Neler yeni

Önemli Cydia Güncellemesi Hakkinda

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar az önce Cydia güncelleme aldi ve güncelleme yapmamanizda fayda var, Sorun çözülene kadar güncelleme yapmamanizi öneririm.

***Edit (10:00) = Cydia güncellemesini yaptığınızda CydiaUpdateHelper isimli bir uygulama yüklenecek cihazınıza. Güncellemeden sonra eğer cydia giderse bahsettiği CydiaUpdateHelper isimli uygulamayı açıp, en üstten update diyin.. işlemler bittiğinde exit diyin. Cydia ekrana gelecektir.

Eğer cydia kaybolursa yapmanız gereken işlem adımları:
1) deb dosyasını pc ye indirin
2) cihazınızı jailbreak aktif edin.
3) cydia ve filzaya giremeseniz bile winscp ile ssh bağlantısı yapabilirsiniz. SSH bağlantısı yapıp linkte verdiğim dosyayı cihazınızda /var/mobile/document bölümüne atın.
4) winscp den terminali açın
5) su root komutunu girin
6) dpkg -i /var/mobile/documents/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb komutunu girin.
7) işlemler sonunda yine terminalden uicache komutu verin.
8) en son olarak da killall -9 SpringBoard komutu verin.
9) Cihaz açıldıktan sonra CydiaUpdateHelper isimli uygulamayı açarak update i yapın.

ı

Ekli dosyayı görüntüle 5810
hocam su root komutunu giriyorum bağlantı kesildi gibi br uyarı veriyor vazgeç diyorum mecburen komple cihazla bağlantıyı kesiyor winscp

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tam olarak sorunu anlatır mısınız ?
1) deb dosyasını pc ye indirin
2) cihazınızı jailbreak aktif edin.
3) cydia ve filzaya giremeseniz bile winscp ile ssh bağlantısı yapabilirsiniz. SSH bağlantısı yapıp linkte verdiğim dosyayı cihazınızda /var/mobile/document bölümüne atın.
4) winscp den terminali açın
5) su root komutunu girin

5. işlemde kalıyorum devam edemiyorum hocam

ulasios

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (4.Nesil)
@qsekzq forumda yasaklı ve güvenli olmadığını belirttiğimiz bir çok repoyu kullanıyorsunuz. Öncelikle önları silmenizi öneririm.

Aldığınız hatalar da zaten o repolar yüzünden olduğu görünüyor.
Mesaj düzenlendi:

Bu hatayı alıyorum düzeltemiyorum yardım edermisiniz

Ekli dosyalar

ulasios

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (4.Nesil)
@qsekzq forumda yasaklı ve güvenli olmadığını belirttiğimiz bir çok repoyu kullanıyorsunuz. Öncelikle önları silmenizi öneririm.

Aldığınız hatalar da zaten o repolar yüzünden olduğu görünüyor.
Gökmen bey bu hatayı düzeltemiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapacağımı bilmiyorum 1 haftadır uğraşıyorum
Mesaj düzenlendi:

IMG_0018.PNGIMG_0017.JPG

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt