Neler yeni

Çözüldü Cydia Açılmıyor

SaynKasm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar yanlışlıkla safe mode tweakını sildim, cydia ya girmeye çalışınca direkt olarak atıyor. Son uygulamar bölümüne baktığımda da aşağıdaki kısım çıkıyor.
Y9339edeklemelerimi alacağım bir yer olmadığından telefonu sıfırlmak istemiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum hayırlı formlar.

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iPhone'u tekrar kapat aç ve yine jailbreak yap.

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iOS 11.x.x mi? yoksa iOS 12 mi?

edit: son mesajlarına baktım iOS 12.x.x jailbreak'i kullanıyorsun.

@efsane6 abi ya da @gokmenecer arkadaşa yardımcı olabilir miyiz? (Sürüm kaybetmeden JB'yi kaldırma konusunda)

SaynKasm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
iOS 11.x.x mi? yoksa iOS 12 mi?

edit: son mesajlarına baktım iOS 12.x.x jailbreak'i kullanıyorsun.

@efsane6 abi ya da @gokmenecer arkadaşa yardımcı olabilir miyiz? (Sürüm kaybetmeden JB'yi kaldırma konusunda)
İlginiz için teşekkür ederim çözümünü deneme yanılma yoluyla uğraşarak hallettim yetkili arkadaşlarda elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştılar soğolun.

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İlginiz için teşekkür ederim çözümünü deneme yanılma yoluyla uğraşarak hallettim yetkili arkadaşlarda elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştılar soğolun.
Nasıl bir çözüm yolunu bulduysanız paylaşın derim, zira sizler gibi onlarca arkadaşımız sorun yaşayabilir ve sizin çözümünüz, onların çözümü olabilir.

SaynKasm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yaptığım adımları sırasıyla anlatıyorum.
İCleaner ile cihazı temizleyip Hardreset yaptım ardından unc0ver uygulamasında ayarlar kısmından Load Tweaks — Load Deamons’u kapatıp Reİnstall Cydia ve Reset Cydia Cache açık hale getirdim daha sonra telefonu uçak moduna alıp (wifi kapalı) jailbreak yaptım. Ardından sadece wifi açık halde tekrar Re-Jailbreak yapıp wifi kapalıyken Cydiaya giriş yaptım ve hatalı işlemleri düzeltip telefonu uçak modundan çıkardım sorunum düzeldi. Yazım hataları ve anlatım bozukluğu olabilir kusura bakmayın :)
Umarım işinize yarar iyi formlar.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Nasıl bir çözüm yolunu bulduysanız paylaşın derim, zira sizler gibi onlarca arkadaşımız sorun yaşayabilir ve sizin çözümünüz, onların çözümü olabilir.
unc0ver'ı açtıktan sonra;

Settings > ReInstall Cydia seçip tekrar Jailbreak tuşuna basılmalı.

Cydia ile birlikte kurulu gelen repolar ve paketler geri yüklenecek.
Mesaj düzenlendi:

İCleaner ile cihazı temizleyip Hardreset yaptım ardından unc0ver uygulamasında ayarlar kısmından Load Tweaks — Load Deamons’u kapatıp Reİnstall Cydia ve Reset Cydia Cache açık hale getirdim daha sonra telefonu uçak moduna alıp (wifi kapalı) jailbreak yaptım. Ardından sadece wifi açık halde tekrar Re-Jailbreak yapıp wifi kapalıyken Cydiaya giriş yaptım ve hatalı işlemleri düzeltip telefonu uçak modundan çıkardım sorunum düzeldi. Yazım hataları ve anlatım bozukluğu olabilir kusura bakmayın :)
Zamanlama harika :D

SaynKasm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
unc0ver'ı açtıktan sonra;

Settings > ReInstall Cydia seçip tekrar Jailbreak tuşuna basılmalı.

Cydia ile birlikte kurulu gelen repolar ve paketler geri yüklenecek.
Mesaj düzenlendi:

Zamanlama harika :D
Bu adımı denedim olmadı ama ilk önce sizin yaptığınızı denemeleri daha mantıklı olur belki benim şansızlığımdır :)

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Bu adımı denedim olmadı ama ilk önce sizin yaptığınızı denemeleri daha mantıklı olur belki benim şansızlığımdır :)
Araç daha stabil olmadığı için birkaç defa denemek gerekebiliyor bazen. Cihazın pili bitip kapandıktan sonra tekrar açtığımda haliyle JB gidiyor. Unc0ver ile tam 13 kere tekrar Jailbreak tuşuna basmaktan ikimize de gına geldi. En sonunda gardını düşürdü tabi :)

İki yöntemde aynı aslında, problemli olan JB aracının hala stabil olmaması.

Oysal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba bu işlemleri yapmam telefonu sıfırlamaz değil mi yani fotoğraflarım falan silinir mi hard reset olayında? Bende cydiayı sildim yanlışlıkla 12.1.2 kullanıyorum

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Merhaba bu işlemleri yapmam telefonu sıfırlamaz değil mi yani fotoğraflarım falan silinir mi hard reset olayında? Bende cydiayı sildim yanlışlıkla 12.1.2 kullanıyorum
Uncover ayarlarından reinstall Cydia seçeceğini açıp jailbreak yapabilirsiniz.

sow50

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Böyle yapınca tweeklerim sıfırlanır mi acaba ?

mahmut12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Hocam bende yaşıyordum sorunu ve şuan çözdüm. oyunlarda sorun olmasın diye vnodebypass isimli bir tweak kullanıyorum ve bu tweakdeki sorundan mı kaynaklıdır bilmem ama vnodebypass tweaki aktifken cydia açılmıyor fakat kapattığımda açılıyor bu sorun Liberty de yok ama liberty artık fixlendiği için çok etkili olamıyor.Yani konuya gelecek olursak tweaklrinizi kapatın sonra sırayla açın anlarsınız hangi tweakin bozdğunu.

Tips
Tips
Üst Alt