Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Tekrar yaptıktan sonra o dediğiniz repoyu indirdikten sonra mı tweakleri indirmeye başliyim
Evet önce repoyu ekleyin ve daha sonra ayarlarda gözükecek bir tweak yükleyin.
Öncesinde resimde paylaştığım tweakı yükleyip kontrol edermisin.

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Checkra1n ile jb yapabilirsiniz
Evet 13.3.1 icin jb geldi peki tamamen jailbreak şimdi nasıl kaldırabilirim banka uygulamalarında sürekli uyari alıyorum telefonu restore etmeden nasıl silerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

CANPNG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
checkra1n jb yaparken USBMUX error code: -92 hatası alıyorum bi el atın. Kablo orijinal.
(13.3.1/6s)

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Evet 13.3.1 icin jb geldi peki tamamen jailbreak şimdi nasıl kaldırabilirim banka uygulamalarında sürekli uyari alıyorum telefonu restore etmeden nasıl silerim

Uygulamaları jb etkilerinden gizlemek için liberty lite, unsub, vb. Tweakları kullanabilirsiniz.
Cihazı restore yapmadan checkra1n uygulama içinden restore yaparak jb kaldırabilirsiniz fakat cihazda jb kalıntıları kalacağı için sorununuz devam edecektir. Ta ki tam restore yapana kadar.

Burakk__

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
iphone xs max 13.3 için jb var mı acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
iphone xs max 13.3 için jb var mı acaba?

Cihazınız için Yayınlanmış jb yok, fakat Yayınlanacak jb var sürümünüzü güncellemeden bekleyin.

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Uygulamaları jb etkilerinden gizlemek için liberty lite, unsub, vb. Tweakları kullanabilirsiniz.
Cihazı restore yapmadan checkra1n uygulama içinden restore yaparak jb kaldırabilirsiniz fakat cihazda jb kalıntıları kalacağı için sorununuz devam edecektir. Ta ki tam restore yapana kadar.
Bilgilendirdiğin icin teşekkür ederim

ESARET

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar telefonuma sorunsuz bir şekilde checkra1n yaptıktan sonra sorunsuz çalıştı ve bir süre sonra telefonu tekrardan kapatıp açmak zorunda kaldım ve açıldığında program kalkmıştı tekrar yükleme yapmak istediğimde ise hatayla karşılaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
pc den tekrar jb yapmak zorundasiniz hocam

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Chechkra1n kaldırmak istesem nasıl kaldırırım ve uncoverda olduğu gibi haftada bir pcden tekrar jblemek gerekiyor mu ?

Son düzenleme:

ahmet91

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Chechkrai1n kaldırmak istesem nasıl kaldırırım ve uncoverda olduğu gibi haftada bir pcden tekrar jblemek gerekiyor mu ?
Haftada 1 yapmana gerek yok fakat telefon kapanıp açılınca tekrar yapman gerekiyor.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@defjeam Checkra1n'i kaldırmak isterseniz aynı unc0ver ve Chimera'nınkine benzer bir Restore RootFS seçeneği mevcut. Checkra1n ile gelen uygulamayı açtığınız zaman altta "Restore System" gibi kırmızı bir seçenek olmalı. Bununla verilerinizi kaybetmeden jailbreaki kaldırabilirsiniz. Bunun dışında verilerinizi yedekleyip Recovery veya DFU modunda restore da edebilirsiniz.

bariton70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
cihazım ip6 sürüm 12.4.4
mac hariç rainusb linux ve benzeri windows üzerinden yapılan yollarla jb yaptım başarılı bir şekilde ve hala da yapıyorum

fakat sıkıntım şu; her jb sonrası 2gün içinde telefon kendiliğinden kapanıp açılıyor ve jb pasif hale geliyor yani her 2günde bir pc başında tekrar jb yapmam gerekiyor. telefonumun işlemcisi rami falan mı yetersiz tüm ip6 larda böylemi veya aynı şikayeti olan var mı benim tele has bir sıkıntımı anlamadım

yabancı forumlarda (reddit) 1-2tane tweak önermişler onları da yükledim fakat sonuç yine hüsran.

bu konu hakkında bir çözüm fikri olan var mı?

not: telde herhangi bir tweak yüklü olmasa da bi süre sonra tel kapanıp açılıyor

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
7 plus checkrain atmaya calıstım beceremedim telefon bu ekranda kaldı cıkamıyorum nasıl cıkarım
Volume down ve power buttonuna aynı anda basmayı denedim ama cıkmıyor
Mesaj düzenlendi:

Sorunu bir şekilde hallettim şimdide burda kaldı önerisi olan varmı sürüm 13.3.3 bu arada

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

sow50

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Checkra1n yukedim daha önce şimdi yüklüyorum downlod modda hersey yükleniyor fakat cihaz yeniden başlamıyor downlodta kalıp duruyor
Telefon iPhone X surum iOS 13.3.1

Samaritan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Dowload modda kalıyorken telefona taktığın başı ters çevir tak olması lazım. Bende de aynı hatayı verdi veya zorlama yarın akşama kadar unc0ver jbyi yayınlayacak zaten.

Godfather

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Checkrain yükledim ama install cydia dediğimde bu hatayı veriyor. Ne yaptıysa olmadı. (Restore etmemem gerek) 3tools ile clean garbage yaptım yine olmadı. Güncelleme indirip, saklama alanından silmeyi de denedim ama bu remove OTA hatasını hala veriyor. Yardım edebilecek var mi?34D29CAF-F27F-409D-AF83-0A6EBB53150F.jpeg

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Checkra1ni kaldırmak istedim iphone 6 da kasma ve donmaya sebep oldu ancak restore systeme bastığımda restore error general hatası verdi ?

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Dowload modda kalıyorken telefona taktığın başı ters çevir tak olması lazım. Bende de aynı hatayı verdi veya zorlama yarın akşama kadar unc0ver jbyi yayınlayacak zaten.
ne zamana çıkar?

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ben bi taktik yapıyorum linux chakra1n de Start a bastığın an iki tuşa birden basmak yerine önce home tuşuna basıyorum yani saliselik bi an ilk home tuşu sonra güç tuşu,normalde aynı anda basıyodum hep hata oluyordu önce home tuşuna bastığım her zaman ilk seferde jeilbreak oluyor, belki şans tır bilmiyorum ama bi deneyin bu taktiği

milyondolar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Herkese hayırlı günler iPhone X 13.3.1 telefonumda jailbreak yaptım tek sıkıntım örneğin whatsapp ayarlara girmeye çalıştığımda uygulamadan atıyor yada rehberimdeki insanlara tıkladığımda uygulamadan atıyor bu jailbreakten kaynaklı birşey mi yoksa stabil olmayan bir Tweak yapıyor olabilir mi ?

Tips
Tips
Üst Alt