Neler yeni

[ÇIKTI] KODİ REN Build - Arayüz ve tüm modülleriyle

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
-- GÜNCELLEME: 09.01.2020 ---

Kodi Ren Build - v1.0 (ÇIKTI)

İndir:

Bilgilendirme:

Soru-cevap ve önerilerinizi konu altından yazabilirsiniz. Yamayı geliştirmeye yardım etmek isteyen veya fikirleri olanlarda söyleye bilir.
Çalışmaya yorum yaparken bir kişi olarak bunu yaptığımı ve halen beta olduğunu bilmenizi isterim. Açıkları hataları olabilir. 4-5 ay uğraşma sonucu ortaya böyle bir paket çıkartmış olup yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Sürümlerini güncelledikçe, sizlerde gördüğünüz hataları söyledikçe daha güzel ve hepimizin keyifle kullana bileceği bir yama çıkarta biliriz.

Kurulum:

Bağlantıdaki .zip dosyasını indirdikten sonra Filza ile .zip dosyasını çıkartın.
Çıkarttıktan sonra yine Filza ile (dosya yolunu aşağıda vereceğim) vermiş olduğum yolunun içerisine tüm klasörleri kopyala yapıştır yöntemi ile taşıyın.
Taşımadan önce, belirtilen dosya yolunda "KODİ" klasörünün içine girin ve içindeki eski klasörleri silin. Bazılarında kodi klasörü görünmeyecektir görünmeyenler
kodi uygulamasına bir kere açıp kapatsınlar kodi klasörünü oluşturacaktır.
İçindekileri sildikten sonra benim vermiş olduğum dosyaları taşıyınız işlem bu kadar.

NOT:

Linkteki uygulamanın kendisi değildir. Sadece build dosyalarıdır bu yüzden kodiyi önceden kurmuş olmanız gerekiyor.
Linkteki dosyalar tüm platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor, ister ios ister android ister pc cihazlarınıza sorunsuz kura bilirsiniz. Hatta tv'lerinize bile.

“Kanal Listesi” ne girişte, banned uyarısı almanız normal korkulacak birşey yok. Cihazlar bazen mac adresi otomatik alamıyor. Bu sorunu ilerki versiyonda halledeceğim. Şimdilik videoyu izleyerek basitçe bu sorunu çözebilirsiniz.
Anasayfada iken soldaki oka tıklayın. Ayarlar/Eklentilerim/Video Eklentileri/turkvod mac adres kısmındaki sıfırlrı silip enterlayın tamam diyip çıkın. Otomatik olarak cihazınızla eşleşecektir. Eşlezmez ise google ye fake mac adress generator yazıp fake bi mac adres giriniz.
Ekli dosyayı görüntüle trim.CD318221-6A7B-44A5-8C6E-AF76F03DFF61.MOV

Farklı platformlar ve ios için kopyalamanız gereken yolları buraya bırakıyorum.

AndroidAndroid/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/
iOS/private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi/
LibreELEC/storage/.kodi/
Linux~/.kodi/
OSMC/home/osmc/.kodi/userdata/
Mac/Users/<your_user_name>/Library/Application Support/Kodi/
Windows%APPDATA%\Kodi\
Windows UWP%LOCALAPPDATA%\Packages\XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p\LocalCache\Roaming\Kodi\

Merhabalar; öncelikle hepinize selamlar. Foruma yılda bir uğrayıp dev bir konu açmak adetim oldu herhalde. :)
KODİ için büyük bir çalışmaya başladım. Hem kısa bi tanıtım yapalim hemde sorunlarından bahsedeyim.
Şu anda kodi'nin full ayarlamalarının %90'ını bitirmiş gibiyim. KODİ BOX temasının üzerine yapıyorum çalışmayı.
Sonucunda hepimiz rahatlıkla kullana bileceği (telefon,pc,televizyon ve tvbox) bir arayüz oluşturucaz inşşallah.
Şuanki halinden bir kaç resim ekliyorum resimlerden sonra sorunu anlattığım bi ekran görüntüsü paylaşıyorum.

İçindekiler:
Tv, tablet ve telefonlar için akıllı tv gibi arayüz.
İOS, Android, Windows ve diğer platformlarda tam uyumluluk.
Tüm dünya kanalları.İsim yazıp reklam yapmayalım kanalları. :)
Film ve dizi modülleri. Diziler takip edilebilir ve kaldığınız yerden devam edile bilir şekilde.
Otomatik alt yazı ekleme.

Şuanki hali:

İkinci sekme film bölümü.

3C2BE54D-6CFA-4169-B704-0B27E26B637F.jpeg

Üçüncü bölüm dizi bölümü.

7F1DC6DB-ED83-4CB2-AF50-9856A2B751E2.jpeg

Dizilerin içine girdiğinizde sezonlar bu şekilde gözükecek. izleyip izlemediğinize dair allta bilgi yazısı yazacak.

0776DE8C-97CA-47A1-A0AA-B7A58F8B7261.jpeg

Şimdilik sorunları var, kademe kademe konu güncelenecek ve sorunlar bittikçe en stabil sürümü paylaşıma açacağız. Takipte kalınız.

3-4 gün içinde paylaşacağım. Forumdaki yetkili arkadaşlarla konuşup kurulum yani deb haline getire bilirsek süper olucak. Şu anda eski sistem dosyaları kopyala yapıştır ile kura biliyoruz. Onuda halledersek paylaşıma açarız.

Yeni Görseller:

2D9D43EB-EC55-418F-BAD0-A9D49E1D4EC5.png
D6D0FA6E-BD87-4F52-BA86-87E552130EF5.png
711BF097-F283-4750-95DB-0DA912EFD9B0.png
D3C952FE-86F5-4E0A-BBDB-8560320BFB01.png

Son düzenleme:

murattiiiii35

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhabalar; öncelikle hepinize selamlar. Foruma yılda bir uğrayıp dev bir konu açmak adetim oldu herhalde. :)
KODİ için büyük bir çalışmaya başladım. Hem kısa bi tanıtım yapalim hemde sorunlarından bahsedeyim.
Şu anda kodi'nin full ayarlamalarının %90'ını bitirmiş gibiyim. KODİ BOX temasının üzerine yapıyorum çalışmayı.
Sonucunda hepimiz rahatlıkla kullana bileceği (telefon,pc,televizyon ve tvbox) bir arayüz oluşturucaz inşşallah.
Şuanki halinden bir kaç resim ekliyorum resimlerden sonra sorunu anlattığım bi ekran görüntüsü paylaşıyorum.

İçindekiler:
Tv, tablet ve telefonlar için akıllı tv gibi arayüz.
İOS, Android, Windows ve diğer platformlarda tam uyumluluk.
Tüm dünya kanalları.İsim yazıp reklam yapmayalım kanalları. :)
Film ve dizi modülleri. Diziler takip edilebilir ve kaldığınız yerden devam edile bilir şekilde.
Otomatik alt yazı ekleme.

Şuanki hali:
İlk açılan home scren bölümü: Canlı TV

Ekli dosyayı görüntüle 15432

İkinci sekme film bölümü.

Ekli dosyayı görüntüle 15433

Üçüncü bölüm dizi bölümü.

Ekli dosyayı görüntüle 15434

Dizilerin içine girdiğinizde sezonlar bu şekilde gözükecek. izleyip izlemediğinize dair allta bilgi yazısı yazacak.

Ekli dosyayı görüntüle 15435

Şimdilik sorunları var, kademe kademe konu güncelenecek ve sorunlar bittikçe en stabil sürümü paylaşıma açacağız. Takipte kalınız.

3-4 gün içinde paylaşacağım. Forumdaki yetkili arkadaşlarla konuşup kurulum yani deb haline getire bilirsek süper olucak. Şu anda eski sistem dosyaları kopyala yapıştır ile kura biliyoruz. Onuda halledersek paylaşıma açarız.
Elinize sağlık bekliyorum

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Sabırsızlıkla bekliyoruz elinize sağlık. Acaba tvde paylaşım yapma seçeneği olacak mı malum apple tv olmadan yapamıyoruz

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
@defjeam Ekrana yansıtma seçenekleri biraz karışık, yani alternatif çözümler var yazılımla aşamadığımız nokta.
1. Tv nize kodi kura bilirsiniz.
2. Android tv box alabilirsiniz.200-300 tl arasında içine kodi yüklersiniz.
3.Kablo alıp telefonun ekranını tv yansıtabilirsiniz.
4. Wi-fi ki yansıtıcı ala bilirsiniz televizoyna bağlayıp telefonu wi fi den yansıta bilirsiniz.
5. Adi bir laptop yada tablet alıp kodiyi ona yükleyip o şekildede yansıta bilirsiniz.

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@defjeam Ekrana yansıtma seçenekleri biraz karışık, yani alternatif çözümler var yazılımla aşamadığımız nokta.
1. Tv nize kodi kura bilirsiniz.
2. Android tv box alabilirsiniz.200-300 tl arasında içine kodi yüklersiniz.
3.Kablo alıp telefonun ekranını tv yansıtabilirsiniz.
4. Wi-fi ki yansıtıcı ala bilirsiniz televizoyna bağlayıp telefonu wi fi den yansıta bilirsiniz.
5. Adi bir laptop yada tablet alıp kodiyi ona yükleyip o şekildede yansıta bilirsiniz.
Tvye kodi kuruluyor mu ? Kurulsada turkvodu nasıl ekleyebileceğizki

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Android tv ise kurulur. Benim bu paylaşacağım wizarda tüm eklentiler mevcut. Turkvodda var. @defjeam

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kurulum yerleri belli olduktan sonra terminal ile deb oluşturulabilir. Denemek lazım. Güzel bir çalışma olmuş takipteyim

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Kanal listeleri hazır ve isteğe bağlı favori kanal, dizi ayarlıya biliyorsunuz opsiyonel. Anasayfada olan film paneli ise türe göre yıla göre çıkış tarihine göre isteğe bağlı düzenlene bilmekte. Her bölümü opsiyonel.

Vereceğim kurulumda ise herşey belli standartla göre hazırlanmış olup kullanmayı ve dizilişle uğraşmak istemeyenler için standart bir kalıptır.

Ben çalışmayı bitirdim. Yönetici arkadaşlardan deb yapmayı bilen yapacak olan yazsın bana dosyaları vereyim deb haline getirelim. Herkes için kolay kurulum olsun. Umarım herkesin beğenerek ve keyifle kullanacğı bir yazılım olur.

Diğer bölümden yeni resimleri ekledim ilk mesaja.

Son düzenleme:

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Boyutu 350mb civarlarında biraz daha boyutunu küçültmek için çalışma yapıyorum. Hem daha stabil ve hatasız bir kurulum yapmaya çalışıyorum. Tek kişiyim zorlayan bi çalışma.
Ne kadar hatasız çıkartmaya çalışsak da hatalar olucaktır sizler söyledikçe yeni güncellemelerle düzelteceğiz.

Betalaktamaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Hocam ellerine sağlık acaba cikti mi diye her bildirim geldiğinde heyecanlanıyorum. Kolay gelsin, bekliyoruz :)

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
[ÇIKTI] KODİ REN Build - Arayüz ve tüm modülleriyle...

Linkler ve açıklama ilk mesaja eklenmiştir.

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
F80E479B-E73C-434B-AC68-CD1E5D267742.png
Turkvoda girmiyor güncelleme falanda yaptım

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Beyler yazmayı unuttum turkvod için mac ardes girmelisiniz ayarlardan.

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Farkettim tesadüf girince mac adresi sıfırlanmış değiştim hemen eyv yine kardeşim biraz inceliyeceğim şimdi 😂

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Turkvod mac adres için ister kendi adresinizi yada yada verdiğim siteden : şekilde olucak fake mac adres oluşturup ayarlarınızı yapılandırınız.

061268A4-C6BE-4B9E-848E-3D0C9DF0EC8D.png

Ercan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Öncelikle teşekkürler hocam emeğine saglık güzel gorunuyor benım söyle bı sorum var arayuze entegre olarak turkvod kodil vs eklentiler otomatik olarak yüklenebilir mi? Tv boxlarda oldugu gibi direk youtube filmler diziler kanallar görünebilir mi?

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt