Neler yeni

Chimera Jailbreak Deneyimim (Merak Edenler)

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Chimera Jailbreak Merak edenler tamamını okusun.
Unc0ver kullanıcısıydım. Çok uzun bir süre Cydia kullanarak yolumuza devam ettim.
Ancak iPhone 6 model bir kullanıcı olduğum için üst model kişilere göre daha fazla kasma durumu yaşıyorduk.

Dün şeytanın bacağını kırdım. Telefonu restore ettim ve baştan yeni iphone olarak kurdum.

Daha sonra Chimera Jailbreak indirip jb yapmak istedim. Ancak çok sinir oldum. 11. denemem de jailbreak oldu ve Sileo ekrana geldi.

Açık konuşmak gerekirse, Sileo cidden Cydia'ya göre kat kat daha hızlı ve daha şık duruyor. Başta yok alışamam dedim ama ARTIK BİZLERDE YENİLİĞE AÇIK OLMAK ZORUNDAYIZ.

Uzun lafın kısası ilk çıktığından beri Unc0ver kullanan biri olarak Chimera'ya geçtim ve ne repo ne tweak hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Şarj süresi daha uzun gidiyor.
Stabil hızlılık kasma donma Chimera'da böyle sorun yok.
Hata felan da şimdiye kadar almadım.

Unc0ver'a puanım 5
Chimera'ya puanım 9

TAVSİYEM: Telefonu tam anlamıyla 3uTools veya Fturestore gibi araçlarla sıfırlayın. Temiz bir geçiş yapın. Chimera bence geleceğin Jailbreak aracı...

YENİLİĞE AÇIK OLUN, ZATEN SAURİK KAPILARI KAPATTI CYDİA'YA DESTEĞİ KESTİĞİNİ SÖYLEDİ ( cihazım artık yorulmuş bir cihaz olmaktan çıktı)

Son düzenleme:

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Unc0ver kullanıcısıydım. Çok uzun bir süre Cydia kullanarak yolumuza devam ettim.
Ancak iPhone 6 model bir kullanıcı olduğum için üst model kişilere göre daha fazla kasma durumu yaşıyorduk.

Dün şeytanın bacağını kırdım. Telefonu restore ettim ve baştan yeni iphone olarak kurdum.

Daha sonra Chimera Jailbreak indirip jb yapmak istedim. Ancak çok sinir oldum. 11. denemem de jailbreak oldu ve Sileo ekrana geldi.

Açık konuşmak gerekirse, Sileo cidden Cydia'ya göre kat kat daha hızlı ve daha şık duruyor. Başta yok alışamam dedim ama ARTIK BİZLERDE YENİLİĞE AÇIK OLMAK ZORUNDAYIZ.

Uzun lafın kısası ilk çıktığından beri Unc0ver kullanan biri olarak Chimera'ya geçtim ve ne repo ne tweak hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Unc0ver'a puanım 5
Chimera'ya puanım 9
Harfiyen katılıyorum kardeş A12 kullanıcısı olarak mecburen Sileoya geçtim İlk başta acaba demiştim ama şimdi Sileo diyorum bende tweakler güncellendikçe daha da güzel olacak herşey

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Harfiyen katılıyorum kardeş A12 kullanıcısı olarak mecburen Sileoya geçtim İlk başta acaba demiştim ama şimdi Sileo diyorum bende tweakler güncellendikçe daha da güzel olacak herşey
Hocam kesinlikle bende size katılıyorum. Tahminimde 1 ay sonra artık Unc0ver yerini Chimera'ya bırakacak. SİLEO alışılınca Cydia boş geliyor.

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Gidişat onu gösteriyor kardeş Sileo ekibi kafaya koymuş bitirmeye :)

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dün Sileo kurdum, bugün bir kaç sorun yaşadım. Sorunlar çözülene kadar Cydia'ya geçeyim, update'ler gelince geri geçerim Sileo'ya dedim. Ama Cydia'yı kurdum sanki aralarında 40 yıl fark varmış gibi hissettim. Dayanamadım şimdi geri geçecem Sileo'ya.

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@AirLife başta kabul etmedik cydia cydia dedik ama yeniliğe en iyisi kendimizi açalım. Cydia artık şahin doğan buna alışmak lazım.

metehndnc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bende dün akşamdan beridir kullanıyorum çok güzel ama şöyle sorunlarım var sizde de böyle mi acaba?

1. Sileo ilk açılışta çok bekletiyor.
2. Bazen tweak kurunca Respring yerine done yazıyor ve sileo donuyor. Kapatıp açınca kendine geliyor.
3. Sileoda dolaşırken telefon ısınıyor ve şarjım hızlı gidiyor.

Eğer sizde bu sorunlar yoksa telefonu Succession ile sıfırlayıp tekrardan jailbreak yapacağım.

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Benimde cihazım iPhone 6 sana çok teşekkür ediyorum. Açıkcası böyle karşılaştırma yorumlarını bekliyordum geçmek için bir de hatalar giderilsin yeni çıkan bir araç sonuçta.
Chimera'ya geçerim heralde diye düşünüyorum sadece üşendiğim full restore edip her şeyi en baştan yüklemek.😂
unc0veri kaldırıp Chimera'yı direkt yüklesem diye düşünüyorum ama restore etmeden sağlıklı bir kurulum olmayacak gibi. Boş bir günümde Full Restore beni bekliyor gibi.

Deneyimlerini paylaştığın için çok teşekkür ederim.

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@metehndnc bende hiç öyle sorun yok temiz geçiş yapmalısınız. Sıfırlayıp öyle geçin farkı anlarsınız
Mesaj düzenlendi:

@osY rica ederim temiz geçiş yapın mutlaka

Behemont

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Peki sileo yu nasıl kaldırırız bir fikri olan var Mi ?

gurbetci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Bencede çok güzel daha yeni ilerki zamanlarda göreceğiz

NEHIR4233

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Peki sileo yu nasıl kaldırırız bir fikri olan var Mi ?
Telefonunu kapat tekrar aç Chimerayı aç restore rootfs tıkla 1/3 2/3 3/3 saydıktan sonra ekrana reboot required çıkacak tıkla çıkan uyarıya ok de.telefon kapanıp açılacak chimera ve sileo ekranda kaybolmayacak o yüzden telaş etme.Şimdi telefonunu ayarlardan tüm ayarları ve içerikleri sil yap.Telefonun elmada kalmayacak sıfırlanacak.Bugün bende başka bir yerden öğrendim yaptım.Sonuç başarılı İphone xs max 12.1.2

bariskurt56

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Unc0ver'a puanım 5
Chimera'ya puanım 9

TAVSİYEM: Telefonu tam anlamıyla 3uTools veya Fturestore gibi araçlarla sıfırlayın. Temiz bir geçiş yapın. Chimera bence geleceğin Jailbreak aracı...

YENİLİĞE AÇIK OLUN, ZATEN SAURİK KAPILARI KAPATTI CYDİA'YA DESTEĞİ KESTİĞİNİ SÖYLEDİ ( cihazım artık yorulmuş bir cihaz olmaktan çıktı)
Kardeşim Telefonum 6s sürüm 11.3.1 Unc0ver jailbreak var. Sorum şu sadece ios 12 ve A12 cihazlar mı yapabiliyo bi açar mısın ya çünkü beni de bunalttı elecktra ve unc0ver

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Sileo twitter da açıklama yapmış

İOS 11'de Cydia'dan Sileo'ya yükseltme konusunda sorun yaşayan Electra kullanıcıları için bir Sileo Upgrade Helper yardımcı programı sunulacak (iOS 11'de Sileo beta kullanan kullanıcılar sorunsuz yükseltmek için)

Behemont

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Hangi tweaki yüklesem ayarlardan girince içi boş gözüküyor

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Hangi tweaki yüklesem ayarlardan girince içi boş gözüküyor
PreferenceLoaderi kuracaksın kardeş repo adresi aşağıda system içinde yer alıyor

• Like
Reactions: osY

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
PreferenceLoaderi kuracaksın kardeş repo adresi aşağıda system içinde yer alıyor
@Harununalofficial teşekkür ederim, aynı durumdayız, deneyimlerin çok iyi oldu. Müsait zamanda sıfırlayıp geçeceğim, daha yeni succession ile sıfırladım, tekrar yapıp chimera’ya geçeceğim, (İp 6)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

EAbelieve

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Telefonunu kapat tekrar aç Chimerayı aç restore rootfs tıkla 1/3 2/3 3/3 saydıktan sonra ekrana reboot required çıkacak tıkla çıkan uyarıya ok de.telefon kapanıp açılacak chimera ve sileo ekranda kaybolmayacak o yüzden telaş etme.Şimdi telefonunu ayarlardan tüm ayarları ve içerikleri sil yap.Telefonun elmada kalmayacak sıfırlanacak.Bugün bende başka bir yerden öğrendim yaptım.Sonuç başarılı İphone xs max 12.1.2
Super Anlatim cok tesekkurler bilgi icin
Max 12.1.2
Mesaj düzenlendi:

Slm Dock kisminin arka planini seffaf ve 5-6 sira yapan bir tweask varmi silo da !!!

barisakkaya

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaslar chimera kb de cydia ve sileo birlikte kullanilma gibi bir durum soz konusu mu acaba?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Super Anlatim cok tesekkurler bilgi icin
Max 12.1.2
Mesaj düzenlendi:

Slm Dock kisminin arka planini seffaf ve 5-6 sira yapan bir tweask varmi silo da !!!
Hocam repoları ekledikten sonra tüm tweakler aynı zaten bunun için FloatingDock yüklmene gerekli

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaslar chimera kb de cydia ve sileo birlikte kullanilma gibi bir durum soz konusu mu acaba?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cydia Universal yüklersen çalışır.

Behemont

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Dediğin repoyu kurdum ama prefecenloader diye bisey yok o repoda

Tips
Tips
Üst Alt