Neler yeni

Checkra1n TV (AppleTV 4) Jailbreak

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Apple TV Jailbreak (Checkra1n)

3B5E8938-8A76-4356-8E9F-B0255BA45074.jpeg

Hepimizin bildiği gibi iPhone 5s ve iPhone X arası cihazlarda çalışan Checkra1n Jailbreak aracı AppleTV içinde artık geçerli. Bu yazmızda AppleTV’lere nasıl jailbreak yapıldığını kısaca anlatacağız.

Apple TV'nizi jailbreak yapmanın getirdiği avantajlardan bazılarına göz atalım
.
1) Özelleştirme
Apple TV'nizin ana menüsüne slayt ve hava durumu ekleyebilir, ekran koruyucu ayarlarını yapabilir, menüleri gizleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

2) Medya İçeriği
iPhone veya iPad'iniz varsa AirPlay yansıtma işlevinden faydalanmakla kalmaz, Netflix, iTunes, NHL, NBA, Vimeo, YouTube ve benzeri pek çok yerden varsayılan medyaya da erişebilirsiniz. Kodi, ESPN, Hulu, Last.fm, Amazon Prime, Pandora, A&E, PBS, CBS, ABC, MTV, NBA listeye devam edip erişebilirsiniz.

3) XBMC
XBMC'nin yukarıdaki içeriğin birçoğuna erişmenizi sağlayan bir portaldır, buna AppleTV’deki Cydia diyebilirim. Özel temalar ve birçok eklenti de içerir. XBMC, hemen hemen her platforma artık bulunuyor, bu nedenle kurulumu basit ve destek almak kolaydır. Muazzam miktarda içeriğe sahip harika bir portaldır. Bu sayede Apple TV'nize, bazı temalar da yükleyebilirsiniz. Eğer isterseniz, Apple'ın arayüzünü tamamen atlayabilir ve doğrudan XBMC ile başlatabilirsiniz.

4) aTV Flash (black)
WebKit tabanlı tarayıcı, Last.fm radyo, Hava Durumu, RSS yayınları ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni özelliği bulunuyor! Tam ayrıntılar aşağıda listelendi

- Ekstra özelliklerle genişletilmiş medya desteği
Medya Oynatıcı (black) iTunes'un ötesine geçmenizi ve en popüler medya formatlarını oynatmanızı sağlar. Bu, AVI, FLAC, ISO, M2TS, MKV, MP3, MP4, MPEG, MPG, VOB, WMV ve diğerleri gibi formatları içerir.

Form ve işlev mükemmel bir dengede kalır ve AC3 / DTS sesi, altyazılar, DVD menüleri, çalma listeleri ve diğerleri gibi ekstralara basit erişim içeren yerel stilli menülerle tüm medyanızın keyfini çıkarabilirsiniz.

- Yerel web tarayıcısı
HTML5 müzik ve video akışı gibi şeylerin yanı sıra yer imleri ve tarih kullanımı kolay şeyler için destek. Web'de gezinme işlemi, AppleTV uzaktan kumandası veya iPhone ve iPad için ücretsiz Uzaktan Kumanda uygulamasıyla kolayca yapılır .

- Hava ve RSS yayınları
Hava durumu ve RSS haber akışlarına hızlı erişim sağlayın. Mevcut hava konumunuz otomatik olarak algılanır ve diğer yerler de kolayca eklenebilir.

5) Web Tarama
Apple TV'nize, bir WebKit tarayıcısının kurulmasına izin verir, böylece favori web sitelerinizi televizyon ekranınızda görebilirsiniz.

Önemli Bilgiler
AppleTV 4 için geçerlidir
iPhone/iPad cihazlarda olduğu gibi şimdilik sadece macOS veya Hackintosh ile yapılabilmektedir.

Apple TV 4K için Jailbreak yapıldı, yayınlanması bekleniyor.

Indirme Bağlantısı:

Kurulum
İlk önce, Apple TV'yi güç kaynağına bağlayın ve bilgisayarla bağlantı kurun (bir USB C Tipi kablo kullanarak). Sonra Apple TV'yi DFU moduna alın.

DFU Moda Alma: Çok basit: Apple TV kumandasındaki Menü ve Oynat / Duraklat düğmelerini yaklaşık 7 saniye basılı tutun; Apple TV'deki ışık hızla yanıp sönmeye başlayıncaya kadar.

Ardından, bilgisayarda checkra1n jailbreak uygulamasını başlatın (yalnızca macOS için geçerli olduğunu unutmayın):

4697BAA9-70B7-40E3-AFE5-7EB590EB2BA7.png
Başlat'a basın ve kurulumun başlamasını bekleyin; jailbreak kurulumu başlıyor

96BB6613-BBA8-4B5B-A288-B9321AF503DE.png

Bu işlem bir kaç dakika sürebilir

E041E063-5B95-4CE1-986F-3422A1EFE9D0.png

Jailbreak kurulduktan sonra, Apple TV'nin ana ekranında SSH bağlantısını göreceksiniz.

603CB75B-7674-403B-B5C5-CF36110ABDE1.png

Artık SSH bağlantısı kurabilir ve komutlarla istediğiniz işlemi yapar, dosya sistemine erişebilirsiniz.

MacOS Kurulum Rehberi
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
MacOS kurulumu için çözemediğiniz sorunlarda önce internetten araştırıp eğer hala çözemiyorsanız @ugacomtr hocamdan destek alabilirsiniz.
Not: Forumdaki çok büyük bir kısmın macOS işletim sistemine sahip olmadığını düşünürsek yoğunluk olmaması için lütfen önce internetten araştırma yapınız.

Destek için :

Son düzenleme:

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Bu Apple TV 3 ben aldığım için mi lanetlendi, 6 sene oldu neredeyse alalı, Apple TV 2 ye JB çıktı, Apple TV 4 e JB çıktı benim cihaza halâ birşey yok...

odiyy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
apple tv 4k yı usb kablosu ile bağlamak kolay değil.

Seymes

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ne işe yayar ki tweak mi yüklüuorsun ne yapıyprsın tam detaylı anlatırmısınız ben ilk defa gördüm de

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
AppleTv ye jailbreak atınca o cihaza neler yapabiliyoruz arkadaşlar yine tweak falan mı kuruluyor içine tv de ki olay nedir

bySuSE

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Mesela kodi yükleyebilirsiniz .

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Konuda Spoyler içerisine AppleTV ye jailbreak yapmanın avantajları eklendi.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu Apple TV 3 ben aldığım için mi lanetlendi, 6 sene oldu neredeyse alalı, Apple TV 2 ye JB çıktı, Apple TV 4 e JB çıktı benim cihaza halâ birşey yok...
Al bendende okadar bendede Apple TV3 var resmen jb beklemekten gına geldi artık gelmezde böyle kullanmaya devam :@

Moderatör tarafından düzenlendi:

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
sadece ssh ile mi yapılıyor ?

chiemera da repolar vs vardı, direk tweak yükleniyordu

hamzaenes2

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Selamun Aleyküm ios 13 2.3 jailbreak nasıl yüklenir youtube birçok bununla ilgili videolar var yapabilen veya dogru bir site video önericek varmı ?

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Selamun Aleyküm ios 13 2.3 jailbreak nasıl yüklenir youtube birçok bununla ilgili videolar var yapabilen veya dogru bir site video önericek varmı ?

hamzaenes2

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
X üst oluyor deniliyor yani iphone 11 ile olur demek öylemi deneyen varmı peki ? birde istediğim uyugulamayı yükeyince tekrar jailbrak kaldırabilirmiyim telefonun güncel tutmam lazım o yüzden ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
sadece ssh ile mi yapılıyor ?

chiemera da repolar vs vardı, direk tweak yükleniyordu
Hayır, XBMC veya aTV Flash (black) kurduktan sonra bunlarla bir çok işlemi arayüz sayesinde yapabilirsiniz

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
X üst oluyor deniliyor yani iphone 11 ile olur demek öylemi deneyen varmı peki ? birde istediğim uyugulamayı yükeyince tekrar jailbrak kaldırabilirmiyim telefonun güncel tutmam lazım o yüzden ?
Bu soruların yeri burası değil, iPhone 11 için şuanda jailbreak bulunmuyor. Forumda ilgili konuları takip edin

hamzaenes2

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Üstte biri alındı olarak mesaj gönderdi x üstü yazıyor macbook ile atılan jailbreak olmuyormu oda ?
Mesaj düzenlendi:

denedinmi iso 13 2 3 oluyormu iphone 11 için

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Üstte biri alındı olarak mesaj gönderdi x üstü yazıyor macbook ile atılan jailbreak olmuyormu oda ?
Mesaj düzenlendi:

denedinmi iso 13 2 3 oluyormu iphone 11 için
Şaka mısınız ne iPhone 11’i, ben ben onu 5S-X arası iOS 13.2.3 için söyledim

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
apple tv 4k yı usb kablosu ile bağlamak kolay değil.
Artık kolay, 4K kırıldı. Yakında Yayınlanır :clap:

odiyy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Artık kolay, 4K kırıldı. Yakında Yayınlanır :clap:

Mesele apple tv 4k yı usb ile bağlamak ve hala kolay değil :D

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Mesele apple tv 4k yı usb ile bağlamak ve hala kolay değil :D

Oda hallolur, merak etme. USB de bağlarız MicroUSB de 😄

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
once error -31 sonra da error -20 hatası veriyor kardeş.
en son 0.9.6 sürümünü kullanyorum

RomeoBenim

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Kardeşim Apple Tv Jailbreak Olunca Mesela Ne Avantajları Oluyor?Kısaca Anlatırmısın Ona Göre Gidip Apple Tv Alacam En Son Çıkanını..Hailbreak Olmadan Neler Yapabilirim Jaipbreak Olunca Ne Değişir???

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Kardeşim Apple Tv Jailbreak Olunca Mesela Ne Avantajları Oluyor?Kısaca Anlatırmısın Ona Göre Gidip Apple Tv Alacam En Son Çıkanını..Hailbreak Olmadan Neler Yapabilirim Jaipbreak Olunca Ne Değişir???

Kardeşiim önce konuyu oku avantajlarından bahsettim zaten konuda

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
once error -31 sonra da error -20 hatası veriyor kardeş.
en son 0.9.6 sürümünü kullanyorum
20 hatası versede jailbreak başarılı oluyor. 30 hatasını bilmiyorum tekrar denermisin yeni sürümle.

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
20 hatası versede jailbreak başarılı oluyor. 30 hatasını bilmiyorum tekrar denermisin yeni sürümle.
kabloyu değiştirip öyle deneyeceğim bakalım olacak mı ?
bu arada popcorn yüklenebiliyor mu ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
kabloyu değiştirip öyle deneyeceğim bakalım olacak mı ?
bu arada popcorn yüklenebiliyor mu ?

Popcorn ipa olarak yüklenebiliyor sanırım.

Tips
Tips
Üst Alt