Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Sorununuz tam olarak nedir.
Cihazım iphone x, 13.2.2 checkrain jb yaptım. Cydiadan yüklediğim uygulamalardan masaüstü olanlar ana ekrana geliyor ve çalışıyor. Ancak ayarlarda olması gereken uygulamalar görünmüyor ve çalışmıyor. Uicache yapıyorum olmuyor, cydiadan preference loaderi tekrar yükledim olmadı. Yani ne denesem sonuç vermedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Cihazım iphone x, 13.2.2 checkrain jb yaptım. Cydiadan yüklediğim uygulamalardan masaüstü olanlar ana ekrana geliyor ve çalışıyor. Ancak ayarlarda olması gereken uygulamalar görünmüyor ve çalışmıyor. Uicache yapıyorum olmuyor, cydiadan preference loaderi tekrar yükledim olmadı. Yani ne denesem sonuç vermedi.

Üç repoyu ekle ve Cephei, Preference loader, rocketboatstrap tekrar yükle

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar Telefonum iPhone x checkra1n jb yaptım tweakleri yükledim hepsi güzelce çalışıyordu daha sonra Cydia açılmamaya başladı. bende telefonum kapatıp açtım ve tekrar jailbreak yaptım sorun düzelmedi ve Cydia ekranda hala gözüküyor ve çalışmıyor onu kaldırıp tekrar jb yapacagım ama ne yapacagımı bilmiyorum yardımcı olabilecek birileri var mı
Checkra1n uygulamayı açın ve içerisinden restoreye tıklayın jb sıfırlanır ve tekrar jb yapın.

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Üç repoyu ekle ve Cephei, Preference loader, rocketboatstrap tekrar yükle
Yaptım hocam sonuç yine aynı değişme olmuyor.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

Önceden yüklediğin tweakları tekrar yüklemen gerekli ayarlarda görünmesi için.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

repoyu da eklermisin ve cydia kaynakları yenile yapın.

akayraldiz01

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Checkra1n uygulamayı açın ve içerisinden restoreye tıklayın jb sıfırlanır ve tekrar jb yapın.
Söylediklerinizi yaptım ancak cydia yine açılmıyor başka bir yöntem yok mu veya cydia yı kaldırabileceğim bir yöntem

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
repoyu da eklermisin ve cydia kaynakları yenile yapın.
Bu repo bende zaten kurulu, içinde üç adet tweakten başka birşey yokki

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar cydia kurarken bu hatayı alıyorum yorumlara baktım ama karşılaşan yok çözümü nedir?
İphone ayarlardan iphone saklama alanından indirilmiş ota güncelleme dosyasını silin

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Söylediklerinizi yaptım ancak cydia yine açılmıyor başka bir yöntem yok mu veya cydia yı kaldırabileceğim bir yöntem
İtunes ile dfu mod da restore yapabilirsin.
Checkra1n hangi sürümü ile jb yapıyorsunuz.

metehndnc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Tvos 12 beta profilini kurun güncelleme engellemek için.
Ota güncellemeyi indirin yüklemeden silin.
Sorunum hala çözülmedi. DFU moda alp iTunes üzerinden son sürümü yüklüyorum şuan. Jailbreak 13.2.3 ede yapılıyormuş.
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar cydia kurarken bu hatayı alıyorum yorumlara baktım ama karşılaşan yok çözümü nedir?
Hata ile karşılaşan olursa ve yukarıda ki çözümler olmaz ise kendi çözümüm :

iTunes üzerinden iPhone geri yükleme yaparak sıfırdan iOS 13.2.3 kurdum. Checkra1n 0.9.1 sürümü ile jailbreak hatasız temiz şekilde yüklendi.

Son düzenleme:

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
İtunes ile dfu mod da restore yapabilirsin.
Checkra1n hangi sürümü ile jb yapıyorsunuz.
Son sürümle yapıyorum, 0.9.5 olan

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
2-3 defa aynı işlemi yaptım

Cihazınızı itunes ile dfu mod da Restore yapın ve ilk olarak yukarıda paylaştığım repoları ekleyin.

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Cihazınızı itunes ile dfu mod da Restore yapın ve ilk olarak yukarıda paylaştığım repoları ekleyin.
Deneyeyim hocam, ilgilendiniz teşekkür ederim, sonucu yazarım

Betalaktamaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Arkadaşlar böyle bir hata aldım ne yapabilirim iTunes’u güncellemek mi gerekli acaba
13.2.3 sürümünü desteklemiyor gözüküyor. Gerilerde belirtilmişti cihazı checkrain uygulamasını açmadan DFU moda alın sonrasında checkrain acın o zaman start aktif oluyor. Eğer aktif olmazsa 0.9.1 sürümünü indirin onda aktif oldu bende. Eski surum checkrain kullanmanın bir zararını görmedim şimdiye kadar 👍🏽

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
13.2.3 sürümünü desteklemiyor gözüküyor. Gerilerde belirtilmişti cihazı checkrain uygulamasını açmadan DFU moda alın sonrasında checkrain acın o zaman start aktif oluyor. Eğer aktif olmazsa 0.9.1 sürümünü indirin onda aktif oldu bende. Eski surum checkrain kullanmanın bir zararını görmedim şimdiye kadar 👍🏽
Arkadaşım cihazı dfu moduna aldığımda görüyor ama ikinci adımda tekrar dfu modu istiyor ama zaman yetmiyor ne yapabilirim

Betalaktamaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Arkadaşım cihazı dfu moduna aldığımda görüyor ama ikinci adımda tekrar dfu modu istiyor ama zaman yetmiyor ne yapabilirim
İkinci adım derken? Checkrain açıp direkt starta bastığınızda boot etmesi lazım sonra da telefon açılacak ama tam olarak anlayamadım kusura bakmayın

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
İkinci adım derken? Checkrain açıp direkt starta bastığınızda boot etmesi lazım sonra da telefon açılacak ama tam olarak anlayamadım kusura bakmayın
Direk açma değilde açma tuşuna bastım sonra ses koşma tuşuna bastım açma tuşunu bıraktım oldu teşekkür ederim

Tips
Tips
Üst Alt