Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

soke

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hatalı tweakden dolayı cihaz spring ekranında kalıyor. Tekrar jb atmaya çalışdığımda da boot ekranında kalıyor. Nasıl jb atabilirm tekrardan arkadaşlar? ya da o kurduğum tweak'i jb olmadan kaldırabilirim?

frknm99

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Arkadaşlar selam. Uzun bir süredir telefonu kullanırken internetim yavaşlamaya başladı. Ben sorun internettedir sanıyordum fakat diğer cihazlarda çok hızlı çalışıyor. Telefon 12.2 jb li. Bir tweak yavaşlatıyor diye düşündüm fakat tüm tweakler kapalı iken de oluyor. Jailbreaki devre dışı bırakırsam eski hali gibi hızlı. Bunu nasıl çözebilirim?

thrasherr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hatalı tweakden dolayı cihaz spring ekranında kalıyor. Tekrar jb atmaya çalışdığımda da boot ekranında kalıyor. Nasıl jb atabilirm tekrardan arkadaşlar? ya da o kurduğum tweak'i jb olmadan kaldırabilirim?
Checkra1nden Safe modu isaretleyip denedinizmi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ardaozdemir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar merhaba, telefonumu checkra1n jailbreak ile kullanıyorum ama şu son bir kaç gündür bir sıkıntı var youtube da. Youtube için sadece cercube yüklü kendi reposundan crack vs yok. Sorun ise, youtube a girmek için uygulamaya bastığımda geri atıyor bazen direk giriyor bazen ise 10. Basışımda giriyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? Cercubeyi kaldırıp denedim sürüm uyuşmazlığı oldu mu acaba diye sorun yine devam etti. Cihaz 7 plus ios 13.2.3 checkra1n jailbreak

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Arkadaşlar merhaba, telefonumu checkra1n jailbreak ile kullanıyorum ama şu son bir kaç gündür bir sıkıntı var youtube da. Youtube için sadece cercube yüklü kendi reposundan crack vs yok. Sorun ise, youtube a girmek için uygulamaya bastığımda geri atıyor bazen direk giriyor bazen ise 10. Basışımda giriyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? Cercubeyi kaldırıp denedim sürüm uyuşmazlığı oldu mu acaba diye sorun yine devam etti. Cihaz 7 plus ios 13.2.3 checkra1n jailbreak

Tweakle ilgili sorun olabilir. Youtube ve Cercube sürümlerini düşürüp denermisin

...by.erkans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Söylediklerinizi yaptım ancak cydia yine açılmıyor başka bir yöntem yok mu veya cydia yı kaldırabileceğim bir yöntem
O sorun bende 12.1.2 uncover jb de oluyordu çare olarak şöyle yapıyordum

Tweakler etkinken cydia direk dışarı atıyordu!
Jb uygulamasından tüm tweakleri devre dışı yapıp altaki jb yazısına tıkladıkdan sonra respring atıyor cihaz ve cydia artık kullanılır hale geliyor istediğin güncellemeyi veya yeni tweak yükledikten sonra Jb uygulamasından tekrar tüm tweakleri etkin hale getir alttaki jb yazısına bas respring ve tamamdır çözüm bu idi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oozhnt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bir anda hicbir tweak calismamaya baslayinca (ayarlarda falan gorunmuyorlardi) sorunu sadece tekrar bilgisayar jb yaparak cozmustum. Boyle bir olay geldi basima.

Maykro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Herkese selamlar
normalde booting yazısında hata veriyordu. az önce yükleme yapılırken ses açma tuşuna basılı tuttum yüklendi sorun onunla mı alakalı anlayamadım.
bendede aynı şekil oldu yükleniyor gösteriyordu hiçbirşey olmuyordu dfu moduna sokarken ses kısma tuşuna basılı tuttum ve yüklendi.

killerlocation

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar bende "Checking if device is ready" bu kısımda kaldı ilerlemiyor. Telefonumun ekranı simsiyah ve kod vs. birşeyler girmedi.

trueson65

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
A-Bypass tweak

. deneyebilirsin. Bende çalışıyor.

Maykro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar bende "Checking if device is ready" bu kısımda kaldı ilerlemiyor. Telefonumun ekranı simsiyah ve kod vs. birşeyler girmedi.
Dfu moduna alamamışsın ben yaklaşık 30 deneme ile yaptım sanırım bug mevcut

hansebahattin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
pc ye mac kurmayı denemek istiyorum jailbreak için. konulara biraz baktım ama net bişey bulamadım. checra1n jailbreak yapabilmem için macos hangi sürümü yüklemeliyim? kealOS Catalina, mojave?

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
pc ye mac kurmayı denemek istiyorum jailbreak için. konulara biraz baktım ama net bişey bulamadım. checra1n jailbreak yapabilmem için macos hangi sürümü yüklemeliyim? kealOS Catalina, mojave?
hackintosh kurmanı tavsiye ederim biraz araştır kurarsın rahatlıkla

bariscoskun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
heyşey çokgüzel yaptım falan ama cydia açılmıyor atıyor ne yapmam gerek, restore falan yaptım

Buro27

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
heyşey çokgüzel yaptım falan ama cydia açılmıyor atıyor ne yapmam gerek, restore falan yaptım
Ben de aynı sorunla uğraşıyom sanırım filza yüklemek gerekiyor burda asıl soru Cydia olmadan filza yüklenebilir mi yükleniyorsa nasıl yüklenir.Bilgisi olan cevaplarsa çok hoş olur :)

bariscoskun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben de aynı sorunla uğraşıyom sanırım filza yüklemek gerekiyor burda asıl soru Cydia olmadan filza yüklenebilir mi yükleniyorsa nasıl yüklenir.Bilgisi olan cevaplarsa çok hoş olur :)
filizadan napıcaz ki? bir konuda geçiyorsa link atabilirmisin

canberkbaskaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Yeter arkadaşlar artık çıksın şu windows uyumlu sürüm

Maykro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
dfu moda alamamışsındır pc den çıkar telefonu ses açma kapama tuşu ile home tuşuna basılı tut telefon normal olarak açılacaktır tekrar tekrar dene ben 20 ye yakın denemede dfu moduna alabildim

Maykro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
herkese selamlar,
jailbreak yaptım fakat telefonu yeniden başlatmak zorunda kaldım ve hal böyle olunca jailbreak gitti nasıl geri getirebilirim

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
herkese selamlar,
jailbreak yaptım fakat telefonu yeniden başlatmak zorunda kaldım ve hal böyle olunca jailbreak gitti nasıl geri getirebilirim
Cihazın kapatılıp açılmasında tekrar bilgisayar vasıtasıyla Jailbreak yapman gerekiyor.

Maykro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Cihazın kapatılıp açılmasında tekrar bilgisayar vasıtasıyla Jailbreak yapman gerekiyor.
Daha öncede aynısını yaptım 0 dan jailbreak yapar gibi ilk başta tweaklarım vs. gözüküyordu ama temalar vs. çalışmıyordu respring yapmama rağmen sonra jailbreakı kaldırıp tekrardan yaptım o zamanda bütün tweaklarım silindi tekrar tekrar geri yüklemek zorunda kaldım ama neyseki sadece uygulamalar silinmişti ayarları duruyordu bu durumla karşılaşmamam için ne yapabilirim

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Daha öncede aynısını yaptım 0 dan jailbreak yapar gibi ilk başta tweaklarım vs. gözüküyordu ama temalar vs. çalışmıyordu respring yapmama rağmen sonra jailbreakı kaldırıp tekrardan yaptım o zamanda bütün tweaklarım silindi tekrar tekrar geri yüklemek zorunda kaldım ama neyseki sadece uygulamalar silinmişti ayarları duruyordu bu durumla karşılaşmamam için ne yapabilirim
Jailbreak aktif/deaktif yaparken yüklenmiş olan Tweak vs. Silinmez..

DFU modundan yazılım yüklersen o ayrı konu :)

Tips
Tips
Üst Alt