Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

sezerdogrul

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Cercube twewakini kurdum respring döngüsünde kaldı. Sonra cihaz açıldı ama jb'siz. Tekrar yapmama rağmen sorunlu tweak var, güvenli modda açın yazıyor. Bir türlü güvenli modda açamadım. Nasıl yapabilirim ?
Hocam merhabalar aynı sıkıntıyı ben de yaşadım checkraindeyken optionsa girin oradan safe modu secip start diyin telefon normal acilacak ama cydia calisacak cydia dan hatali tweaklari silip jb islemini bastan yapin sorununuz hallolacaktir

Tekila

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Herkese merhaba, dün telefonum kendiliğinden kapanınca jb gitti, haliyle tekrar checkra1n jb yükledim ama Cydia da repolar kısmında daha önceleri olan checkra1n substrate reposu görünmüyor artık, checkra1n den restore system yapıp defalarca denedim düzelmedi? Şimdilik sıkıntı yok fuat repo tweakleri yüklü ama mesela filza tweakını ya da cercube tweakını kurmak istediğimde hata veriyor? Bahsettiğim reponun olmamasından kaynaklı olabilir mi? Bir de checkra1n substrate nasıl ekleyebilirim?
Cercube yerine Youtube Patch kullanabilirsin.. Ekstra olarak Youtube premium içinde geçerli Youtube Patch

ibrahimasut007

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
yeni telefonuma ilk jailbreak işlemini Checkrain ile başladım sonra Uncover5 stabil sürümüne geçiş yapıp tekrar Checkraina döndüm. Fakat jailbreak işlemi “Hata 77” kodu çıksada jailbreak işlemi başarılı oldu ama Tweaklerim aktif değil.

hasankrdg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba arkadaşlar cihaz 8plus 13.5.1 kurulu checkra1n ile jb yapmak istediğimde cod-63 hatası veriyor, bu hatayı daha önceden de alan oldu mu çözümünü bilen var mı ?

Kadir42

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaşlar İ6 cihaz kullanıyorum yaklaşık 1 aydır jailbreaklı ve son 1 haftadır günlük olarak gece şarja takıyorum sabah jailbreak gitmiş oluyor, bi önerisini olan varmı cocoatop dan bakıyorum öyle yüksek cpu yada ram kullanan herhangi bir tweak mevcut değil. Elimde bilgisayar olmadığı için sürekli yapmak istemiyorum👍🏻

nooldunuzzz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
checkn1x ile windows üzerinden ios 13.5.1 için jailbreak yaptım daha sonra cihazı kapatıp açtığımda checkra1n uygulaması kayboldu ve cydia açılmıyor. Cihaz her kapanıp açıldığında tekrar mı jailbreak yapmam gerek checkn1x üzerinden :( bilgilendirebilen arkadaşlar olursa çok sevinirim

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
checkn1x ile windows üzerinden ios 13.5.1 için jailbreak yaptım daha sonra cihazı kapatıp açtığımda checkra1n uygulaması kayboldu ve cydia açılmıyor. Cihaz her kapanıp açıldığında tekrar mı jailbreak yapmam gerek checkn1x üzerinden :( bilgilendirebilen arkadaşlar olursa çok sevinirim
Evet yapmanız gerekiyor

alideniz357

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
13.5.1 telefon kapandı açıldığında elmada kaldı.
Checkra1n Safe modu açıp yapmama rağmen bilgisayar " Boot" ekranında takılı, telefon ise elmada takılı kaldı. Çözümü nedir bunun?

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
13.5.1 telefon kapandı açıldığında elmada kaldı.
Checkra1n Safe modu açıp yapmama rağmen bilgisayar " Boot" ekranında takılı, telefon ise elmada takılı kaldı. Çözümü nedir bunun?
Kurdugunuz tweaklerden dolayı elmada kalmistir dfu modunda sıfırlayın

3mmm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar, dün cydia üzerinden belli uygulamalarıma güncelleme yaptıktan sonra cihaz respring ekranında takılı kaldı. Ben de hard reset atarak telefonu tekrar başlattım ve haliyle jb gitti. Bugün tekrar jb yapmaya çalıştığımda telefon boot ekranında takılı kalıyor ve ilerlemiyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözüme ulaşan var mıdır?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar, dün cydia üzerinden belli uygulamalarıma güncelleme yaptıktan sonra cihaz respring ekranında takılı kaldı. Ben de hard reset atarak telefonu tekrar başlattım ve haliyle jb gitti. Bugün tekrar jb yapmaya çalıştığımda telefon boot ekranında takılı kalıyor ve ilerlemiyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözüme ulaşan var mıdır?
Jb Ekranında safe mode seçeneğini etkinleştirin ve jb yapın. Daha sonra cydiayı açın ve son kurduğunuz sorunlu tweakı silin ve tekrar jb yapın.

3mmm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Jb Ekranında safe mode seçeneğini etkinleştirin ve jb yapın. Daha sonra cydiayı açın ve son kurduğunuz sorunlu tweakı silin ve tekrar jb yapın.
Jb ekranında safe mode’a nasıl alınıyor? Telefon zaten şuanda jb olmuyor bootta takıldığı için. Biraz detaylı anlatırsan çok sevinirim, teşekkür ederim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Jb ekranında safe mode’a nasıl alınıyor? Telefon zaten şuanda jb olmuyor bootta takıldığı için. Biraz detaylı anlatırsan çok sevinirim, teşekkür ederim.
Öncelikle cihazı hard reset atarak yeniden açın
Jb işlemini yapmak için pc de programı çalıştırdığınızda safe mode bölümünü etkinleştirin
42A3093E-5CC1-4A63-8D9E-7103C6A78F78.jpeg

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İşlemi windows üzerinden bios ve usb yardımıyla yapıyorum. Kullandığım yöntemle bir çözüm şekli var mıdır?
İşlem Farketmiyor, Checkra1n ekranında options sekmesinden safe mode seçin

3mmm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İşlem Farketmiyor, Checkra1n ekranında options sekmesinden safe mode seçin
bahsettiğiniz şekilde options kuşamından safe mode ile Jb’ye girdim ve son yapılan güncellemelerdeki tüm uygulamaları kaldırdım. Bunlara rağmen yine download kısmında aşağıdaki şekilde takılıyor. Ne yapabilirim?
77788165-2C94-43EE-894D-0C4221ABA679.jpeg0D2A9991-4913-4987-ADA9-D1D0C149EA5E.jpeg

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
bahsettiğiniz şekilde options kuşamından safe mode ile Jb’ye girdim ve son yapılan güncellemelerdeki tüm uygulamaları kaldırdım. Bunlara rağmen yine download kısmında aşağıdaki şekilde takılıyor. Ne yapabilirim?
Ekli dosyayı görüntüle 17804Ekli dosyayı görüntüle 17805
Safe mod da tekrar jb yapın ve Cydiadan sildiğiniz tweakların İcleaner içerisinden ayar dosyalarını da silin ve tekrar deneyin.
Normal jb işleminde cihaz yine açılmaz ise, safe modda tekrar jb yapın ve checkra1n uygulaması içerisinden restore system ile cydia yı kaldırın ve tekrar jb yapın. (Cydia içerisinde kurulu olan tüm Repo ve tweaklarınız silinir. !)

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar ios 14 için jeilbreak çıkmadı mı daha ya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ataberkycl91

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
ios 13.6 da allow untested versions seçeneğini aktif edip jb yaptım. all done diyor ama telefon boot işlemine geçmiyor (checkrain logosu ve yazıları olan ekranda kalıyor) sorunun çözümünü bilen var mı? edit: 13.6 da kullanıyordum sorunsuz bir şekilde şarj bitti diye deaktif oldu jb

greenozi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar ben bugün checkra1n jb kurdum iphone 7 plus-ios13.4.1 modelime sizce uncover jb mi kurmalıydım checkra1n de bir sorun yaşarmıyım ? birde ben biraz acemiyim bu konuda ben şimdi yükledim ilk iş root şifresini değiştim ve sonra güvenlik açısından ve telefonuma ilerde bir zarar gelmemesi için hangi tweakleri yüklemeliyim yardımcı olabilirmisiniz jailbreaktr ailesine yeni katıldım yanlış yere yazdıysam kusuruma bakmayın :)

Tips
Tips
Üst Alt