Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

codec2001

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
tekrar jailbreak yaptığınızda direk cydiayı açıp tweaki kaldırın

hakan282

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
usta kac aydır ugrasıyorum telefon uncover ındırdım jb yapmıyor pc den cydıa ımpectorda denıyorum gene olmuyor neden acaba telefon iphone 6

Iron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bir soru sormak istiyorum, şuan cihazım da (İphone SE İOS 13) checkra1n jailbreak var. Cihazımı 13.4'e güncellersem ve daha sonra tekrardan mac bilgisayar aracılığıyla checkra1n jailbreak yaparsam tweaklar ve ayarlar gene olduğu gibi durur mu? Yoksa herşeyi baştan kurmammı gerekiyor. Mesela BioProtect XS'i tekrardan satın almam gerekir mi?

Benkays

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iPhone'da SMS parolalarını otomatik doldurma HATASI

arkadaşlar JB önce sms ile gelen kodlar otomatik olarak yada klavye üzerinden dokunarak kopyalana biliniyordu ama JB sonrası kodu algılamasına rağmen gerekli yerlere yapıştırmıyor

abdurrahmannazl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
İos 13.4 için jailbreak ne zaman gelir ya da geldimi bende jailbreak yapmak istiyorum da telefon 7plus

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
İos 13.4 için jailbreak ne zaman gelir ya da geldimi bende jailbreak yapmak istiyorum da telefon 7plus
imza açıkken 13.3.1 sürümüne geçip kullanabilirsiniz, 13.4 checkra1n mevcut ama sanırım hatalar varmis ister bekleyin ister surum düşürün size kalmış.

CCHN

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaslar iphone 6 ios 12.4.4 sürümünü kullanmaktayım checkra1n ile hata alıyorum code 78 hatası bir türlü atamadım unc0verda yükleyıp denedım 11-13.3 olmasına ragmen buda atmadı şuan guncel olarak bu sürümde nasıl jailbreak atabılırım yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaslar iphone 6 ios 12.4.4 sürümünü kullanmaktayım checkra1n ile hata alıyorum code 78 hatası bir türlü atamadım unc0verda yükleyıp denedım 11-13.3 olmasına ragmen buda atmadı şuan guncel olarak bu sürümde nasıl jailbreak atabılırım yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler
Uncover ile jb yapamazsınız.
Checkra1n ile Windows üzerinden jb yapmaya çalışıyorsunuz sanırım (orjinal kablo kullanın, ve farklı usb girişlerini deneyin)
Konu linkini inceleyebilirsiniz.

hasanergun0635

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sevgili dostlar; checkra1n ile başarılı bir kurulum yaptım ve yaklaşık bir ay kullandım telefonumu. Fakat dalgınlık sonucu şarjımın bitmesi dolayısıyla checkra1n uygulaması kayboldu. Bu zaten beklenen bir durumdu. Fakat benim telefonum kapandıktan sonra açılmadı. Apple logosunda dönüp dolaştı. Neyse son çare telefonu dfu modundan güncelleyeyim dedim sürüm kaybetmemek için o da olmadı. Ben de Apple desteğe başvurdum. Onlar da çözüm üretemediler. Telefonu mecburen sıfırlayarak iOS 13.3.1 yükledim. Şimdi sormak istediğim soru şu; yeniden checkra1n ile jailbreak yapmak istiyorum. Ama şarjım bittiğinde tekrar bu durumla karşılaşmak istemiyorum. Postları okuduğumda bazı kimselerin telefonu kapandığında da açılabiliyor jailbreaksiz. Özel bir ayarı vs var mıdır bunun? Telefonum iPhone 8 Plus.
Benimde şimdi kapandı açtım cydia girmiyor checkra1n mi neyse jb uygulaması yok oldu napcam

furkancengiz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Selamlar yardımcı olursanız sevinirim iphone 7ye checkra1n jailbreak yaparken hata alıyorum hata kodu -20

seaof

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
yeni betayı denemen lazım aynı hatayı bende alıyordum 0.10.0 ı dene
Mesaj düzenlendi:

Link istersen ;

tuna0525

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
checkra1n jailbreak yaptıktan sonra telefonumu kapatıp açma gafletinde bulundum ve cydia diğer tweaklere ulaşamıyorum defalarca tekrar jailbreak yapmaya çalışmama rağmen sürekli hatalar veriyor safe modda daha denedim, ios sürümüm 12.4.6 ve unc0ver desteği yok maalesef herhangi bir çözümü var mıdır tekrar jailbreak yapmanın?
Mesaj düzenlendi:

telefonum da iphone 6

Son düzenleme:

tuna0525

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
12.4.6da jailbreak yaptım telefonumu kapatıp açınca gitti tekrar yapmaya çalışınca her seferinde farklı bi hata alıyorum safe modeda jailbreak yapmayı deniyorum sürekli farklı hata kodları geliyor, şarj kablom orijinal değil bundan kaynaklı diye düşündüm ama ilk jailbreaki yaparken sorun olmamıştı bi çözümü var mıdır?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
12.4.6da jailbreak yaptım telefonumu kapatıp açınca gitti tekrar yapmaya çalışınca her seferinde farklı bi hata alıyorum safe modeda jailbreak yapmayı deniyorum sürekli farklı hata kodları geliyor, şarj kablom orijinal değil bundan kaynaklı diye düşündüm ama ilk jailbreaki yaparken sorun olmamıştı bi çözümü var mıdır?
windows ve linux üzerinden checkra1n ile jb de sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Orjinal kablo ile tekrar deneyin.

İmkanınız var ise Mac veya hacintosh kurulu bir cihaz üzerinden checkra1n ile sorunsuz jb yapabilirsiniz.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
checkra1n jailbreak yaptıktan sonra telefonumu kapatıp açma gafletinde bulundum ve cydia diğer tweaklere ulaşamıyorum defalarca tekrar jailbreak yapmaya çalışmama rağmen sürekli hatalar veriyor safe modda daha denedim, ios sürümüm 12.4.6 ve unc0ver desteği yok maalesef herhangi bir çözümü var mıdır tekrar jailbreak yapmanın?
Mesaj düzenlendi:

telefonum da iphone 6
12.4.6 sürümü şu anda sadece mac ve hacintosh kurulu bir pc de checkra1n ile jb yapılabiliyor.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
iphone 7 plus ios 13.4 jailbreak olur mu?
Konu linkinden jb yapabilirsiniz.

NighttBluee

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam bende jailbreak vardı 13.3.1 di telefon bugün yanlış bir tweak yükleme sonucu tekrar jailbreak atmama rağmen olmadı bende mecburen 13.4 ü kurdum yani bu sürümdede bootra1n işlemiylede olur mu? Bende böyle bir hata verdi desteklediği sürümler 12.3-13.3.1 diyor.Bende options menüsünden desteklenmeyen sürümleride aktif etmeme rağmen olmadı en son ek attım bakın bir hocam isterseniz

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Hocam bir attığım eke bakar mısınız bu normal mi?
Yukarda yazdığım gibi ve boşuna uğraşmayın... birde 0.9.82 sürümü ile zaten 13.4 desteklemiyor...

Linux sürümünü beklemen gerekiyor yada macOS veya Hackintosh lazım

Tips
Tips
Üst Alt