Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Şimdi onu da yaptim sonuc yine aynı.
Hiç hata almadan buraya kadar geliyorum ne guzel
Cihazı reboot edip denedinizmi
Reboot sonrası cihazı ayarlardan, tüm ayarları sıfırla yapıp tekrar deneyin.
Checkra1n 0.9.6 sürümünü yükleyip deneyin.

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
2 gundur ugrasiyorum daha basarabilmis degilim. MacOs almaya niyetlendim artik

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
selamlar. hackintosh kurulumu konusunda yardımcı olabilirim. Forumdan özel mesaj yoluyla ya da 0535 463 01 78 whatsapp ya da telegramdan yazabilirsiniz.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
selamlar. hackintosh kurulumu konusunda yardımcı olabilirim. Forumdan özel mesaj yoluyla ya da 0535 463 01 78 whatsapp ya da telegramdan yazabilirsiniz.
Ben hackintosh kurdum fakat checking if device ready yazıyor ilerlemiyor farklı portlar ile de denedim kaçkere.

ysb

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
checkrain sonuna kadar sorunsuz ilerliyor ancak telefon açılınca uygulama yüklenmemiş oluyor, ne yapmam gerek?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Hocam tam olarak nasıl yapacağım zahmet olmazsa yardımcı olurmusunuz ?
sisteminize özel config dosyasını efi/clover bölümündeki config.plist ile yer değiştirmeniz lazım. böylelikle driverler düzgünce tanınabilir. sonuç olarak da sisteminizin kextlerinin düzgün olması lazım.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
sisteminize özel config dosyasını efi/clover bölümündeki config.plist ile yer değiştirmeniz lazım. böylelikle driverler düzgünce tanınabilir. sonuç olarak da sisteminizin kextlerinin düzgün olması lazım.
Hocam anlıyorum ama sistemime özel doğru kexti nasıl halledicez.
Sistemim;
Ana kart: MSI tomahawk max
İşlemci: Ryzen 5 3600
Grafik: GTX 1060

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Hocam uzaktan bağlanarak yapabilirim. Ekran kartınız da mojave ve üstünde çalışmayacaktır. Eğer uygun görürseniz ücretli yardım yapabilirim. 0535 463 01 78 iyi forumlar. @iAdemix

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam uzaktan bağlanarak yapabilirim. Ekran kartınız da mojave ve üstünde çalışmayacaktır. Eğer uygun görürseniz ücretli yardım yapabilirim. 0535 463 01 78 iyi forumlar. @iAdemix
Birazdan numaranıza yazağım
teamwiever kurayım

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Telefonun safe modu ile checkra1n’in safe modu farklı. Hatali tweek de telefon kendini safe mode ye atsa kurtarmak icin bilgisayara gerek kalmazdı.

ademsonuc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar, ben jailbreak yapmasını bilmiyorum. benim cihazım 12.4.4 sürümünde bir iphone 6 garanti süresi bitmiş durumda. windows 10 laptopum var, bilgisayar üzerinden jailbreak oluyor mu? yoksa telefonum üzerinden yapabilir miyim? hiçbir bilgim yok bu konuda,yardımcı olursanız çok sevinirim.

Moderatör tarafından düzenlendi:

utkuddk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bende İPhone 6 var 12.4.4 yüklü MacOS den checkra1n çalıştırdığımda adımları uyguluyorum ama telefon normal açılıyor

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
arkadaşlar, ben jailbreak yapmasını bilmiyorum. benim cihazım 12.4.4 sürümünde bir iphone 6 garanti süresi bitmiş durumda. windows 10 laptopum var, bilgisayar üzerinden jailbreak oluyor mu? yoksa telefonum üzerinden yapabilir miyim? hiçbir bilgim yok bu konuda,yardımcı olursanız çok sevinirim.
selamlar. hackintosh kurmanız lazım. farklı yöntemler de deneniyor ama benim önereceğim hackintosh. iyi forumlar.

orcnylmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Merhabalar herkese iki gün önce mac üzerinden checkra1n jalibreak yaptım fakat işlemden sonra telefonum kapanıp açıldı ve içine yüklenen chechra1n uygulaması silindi Cydia sabit kaldı açılıp kapanıyor sürekli hiçbir şekilde açılmıyor. SiZce nerede yanlış yapmış olabilirim telefon açıldıktan sonraki görsel aşağıdadır telefonum 6s+

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhabalar herkese iki gün önce mac üzerinden checkra1n jalibreak yaptım fakat işlemden sonra telefonum kapanıp açıldı ve içine yüklenen chechra1n uygulaması silindi Cydia sabit kaldı açılıp kapanıyor sürekli hiçbir şekilde açılmıyor. SiZce nerede yanlış yapmış olabilirim telefon açıldıktan sonraki görsel aşağıdadır telefonum 6s+
Tekrar jb yapın.
Cihaz kapanıp açıldığında jb devre dışı kalır, aktif hale getirmek için pc den tekrar jb yapmanız gerekir.

utkuddk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
beyler İPhone 6 ile yapıyorum (12.4.4) Hackintosh High Sierra yükledim checkra1n açdığımda o yönlendirmelerin ilkinde kapanıyor ikincisinde kapanmıyor normal açılıyor, ayrıca kendim denediğimde de dfu moda girmiyor telefon.

utkuddk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@uydufly hocam bir bilgin var mı yazdığımla ilgili
beyler İPhone 6 ile yapıyorum (12.4.4) Hackintosh High Sierra yükledim checkra1n açdığımda o yönlendirmelerin ilkinde kapanıyor ikincisinde kapanmıyor normal açılıyor, ayrıca kendim denediğimde de dfu moda girmiyor telefon.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Hayır checkr1n dışındaki diğer jb ler telefondan jb yapılabiliyor(unc0ver,chemera,vs.)ama checkra1n malesef PC olmadan jb yapılamıyor.ama checkra1n ninde şöyle bir güzelliği var 5s ve X dahil olmak üzere sürüm ne olursa olsun jb yapabiliyorsunuz.sadece checkra1n var su an ıos 13 için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Düzeltme yapalım yinede :)

Sürüm ne olursa olsun değil... IOS 12.3 - 13.x ve gelecek sürümleri checkra1n Jailbreak destekler..

- iPhone 5s IOS 7.0.4 - 12.2 desteklemez
- iPhone 6 IOS 8.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone 6s IOS 9.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone 7 IOS 10.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone 8 IOS 11.0 - 12.2 desteklemez
- iPhone X IOS 11.0 - 12.2 desteklemez

Sadece bilgi amaçlı yazdım buraya...

Yanlış anlaşılmasın :)

Son düzenleme:

orcnylmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Herhalde bir tek ben bu Hatay’ı alıyorum. Çözüm olarak telefona hard reset yaptıktan sonra jb kurulumu yapsam faydası olu mu

Bu site gözüme çarptı ve yukarıda bulunan 3 tane kutucuğu doldurup alabileceğimiz Jb veriyor. Doğruluk payı nedir

edit by @efsane6
“Site fake”

Tips
Tips
Üst Alt