Neler yeni

Çözüldü Chimera Jailbreak Problemleri

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Herkese iyi forumlar. Dün konum silidi ama bugün başka sorunlarla karşı karşıyayım. Chimera jailbreak yapması uncovera göre çok zor oluyor. Uçak moduna alıyorum, Siri’yi ve Touch ID kapatıyorum, chimeraya girince 3-5 sn bekleyip jailbreak tıklıyorum. 2/3 den sonra hep yeninden başlatıyor. Başlatmasa bile respring döngüsünde kesin kalıyor bende hard reset atmak zorunda kalıyorum. 2 exploit denedim. Disable tweak yaptığım zaman jailbreak olması en azından kolaylaşıyor ama bu sefer de tweakleri kullanamıyorum. RestoreFs denedim yine çözüm yok. Bugün sabah yapmayı deneyim dedim oldu, fakat az önce Xen HTML kurayım dedim respring ekranında kaldı yeninden hard reset atmak zorunda kaldım ve yine gitti jailbreak. Lütfen baştan sona okuyup bana yardım edin, iki gündür bezdim artık :(

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Succession tweakını kullanarak temiz bi sıfırla cihazını. Sonra baştan jailbreak yap. Succession dynastic reposunda var indir son sürümü ordan

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
CoolStar açıkladı. Chimera 1.0.5 sürümü respring döngüsüne sokuyor telefonu, 1.0.4 kullanın dedi.

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
CoolStar açıkladı. Chimera 1.0.5 sürümü respring döngüsüne sokuyor telefonu, 1.0.4 kullanın dedi.
Hocam 1.0.4 sürümünü kullanıyorum, 1.0.5 sürümünü görmedim zaten
Mesaj düzenlendi:

Succession tweakını kullanarak temiz bi sıfırla cihazını. Sonra baştan jailbreak yap. Succession dynastic reposunda var indir son sürümü ordan
Coolstar hocam telefonu zaten succession ile sıfırladım daha 2 gün önce. Sıfırlamasan önce uncover kullanıyordum zaten chimera kullanmak için succeession ile sıfırladım ama sonuç gördüğünüz gibi :((

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam 1.0.4 sürümünü kullanıyorum, 1.0.5 sürümünü görmedim zaten
Mesaj düzenlendi:

Coolstar hocam telefonu zaten succession ile sıfırladım daha 2 gün önce. Sıfırlamasan önce uncover kullanıyordum zaten chimera kullanmak için succeession ile sıfırladım ama sonuç gördüğünüz gibi :((
Beta sürüm olduğu içindir o zaman unc0ver kullan yada shsh kaydın varsa normal sürümlere geç beta olmayan ancak sep sorunlu olduğu için parola touch id kullanmayacaksın

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Peki uncover a nasıl geçeceğim chimerayı silip?

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Peki uncover a nasıl geçeceğim chimerayı silip?
Tekrardan successionla sıfırlama yapın, ardından cydia impactor ile unc0ver v3.0.1 i kurun jailbreak tuşuna basın gerisini o halleder :)

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tekrardan successionla sıfırlama yapın, ardından cydia impactor ile unc0ver v3.0.1 i kurun jailbreak tuşuna basın gerisini o halleder :)
Succession olmadan bi yöntem yok mu? Eğer yoksa onun için tekrar sıfırlayamam da çok zahmetli :)

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Succession olmadan bi yöntem yok mu? Eğer yoksa onun için tekrar sıfırlayamam da çok zahmetli :)
Doğru hatırlıyorsam vardı, ben temiz olsun diye tekrar succession önerdim.

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iPhone 8 iOS 12.1 yüklü fakat pc üzerinden indirdim olmadı tweak üzerin den indirdim gene olmadı bu tweak benim telefonda bir türlü çalışmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
iPhone 8 iOS 12.1 yüklü fakat pc üzerinden indirdim olmadı tweak üzerin den indirdim gene olmadı bu tweak benim telefonda bir türlü çalışmadı

Aynısı yaşamıştım, uygulamanjn beta verisyonu ile yaptım bende

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Beta derken hangi sürüm

0.9b6 idi ama sonra dynastice geçti sürüm düşürme seçeneiğne basınca eskileri çıkmıyordu az önce baktım tekrar bigbossa geçmiş ama gene eski sürümler kalkmış.

Arzu edersen github sayfasından v1.0'ı indir

Kurulum içinde şu adımları gerçekleştir:
(Eğer uygulama içinden ipsw yi indirdiysen/pcden doğru ipsw indirdiğine eminsen yap)

•var/mobile/Documents/Succession klasöründe bulunan "rfs.dmg" dosyasını bir yere kopyala ardından tweaki kaldır.

•Vermiş olduğum linkteki .deb'i filza'dan kur.

•1.maddedeki dizinden aldığın rfs.dmg dosyasınu tekrar aynı dizine yapıştır.

•Succession'u aç ve prepare for restore kırmızı yazısına bas işlem gerçekleşmelidir.

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
reposundan. Multitasking için bi tweak yükleyecektim chimera jailbreak gitti bida yapamadım
- şimdi böyle bir hata çıkıyor ama jailbreak olmuş o sorun çıkaran - Empoleon - tweak yüklenmiş. Şimdi çalışıyormu deniyorum

Ekli dosyalar

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
reposundan. Multitasking için bi tweak yükleyecektim chimera jailbreak gitti bida yapamadım
- şimdi böyle bir hata çıkıyor ama jailbreak olmuş o sorun çıkaran - Empoleon - tweak yüklenmiş. Şimdi çalışıyormu deniyorum
Reboot et telefonu JB deaktif olsun. Ardından Chimera'ya girip aşağıdan "Disable Tweak" böümünü aktif et. Tweaksiz jb yapacaksın. Ardından hatalı tweakı kaldır. İşlemleri tekrarla ama bu sefer "Enable Tweak" yap.

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Reboot et telefonu JB deaktif olsun. Ardından Chimera'ya girip aşağıdan "Disable Tweak" böümünü aktif et. Tweaksiz jb yapacaksın. Ardından hatalı tweakı kaldır. İşlemleri tekrarla ama bu sefer "Enable Tweak" yap.
Hocam :) kurcalarken disable tweak i gördüm aynen dediğinizi yaptım buraya şöyle yaptım oldu diyecektim ki siz yazmışsınız :) teşekkür ederim
Yalnız tekrar enable tweak yapacağım yer kaybolmuş

Birde ayarlarda kurulu tweakler görünmüyor. Daha çnce bu sorun olduğunda cephei tweak ini kurmuştum sonra görünmüştü tweakler. Şümdi yeniden kur dedim fakat işe yaramadı

Ekli dosyalar

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam :) kurcalarken disable tweak i gördüm aynen dediğinizi yaptım buraya şöyle yaptım oldu diyecektim ki siz yazmışsınız :) teşekkür ederim
Yalnız tekrar enable tweak yapacağım yer kaybolmuş

Birde ayarlarda kurulu tweakler görünmüyor. Daha çnce bu sorun olduğunda cephei tweak ini kurmuştum sonra görünmüştü tweakler. Şümdi yeniden kur dedim fakat işe yaramadı
Dediğim gibi hocam adımı tekrarla. :D Telefonu tekrar reboot et JB de aktif olsun. Bu sefer "Enable Tweak" açarak JB yap. :D Şu an tweaklerin yok gözüküyor sende o ayardan dolayı. :)

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Dediğim gibi hocam adımı tekrarla. :D Telefonu tekrar reboot et JB de aktif olsun. Bu sefer "Enable Tweak" açarak JB yap. :D Şu an tweaklerin yok gözüküyor sende o ayardan dolayı. :)
Kapatıp açtım Enable tweak kısmı göründü göründü hocam .4 yada 5 . Kez denemede jailbreak sonunda oldu 👍

Ben repolardaki tweakler eğer güncellenmediyse sileoda uyarı veriyor diye biliyordum. Benim en yüklediğim repoda uyarı vermedi ve o repodan yüklediğim tweak sorun çıkardı

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kapatıp açtım Enable tweak kısmı göründü göründü hocam .4 yada 5 . Kez denemede jailbreak sonunda oldu 👍

Ben repolardaki tweakler eğer güncellenmediyse sileoda uyarı veriyor diye biliyordum. Benim en yüklediğim repoda uyarı vermedi ve o repodan yüklediğim tweak sorun çıkardı
Uyarıyı crack bulunduran repolarda veriyor hocam. Tweak uyumsuzsa, çakışıyorsa sorun yaratabilir.

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Uyarıyı crack bulunduran repolarda veriyor hocam. Tweak uyumsuzsa, çakışıyorsa sorun yaratabilir.
Cracke hiç bulaşmadım hocam öyle bi güzelliği varsa iyiymiş 👍 ama repoda crackli tweak varsa o repoyu yüklemiyor diye biliyorum bu repoda başka sıkıntı vardı sanırım

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cracke hiç bulaşmadım hocam öyle bi güzelliği varsa iyiymiş 👍 ama repoda crackli tweak varsa o repoyu yüklemiyor diye biliyorum bu repoda başka sıkıntı vardı sanırım
Bu repoyu hiç duymadım hocam maalesef. 🤷‍♂️

Tips
Tips
Üst Alt