Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Herkese hayırlı günler iPhone X 13.3.1 telefonumda jailbreak yaptım tek sıkıntım örneğin whatsapp ayarlara girmeye çalıştığımda uygulamadan atıyor yada rehberimdeki insanlara tıkladığımda uygulamadan atıyor bu jailbreakten kaynaklı birşey mi yoksa stabil olmayan bir Tweak yapıyor olabilir mi ?
Muhtemelen bir tweakten kaynaklanıyor.ı Cleaner varsa tüm tweakleri devre dışı bırakın ve tekrar deneyin.eger sorun yoksa tweakleri teker teker devreye sokup deneyin sorun yaratan tweaki bulunca kaldırın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orhanerdas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar merhaba. Bende windows pc olduğu için bilgisayarımı bu ra1nusb metodu ile jailbreak yapmaya çalıstım herşeyi yükledim sıkıntı yok gakat tam jailbreak işlemini başlatacağım zaman cihazımda CAOUGHT hatası verıyor ve pc dede error code 20 hatası çıkıyor bunun nedeni nedir bilen varsa yardımcı olabilirmi lütfen

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlar restoreye basınca restore system general hatasını nasıl çözecez

aytisisa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba telefon checra1n jailbreakten sonra şarjbitmesi sonucu kapandı. artık açılışta apple logosunda kalıyor. yardım lütfen

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba telefon checra1n jailbreakten sonra şarjbitmesi sonucu kapandı. artık açılışta apple logosunda kalıyor. yardım lütfen
Hard reset denediniz mi?

OmeR089

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Nerede hata yapıyorum ? Linux Mint Mate kurdum (32 bit). chmod +x checkra1n daha sonra ./checkra1n komutu verdiğimde ikili dosya çalıştırılamıyor biçem hatası Syntax error:redirection unexpected hatası veriyor hiçbir şekilde ilerleyemiyorum. Nedenini bilen var mıdır ?

milyondolar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Muhtemelen bir tweakten kaynaklanıyor.ı Cleaner varsa tüm tweakleri devre dışı bırakın ve tekrar deneyin.eger sorun yoksa tweakleri teker teker devreye sokup deneyin sorun yaratan tweaki bulunca kaldırın.

Çok teşekkür ederim hocam düzeldi sayenizde

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Nerede hata yapıyorum ? Linux Mint Mate kurdum (32 bit). chmod +x checkra1n daha sonra ./checkra1n komutu verdiğimde ikili dosya çalıştırılamıyor biçem hatası Syntax error:redirection unexpected hatası veriyor hiçbir şekilde ilerleyemiyorum. Nedenini bilen var mıdır ?
Tam emin değilim ama 32 bit desteklenmiyor olabilir. 64 bit kurup deneyebilir misiniz?

aemred

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
13.3 sürümünde rocket for instagram tweak'i instagram'a gelen güncelleme sonrası çalışmamaya başladı, daha doğrusu instagram hiç açılmamaya başladı, tweak'i kaldırınca düzeldi. yaklaşık 1 hafta geçen süre içerisinde tweak'e güncelleme gelmediği için aynı problem devam ediyor. bu konuda çözüm önerisi olan var mı ?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
13.3 sürümünde rocket for instagram tweak'i instagram'a gelen güncelleme sonrası çalışmamaya başladı, daha doğrusu instagram hiç açılmamaya başladı, tweak'i kaldırınca düzeldi. yaklaşık 1 hafta geçen süre içerisinde tweak'e güncelleme gelmediği için aynı problem devam ediyor. bu konuda çözüm önerisi olan var mı ?
Rocket i ne için kullanıyorsun ?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
paylaşılan gönderi veya hikayeyi telefona indirmek, profil resmini büyülterek görebilmek, viedoları tam ekranda izlemek vb
Anladım hocam muhtemelen Instagrama gelen major bir update söz konusu bu sebeple uzun zamandır süregelen tweak çalışmamaya başlamış, bu konuda yapılabilecek tek şey haliyle geliştiriciden update beklemek. Lakin geçici bir çözüm olarak AppStore++ tarzı tweaklerle Instagramı uyumlu sürüme düşürüp kullanmaya devam edebilirsiniz.

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Bende de aynı şey oldu, rocket güncellemesi geldi güncelledim düzeldi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Gerçi paket zaten Packix te ve güncel görünüyor.

aemred

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Anladım hocam muhtemelen Instagrama gelen major bir update söz konusu bu sebeple uzun zamandır süregelen tweak çalışmamaya başlamış, bu konuda yapılabilecek tek şey haliyle geliştiriciden update beklemek. Lakin geçici bir çözüm olarak AppStore++ tarzı tweaklerle Instagramı uyumlu sürüme düşürüp kullanmaya devam edebilirsiniz.
uzun zamandır kullandığım bir tweak bu rocket, arada bu sorunla karşılaşırdım fakat kısa sürede tweak'e de update gelir sorun çözülürdü ama şimdi süre biraz uzadı. bu nedenle sizlerin bulmuş olduğu alternatif bir yöntem var mı merak ettim.

Bende de aynı şey oldu, rocket güncellemesi geldi güncelledim düzeldi

güncelleme ne zaman geldi ? bende problem hala devam ediyor, güncel instagram versiyonunda olduğunuza emin misiniz ?
Mesaj düzenlendi:

Gerçi paket zaten Packix te ve güncel görünüyor.

şimdi denedim, 3.6.9 versiyonunu kurdum, en güncel bu gözüküyor bende, gene çalışmadı instagram

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
uzun zamandır kullandığım bir tweak bu rocket, arada bu sorunla karşılaşırdım fakat kısa sürede tweak'e de update gelir sorun çözülürdü ama şimdi süre biraz uzadı. bu nedenle sizlerin bulmuş olduğu alternatif bir yöntem var mı merak ettim.

güncelleme ne zaman geldi ? bende problem hala devam ediyor, güncel instagram versiyonunda olduğunuza emin misiniz ?
Mesaj düzenlendi:

şimdi denedim, 3.6.9 versiyonunu kurdum, en güncel bu gözüküyor bende, gene çalışmadı instagram

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X

Mesaj düzenlendi:

Repo adresi apt.alfhaily.me

aemred

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X

çok teşekkür ederim üstad, kurdum ve sorunsuz çalışıyor.
tweak compatible'nin onay tiki olmadığı için aynı isimdeki diğer tweak'lere bakmamıştım

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Instagram++ da kullanabilirsiniz. Güncelleme olsa da olmasa da her türlü çalışıyor.

Sado_mazo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selamin Aleykum Ben ubuntuya chacra1n kurdum.. Daha sonra Telefonumu usb ile bağladım next dediğimde dfu moda geçti telefonum fakat daha sonra telefonumu usb okuyamadı program yeniden denemek istiyorum fakat dfu modda kaldi telefon nasıl çıkarıcam?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selamin Aleykum Ben ubuntuya chacra1n kurdum.. Daha sonra Telefonumu usb ile bağladım next dediğimde dfu moda geçti telefonum fakat daha sonra telefonumu usb okuyamadı program yeniden denemek istiyorum fakat dfu modda kaldi telefon nasıl çıkarıcam?
Hard reset atın

Tips
Tips
Üst Alt