Neler yeni

Çözüldü Chimera’mı Uncover’mi?

Berk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sizce hangisini kurmalıyım ?

Fearcon

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İphone 5s kullanıyorum chimera mi uncover mı kurayım?

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Yahu bu chimera musallat oldu rootfs yapılmıyor sürekli oldu diyor yeniden başlatın diyor yeniden başlatıyorum açıyorum hiçbir şey değişmemiş. Uncover’ın ipasını yükleyip onunla rootfs yapamıyor muyuz yarabbim bu nasıl bir beladır?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yahu bu chimera musallat oldu rootfs yapılmıyor sürekli oldu diyor yeniden başlatın diyor yeniden başlatıyorum açıyorum hiçbir şey değişmemiş. Uncover’ın ipasını yükleyip onunla rootfs yapamıyor muyuz yarabbim bu nasıl bir beladır?

Yapabilirsin unc0ver ile. Ben de az önce 12.2 sürümüne geçip Chimera denedim tek sefer de oldu. Bir sorun da çıkmadı. :D

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Yapabilirsin unc0ver ile. Ben de az önce 12.2 sürümüne geçip Chimera denedim tek sefer de oldu. Bir sorun da çıkmadı. :D
Valla bir deneyeyim fakat nasıl yaptınız? Ben şimdi chimera ile jb’li kullanıyorum şu an uncover ipası yok. Hangi adımları uygulamam gerek?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Valla bir deneyeyim fakat nasıl yaptınız? Ben şimdi chimera ile jb’li kullanıyorum şu an uncover ipası yok. Hangi adımları uygulamam gerek?

Chimera'ya girince hemen JB yapmayın. Bir süre bekleyin. 1-2 dakika kadar. Ondan sonra işleme başlayın.

PC varsa orijinal yerinden indirip kur unc0ver'ı.

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Chimera'ya girince hemen JB yapmayın. Bir süre bekleyin. 1-2 dakika kadar. Ondan sonra işleme başlayın.

PC varsa orijinal yerinden indirip kur unc0ver'ı.
Yani şimdi uncover ipasını da kuruyorum. Daha sonra reboot atıyorum jb’siz hale getiriyorum. Daha sonra uncover’a girip rootfs mi yapıyorum? Chimeranın içinden deniyorum bir ara oldu reboot attırdı telefon açıldı sileo gitmemişti ama girilmiyordu neyse herhalde sorun var dedim tekrar jailbreak tuşuna bastım respring attı sileoya girdim tweakler silinmiş. Yani aslında rootfs yapabilmişim ama sileo gitmemiş mi demek oluyor anlamadım nasıl kaldıracağımı ya

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yani şimdi uncover ipasını da kuruyorum. Daha sonra reboot atıyorum jb’siz hale getiriyorum. Daha sonra uncover’a girip rootfs mi yapıyorum? Chimeranın içinden deniyorum bir ara oldu reboot attırdı telefon açıldı sileo gitmemişti ama girilmiyordu neyse herhalde sorun var dedim tekrar jailbreak tuşuna bastım respring attı sileoya girdim tweakler silinmiş. Yani aslında rootfs yapabilmişim ama sileo gitmemiş mi demek oluyor anlamadım nasıl kaldıracağımı ya

Reboot falan atmana gerek yok. Direk indir, rootfs yap.

Aslında rootfs olmuş ama silmiyor Sileo'yu galiba. Ama ben de rootfs yapacaksam unc0ver ile yaparım. O daha iyi yapıyor.

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Reboot falan atmana gerek yok. Direk indir, rootfs yap.

Aslında rootfs olmuş ama silmiyor Sileo'yu galiba. Ama ben de rootfs yapacaksam unc0ver ile yaparım. O daha iyi yapıyor.
Deneyeceğim çok teşekkür ederim :)

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ben unc0ver denedim chimerayı da şuan kulanıyorum sileo kullanarak zaten 1 sıfır önde başlıyorsun artı chimera daha sitabil ve daha rahat kullanımı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Ben unc0ver denedim chimerayı da şuan kulanıyorum sileo kullanarak zaten 1 sıfır önde başlıyorsun artı chimera daha sitabil ve daha rahat kullanımı

Sileo ile tweak yüklemek falan gerçelten hızlı ona katılıyorum. Uncover ile jb yaptım 4k 12.2’deyim şu an. Chimeranın başarı oranı çok düşüktü. İleride 12.2 sürümlerindeki 4k cihazlar için çok daha stabil bir sürüm çıkarırsa ona geçerim

Garpy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Chimera jb kullanabilen var mı 4k cihazlarda?

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Chimera jb kullanabilen var mı 4k cihazlarda?

6 plus 12.2 kullanmaktayım 1.2.4 sürümünü kullanırken her 10-15 denememde bir jb yapabiliyordum uncover çıktığı için uncovera geçtim max 3 denemede jb oluyor. Chimera 1.2.5 yayınlamış ama geri geçmeye de üşendim şimdilik. Cydia da gaaayet hızlıymış yani önceden daha yavaş açılıyordu iyi stabilize etmişler

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Cihazımda Cydia oldukça hızlı çalışıyor ve jailbreak işleminde de exploit kesinlikle hata vermiyor.Ayrıca jailbreak işlemi de birkaç saniye sürüyor.Chimera farklılık arayanlar için ideal olabilir ama onun dışında unc0ver önde bence.

Jump

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Şu an unc0ver kullanıyorum. Chimera’ya nasıl geçebilirim?

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Unc0verin stabil olduğu falan yok. Ben cihazımda unc0ver'da kullandım chimera'da. unc0verda hep sorun yaşadım . Chimerada yok. En basitinden telefonu pcye bağlıyorum güvenli moda alıyor telefonu. Bence CHİMERA- Sileo
Aynı zamanda şarj ömrü olarak chimera çok çok önde.

Nanelimakarnaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
ben hala hangisini yapmalıyım anlayamadım.:hmmm:
Deneyebilirsiniz. Chimera daha 12.4 için çıkarmadı ama 12.2’ye kadar var. Mesela chimerayı indirin birkaç gün kullanın sonra rootfs yapıp telefonu eski hale çevirin silin uygulamayı. Daha sonra uncover indirin yine deneyin beğenmezseniz onda da rootfs seçeneği var. Aynı şekilde silebilirsiniz jb’yi. Ben şahsen modern görünümü seviyorum p yüzden sileo daha güzel görünüyor da şu an uncover kullanıyorum belki yayınalnırsa geçerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tips
Tips
Üst Alt