Neler yeni

Checkra1n mi Unc0ver mi ?

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır takip ediyorum fakat eşekliğim hiç teşekkür ve yorumum yok özür dilerim :)

Şuan da iPhone 6 cihazımda 12.4.1 sürümünde Checkra1n jb kurulu. Forumdaki bootra1n konusu ile yaptım. Unc0ver çıkmış cihazım için. Bilenlere sorum şudur Checkrainde kalayım mı uncover e geçeyim mi? Geç derseniz zaten temiz kurulum yapacağım çünkü jailbreak ile baya naneler yedim.

-Jb silmek için araştırmadan direkt telefonu reboot edip tüm içerik ve ayarları sıfırladım tabiki olmadı :)
-Sonrasında yeniden checkrain jb attım defalarca hata verdi. En sonunda başardım fakat bir tweak yüzünde respring loopda kaldı telefon. Düzeltmek için kapattım açtım yeniden jb yaptım cihaz yine açılmadı 😂 sonrasında jb yaptıktan hemen sonra elmada iken ses açma tuşuna basılı tuttum açıldı. Cihaz hem jb gibi hem değil gibi hem safe mode gibi ama değil gibi değişik bir şekilde açıldı. Bozuk tweaki silip checkrain loader den restore system yaptım sonra yeniden jb yaptım.
Uzun uzun anlattım kusura bakmayın :)

Özet olarak uncovere geçeyim mi ? ( dfu ile düzgünce sıfırladıktan sonra) yoksa checkrainde kalayım mı ? Hangisi daha stabil olur hem performans hem batarya açısından ?

Cihaz
iPhone 6
Sürüm
12.4.1

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Dfu moda alıp tertemiz bir 13.5 kurun. Aonrasın da karar senin şahsen uncover ile yapabilirsin tercih meselesi. Ama ben daha önce uncover de çok sorun yaşadım gece telefon kapanıp sabah alarm çalmadığı için işe geç kaldım mesela :) Sonra checkra1n jb yaptım ve çatır çatır herşeyide kurdum kullandım bir sorun görmedim. Ben şahsen kendi fikrim Checkra1n kullan derim.

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
13.5 kuramam hocam ios 13 gelmedi iphone 6'lara ama ipsw.me'den 12.4.6 indirdim. onu kurucam şimdi. çok okudum dediğinizi unc0ver kendi kendine restart atabiliyormuş diye ama yeni çıkan sürüm ile giderildi diye tahmin ediyorum. unc0ver isteme sebebim telefon olası bir durumda yeniden başladığında checkra1n'in pc ye ihtiyaç duyması.unc0ver ile telefondan yeniden jb aktif hale getirebilirim diye biliyorum

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
13.5 kuramam hocam ios 13 gelmedi iphone 6'lara ama ipsw.me'den 12.4.6 indirdim. onu kurucam şimdi. çok okudum dediğinizi unc0ver kendi kendine restart atabiliyormuş diye ama yeni çıkan sürüm ile giderildi diye tahmin ediyorum. unc0ver isteme sebebim telefon olası bir durumda yeniden başladığında checkra1n'in pc ye ihtiyaç duyması.unc0ver ile telefondan yeniden jb aktif hale getirebilirim diye biliyorum
unco0ver 12.4.6 desteği şu anlık yok maalesef o yüzden checkra1n jb kullanmaya devam edin

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Mesajımı inceleyin. Kapsamlı olmasa da konu ile ilgili bilgi verdim.
Mesaj düzenlendi:

Konuda belirtilmiş dikkatli inceleyin.

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
hocam ben 12.4.6 indirirken yoktu o yazı defalarca baktım ya :D belki gözümden kaçmıştır.ama unc0verin kendi sitesinde
12.3-12.3.2-12.4.2-12.4.5 hariç olduğu görünüyor
Ekran Alıntısı.PNG

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
hocam ben 12.4.6 indirirken yoktu o yazı defalarca baktım ya :D belki gözümden kaçmıştır.ama unc0verin kendi sitesinde
12.3-12.3.2-12.4.2-12.4.5 hariç olduğu görünüyor
Ekli dosyayı görüntüle 17363
Konuyu görünce yeni ekledik. Maalesef her cihaz elimizde olmadığı için test edemiyoruz. unc0ver’da sitesinde net bilgi vermedi. Dolayısıyla bizde onların yazdığı gibi ekledik. Ama şu anda hepsini belirleyip ekledim.

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Konuyu görünce yeni ekledik. Maalesef her cihaz elimizde olmadığı için test edemiyoruz. unc0ver’da sitesinde net bilgi vermedi. Dolayısıyla bizde onların yazdığı gibi ekledik. Ama şu anda hepsini belirleyip ekledim.
anladım tamamdır. Şuan forumdan gördüğüm succession'u deneyeceğim 12.4.1 de restore yapmak için.Elimizde her cihaz yok demişsiniz iphone 6 cihazım var böyle birşey çıktığında gönlüllü olarak test edebilirim isterseniz.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
anladım tamamdır. Şuan forumdan gördüğüm succession'u deneyeceğim 12.4.1 de restore yapmak için.Elimizde her cihaz yok demişsiniz iphone 6 cihazım var böyle birşey çıktığında gönlüllü olarak test edebilirim isterseniz.
Teşekkürler hocam düşünmeniz yeter. fakat cihaz derken sürümü'de kastetmek istedim. Bir dünya sürüm var aynı şekilde cihaz hangisin test edeceğiz ki. işte böyle üyelerimizden gelen dönüşler sayesinde tespit ediyoruz.

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Teşekkürler hocam düşünmeniz yeter. fakat cihaz derken sürümü'de kastetmek istedim. Bir dünya sürüm var aynı şekilde cihaz hangisin test edeceğiz ki. işte böyle üyelerimizden gelen dönüşler sayesinde tespit ediyoruz.
rica ederim. şuan yedeklemelerim bitti succession ile restore edecğim sonrasında deneyeceğim unc0ver'i. ana konuya yorum olarak yazarım sonuçları. bu konudan istediğimi aldım ben gerek görürseniz kapatabilirsiniz teşekkür ederim.

ataberkycl91

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır takip ediyorum fakat eşekliğim hiç teşekkür ve yorumum yok özür dilerim :)

Şuan da iPhone 6 cihazımda 12.4.1 sürümünde Checkra1n jb kurulu. Forumdaki bootra1n konusu ile yaptım. Unc0ver çıkmış cihazım için. Bilenlere sorum şudur Checkrainde kalayım mı uncover e geçeyim mi? Geç derseniz zaten temiz kurulum yapacağım çünkü jailbreak ile baya naneler yedim.

-Jb silmek için araştırmadan direkt telefonu reboot edip tüm içerik ve ayarları sıfırladım tabiki olmadı :)
-Sonrasında yeniden checkrain jb attım defalarca hata verdi. En sonunda başardım fakat bir tweak yüzünde respring loopda kaldı telefon. Düzeltmek için kapattım açtım yeniden jb yaptım cihaz yine açılmadı 😂 sonrasında jb yaptıktan hemen sonra elmada iken ses açma tuşuna basılı tuttum açıldı. Cihaz hem jb gibi hem değil gibi hem safe mode gibi ama değil gibi değişik bir şekilde açıldı. Bozuk tweaki silip checkrain loader den restore system yaptım sonra yeniden jb yaptım.

Özet olarak uncovere geçeyim mi ? ( dfu ile düzgünce sıfırladıktan sonra) yoksa checkrainde kalayım mı ? Hangisi daha stabil olur hem performans hem batarya açısından ?
Hocam çift jailbreak aracını kullan kafa rahat checkra1n kullanırsın ana olarak bir anormal mevzu çıkınca uncover ile tam gaz devam rahata erince checkra1n ile yeniden jailbreak yaparsın (ana olarak checkrain kullan bence daha stabil) forumda başlığı var bahsettiğim konunun

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam çift jailbreak aracını kullan kafa rahat checkra1n kullanırsın ana olarak bir anormal mevzu çıkınca uncover ile tam gaz devam rahata erince checkra1n ile yeniden jailbreak yaparsın (ana olarak checkrain kullan bence daha stabil) forumda başlığı var bahsettiğim konunun
hocam yapamıyorum çünkü unc0verin bahsetmediği çok şey var. all devices diyorlar mesela ama a8 cihazlara destek yok .iphone6 12.4.1 desteklenmiyor yazmıyor ama unsupported. A8X cihazlar destekleniyor en az. Cihazı temizledim checkra1n kurdum şuan. tweak ve repoları kaydetmeyi unutmuşum üzüldüğüm o oldu

msrage

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Merhaba arkadaşlar,

Kesinlikle uncover kurmayın telefonuma hasar verdi bununla ilgili yardım konusu açacağım.

dobisco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
checkra1nden direk unc0vera geçiş yapabilirsiniz. Ben yaptım sıkıntı olmadı suanda 2 jailbreak aracınıda kullanabiliyorum.

emirhanozbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
unc0ver kullanıyorum ara sıra sıkıntı yaratıyor ama memnunum

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Ikisinide kullandim checkra1n baslarda muhtesemdi son iki surumde takilmalar basladi donup kalmalar ozellikle ama brnim gordugum en stabil jb lerden biri derken uncover a gectim 3 gun oldu kullanali hic bir sikinti yok puruzsuz tek takilma yok uncover sec reprovision ile otomatik yenile tadindan yenmiyor telefon kapanacak diye artik korkmuyorum

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Şuan 12.4.1 de checkra1n jailbreak aktif. iPhone 6 kullanıyorum. geçebilir miyim unc0ver'a ?

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Şuan 12.4.1 de checkra1n jailbreak aktif. iPhone 6 kullanıyorum. geçebilir miyim unc0ver'a ?
hayır unc0verın o sürüme sadece belirli telefonlara jailbreaki var iphone 6 telefonda jb sadece checkra1n var şuan

Tips
Tips
Üst Alt