Neler yeni

ChimeraJB Ayarlar'da Gösterilmeyen Tweakler Nasıl Düzeltilir?

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Bir A12 cihazı kullanıyorsanız, tweakleriniz Ayarlar'da görünmeyecektir. İşte tüm Chimera jailbreak kullanıcılarını rahatsız eden PreferenceLoader sorunu için hızlı bir düzeltme.

ÖNCELİKLE TWEAKLER NEDEN İOS 12'DEKİ AYARLAR'DA GÖRÜNMÜYOR?

Sorun, A12 cihazları için ince destek olmamasından kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi, çoğu tweak tamamen yeni Chimera jailbreak'inde işlevsel bir tercih paketine sahip değil.
Ayrıca kullanıcılar RocketBootstrap geliştirici paketini Sileo kullanarak kurmakta zorlanıyor, bu da tercih paketlerini kırıyor.
Bir tweak tercihleri bölümüne erişmeye çalışırsanız, aşağıdaki mesajla karşılaşacaksınız -

Neyse ki, NepetaDev, A12 cihaz kullanıcıları için PreferenceLoader sorunlarını gideren derhal Cephei güncellemesini yayınladı.

Uyarı - Bu eğitime bir A11 cihazında (iPhone X veya altında) devam etmeye karar verirseniz, kurulumunuz tamamen bozulur.

CHİMERA JAİLBREAK PREFERENCELOADER HATASI NASIL DÜZELTİLİR

Adım 1 Sileo'yu açın ve Paketler bölümüne gidin.
Adım 2 Kaynaklara gidin ve Ryan Petrich'in deposunun URL'sini girin ( ).
Adım 3 Paketler bölümünü açın ve “Tarih” yanında bulunan düğmeye dokunun ve Geliştirici sekmesini açın. Bu ince ayar gizlenmiştir ve yalnızca bu sekmeden erişilebilir, çünkü ortalama kullanıcıları değil geliştiricilere yöneliktir.

Adım 4 Sileo'ya NepetaDev'in kaynağını ( ) ekleyin ve Cephei Debian paketini kurun .

Adım 5 iPhone veya iPad'inizi yeniden başlatın.

Adım 6 Chimera uygulamasını açın ve cihazınızı yeniden hapsedin

PreferenceLoader şimdi işlevsel hale gelecek ve tweakleriniz, olması gerektiği gibi Ayarlar uygulamasında görünmeye başlamalıdır.

Ancak, çalışmalarına izin veremezseniz, tweaksleriniz muhtemelen A12 cihazları için geliştiriciler tarafından güncellenmedi.

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Güzel anlatım olmuş eline sağlık kardeş

Buro27

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İos 11.3.1 de aynı hatayı kullanıyom sileo var düzeltir mi bu işlemler yoksa chimera için mi sadece

MSTSGTL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
ben yapmıştım bunu ama coğu yine calısmıyor mesala callbar xs (benim kullandığım cihaz xsmax) calısmıyor

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
6s plus bendede görünmüyordu tweakler cephei tweakini kurunca görünmeye başladı teşekkür ederim.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Iphone xs - ios 12.0 chimera jb kullanmaktayım.
Ayarlarda tweaklerim gözükmemeye başladı. Yukarıdaki aşamaları yapmaya çalıştım;
Nepeta reposu artık mevcut olmadığını gördüm.
Ama Paketler kısmında "geliştirici" sekmesinde "Cephei" tweakinin kurulu olduğunu görüyorum.
Ayrıca preferenceloader tweakinin de yüklü olduğunu görüyorum.
Cihazı kapatıp açtım tekrar jailbreak yaptım ama tweakler ayarlarda gözükmemeye devam ediyor.

Lütfen yardım ve desteklerinizi rica ederim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Önce restore rootfs yap ve tekrar jb yap

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Önce restore rootfs yap ve tekrar jb yap
hocam dediğini yaptım ama sanırım bütün tweaklerim gitti! Ben şimdi ne yapacağım ?
Bu giden tweaklerime nasıl ulaşacağım ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
hocam dediğini yaptım ama sanırım bütün tweaklerim gitti! Ben şimdi ne yapacağım ?
Bu giden tweaklerime nasıl ulaşacağım ?
Repo ve tweak yedeği almıyormusun (batchomatic veya ekran görüntüsü şeklinde)
Restore rootfs işleminde repo ve tweaklar silinir bunu bilmen gerekirdi yeni jb yapan birisi değilsin sen yazma gereği bile duymadım o yüzden

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Repo ve tweak yedeği almıyormusun (batchomatic veya ekran görüntüsü şeklinde)
Restore rootfs işleminde repo ve tweaklar silinir bunu bilmen gerekirdi yeni jb yapan birisi değilsin sen yazma gereği bile duymadım o yüzden
off hocam ya keşke deseydin ya :((( gitti bütün tweaklerim ara ki bulasın şimdi hangisini yüklemiştim vs. diye gene de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
Şu anda bir önceki duruma dönüş diye birşey yok demi ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
off hocam ya keşke deseydin ya :((( gitti bütün tweaklerim ara ki bulasın şimdi hangisini yüklemiştim vs. diye gene de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
Şu anda bir önceki duruma dönüş diye birşey yok demi ?
Maalesef yedek almadığın sürece geri getiremezsin.

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bir A12 cihazı kullanıyorsanız, tweakleriniz Ayarlar'da görünmeyecektir. İşte tüm Chimera jailbreak kullanıcılarını rahatsız eden PreferenceLoader sorunu için hızlı bir düzeltme.

ÖNCELİKLE TWEAKLER NEDEN İOS 12'DEKİ AYARLAR'DA GÖRÜNMÜYOR?

Sorun, A12 cihazları için ince destek olmamasından kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi, çoğu tweak tamamen yeni Chimera jailbreak'inde işlevsel bir tercih paketine sahip değil.
Ayrıca kullanıcılar RocketBootstrap geliştirici paketini Sileo kullanarak kurmakta zorlanıyor, bu da tercih paketlerini kırıyor.
Bir tweak tercihleri bölümüne erişmeye çalışırsanız, aşağıdaki mesajla karşılaşacaksınız -

Neyse ki, NepetaDev, A12 cihaz kullanıcıları için PreferenceLoader sorunlarını gideren derhal Cephei güncellemesini yayınladı.

Uyarı - Bu eğitime bir A11 cihazında (iPhone X veya altında) devam etmeye karar verirseniz, kurulumunuz tamamen bozulur.

CHİMERA JAİLBREAK PREFERENCELOADER HATASI NASIL DÜZELTİLİR

Adım 1 Sileo'yu açın ve Paketler bölümüne gidin.
Adım 2 Kaynaklara gidin ve Ryan Petrich'in deposunun URL'sini girin ( ).
Adım 3 Paketler bölümünü açın ve “Tarih” yanında bulunan düğmeye dokunun ve Geliştirici sekmesini açın. Bu ince ayar gizlenmiştir ve yalnızca bu sekmeden erişilebilir, çünkü ortalama kullanıcıları değil geliştiricilere yöneliktir.

Adım 4 Sileo'ya NepetaDev'in kaynağını ( ) ekleyin ve Cephei Debian paketini kurun .

Adım 5 iPhone veya iPad'inizi yeniden başlatın.

Adım 6 Chimera uygulamasını açın ve cihazınızı yeniden hapsedin

PreferenceLoader şimdi işlevsel hale gelecek ve tweakleriniz, olması gerektiği gibi Ayarlar uygulamasında görünmeye başlamalıdır.

Ancak, çalışmalarına izin veremezseniz, tweaksleriniz muhtemelen A12 cihazları için geliştiriciler tarafından güncellenmedi.

Hocam nepata reposu eklenmiyor sorunlu galiba ama ben cephei tweaki deb olarak kurdum yinede ayarlara tweakler gelmiyor.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam nepata reposu eklenmiyor sorunlu galiba ama ben cephei tweaki deb olarak kurdum yinede ayarlara tweakler gelmiyor.
Nepata reposu kapandı.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Nepata reposu kapandı.

Hocam bu repo dan yükledim ama yinede gelmedi ayarlara

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam cydia substrate yüklerken şöyle bi hata veriyor
Crack repodan bir depends yüklediğin için
Crack repoları ve yüklediğin tweakları kaldır

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@Aegnor cihazında hangi jb aracı mevcut

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@Aegnor cihazında hangi jb aracı mevcut

Chimera jailbreak hocam ios 12.5.1
Son dediğinizi yaptım ama cydia subsrate tweaki sadece ***** var oda güvenli olmayan kaynak diyor.

Moderatör tarafından düzenlendi:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Chimera jailbreak hocam ios 12.5.1
Son dediğinizi yaptım ama cydia subsrate tweaki sadece hackyourda var oda güvenli olmayan kaynak diyor.
Restore rootfs yapın ve tekrar jb yapın.
Tüm repo ve tweaklarınız silinir

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Restore rootfs yapın ve tekrar jb yapın.
Tüm repo ve tweaklarınız silinir

Hocam onu yaptım ama değişe bişey olmadı

Tips
Tips
Üst Alt