Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben jailbreak hakkında yeni yeni bi şeyler öğrenmeye başladım. Cihazım 6s 14.7.1 sürüm ve internetten izlediğim checkra1n videolarında yapılanları izliyorum sorunsuz bir şekilde uyguluyorum fakat telefonuma bir türlü checkra1n uygulaması gelmiyor 14.5 sürümlü 6s'e yaptığımda direkt oluyor fakat kendi telefonuma bir türlü uygulamayı getirtemedim lütfen yardım edebilir misiniz!
Hemen gelmeyebilir uicache yenilenmesi lazım bazen tutukluk yapıyor 5-10dk bekleyin tüm sayfalarınızı kontrol edin.

nevdar1986

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba hata kodu -19’ un çözümünü bilen var mı acaba?

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Herkese selam, iPhone 6S iOS 14.7.1 sürümü kullanıyorum jailbreak yapmaya çalışınca error 20 hatası alıyorum. Tüm sim, ekran şifresi ve touch id kapalı. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Safe mode jailbraek yapınca tweakler çalışmıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Resmi 2021-09-05 15.21.20.png

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Herkese selam, iPhone 6S iOS 14.7.1 sürümü kullanıyorum jailbreak yapmaya çalışınca error 20 hatası alıyorum. Tüm sim, ekran şifresi ve touch id kapalı. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Safe mode jailbraek yapınca tweakler çalışmıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 18977
Safe mode ile jb yapıp soruna neden olan tweaki kaldırın tespit ederek

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Safe mode ile jb yapıp soruna neden olan tweaki kaldırın tespit ederek
Cevap için teşekkürler fakat, kullandığım sadece 2 tweak var ve orijinal satın aldığım repo'dan. Safe mode ile de jailbreak yapsam zaten tweakler çalışmıyor. Safe mode'suz jailbreak yapınca, jailbreak olmuyor. Çözemedim hala error 20 sorununu.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Cevap için teşekkürler fakat, kullandığım sadece 2 tweak var ve orijinal satın aldığım repo'dan. Safe mode ile de jailbreak yapsam zaten tweakler çalışmıyor. Safe mode'suz jailbreak yapınca, jailbreak olmuyor. Çözemedim hala error 20 sorununu.
Restore rootfs yapıp odysseyra1n kullanmanızı tavsiye ederim o zaman.

splash

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Restore rootfs yapıp odysseyra1n kullanmanızı tavsiye ederim o zaman.
Sevgili Caner, videodaki yönlendirmeleri yaptım ve Sileo ile oldu. Sana ne kadar çok teşekkür etsem azdır. Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim.

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

sfydn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iphone 11 ios 14.4 jailbreak yapabilir miyim

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tam araştırmadan yorum yapıp da, yanlış yönlendirmesek mi acaba Admin Bey?
@Soruyu soran arkadaşım: İstediğin sürüme jailbreak yapabilirsin. Tek dikkat etmen gereken; belli bir sürümden sonra hangi aracı kullanacağın. Mesela 14.3’ e kadar bilgisayarsız yöntemler mevcutken; 14.3’ den sonra tek çaren bilgisayar ile jailbreak atmak. Bunun için de hangi işletim sistemli bilgisayara sahip olduğun önemli. Yani mesela
MacOS ve Linux için Checkra1n’ in kendi sitesinden aracı indirmen gerek, Windows içinse intertteki Windows Checkra1n sürümünü indirmelisiniz. Birkaç ufak ayar yaptıktan sonra başta JB yapamayacağınızı söyleyen sistem; sizin JB yapmanıza izin veriyor. Yalnız dikkat etmeniz gerkeen şey; telefoununuzun asla kapanmaması. Çünkü kapanırsa JB gidiyor ve tekrar atmak için telefonu komple formatlamanız gerek. Bende öyle oluyor yani. Siz bir araştırın, yapamazsanız bana özelden mesaj atın, ben size yardımcı olayım.
12.4 iphn 8 plus uncover kullanıyom güncellesemmi? Önerin benim sürüme jailbreak var demi

Gülümse Kaderine :-)

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Tam araştırmadan yorum yapıp da, yanlış yönlendirmesek mi acaba Admin Bey?
@Soruyu soran arkadaşım: İstediğin sürüme jailbreak yapabilirsin. Tek dikkat etmen gereken; belli bir sürümden sonra hangi aracı kullanacağın. Mesela 14.3’ e kadar bilgisayarsız yöntemler mevcutken; 14.3’ den sonra tek çaren bilgisayar ile jailbreak atmak. Bunun için de hangi işletim sistemli bilgisayara sahip olduğun önemli. Yani mesela
MacOS ve Linux için Checkra1n’ in kendi sitesinden aracı indirmen gerek, Windows içinse intertteki Windows Checkra1n sürümünü indirmelisiniz. Birkaç ufak ayar yaptıktan sonra başta JB yapamayacağınızı söyleyen sistem; sizin JB yapmanıza izin veriyor. Yalnız dikkat etmeniz gerkeen şey; telefoununuzun asla kapanmaması. Çünkü kapanırsa JB gidiyor ve tekrar atmak için telefonu komple formatlamanız gerek. Bende öyle oluyor yani. Siz bir araştırın, yapamazsanız bana özelden mesaj atın, ben size yardımcı olayım.
iphone 11 e uncover 14.3 üstüne jb yok. checkrain için iphone x ve aşağısında cihaz olmalı. Lütfen konuları okuıyalım araştıralım sonra bilgi paylaşalım.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
12.4 iphn 8 plus uncover kullanıyom güncellesemmi? Önerin benim sürüme jailbreak var demi

checkrain var. eger zamanında imzanızı alsaydınız 14.3 e yükseltirdiniz. . sonrasında uncover checkrain veya taurine yapabilirdiniz. Forumdan, telegramdan, whatsapp gruplarından sürekli uyarıyoruz her sürüm yayınlandığında; imzalarınızı alınız diye. İyi forumlar.

Son düzenleme:

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
checkrain var. eger zamanında imzanızı alsaydınız 14.3 e düşerdiniz. sonrasında uncover checkrain veya taurine yapabilirdiniz. Forumdan, telegramdan, whatsapp gruplarından sürekli uyarıyoruz her sürüm yayınlandığında; imzalarınızı alınız diye. İyi forumlar.
Arkadaş 12.4 demiş siz 14.4 anladınız sanırım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nevdar1986

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus

Annem 7 Plus, babam 11, ben de 8 Plus kullanıyoruz ve hepimizinki de son sürümde. Ben checkra1n ile atıyorum JB’ yi. Eğer telefonu sürekli kapayıp açmayacaksanız sürüm yükseltip JB yapabilirsiniz checkra1n ile. Ama dikkat edin; checkra1n, resmiyette kendi telefonum için konuşayım mesela; ip 8 Plus 14.3 üzerine JB’ de destek vermediği için bazen telefon kendiliğinden kapanıp açılabiliyor, o zaman da JB gidiyor. Başka yolu var mı bilmiyorum ama ben çok araştırdım; telefonu formatlamadan tekrar JB atılmıyor.
Mesaj düzenlendi:

iphone 11 e uncover 14.3 üstüne jb yok. checkrain için iphone x ve aşağısında cihaz olmalı. Lütfen konuları okuıyalım araştıralım sonra bilgi paylaşalım.
Sanırım siz sadece resmi sürümden gidiyorsunuz; ona bakarsanız iphone 8 plus 14.7.1’ i desteklemiyor gözüküyor ama bir kaç küçük ayarla bu işi aşabiliyorsunuz. Bence siz biraz daha araştırın. Yoksa her halde babamın iphone 11 ios 14.7.1 sürümüne gökten zembille inmedi bu jailbreak; değil mi?
Mesaj düzenlendi:

Arkadaş 12.4 demiş siz 14.4 anladınız sanırım.

İşte; artık kimin neyi ne kadar okuduğu ortadadır sanırım. Yıllık 1000-2000 TL gibi paralar verip forum kurup sonra da “Hatırlatayım; ben bu forumun kurucusuyum.” demekle olmuyor bu işler mahalesef. Biz de biliriz forum kurmasını da; yanlış bilgi verdikten sonra neye yarar? Ha; kimse yanlış anlamasın, benim derdim yanlış bilgi verilmesiyle değil; örneklerle ve bilgilerle yanlışlık kanıtlandığı halde sırf forumda öyle yazdığı için yanlış bilginin düzeltilmeye çalışılmasının diretilmesiyle benim derdim. Yoksa hepimiz insanız; elbet hata yaparız.
Mesaj düzenlendi:

Edit: Bir de olayın mantık kısmına değinmek istiyorum; iphone 11, ios 13.3’ e kadar destekleyen bir cihazın işletim sistemini JB yapacağınız checkra1n’ e bypass ederek göstermezseniz neden JB atmasın ya da atmayacaksa; ip 8 plus nasıl 14.3 üzerine desteklenmediği halde JB atılabiliyor 14.7.1 sürümüne? Biraz mantıklı olalım lütfen. Buradaki asıl mesele; checkra1n’ in X ve aşağısı sürümlerini desteklemesi değil; iphone 11’ de ios 13.3’ e kadar RESMİ OLARAK desteklemesi. Ha siz bunu aşmanın yolunu bilirsiniz, bilmezsiniz; orası ayrı. Ama böyle bir yöntem var. Tabi stabilitesi daha da ayrı bir konu. Yine de bu var olan gerçeği değiştirmez. Son olarak bir de şu yazıyı bırakmak istiyorum: Belki inceleyip bilgi sahibi olmak isteyenler olur:

Kısaca bahsedeyim; kendimin bizzat denemediği birkaç yöntem daha var ip 11 ios 14.7.1 için.

Son düzenleme:

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
lütfen yalan yanlış bilgi verip forumu kirletmeyelim. checkrain hangi cihazlara destek veriyor önce bi ona bakalım sonra yorum yapalım.
cahillik suç değildir. öğrenmemek ve yanlışı diretmek ayıptır.

Not: araştırıp gelelim. Bu forumda istediğiniz bilgiyi öğrenemiyorsanız lütfen offical sitesinden hangi cihazlara hangi sürümlere kadar destek var araştıralım sonra kişilere bilgi yayalım.
Yanlış biliyorsunuz diye uyardığımızda karşılaştığımız üslup okuduğunu anlamamakmış. Önce bir gidin konulardan araştırın hangi cihaza hangi sürüme kadar jailbreak yapılabiliyor sonra yorum yapın. Bu seferlik üslubunuza ve yanlış bilgiyi yaymanıza izin veriyorum ancak sonraki mesajınızda gereken uyarıları-cezaları alacaksınız. @nevdar1986 Gidip bakıp hangi cihazlara hangi sürüme kadar jb var alıntılayarak cvp vermezseniz en kısa sürede de sonuçlarına katlanacağınızı belirtiyorum...

"Kısaca bahsedeyim; kendimin bizzat denemediği birkaç yöntem daha var ip 11 ios 14.7.1 için." hala 14.3 üzeri iphone 11 için jb yöntemi var diye yalan yanlış bilgilerle forumu kirletiyorsunuz. Resmi sürüm yok şu yok bu. Arkadaşım hangi sürümlerde hangi cihazların desteklendiğini jailbreak araçlarının sayfasından baaaaaakııııııınnnnnn. iphone 11 için 14.3 üzerine jb falan yok.

evet 1000 2000 verdik ve forum kurduk. Doğru bilgilerle bir topluluk oluşturduk. Bu sizi neden rahatsız etti?
yalan yanlış bilgilerle forum kurun ve orada iphone 11 değişik yollarla 14.3 ve üzerine jailbreak çalışmalarını yapın. Sizi tutan yokki... Bir de tartışıyorsunuz laf atıyorsunuz yalan yanlış bilgi veriyorsunuz, iş yapanı taşlıyorsunuz. Son kez uyarım hem üslubunuzu düzeltin hem de bilgilerinizi yenileyin. bu sitelere girin iyice araştırın. yok değişik yöntemlerle jb yapılıyormuş yok şuymuş buymuş milleti yalan yanlış bilgilerle doldurmayın. öğrenin karşımıza öyle çıkın.

Son düzenleme:

Kamarilla

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben jailbreak hakkında yeni yeni bi şeyler öğrenmeye başladım. Cihazım 6s 14.7.1 sürüm ve internetten izlediğim checkra1n videolarında yapılanları izliyorum sorunsuz bir şekilde uyguluyorum fakat telefonuma bir türlü checkra1n uygulaması gelmiyor 14.5 sürümlü 6s'e yaptığımda direkt oluyor fakat kendi telefonuma bir türlü uygulamayı getirtemedim lütfen yardım edebilir misiniz!
Cihazın şifresini, bul uygulamasını ve iCloud'u kapatıp denediniz mi? Yani çıkış yapıp.

Rothmans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İphone x 14.7.1 checkra1n ile jb yaptığımda telefon açılınca dokunmatik çalışmıyor defalarca denedim telefonu sıfırladım tekrardan denedim yine olmadı yedekleri silmeden nasıl çözebilirim bu durumu ? Telefonda şifre vs yok ekranda.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Merhaba ustadlarim M1 işlemci Checkra1n desteklemiyor herhalde ama Instagram'dan ulaşan biri duzenlenmis dosya ile jb yapmamin mümkün olduğunu söylüyor , sizce dedikleri doğrumu ?
Yapılmış olsa haberimiz olurdu. Muhtemelen jailbreak çalışmalarından m1 için olan bir versiyon diyebiliriz. Tam anlamıyla çıkarsa denenip forumda konusu açılmış olurdu. İyi forumlar.

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
İos 15 8 plus için jailbreak varmı

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
iOS 15 iPhone 6s ile denedim olmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
@temden cihaz ve sürümünüz nedir? checkra1x ile olmuyorsa odyseyra1x ile de deneyebilirsiniz.

Tips
Tips
Üst Alt