Neler yeni

Çözüldü Cydia Impactor Cihazimi Gormuyor!

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Merhabalar.
Telefonumu bilgisayara baglamama ragmen cydia impector cihazimi gormuyor .
Ne tur bir cozumu vardir?
Aldigim hata impactor.cpp:623

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
iTunes kurmazsanız cihazı göremez. Apple'dan iTunes'un son sürümünü indirip kurarsanız sor
iTunes kurulu mu?
un çözülecektir
Tamamdir . Tesekkur ediyorum . Iyi forumlar :))
Mesaj düzenlendi:

Simdi de iTunes cihazimi tanimiyor ... Aldigim hata 0xE8000015. Cozumu varmidir acil ? Tesekkurler.
Mesaj düzenlendi:

iTunes kurulu mu?
Simdi de iTunes cihazimi tanimiyor ... Aldigim hata 0xE8000015. Cozumu varmidir acil ? Tesekkurler.

Son düzenleme:

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Cihazınızı ve iTunes'u yeniden başlatıp deneyebilir misiniz?

Dream

Aktif Üye
JailbreakTR
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Aynı sorun bendede var olmuyor tweakbox la kur en iyisi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Dediklerini yaptim ve iTunes cihazimi gordu . Fakat simdi de ipa yi cydia impactor a surukleyince apple emailimi ve sifremi yazinca bana appleid.apple.com dan sifre almam gerektigini soyledi ... Hata verdi .. Ne yapabilirim ? Herseyi dogru durust giriyorum ...

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Dediklerini yaptim ve iTunes cihazimi gordu . Fakat simdi de ipa yi cydia impactor a surukleyince apple emailimi ve sifremi yazinca bana appleid.apple.com dan sifre almam gerektigini soyledi ... Hata verdi .. Ne yapabilirim ? Herseyi dogru durust giriyorum ...
2 adımlı güvenliği açmanızı istiyor olabilir. Apple ID'nize gidip 2 adımlı güvenlik seçeneğini aktifleştirirseniz size 16 haneli bir kod verecektir. Onunla Impactor'u kullanmayı deneyin bir de.

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
2 adımlı güvenliği açmanızı istiyor olabilir. Apple ID'nize gidip 2 adımlı güvenlik seçeneğini aktifleştirirseniz size 16 haneli bir kod verecektir. Onunla Impactor'u kullanmayı deneyin bir de.
2 adimli guvenlik secenegini nasil aktif edebilirim yardimci olabilirmisiniz ? Verdigi hata appspecific password ile girin diyor .. provision.cpp:173 hatasi

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
2 adimli guvenlik secenegini nasil aktif edebilirim yardimci olabilirmisiniz ? Verdigi hata appspecific password ile girin diyor .. provision.cpp:173 hatasi
Aynen verdiği hata bahsettiğim şifreyi istiyor.

Apple Kimliğinizi iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  1. (appleid.apple.com/tr) sayfasına gidin, "Manage your Apple ID (Apple Kimliğinizi Yönetin)" düğmesini seçin ve giriş yapın.
  2. "Password and Security (Parola ve Güvenlik)" sekmesini seçin.
  3. "Turn on two-step verification (İki aşamalı doğrulamayı aç)" seçeneğini tıklayın.
  4. Kaydet'i tıklayın.

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus

Apple Kimliğinizi iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  1. (appleid.apple.com/tr) sayfasına gidin, "Manage your Apple ID (Apple Kimliğinizi Yönetin)" düğmesini seçin ve giriş yapın.
  3. "Turn on two-step verification (İki aşamalı doğrulamayı aç)" seçeneğini tıklayın.
  4. Kaydet'i tıklayın.
Şimdi deneyip hemen bilgilendiriyorum . Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için ...
Mesaj düzenlendi:

4. Kaydet'i tıklayın.
Iki faktorlu korumam zaten acikmis . Garanti olsun diye iptal edip yine aktiflestirdim .. Yine olmuyor , ne yapmam gerekiyor ?
Mesaj düzenlendi:

4. Kaydet'i tıklayın.
Herşeyi hallettim fakat Cydia Impactor ile yukleme yaparken bana bu hatayı verdi . Nasıl düzeltebilirim ?
IMG_5713.JPG

Son düzenleme:

Dream

Aktif Üye
JailbreakTR
@EmreHei Cpp:42 hatası bilgisayarın tarih veya saati yanlış olmasından kaynaklanıyor. Kontrol eder misin? Aynı hatayı dün yaşadım çözümü de paylaştım.
Çözüldü - Installation.cpp:42 Hatası
Bu gün ben 5 saat uğraştım aynı hata bendede var çözülmüyor tweakbox la devam ediyorum o yolla yaptım imzalamayı yapamıyorum

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
@Dream Whatsapp'ta yazdığım belki eksik olabilir, denediğim kısımları yazıyorum. ( iTunes güncel olsun)

Buradan revoke için bir önceki sürümü indiriyorsun. XCode kısmından Revoke yapıyorsun.
Buradan son sürüm Impactor'u indiriyorsun. Ardından IPA dosyasını sürükleyip Apple ID ile onaylıyorsun.
Buna rağmen hata alıyorsan, farklı bir bilgisayardan işlemi tekrar et. Saat/Tarih ayarının doğruluğunu mutlaka kontrol et.

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
@EmreHei Cpp:42 hatası bilgisayarın tarih veya saati yanlış olmasından kaynaklanıyor. Kontrol eder misin? Aynı hatayı dün yaşadım çözümü de paylaştım.
Çözüldü - Installation.cpp:42 Hatası
Problemleri çözdüm . Tarih ve saati değiştirip bilgisayarı yeniden başlattım . Telefondaki profilleri silip restart atıp siteden yeni doubleh3lix ipası yükleyip impactor'a aktardım ve olumlu sonuç aldım . Teşekkür ediyorum ..

Dream

Aktif Üye
JailbreakTR
@Dream Whatsapp'ta yazdığım belki eksik olabilir, denediğim kısımları yazıyorum. ( iTunes güncel olsun)

Buradan revoke için bir önceki sürümü indiriyorsun. XCode kısmından revoke yapıyorsun.
Buradan son sürüm Impactor'u indiriyorsun. Ardından ipa dosyasını sürükleyip Apple ID ile onaylıyorsun.
Buna rağmen hata alıyorsan, farklı bir bilgisayardan işlemi tekrar et. Saat/Tarih ayarının doğruluğunu mutlaka kontrol et.
Yarın denicem öyle tşkr inş olur

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
@EmreHei Rica ederim. Forumu inceleseniz aynı sorunu daha dün paylaşıp çözümü belirtmiştim. Geçmiş olsun :)

EmreHei

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bu gün ben 5 saat uğraştım aynı hata bendede var çözülmüyor tweakbox la devam ediyorum o yolla yaptım imzalamayı yapamıyorum

İlk önce temizinden bilgisayarı yeniden başlat.
Bununla beraber telefonunda ayarlar genel profiller bölümünden bütün profilleri sil , hafızanda yer aç ve telefonu restart et .
Sonrasında bilgisayar tarihini, saatini kontrol et (yanlışsa düzelt) , telefonunun bilgisayarda iTunes'a bağlı olduğundan emin ol .
Jailbreaktr.com'a gir ve DoubleH3lix'in yeni ipasını indir .
Impactor'a gir telefonun gözükecektir . Oraya DoubleH3lix ipasını sürükle .
Appleid.apple.com sitesinde appstore üyeliğini gir ve parola ayarlarından specific password kısmına tıkla ve oradan sana kod şeklinde verilen şifreyi al . Impector'a geri dön ve sürüklediğin ipa ile beraber start'a bas .
Apple epostanı gir ve şifre bölümüne o verilen spesific password'u yapıştır ve enter a bas .
Yüklenmeye başlayacaktır ...

Tips
Tips
Üst Alt