Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
checkra1n imzalamak mı gerekiyor çünkü haftada bir jb gittiğini farkettim. Yoksa bende mi sıkıntı emin değilim. İmzalama yolu var mı (reprovision yapmıyor bildiğim kadarıyla) yoksa pcden jb tekrar mı yapmalıyız

Cabbar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Checkra1n Jailbreak için yaşadığınız sorunlara bu konu altından yardım isteyebilirsiniz.

ÖNEMLİ

Lütfen önceden yazılan mesajlara göz gezdirin sorununuzun çözümü çoktan yazılmış olabilir.

Jailbreak Konusundaki detaylar için:

Gereksiz mesajlar silinecektir. Forum kurallarımıza uymaya özen gösterin.
Mesaj düzenlendi:

Cercube twewakini kurdum respring döngüsünde kaldı. Sonra cihaz açıldı ama jb'siz. Tekrar yapmama rağmen sorunlu tweak var, güvenli modda açın yazıyor. Bir türlü güvenli modda açamadım. Nasıl yapabilirim ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
checkra1n imzalamak mı gerekiyor çünkü haftada bir jb gittiğini farkettim. Yoksa bende mi sıkıntı emin değilim. İmzalama yolu var mı (reprovision yapmıyor bildiğim kadarıyla) yoksa pcden jb tekrar mı yapmalıyız
Checkra1n imzalama gerektirmez. Cihaz kapanıp açıldığında tekrar pc den yüklemen gerekir.

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Checkra1n imzalama gerektirmez. Cihaz kapanıp açıldığında tekrar pc den yüklemen gerekir.
o zaman bende tweaklerin kendiliğinden devredışı kalması benim sorunumdan kaynaklıymış. teşekkürler

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
o zaman bende tweaklerin kendiliğinden devredışı kalması benim sorunumdan kaynaklıymış. teşekkürler
Checkra1n jb de tweakların devre dışı kalması, sadece sizin yaşadığınız bir sorun değil. Aynı sorunu ben de kendi cihazımda da bir kaç defa yaşadım ve tekrar pc ile jb yaparak düzeltiyordum. En son 0.9.7 sürümü ile jb yaptığım günden itibaren sorun oluşmadı.
Sorunun kaynağı substratenin devre dışı kalması.
Ayrıca fix tweak injection kestirmesi ile tekrar jb yapmadan sorunu düzeltebilirsin. Sorun oluştuğunda kestirmeyi çalıştırman yeterli.

makinist76

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar merhaba chekrain1 jb hatalı tweak yükleyip cihazı tekrar jb yapamayanların tek yapması gereken uygulamanın safe mode tık ını işaretleyip jb yapmaları.cihaz safe modda açılıyor hatalı tweak silip kapatıp açıp tekrar jb yapın.Böylece sürüm kaybolmaz yada cihazı tekrar kurmak zorunda kalmazsınız.

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Arkadaşlar merhaba yüklediğim yanlış bir tweak yüzünden cihaz respringte kaldı zorla kapattım checkrain ile tekrar jailbreak yapmaya çalıştım ama elmada kakıyor ne yapabilirim teşekkürler

Maykro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar merhaba yüklediğim yanlış bir tweak yüzünden cihaz respringte kaldı zorla kapattım checkrain ile tekrar jailbreak yapmaya çalıştım ama elmada kakıyor ne yapabilirim teşekkürler
Merhaba,
Sorunun aynısını bende yaşadım Checkra1n uygulamasından jailbreak yaparken safe mode tikini işaretle öyle jailbreak yap cihazın açıldığında cydi a yı açıp yüklediğin tweak ı sil ve cihazı kapat sonra safe mode tikini kaldırıp normal bir şekilde tekrardan jailbreak yap

xaqok

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar ra1nusb ile 8 plus cihazıma jailbreak attım fakat jailbreak sonrası telefonu uzun süre elime almadıktan sonra kilit ekranı takıla takıla açılıyor. Bu durumu yaşayan var mı aranmızda?

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar ra1nusb ile 8 plus cihazıma jailbreak attım fakat jailbreak sonrası telefonu uzun süre elime almadıktan sonra kilit ekranı takıla takıla açılıyor. Bu durumu yaşayan var mı aranmızda?
Ra1nusb ile yapılan jb bu takım sorunlar oluyor. Arası sıra tel kapanıp açılma gibi hatalarda oluyor. En güzeli hackintosh kurmak. Ben hackintosh ile yaptığım için sıkıntı çıkmıyor. Bugün Gigabyte g41-combo anakarta kurulum yaptım sıkıntısız hackintosh oluyor. İkinci eli ucuz bir kart

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oozhnt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Anywhere tweak'ini kullananlar güncelleme yapmasın. 5.9.1 sürümünü çalıştırmıyor 5.9.0'da kalmak lazım. Cydia'dan sürüm düşürme de olmuyor.

xaqok

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ra1nusb ile yapılan jb bu takım sorunlar oluyor. Arası sıra tel kapanıp açılma gibi hatalarda oluyor. En güzeli hackintosh kurmak. Ben hackintosh ile yaptığım için sıkıntı çıkmıyor. Bugün Gigabyte g41-combo anakarta kurulum yaptım sıkıntısız hackintosh oluyor. İkinci eli ucuz bir kart

Hocam telefonu kapatıp açtıktan sonra hackintosh üzerinden checkrain işlemini yapsam ra1nusb'nin kalıntıları kalır mı?

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam telefonu kapatıp açtıktan sonra hackintosh üzerinden checkrain işlemini yapsam ra1nusb'nin kalıntıları kalır mı?
Sıkıntı olmaz yapabilirsin

ermenuss

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İphone 6s kullanıcısıyım. İos sürümüm 13.2.3 aktif olarak jailbreak’i kullanıyordum lakim telefon kapanmadığı halde cydia hiç bir şekilde açılmıyor. Tekrar jb yi yaptığım halde yine de olmuyor. checkra1n uygulamasından restore yapıp tekrar jbyi yüklediğim de her şey sorunsuz kuruluyor lakin yine cydia açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
'Checking if device is ready' burada kalıyor. Hata kodu olarak sonra 'Expolit failed (Error code -31) veriyor nasıl yaparız yardımcı olurmusunuz. Hackintosh üzerinden deniyorum high sierra 10.13.6

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
'Checking if device is ready' burada kalıyor. Hata kodu olarak sonra 'Expolit failed (Error code -31) veriyor nasıl yaparız yardımcı olurmusunuz. Hackintosh üzerinden deniyorum high sierra 10.13.6
farklı usb portu denediniz mi

Son düzenleme:

Maykro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İphone 6s kullanıcısıyım. İos sürümüm 13.2.3 aktif olarak jailbreak’i kullanıyordum lakim telefon kapanmadığı halde cydia hiç bir şekilde açılmıyor. Tekrar jb yi yaptığım halde yine de olmuyor. checkra1n uygulamasından restore yapıp tekrar jbyi yüklediğim de her şey sorunsuz kuruluyor lakin yine cydia açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba safe mode tikini kaldırıp yüklemeyi denermisin

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
yardim ? Burda checkra1n telefonu görmüyor tel şarj ediyor fakat bu ekrana düşmüyor ?

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt