Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Düzeltme yapalım yinede :)

Sürüm ne olursa olsun değil... IOS 12.3 - 13.x ve gelecek sürümleri checkra1n Jailbreak destekler..

- iPhone 5s IOS 7.0.4 - 12.2 desteklemez
- iPhone 6 IOS 8.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone 6s IOS 9.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone 7 IOS 10.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone 8 IOS 11.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone X IOS 11.0 - 12.2 desteklemez

Sadece bilgi amaçlı yazdım buraya...

Yanlış anlaşılmasın :)
Eyvallah kardeşim ben biraz eksik yazdım.benim demek istediğim ıos 13 ve ondan sonra gelecek tüm sürümleri destekler di.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orcnylmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bu site gözüme çarptı ve yukarıda bulunan 3 tane kutucuğu doldurup alabileceğimiz Jb veriyor. Doğruluk payı nedir

edit by @efsane6
“Site fake”

Temiz bir jb kurulumu için ne yapmam lazım ?

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Temiz bir jb kurulumu için ne yapmam lazım ?

Cihazı dfu mod a alıp ı tunesten bir restore yapın.cihazı kurarken yeni bir cihaz olarak ayarlayın.yedekten kurulum yapmayın.sonra jb yapabilirsiniz.jb den sonra tweak kurarken uyumlu tweakler kurmaya dikkat edin.ve kesinlikle crack önermiyorum....!

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
beyler İPhone 6 ile yapıyorum (12.4.4) Hackintosh High Sierra yükledim checkra1n açdığımda o yönlendirmelerin ilkinde kapanıyor ikincisinde kapanmıyor normal açılıyor, ayrıca kendim denediğimde de dfu moda girmiyor telefon.
Hackintosh’u nasıl bir sisteme kurdunuz ? Mümkünse sistemin özelliklerini parçalarını söylermisiniz ? (Anakart işlemci vs)
Ben (ryzen 5 3600 , msı tomahawk max)sisteme high sierra dahil mojave ve catalina kurdum ama denilen herşeyi yaptım bir türlü yapamadım jb. Yani yapıcam ama ‘checking if device is ready error 31 hatasından kurtulamadım. Hatta dün sitenin adminlerinden bir abi ile denedik. Configdeki ayarları yaptık sistemi boot ettim ama açılmadı. Yeniden usbye yazdırıp ayarları tekrar yapacağız lakin iş yerinde gececi olduğum için uyumam gerekiyor akşamları işte oluyprum. Dün uğraştık akşam erken saatlerde işe gitmeden önce tekrar kurulum yapıp doğru ayarları yapmam lazım. Doğru kexteleri işaretledikten sonra olur diyor millet ama kaç aydır yapamadım gitti. Lütfen benmle parçaları aynı olan arkadaşlar varsa ve jb yapabildilerse benle paylaşırlarsa çok sevinirim.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Dünkü gelen güncellemeden sonda hiçbir tweak ve checkra1n çalışmıyor güncelleme beklemek zorundayız sanırım
IOS 13.3 de çalışır... kayıtlı Dev hesabı ile IOS 13.3.1 kullanıyorsun... yani IOS 13.3.1 Dev Beta3 yüklemişsin...

Checkra1n Jailbreak bu sürümde çalışır ama beta olduğu için şimdilik IOS 13.3’e geçin ve Checkra1n Jailbreak yapın..

Not: İPhone 5s - X arası cihazlar için geçerli...

orcnylmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Tamam o zaman 13.3 geçiyoruz tekrardan bundn sonra ki güncellemeleri kapamaya gerek var mi ?

orcnylmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bugün tekrardan jb yapmak için checkra1n 0.9.7 uygulaması star kısmını aktif etmedi nedeni ne olabilir acaba ?

orcnylmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bağlantı sorunu oluşmuştur...
Bugün sorun ortadan kalktı resimde görüldüğü üzere jb temiz şekilde kurdum. Son olarak tweak olarak önerilerinizi alabilir miyim

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Arkadaşlar bende bazen şebeke çekmeyen yerlerden sonra (metro vs) iPhone internete bağlanmıyor hücresel veri aç kapa uçak moduna al işe yaramıyor cihazı yeniden başlattığımda düzeliyor fakat bu sefer jb gidiyor sizde aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Bugün sorun ortadan kalktı resimde görüldüğü üzere jb temiz şekilde kurdum. Son olarak tweak olarak önerilerinizi alabilir miyim

Forumda uyumlu Tweak listesine bir göz at...

ahmet91

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar iphone 5s ios 12.4.4 yüklü cihazıma jailbreak yaptım fakat telefon kapanıp açılınca tekrardan yapmam gerekiyor. Bunun bi çözümü varmı? Kapanmadan şarja takmak geçici bir çözüm gibi fakat telefonumun bataryası sorunlu bazen %40 ta bile kapanıyor. Yani kapanıp açılınca jb nin gitmesini engellemenin bir yolu varmı?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Checkra1n, semi-tethered jailbreak olduğundan (Kullanılan exploit nedeniyle) telefon kapanınca mecburen yeniden jailbreak yapmalısınız. Başka bir kaçarı yok şu anda. Telefon kapanınca jailbreakin gitmemesi için untethered bir jailbreak gerekir, fakat iOS 9.1'den beri bir tane yayınlanmadı (64-bit cihazlar için, yani 5s ve sonraki cihazlar).

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
safe shutdown tweakini kullanabilirsiniz telefonun şarjı azalınca sahte kapanma yapar

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Telefondan jailbreak tamamen nasıl kaldırabilirim restore yapmadan?

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Telefondan jailbreak tamamen nasıl kaldırabilirim restore yapmadan?

Dfu moddan geri yükleme yapmazsan temiz bir kuruluma sahip olamazsın. Tavsiye dfu mod ile güzel bir restore çek gitsin.

Not: Sadece jailbreak kaldırırsan eğer bazı uygulamalar jailbreakı kaldırmana rağmen uyarı verecektir bilgin olsun.

_ATi_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Evet yaşadığım sıkıntı bazı banka uygulamaları telefon jailbreakli diye uyarı veriyor hatta yanlışlıkla en son sürüme yükselttim şu anda sanırım 13.3.1 için jb yok beklemem gerekiyor

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Evet yaşadığım sıkıntı bazı banka uygulamaları telefon jailbreakli diye uyarı veriyor hatta yanlışlıkla en son sürüme yükselttim şu anda sanırım 13.3.1 için jb yok beklemem gerekiyor

Checkra1n ile jb yapabilirsiniz

ogulcanunluu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
İPHONE XR JAİLBREAK YAPAMIYORUM HEP HATA VERİYOR ASLA YAPAMIYORUM GÜNCELLEME HEP 13.3.1 SÜRÜMÜ İÇİN DE AYNI HATA ARTIK BIKTIM NEDEN VERİYOR OLABİLİR 13..3 İÇİN DE HATA VERİYODU BIKTIMEkran Resmi 2020-02-05 22.06.56.png

Tips
Tips
Üst Alt