Neler yeni

Çözüldü Chimera’mı Uncover’mi?

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selamlar. iPhone 6s cihazımda iOS 12.1.1 unc0ver jailbreak kullanıyorum.

Bildiğiniz gibi geçen günlerde electra ekibi Chimera jailbreak yayınladı.

Sizce Chimera’ya geçmelimiyim?

Sileo’da aynen repoları kurup, cydia’da olan tweakleri yükleyebiliyormuyum?

Şuan unc0verden aşırı memnunum gelen güncellemelerle birlikte artık JB tek seferde oluyor, reload system darmons falan kapatmaya gerek kalmıyor.

Eğer geçersem succession ile sıfırlayarak geçeceğim.

Sizce güncellenmesini beklemelimiyim, yoksa yükleyeyim mi?

Turgut15

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selamlar. iPhone 6s cihazımda iOS 12.1.1 unc0ver jailbreak kullanıyorum.

Bildiğiniz gibi geçen günlerde electra ekibi Chimera jailbreak yayınladı.

Sizce Chimera’ya geçmelimiyim?

Sileo’da aynen repoları kurup, cydia’da olan tweakleri yükleyebiliyormuyum?

Şuan unc0verden aşırı memnunum gelen güncellemelerle birlikte artık JB tek seferde oluyor, reload system darmons falan kapatmaya gerek kalmıyor.

Eğer geçersem succession ile sıfırlayarak geçeceğim.

Sizce güncellenmesini beklemelimiyim, yoksa yükleyeyim mi?
Ben dün geçiş yaptım çok pişman oldum repolar çalışmıyor hiç stabil değil bazen 2 defada jb yapıyor bazen defalarca deniyorsun unc0ver a geri döndüm ve kıymetini anladım

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
daha erken, ama twitter'da gördüğüm kadarıyla chimera daha stabil diyorlar ama şimdilik.

meliherdem

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
chimera kullanıyorum iphone 6 da succession dan sıfırladım kurdum ama exploit seçimi gelmedi bana ondan 3-4 denemede yapıyorum sileo stabil şekilde çalışıyor şarj fazla yemiyor ama gelişmesini bekle derim

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Chimera çok daha iyi ama hala sorunları var. Kaç yıllık Cydia gibi değil tabi. Daha yeni olan bir araç. Bu yüzden repolar, tweakler vs geliştiriciler tarafından destek eklenince çok daha iyi olur. Ama ben yine de Chimera kullanıyorum. Çok hızlı tweak yüklemesi, respring süresi. Dokunuyorum respringe daha saymaya başlamadan telefon açılıyor.

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Çok hızlı ve stabil güncellemeler geldikçe cydia devrini kapatabilir

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şuan test ediyorum ben batarya açısından iyi repolar uyumlu olmadığı için şuan sorunlar var onun dışında hızlı ve batarya iyi.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
EDİT: Tweak kurarken hatalar vermeye başladı. Error 153, 0 gibisinden. Şimdilik vazgeçtim bende. u0'a geri döndüm.

Skayn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cydia sorunsuz diyemeyiz. Chimera için zaman tanıyın. Modern arayüz ve stabiliteyi yakalayacak gibi.

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
6s cihazım ve 11.4.1 sürümüm olduğu için deneyemiyorum sanırım bu yüzden unc0ver diyorum 😂

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Eğer saurikten bir güncelleme gelmezse bu gidişle Sileo kilit vurdurur yakında Cydiaya kesinlikle respring tweak kurulumu müthiş hızlı bataride çok kullanışlı

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Eğer saurikten bir güncelleme gelmezse bu gidişle Sileo kilit vurdurur yakında Cydiaya kesinlikle respring tweak kurulumu müthiş hızlı bataride çok kullanışlı
A12> için söylüyorum şu anlık unc0ver daha iyi deniliyor birsürü kullanıcı geçerken sıkıntı yaşadıklarını sileo da sıkıntılar olduğunu belirtmiş .
Ayrıca substrate varken substrate alternatifi kullanmak da jbyi daha az stabil yapar
Benim düşüncem unc0ver yönünde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

clous

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
unc0ver kullanıyorsum Sileo'daki paket kurma ve respring süresinin kısalığı beni hayrete düşürdü ve pil süzme unc0vere göre aşırı az ama şimdilik betada olduğu için bazı sıkıntılar oluyor sadece zaman verin sileo cydianın tahtını devirir.

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Chimera’ya geçtim, fakat sileo aşırı sıkıntılı, tweak zar zor yükleniyor. Yanlız güncellendikçe sileo ve chimera efsane bir şey olacaktır. Respring ve şarj süresi çok iyi.

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Simdi unc0verda oldugumuzu farzedelim, telefonu unc0ver ile rootfs yaptiktan sonra chimerayi yuklersek tamamen chimera alt yapisina gecmis olur muyuz? Yoksa succession ile full restore mu yapmak lazim?
Tesekkurler.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hali hazırda cihazında yüklü olan Jb aracını, tweaklerini, ayarlarını, uygulamalarını yani kurulu olan sistemini kaybetmeden diğer Jb aracını denemek isteyenler ;

unc0ver - Chimera arası geçiş

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Chimera’ya geçtim, fakat sileo aşırı sıkıntılı, tweak zar zor yükleniyor. Yanlız güncellendikçe sileo ve chimera efsane bir şey olacaktır. Respring ve şarj süresi çok iyi.
5S’de denedim ve sonuç aynı. Rezalet ötesi bir pil süresi var 5S’de. Unc0ver ve Chimera cidden eski cihazlara yönelik JB’ler değil. 4 Mart’tan beri. JB kullanıyorum hala şu batarya sorununu çözemediler 5S’te. Chimera’da aynı.

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Çok hızlı ve stabil güncellemeler geldikçe cydia devrini kapatabilir
Cydia’nın 11 senedir devri kapanmamış şimdi kapanacak? Cydia Substrate olmasa da halihazırda Subsitute var. Onu daha stabil ve şarj dostu hale getirirlerse hiç bir şey olmaz. Ben şahsen Sileo’ya 2021 yılında geçerim. Daha erken. Ancak o zamana kıvamına gelir. Çünkü 11 sene önce Cydia yokken henüz İnstaller adında bir paket yükleyicisi varken de millet “Cydia ney, İnstaller varken Cydia’ya gerek yok” diyorlardı. İlk 2 sene için geçerli sayılabilirdi. Cydia 2010’a kadar stabil değildi pek. Sileo’da ancak 2020 veya da 2021’e kadar tam böyle kıvamına ulaşır. Ancak bugün bile hala küçük de olsa bir kitle tarafından İnstaller efsane olarak görülüyorsa Cydia hiç unutulmaz

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Memnunsan sıkıntı yok nice senelere diyelim o zaman :)

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Cydia’nın 11 senedir devri kapanmamış şimdi kapanacak? Cydia Substrate olmasa da halihazırda Subsitute var. Onu daha stabil ve şarj dostu hale getirirlerse hiç bir şey olmaz. Ben şahsen Sileo’ya 2021 yılında geçerim. Daha erken. Ancak o zamana kıvamına gelir. Çünkü 11 sene önce Cydia yokken henüz İnstaller adında bir paket yükleyicisi varken de millet “Cydia ney, İnstaller varken Cydia’ya gerek yok” diyorlardı. İlk 2 sene için geçerli sayılabilirdi. Cydia 2010’a kadar stabil değildi pek. Sileo’da ancak 2020 veya da 2021’e kadar tam böyle kıvamına ulaşır. Ancak bugün bile hala küçük de olsa bir kitle tarafından İnstaller efsane olarak görülüyorsa Cydia hiç unutulmaz

Yeniliklere açık olmak lazım, günümüzde her şey böyle gelişiyor öyle değil mi

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
5S’de denedim ve sonuç aynı. Rezalet ötesi bir pil süresi var 5S’de. Unc0ver ve Chimera cidden eski cihazlara yönelik JB’ler değil. 4 Mart’tan beri. JB kullanıyorum hala şu batarya sorununu çözemediler 5S’te. Chimera’da aynı.

Bataryanızın ömrü. Bitmiş olabilir ve bunun jb geliştiricilerinin hatası olduğunu sanmıyorum . Yeni İOS sürümü ve Tweajkler batarya kullanmaya sebep oluyor ki bunun önüne geçmenizin çok da bir yolu yok icleanerdan gereksiz hizmetleri kapatmak dışı

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bataryanızın ömrü. Bitmiş olabilir ve bunun jb geliştiricilerinin hatası olduğunu sanmıyorum . Yeni İOS sürümü ve Tweajkler batarya kullanmaya sebep oluyor ki bunun önüne geçmenizin çok da bir yolu yok icleanerdan gereksiz hizmetleri kapatmak dışı

Batarya ömrüm %97 ve ömründen kaynaklanan bir hata olduğunu sanmıyorum.

Tips
Tips
Üst Alt