim. Bir de reponuza ücretli tweakleri ekleyemeyeceğinizi düşünüyorum. Crackli (yasaklı, tehlikeli) repolardan indirip reponuza atacak iseniz bu işlemler sadece karşıda ki cihazı tehlikeye atar. Neden diye soracak olursanız da tweaklere güncellemeler gelebiliyor, hata düzeltmeleri vs. Karşınızda ki kişi reponuzu güncel sanarak indirebilir ve cihazı elmada kalabilir. Demek istediğim şu;
Eğer kendiniz bir tweak yapacaksanız, repo oluşturmayı önerebilirim lakin tweakleri kendiniz diğer repolardan toplayıp kendi reponuza atacaksanız bence hiç bulaşmayın derim. Yeterince açık bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.

İyi çalışmalar. :)

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Öncelikle merhaba.

Ben de sizin gibi kendi cydia repomu oluşturmak istiyordum. Gereğinden fazla da araştırmalar yaptım. Sonucunda ise kendi repomu oluşturdum. Ancak yapılan işlemler vs. kolay olmadığını söyleyebilirim. Bir de reponuza ücretli tweakleri ekleyemeyeceğinizi düşünüyorum. Crackli (yasaklı, tehlikeli) repolardan indirip reponuza atacak iseniz bu işlemler sadece karşıda ki cihazı tehlikeye atar. Neden diye soracak olursanız da tweaklere güncellemeler gelebiliyor, hata düzeltmeleri vs. Karşınızda ki kişi reponuzu güncel sanarak indirebilir ve cihazı elmada kalabilir. Demek istediğim şu;
Eğer kendiniz bir tweak yapacaksanız, repo oluşturmayı önerebilirim lakin tweakleri kendiniz diğer repolardan toplayıp kendi reponuza atacaksanız bence hiç bulaşmayın derim. Yeterince açık bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.

İyi çalışmalar. :)
Yok hocam başkalarından alıp yayınlama gibi bir düşüncem yok zaten zamanımda yok. Uğraşamam öyle başkalarından alıp yayınlamayı sadece eski bir 5s cihazım var onda açık kaynaklı olan tweakleri ufak tefek yapılandırıp elimdede boşta duran sunucum varken dedim repo kurmayıda öğreneyim cihazımda testler yapayım istedim. Zamanınız varsa yardımcı olursanız sevinirim. :)

Tips
Tips
Üst Alt