Neler yeni

Kilitlendi Çözünürlüğü değiştirdim siyah ekran oldu..

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar,

Mojave Mac OS işletim sisteminde 1920x1080 çözünürlüğünü yanlış hatırlamıyorsam bir altındaki çözünürlük olan 1680x1050 olarak değiştirdim fakat sonrasında siyah ekran oldu, görüntü gelmedi. Arkaplanda sesler geliyordu sadece görüntü yoktu. Kapatıp açtım fakat yine aynı şekilde siyah ekran olarak gözüküyor şifre girme ekranında rasgele tuşlara bastığımda sesler geliyor belirttiğim gibi sadece görüntü yok. Doğal olarak görüntü olmadığından dolayı eski haline de çeviremiyorum.

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
hdmi ile görüntü alabiliyormusun ? televizyona bağlarken felan

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
hdmi ile görüntü alabiliyormusun ? televizyona bağlarken felan
TV'ye bağlamaya yönelik bir işlem yapmadım. HDMI da bağlamadım ki...Sadece çözünürlüğü düşürüp bir şeye bakacaktım ona da pişman oldum...

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
@ANILxTR demek istediği; Bilgisayarı HDMI ile televizyona bağlarsan, bilgisayar televizyon için bir çözünürlük atayacak ve bilgisayar ekranı televizyonda gözülecek. Muhtemelen televizyonu ikinci ekran olarak görür. Bu şekilde bilgisayarın ana ayarlarını eski haline getirebilirsin.

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@ANILxTR demek istediği; Bilgisayarı HDMI ile televizyona bağlarsan, bilgisayar televizyon için bir çözünürlük atayacak ve bilgisayar ekranı televizyonda gözülecek. Muhtemelen televizyonu ikinci ekran olarak görür. Bu şekilde bilgisayarın ana ayarlarını eski haline getirebilirsin.
Hocam böyle bir imkanım şu an hiç yok maalesef...Başka bir çözüm yolu gerekli :/

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Ekran çözünürlüğünü etkileyecek bir klavye kısayolu bulman gerekli. Başka bir Mac bilgisayar daha varsa klavyede aynı şeyleri yaparak Ayarlara ulaşmayı deneyebilirsin.

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Ekran çözünürlüğünü etkileyecek bir klavye kısayolu bulman gerekli. Başka bir Mac bilgisayar daha varsa klavyede aynı şeyleri yaparak Ayarlara ulaşmayı deneyebilirsin.
Hocam gerçekten başka türlü çözemez miyim bu durumu?

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Bilgisayarınız orjinal Mac' mi önce bu konu ile bilgi sağlamalısınız ki yardımcı olalım.

Evet ise modelini ve model yılını belirtiniz.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Ayarlar-Ekranlar-Renk-Renkli LCD
Arkadaş cihazın ekranı açılmıyor demiş hocam, atlamışsınız sanırım orayı :)

Cevap gelmediğine göre muhtemelen problemi çözdü arkadaş ancak başına daha sonra başka birilerinde gelir diye şuraya not düşeyim.

Ekran çözünürlüğü ile ilgili bir problem yaşadığınızda sisteme ulaşamıyorsanız şu adımları gerçekleştirin.

1-) Cihazı kapatın
2-) Açma tuşuna basın
3-) Vakit kaybetmeden Option + Command + P + R tuşlarına basın

Bu tuşlara 20sn kadar elinizi basılı tutun. İkinci kez başlangıç sesi duyasıya kadar ya da ikinci kez Apple logosunu göresiye kadar da bırakmayın.

NVRAM sıfırlandığı zaman ayarlı olan çözünürlük default olan çözünürlüğe geri döner.

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaş cihazın ekranı açılmıyor demiş hocam, atlamışsınız sanırım orayı :)

Cevap gelmediğine göre muhtemelen problemi çözdü arkadaş ancak başına daha sonra başka birilerinde gelir diye şuraya not düşeyim.

Ekran çözünürlüğü ile ilgili bir problem yaşadığınızda sisteme ulaşamıyorsanız şu adımları gerçekleştirin.

1-) Cihazı kapatın
2-) Açma tuşuna basın
3-) Vakit kaybetmeden Option + Command + P + R tuşlarına basın

Bu tuşlara 20sn kadar elinizi basılı tutun. İkinci kez başlangıç sesi duyasıya kadar ya da ikinci kez Apple logosunu göresiye kadar da bırakmayın.

NVRAM sıfırlandığı zaman ayarlı olan çözünürlük default olan çözünürlüğe geri döner.
Hackintosh idi. Sistemi yeni kurmuştum, güvenli modda açmayı denedim onda da başarılı olamadım. Çareyi sistemi tekrardan kurarak buldum.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Hackintosh idi. Sistemi yeni kurmuştum, güvenli modda açmayı denedim onda da başarılı olamadım. Çareyi sistemi tekrardan kurarak buldum.
Tekrar aynı sorun ile karşılaşırsanız eğer Clover kurulu ise boot ekranına geldiğinde F11'e basın. NVRAM sıfırlanacaktır.

Eğer F11 işlem görmezse Clover'da Shell ekranına geçip

nvram -c

yazıp enterladıktan sonra nvram sıfırlanır.

Aklınızda bulunsun, lazım olabilir tekrardan. 🙂

Tips
Tips
Üst Alt