Neler yeni

Cydia : Repo Açmak ve Tweak Üretmek için Gerekenler

Hiç kendi Reponuzu veya kendi Tweakinizi kurma düşünceniz var mı ?

• Kullanılan toplam oy
    29

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Merhabalar .
Yıllardır Jailbreak'li telefon kullanıp, bu işin meraklısı olupta "bir repo'da kendim yapsam , bir tweak'te kendim üretsem" demeyen yoktur :)
Benim gibi bu konuya meraklı olup az fikir sahibi olanlar için böyle bir başlık açmak istedim .
Kendi Repo'nu ve Tweak'ini yaratmak için gerekli olan uygulamalar ve bilgi seviyesi (yazılım v.s) nedir ? Bunlar hakkında bilgi sahibi olanları bizlerle paylaşmaya davet ediyorum .
Teşekkürler , İyi Forumlar ...

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Düşünceniz öncelikle çok iyi. Araştırılıp kafa yorulduğu sürece yapılamayacak şeyler değil. 18-20 yaşında tweak geliştiren repo sahibi insanlar var. Tweak geliştirmek için yazılım bilgisi şart tabikide C ve Objective-C özellikle. Önce bu dilleri öğrenip sonra açık kaynak kodlu tweakleri inceleyip denemeler yapabilirsiniz.

Diğer sorunuz olan repo işi ise yazılım olmasa da olur ancak Linux/Debian bilginiz olursa ne yaptığınızı çok iyi anlarsınız sorunları çözmek vs daha kolay olur. Repo kurmak için yeterli Türkçe kaynak vs maalesef yeterli seviyede yok. Türkçe içerikli repo da maalesef fazla değil, birkaç forumun reposu ve uğraşan var mı bilmiyorum birkaç kişisel repo sadece. Sitenin reposu ve kendi kişisel repomdan edindiğim bilgileri bir gün detaylı anlatım yapacağım. Repo nasıl kurulurdan nasıl yönetilire kadar geniş anlatımlı olacak.

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Düşünceniz öncelikle çok iyi. Araştırılıp kafa yorulduğu sürece yapılamayacak şeyler değil. 18-20 yaşında tweak geliştiren repo sahibi insanlar var. Tweak geliştirmek için yazılım bilgisi şart tabikide C ve Objective-C özellikle. Önce bu dilleri öğrenip sonra açık kaynak kodlu tweakleri inceleyip denemeler yapabilirsiniz.

Diğer sorunuz olan repo işi ise yazılım olmasa da olur ancak Linux/Debian bilginiz olursa ne yaptığınızı çok iyi anlarsınız sorunları çözmek vs daha kolay olur. Repo kurmak için yeterli Türkçe kaynak vs maalesef yeterli seviyede yok. Türkçe içerikli repo da maalesef fazla değil, birkaç forumun reposu ve uğraşan var mı bilmiyorum birkaç kişisel repo sadece. Sitenin reposu ve kendi kişisel repomdan edindiğim bilgileri bir gün detaylı anlatım yapacağım. Repo nasıl kurulurdan nasıl yönetilire kadar geniş anlatımlı olacak.
Benim için çok faydalı oldu . Yakın bir zamanda C+ gibi yazılım dilleri öğrenmeye adımımı atacağım . Hatta ilerleyen zamanlarda Swift ile bir AppStore uygulaması yapmayı düşünüyorum :) Teşekkür ediyorum yeniden . İlerleyen vakitlerdeki olan Repo ve Tweak kurulumu hakkındaki şahsi açıklamanızı merakla takip ediyorum .

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Benim için çok faydalı oldu . Yakın bir zamanda C+ gibi yazılım dilleri öğrenmeye adımımı atacağım . Hatta ilerleyen zamanlarda Swift ile bir AppStore uygulaması yapmayı düşünüyorum :) Teşekkür ediyorum yeniden . İlerleyen vakitlerdeki olan Repo ve Tweak kurulumu hakkındaki şahsi açıklamanızı merakla takip ediyorum .
Bi taraftan yabancı kaynakları da araştırabilirsiniz. Videolar vs birçok kaynak mevcut

Aliosman

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad 2
tamam güzelde repo için teknik bilgiyide verseydiniz ya güzel olmazmıydı repo adresi için ben myspace bakıyorum site 404 hata veriyor ben cydia ya repomu nasıl ekleyeceğim onu yazabilirmisiniz

4lp3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Admin bir şey sorucam.Peki bu diller yerine "Python" bilsek olur mu ?.Çünkü daha kolay öğrenimi var

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Admin bir şey sorucam.Peki bu diller yerine "Python" bilsek olur mu ?.Çünkü daha kolay öğrenimi var
Cevap geç oldu kusura bakmayın.
Maalesef olmaz kullanmanız gereken araçlar Objective-C'ye bağlı. iOS Objective-C ile yazılı çünkü. Şu an doğru dürüst Swift ile bile yazılamıyor maalesef.

4lp3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Cevap geç oldu kusura bakmayın.
Maalesef olmaz kullanmanız gereken araçlar Objective-C'ye bağlı. iOS Objective-C ile yazılı çünkü. Şu an doğru dürüst Swift ile bile yazılamıyor maalesef.
Merhaba, linux-ubuntu için de tutorial hazırlayabilir misiniz ?

4lp3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba, kendi repomu açtım herşeyi hallettim fakat cydia ya eklediğimde tweakler gözükmüyor(github da açtım) Yardımcı olabilir misiniz..?

Moderatör tarafından düzenlendi:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Merhaba, kendi repomu açtım herşeyi hallettim fakat cydia ya eklediğimde tweakler gözükmüyor(github da açtım) Yardımcı olabilir misiniz..?
Öncelikle bunları bilmen lazım...

1. Crack için burda yardım alamazsın bunu unut !!

2. GitHub reposunda Crack olmaz Repo banlanır anında

3. ... 4-5 reponun Crackli paketlerini toplayıp bir Yasal platform üzerinden yayınlamak imkansız ve bana göre saçma..

4. Madem ki repo açıyorsun o zaman doğru düzgün bir şeyler yükle millet faydalansın...

Konu kapanmıştır burda...

4lp3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Öncelikle bunları bilmen lazım...

1. Crack için burda yardım alamazsın bunu unut !!

2. GitHub reposunda Crack olmaz Repo banlanır anında

3. ... 4-5 reponun Crackli paketlerini toplayıp bir Yasal platform üzerinden yayınlamak imkansız ve bana göre saçma..

4. Madem ki repo açıyorsun o zaman doğru düzgün bir şeyler yükle millet faydalansın...

Konu kapanmıştır burda...
Ben repoyu başkaları için açmadım zaten işime yarayan tüm tweakleri toplamak için ve yakınlarıma repoyu vermek için açtım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt