Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

Gbayindir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba jailbreak konusunda yeniyim biraz araştırm asonucu checkra1n yüklemeye çalışıyorum ve 1031 blocked more than 122 seconds hatasını alıyorum nasıl düzeltebılırım.bütün parolaları kapattım iphoneumu bul kapadım.1 sn kabloyu cıkardım booting oluyor ama ılerlemıylrum ne kadar beklemem lazım yadaçözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

Avaster

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
checkra1n ile jail attım düzgündeü safe tweak kurarken safe moda aldı restart yaptım bir kaç kez ama jb gelmedi telefonu kapatıp açıp jbyi kapattım checkra1n uygulaması silindi geri yükleyemiyorum ne yapmam lazım

farukkaygisiz24

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İPhone 6 12.5.1 sürümü mevcut Unicode’da ve Chimera denedim yapamadım bunu kurmalı mıyım sizce veya bu 2 Yolu yapamamam benim hatam mı yoksa 12.5.1 sürümü İçin mevcut değiller mi

orhanas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Telefonumun icloudunu unutum bypass için forumlarda Jailbreak yapmam gerektiğini söylüyor yapmaya çalıştığımda setting up the exploit (this is the heap spray) bu aşamada kalıyor çözümünü bilen biri varmı iphone 6 ios 12.5.1

reiis

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İPhone 6 12.5.1 sürümü mevcut Unicode’da ve Chimera denedim yapamadım bunu kurmalı mıyım sizce veya bu 2 Yolu yapamamam benim hatam mı yoksa 12.5.1 sürümü İçin mevcut değiller mi
Altstore ve chimera sorunsuz çalışıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

morkkoc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Telefonumun icloudunu unutum bypass için forumlarda Jailbreak yapmam gerektiğini söylüyor yapmaya çalıştığımda setting up the exploit (this is the heap spray) bu aşamada kalıyor çözümünü bilen biri varmı iphone 6 ios 12.5.1
kardeşim aynı sorundan ben de müzdaripim sen hallettin mi?
setting up the exploit (this is the heap spray) burada takılı kalıyor booting yapmıyor
cihaz iphone 6 plus sürüm 12.1
ryzen 5 1600af b450m s2h sistem

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
kardeşim aynı sorundan ben de müzdaripim sen hallettin mi?
setting up the exploit (this is the heap spray) burada takılı kalıyor booting yapmıyor
cihaz iphone 6 plus sürüm 12.1
ryzen 5 1600af b450m s2h sistem
Ben gecen bununla ilgili bir video izledim linkini birakayim birazdan
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Mehmtxk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad
Arkadaşlar ipad 8 nesil ios 14.5 sürümü var checkra1n de olmuyor bu hatayı veriyor dfu koduna alınca yardim edecek varmı
Mesaj düzenlendi:

Yardım edecek hic kimse yok mu ios 14.5 bu hatayı alıyorum

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Skender37

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar,

6s Plus 16 GB (iOS 12.4) cihazım var, ubuntu üzerinden checkra1n ile jb işlemi esnasında USB Error -77 hatası alıyorum. 3utools ile flash disk e yeni bir checkra1n yazdırdım ve sistemi onunla başlatıp cihaza jb işlemi yapmak istediğimde bu sefer de booting bölümünde uploading bootstramps yazısında kalıyor, bu esnada cihaz açılıyor ve ilk kurulum ekranı geliyor. Hata yaptığım bir yer mi var çözemedim neredeyse 1 haftadır bu problemle uğraşıyorum.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Quit e tıklayın, sekme dos penceresinde alt satıra gidecek. komut satırına

checkra1n -1 Yazarak enterlayın.

Cihazınızı dfu moda almanızı isteyecek

Cihazı manuel olarak dfu moda alın işlem tamamlanacak.

Not: yöntem üstteki 2 soru için de geçerlidir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Skender37

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Quit e tıklayın, sekme dos penceresinde alt satıra gidecek. komut satırına

checkra1n -1 Yazarak enterlayın.

Cihazınızı dfu moda almanızı isteyecek

Cihazı manuel olarak dfu moda alın işlem tamamlanacak.

Not: yöntem üstteki 2 soru için de geçerlidir.

Merhaba hocam,

Yorumunuz üzerine 3uTools ile flash diske yazdırdığım ckeckra1n ile sistemimi yeniden başlatıp cihazımı DFU modda bilgisayara bağlayarak start verdim. İstenilen tuş kombinasyonlarını da yaptıktan sonra kurulum ekranında sırasıyla;

1 - Check if device is ready,
2 - Setting up the exploit (this is the heap spray) ve
3 - Right before trigger (this is real bug setup)

ifadeleri gözüktü. Bu esnada cihaz kendini boot etmedi. Ekranda da sürekli 2 ve 3 numaralı adımlar döngü içerisinde gelip gitti. Cihazın içerisini açarak batarya bağlantısını keserek açabildim. Her seferinde farklı hatalar alıyorum. İlk defa deniyorum JB işlemini, acemiyim :)

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Checkra1n 0.12.4 versiyon mu? 3u tools un flash disk versiyonu nedir bilmedim şimdi.

İpad8 desteği var mı onu bilmek lazım.

Cihazı bağladıktan ve komutla işlemi başlattıktan sonra program istediği zaman cihazı dfu moda alın. Dfu moda alıp işlemi başlatmayın.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaşlar ipad 8 nesil ios 14.5 sürümü var checkra1n de olmuyor bu hatayı veriyor dfu koduna alınca yardim edecek varmı
Mesaj düzenlendi:

Yardım edecek hic kimse yok mu ios 14.5 bu hatayı alıyorum
iPad 8.Gen cihazını Checkra1n jailbreak desteklemez

A12X işletim sistemi olduğu için

efsane

Administrator
Cihaz
Merhabalar,

6s Plus 16 GB (iOS 12.4) cihazım var, ubuntu üzerinden checkra1n ile jb işlemi esnasında USB Error -77 hatası alıyorum. 3utools ile flash disk e yeni bir checkra1n yazdırdım ve sistemi onunla başlatıp cihaza jb işlemi yapmak istediğimde bu sefer de booting bölümünde uploading bootstramps yazısında kalıyor, bu esnada cihaz açılıyor ve ilk kurulum ekranı geliyor. Hata yaptığım bir yer mi var çözemedim neredeyse 1 haftadır bu problemle uğraşıyorum.
Unc0ver jailbreak aracı ile rahat jailbreak yapabilirsiniz... Checkra1n jailbreak şart değil derim

Skender37

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Unc0ver jailbreak aracı ile rahat jailbreak yapabilirsiniz... Checkra1n jailbreak şart değil derim
Cihazımı şebekeli yöntem ile açmaya çalışıyordum aslına bakarsanız.. Cihazımın bypass edilmesi gerekiyor bu sebeple -ücretli de olsa- şebekeli yöntem arayışına girerek checkra1n ile jb yapma yöntemini anlatan bir rehber videoya rastladığım için diğerlerine bakmadım. Bahsettiğiniz Unc0ver jb yöntemi ile şebeke sorunsuz şekilde aktif oluyor mu acaba?

efsane

Administrator
Cihaz
Cihazımı şebekeli yöntem ile açmaya çalışıyordum aslına bakarsanız.. Cihazımın bypass edilmesi gerekiyor bu sebeple -ücretli de olsa- şebekeli yöntem arayışına girerek checkra1n ile jb yapma yöntemini anlatan bir rehber videoya rastladığım için diğerlerine bakmadım. Bahsettiğiniz Unc0ver jb yöntemi ile şebeke sorunsuz şekilde aktif oluyor mu acaba?
Unc0ver ve benzer araçlarla sadece jailbreak yapabilirsiniz...

By-pass yöntemli bir sorunun varsa burda çözüm bulamazsın

Skender37

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Unc0ver ve benzer araçlarla sadece jailbreak yapabilirsiniz...

By-pass yöntemli bir sorunun varsa burda çözüm bulamazsın
Anladım hocam, yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

nevdar_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Herkese merhaba. Ben dün Windows üzerinden sanal Linux çalıştırıp checkrain ile iphone 8 plus ios 14.6 cihazımı jb yapmayı denedim ama cihazın desteklenmediğini yazdı. Bugün de flash diske Kali Linux kurup sistemi burdan başlatarak checkrain ile jb denedim, yine aynı hatayı verdi. Daha önce flash diske macos catalina kurarak yapmayı denemiştim; onda da bir yerden sonra takılı kalıyordu komut penceresinde. Acaba başka yol bilen ya da bu sürümdeki bu cihazı jb yapabilen var mı? Bu arada aldığım hata tam olarak şu:
“Sorry; iphone 8 plus (gsm) is not supported on ios 14.6 at this point.”

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Herkese merhaba. Ben dün Windows üzerinden sanal Linux çalıştırıp checkrain ile iphone 8 plus ios 14.6 cihazımı jb yapmayı denedim ama cihazın desteklenmediğini yazdı. Bugün de flash diske Kali Linux kurup sistemi burdan başlatarak checkrain ile jb denedim, yine aynı hatayı verdi. Daha önce flash diske macos catalina kurarak yapmayı denemiştim; onda da bir yerden sonra takılı kalıyordu komut penceresinde. Acaba başka yol bilen ya da bu sürümdeki bu cihazı jb yapabilen var mı? Bu arada aldığım hata tam olarak şu:
“Sorry; iphone 8 plus (gsm) is not supported on ios 14.6 at this point.”
selamlar. manual recovery moda alıp denediniz mi? komutlarla checkrain aktif etme yöntemi yapanlar vardı biraz daha araştırırsanız bence olmalı.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sanal Linux'ta checkra1n çalışmaz. checkn1x kullanın. Ayarlardan allow untested versions ve skip a11 check ayarlarını açın.

Tips
Tips
Üst Alt