Neler yeni

Çözüldü Cydia Dpkg Hatası

teyyare

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Hocam sürüm 7.1.2 dpkg dosyası vardı hata aldığımdan dolayı sildim dosyayı aynı şekilde lib dosyasını indirip ifunbox ile atsam aynı site üzerinden aktif edebilirmiyim ? sürüm sıkıntısı olur mu ?

maxim2x

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
benimde buna benzer sorunum var 1.cydia hata veriyor ve lib dosyasını telefona nasıl atacağımı öğrendim fakat ifile ve filza yok telefonda ipalarını yüklediğimde filza telefonun kapanmasına neden oluyor ifile ise lisans istiyor buyüzden bu kısımı daha geçemedim
2. si telefonun ayarlarını sıfırlarken oldu bunlar cydia duruyor cydia eraserda var hatta cydia eraserı çalıştırıyorum yaklaşık 20 dk filan işlem yapıyor fakat sonra kendiliğinden kapanıp ana ekrana dönüyor bunu en az 20 kere yaptım ve her seferinde aynı hata sizden rica aynı sürüme restore etmeme yardım ederseniz sevinirim
model:iphone 6
sürüm.10.2
bir diğer seçeneceğe de açığım ios 10.2.1 shsh2 kayıtları var olmazsa bu sürümüde restore yapabilirim
şimdiden teşekkürler

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
benimde buna benzer sorunum var 1.cydia hata veriyor ve lib dosyasını telefona nasıl atacağımı öğrendim fakat ifile ve filza yok telefonda ipalarını yüklediğimde filza telefonun kapanmasına neden oluyor ifile ise lisans istiyor buyüzden bu kısımı daha geçemedim
2. si telefonun ayarlarını sıfırlarken oldu bunlar cydia duruyor cydia eraserda var hatta cydia eraserı çalıştırıyorum yaklaşık 20 dk filan işlem yapıyor fakat sonra kendiliğinden kapanıp ana ekrana dönüyor bunu en az 20 kere yaptım ve her seferinde aynı hata sizden rica aynı sürüme restore etmeme yardım ederseniz sevinirim
sürüm.10.2
bir diğer seçeneceğe de açığım ios 10.2.1 shsh2 kayıtları var olmazsa bu sürümüde restore yapabilirim
şimdiden teşekkürler
Sorunun çözüldümü kardeş?

maxim2x

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ifile ile lib dosyasını yükledim cydia çalışıyor ama bazı tweakleri yüklerken sorun var
Diğer sorunu çözemedim hala cydia eraser yine kapanıyor bi türlü çözemedim icloud kapalı ekran kilidi kapalı yinede son bölüme geldiğin kendi kendine ana ekrana dönüyor bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim

efsane

Administrator
Cihaz
ifile ile lib dosyasını yükledim cydia çalışıyor ama bazı tweakleri yüklerken sorun var
Diğer sorunu çözemedim hala cydia eraser yine kapanıyor bi türlü çözemedim icloud kapalı ekran kilidi kapalı yinede son bölüme geldiğin kendi kendine ana ekrana dönüyor bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim
Nasıl bir sorun var ? Sorunun resmini buraya yollarmısın ?

maxim2x

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sorun şöyle anlatayım resim yok malesef ... cydia eraser yüklü icloud tan çıkış yapıyorum ekran kilidini kapatıyorum sonra eraser ı çalıştırıyorum yaklaşık 20-25 dk boyunca işler yapıyor eraser sonra bu işlemler devam ederken eraser kapanıp ana ekran çıkıyor bunu üst üste 4-5 kere yaptım her seferinde aynısı oluyor araştırıdığım yapılması gerekenleri icloudtan çıkış yap parolayı kapat internetin açık olsun diyordu hatta diğer tweakleri silip denedim olmadı AppStore uygulamaları sildim denedim yine olmadı
Sizden daha önce eraser ile silme yaptıysanız eksik yaptığım bişey varmı kontrol etmeniz tşklr

efsane

Administrator
Cihaz
Sorun şöyle anlatayım resim yok malesef ... cydia eraser yüklü icloud tan çıkış yapıyorum ekran kilidini kapatıyorum sonra eraser ı çalıştırıyorum yaklaşık 20-25 dk boyunca işler yapıyor eraser sonra bu işlemler devam ederken eraser kapanıp ana ekran çıkıyor bunu üst üste 4-5 kere yaptım her seferinde aynısı oluyor araştırıdığım yapılması gerekenleri icloudtan çıkış yap parolayı kapat internetin açık olsun diyordu hatta diğer tweakleri silip denedim olmadı AppStore uygulamaları sildim denedim yine olmadı
Sizden daha önce eraser ile silme yaptıysanız eksik yaptığım bişey varmı kontrol etmeniz tşklr
Hangi araç ile JB yaptınız ?

maxim2x

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
yalu ile ios 10.2 var telefonda cydia eraser 0.9.43 ile deniyorum

efsane

Administrator
Cihaz
yalu ile ios 10.2 var telefonda cydia eraser 0.9.43 ile deniyorum
Yalu araçı için modifiye edilmiş bir İPA var onu yüklersen Jailbreak ile sorun olmaz ve Cydia Eraser ile silebilirsin

efsane

Administrator
Cihaz
Nereden bulabilirim
Mesaj düzenlendi:

Yada demek istediğin yalunun yeni bir sürümümü?
1. Yüklediğin Tüm Tweakleri Tek Tek sil

NOT: Cydia sistem Dosyalarına dokunma!!

2. Yalu uygulamayı sil
3.icloud hesabından çık
4. iPhone Bul kapat
5. Kilit Şifresini kapat
6. PC ve Cydia İmpactor gerekli
7.Hardreset at (yada kapatıp aç cihazı)

8. Arkaplanda ne varsa kapat ve ÇOK ÖNEMLİ : Cydia'yı SAKIN
açma!!

9. Sana gönderdiğim İPA'yı Cydia impactor ile cihaza yükle , profil onayla , Yalu İpayı aç ve GO tıkla , bekle cihaz Respring atıp açılana kadar..

10. Gönderdiğim İPA'yı sil , Hardreset at ve Cydia İmpactor ile Yalu10.2
Beta7 Araçını yükle , profil onay ,Yalu uygulamasını aç 20 sn. Bekle ve "GO" tıkla bekle JB aktif olsun.

11. Şimdi Cydia aç bekle yenilenme bitsin , çıkan bildirimde " TAM GÜNCELLEME " tıkla ve bırak dosyalar yüklensin..

Bu kadar geçmiş olsun

maxim2x

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

2. Yalu uygulamayı sil
3.icloud hesabından çık
4. iPhone Bul kapat
5. Kilit Şifresini kapat

açma!!

9. Sana gönderdiğim İPA'yı Cydia impactor ile cihaza yükle , profil onayla , Yalu İpayı aç ve GO tıkla , bekle cihaz Respring atıp açılana kadar..

Beta7 Araçını yükle , profil onay ,Yalu uygulamasını aç 20 sn. Bekle ve "GO" tıkla bekle JB aktif olsun.

11. Şimdi Cydia aç bekle yenilenme bitsin , çıkan bildirimde " TAM GÜNCELLEME " tıkla ve bırak dosyalar yüklensin..

Bu kadar geçmiş olsun
Tmm yarın işyerinde yapacağım mac ile çünkü windowsta impactor hata veriyor
Birde bana göndermiş olduğun ipa dosyasını göremedim
Mesaj düzenlendi:

Cydiadan tweakleri sildim kurulu olan paketlerin fotoğraflarını ekliyorum sana zahmet kontrol edebilirmisin belki atlamış olduğum olabilir her ihtimale karşı filzayı en sona bıraktım yanlış bişey silersem diye geçen seferki gibi lib klasörü silinirse diye yani onuda sen tamam dediğin zaman sileceğim
Mesaj düzenlendi:

Kalan paketler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

maxim2x

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
dediklerin harfiyen sırasıyla yaptım cydia kuruldu
cydia eraser ı kurdum tekrardan restore etmek için fakat yine aynı 20-25 dk boyunca işlem yapıyor sonra yine kendiliğinden ana ekrana atıyor
bunula ilgili sormak istediğim bişey daha var forumların birinde okumuştum icleaner ile dil dosyası silmek yada diğer görüntü dosyalarını silmek bu işlemi etkileyebilirmi?
Mesaj düzenlendi:

gone./applications/websheets.app buraya kadar geliyor burada uygulamadançıkıp ana ekrana dönüyor
icloud hesabı kapalı
appstore hesabı kapalı
touchID ve parola kapalı
ekran kilidi kapalı

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
dediklerin harfiyen sırasıyla yaptım cydia kuruldu
cydia eraser ı kurdum tekrardan restore etmek için fakat yine aynı 20-25 dk boyunca işlem yapıyor sonra yine kendiliğinden ana ekrana atıyor
bunula ilgili sormak istediğim bişey daha var forumların birinde okumuştum icleaner ile dil dosyası silmek yada diğer görüntü dosyalarını silmek bu işlemi etkileyebilirmi?
Mesaj düzenlendi:

gone./applications/websheets.app buraya kadar geliyor burada uygulamadançıkıp ana ekrana dönüyor
icloud hesabı kapalı
appstore hesabı kapalı
touchID ve parola kapalı
ekran kilidi kapalı
Dil dosyalarını ve görüntü dosyalarını sildiysen CydiaEraser çalışmaz çünkü Sürüm karşılaştırmada dosyalar tek tek karşılaştırılır ona göre orijinal eklenir ama O dosyalar yoksa karşılaştırma O anda olmuyor ve buda CydiaEraserin orda kalıp aldığı yedeği tekrar yerine koyar...

Sana gönderdiğim İPA'yı kullandıysan , CydiaEraser'e ihtiyaç duymazsın ve cydia tekrar normal çalışır..

Tweakleri yükleyebilirsin artık

maxim2x

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Dil dosyalarını ve görüntü dosyalarını sildiysen CydiaEraser çalışmaz çünkü Sürüm karşılaştırmada dosyalar tek tek karşılaştırılır ona göre orijinal eklenir ama O dosyalar yoksa karşılaştırma O anda olmuyor ve buda CydiaEraserin orda kalıp aldığı yedeği tekrar yerine koyar...

Sana gönderdiğim İPA'yı kullandıysan , CydiaEraser'e ihtiyaç duymazsın ve cydia tekrar normal çalışır..

Tweakleri yükleyebilirsin artık

Saolasın sayende cydia meselesini çözdüm yardımların ve anlayışın tekrar tekrar teşekkürler
Normalde düz kalıp bir insanımdır öyle fazla kurcalamam herşeyi lockplus pro tweakinde sıkıntı olmasaydı bu işlere kalkışmazdım sıfırlayayım telefonu belki çalışır dedim ama yanlış yapmışım bir haftadır forumları araştırdım her kafadan bir ses biri bun yap diyor öbürü o yanlış diyor ince eledim sık dokudum sonunda senin diğer arkadaşlara yardım ettiğini görünce üye oldum iyikide olmuşum nediyeyim hem yöneticiliğin hemde nickinin hakkını veriyorsun Allah razı olsun
Çözümü varsa icleaner ile silinen dosyaları telafi etmenin yardımını beklerim yoksa gittiği yere kadar bu jb ile devam
Allah yardımcın olsun bütün işlerinde ...

efsane

Administrator
Cihaz
@maxim2x

LockPlusPro Tweak'ini muhtemelen Crackli bir Repopan yüklemişsindir ve buda Cydia'nın bozulmasına yol açtı.

İCleaner Pro ile silinen her Sistem Dosyası yada çoğu sistem dosyaları geri yerine koyulmaz çünkü İCleaner Pro O sistem Dosyaların bağlantılarınıda siliyor...

yani Firmware (sürüm dosyasını) açıp tek tek içinden o dosyaları alıp eklesen bile IOS sürümü kabul etmiyor..

Filza ile silseydin kabul ederdi...

Böylede kullanabilirsin sorun olmaz...

Neyse Sağlık olsun ve Tekrar geçmiş olsun

NOT : Bundan sonra Kesinlikle CydiaEraser'i kullanma çünkü Elmada kalma ihtimalin çok Büyük...

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@efsane6 Hocam Merhaba,
Bendede benzer sorun mevcut. Yardımcı olabilir misin?

Tüm ayarları sıfırla yaptım bundan önce cydiadan substrate'yi sildim. Filzadan bütün cydia'ya ait dosyaları sildim (bilmeden) şimdi telefon açılıyor sorun yok cydia'yı kaldıramıyorum açınca flAbsPath on /var/lib/dpkg/status failed-realpath (2:Nosuch file or directory) Could not open file - open (2:Nosuch file or directory) problem opening hatası veriyor. Tweak yükleyemiyorum. İmpactordan yükleme yapınca hata veriyor Electra ile jailbreak yapınca respiring atıyor jailbreak olmuş olarak görünüyor ama jailbreak olmuyor. bir kaç dakika sonra electraya girdiğimde enable jailbreak diyor.

Not: Sorunu giderdim. :)

Son düzenleme:

barand

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus

2. Yalu uygulamayı sil
3.icloud hesabından çık
4. iPhone Bul kapat
5. Kilit Şifresini kapat

açma!!

Bu kadar geçmiş olsun
aynı sorun bendede var fakat ipa dosyasını bulamadığım için hatayı çözemiyorum yardım lütfen
Mesaj düzenlendi:

efsane arkadaş bana bu konuda yardımcı olurmusun ?
Mesaj düzenlendi:

10.3.3 iphone 6 elimde var sürekli hata alıyorum cydia açılıyor fakat hiç birşey yükleyemiyorum

barandinc18

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
sürüm.10.2
şimdiden teşekkürler
Aynı sorun bende de var lütfen yardım edin
Mesaj düzenlendi:

aynı sorun bendede var fakat ipa dosyasını bulamadığım için hatayı çözemiyorum yardım lütfen
Mesaj düzenlendi:

efsane arkadaş bana bu konuda yardımcı olurmusun ?
Mesaj düzenlendi:

10.3.3 iphone 6 elimde var sürekli hata alıyorum cydia açılıyor fakat hiç birşey yükleyemiyorum
Efsane arkadaş banda yardımcı olur Musun lütfen bu sorunun benzerini yaşıyorum gerçekten zor durumdayım

ulasios

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (4.Nesil)
Efsane bey AFC nedir ve nerede yüklüdür

Tips
Tips
Üst Alt