Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İPHONE XR JAİLBREAK YAPAMIYORUM HEP HATA VERİYOR ASLA YAPAMIYORUM GÜNCELLEME HEP 13.3.1 SÜRÜMÜ İÇİN DE AYNI HATA ARTIK BIKTIM NEDEN VERİYOR OLABİLİR 13..3 İÇİN DE HATA VERİYODU BIKTIMEkli dosyayı görüntüle 15848
Biraz sabırlı olun, cihazınız için yeni bir jb aracı yayınlanacak. Fakat sürümünüzü 13.3 e düşürün.
Ayrıca forum içerisinde büyük harf kullanarak mesaj yazmayın.

tolyo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Tam olarak benim sorunum da bu arkadaşlar Rainusb ile jb yaptım cihazım 7 sürümüm 12.4.1 Ana ekrana gelen uygulama tarzı tweakler kullanılıyor ama ayarlar menüsüne gelecek olanlar çalışmıyor ayarlarda da görünmüyor. Bir arkadaşın tavsiyesiyle cydia yı sileoya çevirdim ama yine durum aynı. Tweaklerin devreye girmesi için ne yapmam lazım bilen varmı? Çözemezsem sürüm kaybetmeden nasıl sıfırlarım cihazı succession yükledim ama o da yeni sürümü yükle deyip kapanıyor?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Tam olarak benim sorunum da bu arkadaşlar Rainusb ile jb yaptım cihazım 7 sürümüm 12.4.1 Ana ekrana gelen uygulama tarzı tweakler kullanılıyor ama ayarlar menüsüne gelecek olanlar çalışmıyor ayarlarda da görünmüyor. Bir arkadaşın tavsiyesiyle cydia yı sileoya çevirdim ama yine durum aynı. Tweaklerin devreye girmesi için ne yapmam lazım bilen varmı? Çözemezsem sürüm kaybetmeden nasıl sıfırlarım cihazı succession yükledim ama o da yeni sürümü yükle deyip kapanıyor?
Kurduğun Repo + Tweaklerin görüntüsünü görmeden bir analiz yapmak mümkün değil...

tolyo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Kurduğun Repo + Tweaklerin görüntüsünü görmeden bir analiz yapmak mümkün değil...
Farketmiyor hocam hangi repo yada tweak olursa olsun RealCC DLEasy CCSupport gibi tweakler çalışmıyor ama Filza iCleaner gibi menüye uygulama olarak gelenleri kullanabiliyorum.

efsane

Administrator
Cihaz
Farketmiyor hocam hangi repo yada tweak olursa olsun RealCC DLEasy CCSupport gibi tweakler çalışmıyor ama Filza iCleaner gibi menüye uygulama olarak gelenleri kullanabiliyorum.
Bu repo ekli olması gerekiyor

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
HTTPS olarak düzenleyin adresi

Tapatalk Pro kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

tolyo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Düzenledim aynı hatayı veriyor. Yalnız hatada http olarak görünüyor.
Mesaj düzenlendi:

Tamam repoyu ekledim http;//rpetri.ch/repo olarak girince eklendi fakat durum yine aynı bi yararı olmadı.

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
@tolyo
Succesion için son sürümü yükle
ve bu konudan devam et..

Not: ipsw yi gerekli konuma at önce..

tolyo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@tolyo
Succesion için son sürümü yükle
ve bu konudan devam et..

Not: ipsw yi gerekli konuma at önce..
Teşekkürler ederim paylaştığınız linkteki repoda bulunan succession aynı sürümde olmasına rağmen sileo da güncelleme gösterdi ve güncelledikten sonra şu an ipsw yi kendisi indiriyor.

tolyo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim cihazı sıfırladıktan sonra yeni çıkan linux yöntemi ile jb yaptım şu an sıkıntı yok tweaklerim çalışıyor.

Repo önerilerine açığım :)

efsane

Administrator
Cihaz
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim cihazı sıfırladıktan sonra yeni çıkan linux yöntemi ile jb yaptım şu an sıkıntı yok tweaklerim çalışıyor.

Repo önerilerine açığım :)

aribae

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tweaklerim ayarlarda gözükmüyor ama filza gibi ana ekran uygulamaları sorunsuz çalışıyor ne yapmam lazım ? (Gerekli uygulamaları indirdim preference loader, rocketboostrap gibi)

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlar iki cihaza jb yapmak istiyorum 6s plus cihaz 12.4.1 sürümünde iphone 6 cihazda ise 12.4.4 yüklü uncover olmuyor sanırım peki checkra1n bu iki sürümle uyumlumu bilgi verirseniz sevinirim

tolyo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar iki cihaza jb yapmak istiyorum 6s plus cihaz 12.4.1 sürümünde iphone 6 cihazda ise 12.4.4 yüklü uncover olmuyor sanırım peki checkra1n bu iki sürümle uyumlumu bilgi verirseniz sevinirim
Doğrudur yapabilirsin.
Mesaj düzenlendi:

Tweaklerim ayarlarda gözükmüyor ama filza gibi ana ekran uygulamaları sorunsuz çalışıyor ne yapmam lazım ? (Gerekli uygulamaları indirdim preference loader, rocketboostrap gibi)
Kardeşim bende de aynı sorun vardı succession ile cihazı sıfırlayıp yeni çıkan linux checka1n ile jb yaptım şu an sıkıntı yok.

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Doğrudur yapabilirsin.
Mesaj düzenlendi:

Kardeşim bende de aynı sorun vardı succession ile cihazı sıfırlayıp yeni çıkan linux checka1n ile jb yaptım şu an sıkıntı yok.
Linuxı flash belleğe kurarım onda sıkıntı yokta daha önce kullanmıslığım var sürümler uyumlumu

tolyo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Linuxı flash belleğe kurarım onda sıkıntı yokta daha önce kullanmıslığım var sürümler uyumlumu
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Bunu izle indirirken pc ne göre indireceksin.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

repoyu ekleyin ve ayarlarda gözükmeyen tweakları tekrar kurun

CANPNG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Linux Yöntemiyle cihazıma Checkra1n kurdum. Bir tweak yüklemeye kalkıştım (uyumsuz olsa gerek) respring ekranında kaldı. Yeniden başlattım, tekrar linux ile yapmayı denediğimde ya USBMUX error diye bir şey yazdı, ya da Apple logosunda takılı kaldı. Birkaç kere denedim olmadı. Tüm ayarları sildim iCloud'dan geri yükleme yaptım. Yine olmadı. Cydia hala ana ekranımda duruyor kaldıramıyorum. Onu kaldırabilirsem düzelir diye umuyorum. Fikriniz var mı nasıl yapabilirim?

SÜRÜM VE CİHAZ: 13.3.1 / İPhone 6s

aribae

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Malesef işe yaramadı :(
Mesaj düzenlendi:

repoyu ekleyin ve ayarlarda gözükmeyen tweakları tekrar kurun
Malesef işe yaramadı

Tips
Tips