Neler yeni

Chimera Jailbreak ~ iOS 12.0 - 12.5.1

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Uzun süredir Electra ekibinin iOS 12 için jailbreak hazırlıkları yapıldığı biliniyordu. Unc0ver’ın yayınlanmasının üzerinden çok uzun zaman geçti ancak betalarda bir çok sorun ile karşılaşıldı ve hala A12 cihazlara destek yok.
Electra ekibi bunun farkında olacak ki uzun süre geliştirerek olabilecek sorunları en aza indirmek istediler.
Chimera adı verilen bu araç oldukça modern görünüyor ve Cydia yerine yine modern bir apt yöneticisi olan Sileo ile geliyor, tabikide tüm cihazlar destekli.

Araç: Chimera
Destek: iOS 12.0 - 12.5.1 Tüm cihazlar( A12 işlemcili cihazlar için 12.1.2’ye kadar)

Resmi Site:
Kurulum:
Tüm ipaları olduğu gibi elbette Cydia Impactor ile sorunsuzca kurabilirsiniz.

Ya da Jailbreak sahibiyseniz ReProvision ile kurulum yapabilirsiniz.

-> 2 farklı exploit seçeneğiyle kullanılabilir. Exploit başarı oranları şimdilik bilinmiyor.
-> Jailbreak temizlemenin en basit yollarından biri olan Restore RootFS özelliğine sahip.
-> Açık kaynaklı olmadığı için çok detaylı bilgilere sahip değiliz. İlerleyen günlerde kaynak kodları yayınlanabilir.

12828

39B8B537-DEDB-4454-951D-B37F995F233E.png

248684F5-233A-4C8C-917B-F7EFC167E867.png

Gerekli detay konuları hızla gelecek. Testlerimiz ve son durum için biraz bekleteceğiz :)

Yönetimden bilgilendirmeler:
-> Hali hazırda unc0ver kullananlar için geçişte sorun olabilir yapmadan önce Restore RootFS yapmanız önerilir.
-> Chimera’dan Unc0ver’a geri gönüşte şu an için net bilgi olmadığı için dikkatli olamanızı öneririz.

Moderatör tarafından düzenlendi:

ByMeTe

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
HayırLı olsun Herkese iyi forumLar....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
HayırLı olsun Herkese iyi forumLar....

Hadi bakalım hayırlı olsun....biraz beklemekte fayda var....

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Vay be, ben zaten jailbrek’li olsamda sabah sabah sevindim güzel haber.. Bekleyen arkadaşlarında gözü aydın..

EAbelieve

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Uzun süredir Electra ekibinin iOS 12 için jailbreak hazırlıkları yapıldığı biliniyordu. Unc0ver’ın yayınlanmasının üzerinden çok uzun zaman geçti ancak betalarda bir çok sorun ile karşılaşıldı ve hala A12 cihazlara destek yok.
Electra ekibi bunun farkında olacak ki uzun süre geliştirerek olabilecek sorunları en aza indirmek istediler.
Chimera adı verilen bu araç oldukça modern görünüyor ve Cydia yerine yine modern bir apt yöneticisi olan Sileo ile geliyor, tabikide tüm cihazlar destekli.

Araç: Chimera
Destek: iOS 12.0 - 12.1.2 Tüm cihazlar.

Resmi Site:
Kurulum:
Tüm ipaları olduğu gibi elbette Cydia Impactor ile sorunsuzca kurabilirsiniz.

Ya da Jailbreak sahibiyseniz ReProvision ile kurulum yapabilirsiniz.

-> 2 farklı exploit seçeneğiyle kullanılabilir. Exploit başarı oranları şimdilik bilinmiyor.
-> Jailbreak temizlemenin en basit yollarından biri olan Restore RootFS özelliğine sahip.
-> Açık kaynaklı olmadığı için çok detaylı bilgilere sahip değiliz. İlerleyen günlerde kaynak kodları yayınlanabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 11404

Ekli dosyayı görüntüle 11403

Ekli dosyayı görüntüle 11402

Gerekli detay konuları hızla gelecek. Testlerimiz ve son durum için biraz bekleteceğiz :)

Yönetimden bilgilendirmeler:
-> Hali hazırda unc0ver kullananlar için geçişte sorun olabilir yapmadan önce Restore RootFS yapmanız önerilir.
-> Chimera’dan Unc0ver’a geri gönüşte şu an için net bilgi olmadığı için dikkatli olamanızı öneririz.
Ben Sabah kurdum Ama repo lar Tam Aktif degil tweaks yukleme sorunu var ???

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Ben Sabah kurdum Ama repo lar Tam Aktif degil tweaks yukleme sorunu var ???
Testlerimiz devam ediyor, aldığınız hataları yazabilirseniz yardımcı olabiliriz.
Ancak CoolStar daha önceden repo sahiplerini uyarmıştı Sileo’ya hazır edilmesi konusunda.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Önce başkaları yüklesin bakalım ne gibi sorunlar/artılar var sonra elimizdeki cihazı tak geçiririz. Succesion kullanırız belki :hahaha:

ByMeTe

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Anemone gelmiş doğrumu 11ve12

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Eeeee şimdi ben ios 11'im ben kullanamayacak mıyım yani haksızlık değilmi bu ? !:bash:

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
teşekkür ederiz en kısa zamanda unc0verden buna geçişle alakalı güzel haberlerinizi bekliyoruz kişisel görüşüm unc0ver gerçekten problemli

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bizim gibi elma magdurlari icin 12-2 ye de gelse biran once bari.

EAbelieve

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Testlerimiz devam ediyor, aldığınız hataları yazabilirseniz yardımcı olabiliriz.
Ancak CoolStar daha önceden repo sahiplerini uyarmıştı Sileo’ya hazır edilmesi konusunda.
Suan da aldigin ilk hata ama fazla zamanim olmadi
Bakmaya yinede yardimjz icin tesekkuler

Ekli dosyalar

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@AirLife evet durdurdu ama tekrar gelecektir o zamana kadar izleriz Süloyu sonra geçeriz :okay::sigara:

Tips
Tips
Üst Alt