Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

break

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@break maalesef iOS 9.1'den beri 64-bit cihazlar için (5s ve daha yeni modeller) untethered jailbreak çıkmadı. İsterseniz unc0ver ile semi-untethered jailbreak, veya checkra1n ile semi-tethered jailbreak yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim, şu durumda semi-untethered daha mantıklı görünüyor.

SHSH blob olmadan i6 cihazı iOS 8 yapma imkanım var mı?

Ben iOS8 ya da iOS9 ipsw indireceğim, bunu kendim imzalayıp yükleyebilir miyim?

Çoook önceden RedSnow ile yapıyorduk.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Teşekkür ederim, şu durumda semi-untethered daha mantıklı görünüyor.

SHSH blob olmadan i6 cihazı iOS 8 yapma imkanım var mı?

Ben iOS8 ya da iOS9 ipsw indireceğim, bunu kendim imzalayıp yükleyebilir miyim?

Çoook önceden RedSnow ile yapıyorduk.
Normalde SHSH kaydıyla en fazla 11.3 sürümüne geri dönebilirsiniz (Untethered olarak). Fakat geçtiğimiz haftalarda açıklanan SEP açığı sayesinde yakında eskiden yapıldığı gibi downgrade işlemleri gerçek olabilir. A8 bir cihaz kullandığınızdan hem checkm8 adlı BootROM exploiti de mevcut. Bu nedenle yakında SHSH kaydı olmadan tethered downgrade, veya kayıtlarla untethered downgradeler mümkün olabilir. Ama şimdilik onun için beklemeniz gerekir.

break

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Normalde SHSH kaydıyla en fazla 11.3 sürümüne geri dönebilirsiniz (Untethered olarak). Fakat geçtiğimiz haftalarda açıklanan SEP açığı sayesinde yakında eskiden yapıldığı gibi downgrade işlemleri gerçek olabilir. A8 bir cihaz kullandığınızdan hem checkm8 adlı BootROM exploiti de mevcut. Bu nedenle yakında SHSH kaydı olmadan tethered downgrade, veya kayıtlarla untethered downgradeler mümkün olabilir. Ama şimdilik onun için beklemeniz gerekir.
Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Çok verimli oldu :)

adgu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba arkadaşlar, spotify müzik dinlerken biliyorsunuz bir bildirim geldiğinde bildirim sesi aktif oluyor ve dinlenilen müzik sesi geçici olarak kısılıyor, bildirim kaybolduğunda tekrar dinlenilen müzik sesi eski yüksekliğe geliyor. Fakat bende bildirim geldiğinde ses kısılıyor ve öyle kalıyor. bildirim kayboluyor ses kısık, tekrar sesi aç tuşuyla sesi yükseltmem gerekiyor. bu TV+ da, youtube da ve spotifyda böyle. Bunu nasıl çözebiliriz?

thrasherr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
X icin ios 14 jb ne zaman cikar sizce?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

reantolez

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iphone 6s i jb yaptım bypass la etkinlestirmeyi geçtim ama sebeke yok nasıl çözebilirim
ios 14 yüklü

Wehemod1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
akadaşlar bootrain'i usb ye rufus ile yazdım boot alanına girip bootrain e girdiğim de start butonu mavi de iken telefonu usb'ye bağlıyorum ama görmüyor ne yapmalıyım.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iphone 6s i jb yaptım bypass la etkinlestirmeyi geçtim ama sebeke yok nasıl çözebilirim
ios 14 yüklü
Bypass yaparsanız şebeke olmaz, sms, arama, mobil veri v.s
Mesaj düzenlendi:

akadaşlar bootrain'i usb ye rufus ile yazdım boot alanına girip bootrain e girdiğim de start butonu mavi de iken telefonu usb'ye bağlıyorum ama görmüyor ne yapmalıyım.
cihaz, sürüm ve bootrain versiyon nedir?

bysmail

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
7 plustan iphone 11 e geçtim. 13.6 sürüm var.checkra1n denedim olmadı.acaba iphone 11 modelini desteklemiyor mu?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
7 plustan iphone 11 e geçtim. 13.6 sürüm var.checkra1n denedim olmadı.acaba iphone 11 modelini desteklemiyor mu?
Checkra1n jb aracı iphone 5s ve iphone x arası cihazları kapsar.
Uncover jb aracı da cihaz modelinizin en son 13.5 sürümünü kapsamaktadır.
Kısaca jb yapamazsınız.

efecvk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba adımları izledim fakat iphone 8 desteklenmiyor hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz ?

Berke98

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhabalar, iPhone 7 cihazımı jailbreakliyemiyorum. Booting aşamasına kadar geliyor fakat usbmux error -79 hatasıyla geri dönüyorum. Safe mode seçeneklerini denedim, farklı usb girişlerinide denedim olmadı. Ne yapabilirim?

metehndnc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar, iPhone 7 cihazımı jailbreakliyemiyorum. Booting aşamasına kadar geliyor fakat usbmux error -79 hatasıyla geri dönüyorum. Safe mode seçeneklerini denedim, farklı usb girişlerinide denedim olmadı. Ne yapabilirim?
Aynı sorun bende de var çözümünü bulamadım. Mac ile denerken ise Error -20 hatası veriyor. Çözümünü bulursan acaba burada paylaşır mısın?
iPad 5. nesil sürüm 14.0.1

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
usbden bootrain ile yapıyorsanız checkn1x ile deneyin

Berke98

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
usbden bootrain ile yapıyorsanız checkn1x ile deneyin
Çok teşekkür ederim, safe modda açabildim :)
Aynı sorun bende de var çözümünü bulamadım. Mac ile denerken ise Error -20 hatası veriyor. Çözümünü bulursan acaba burada paylaşır mısın?
iPad 5. nesil sürüm 14.0.1
Az önce Checkn1x ile denedim ve çalıştı

papexral

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar elimde bi adet iphone 6 var. Ben buna checkra1n jb yapiyorum etkinleştirme kodunu bilmediğim için bypass yapıp jb yi kuruyorum. Fakat sonrasında telefonu kapattığımda açılırken apple logosunda kalıyor ? Bilginiz varmıdır sorunumu nasıl çözebilirim.

ANIL007

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Surumunuz kac?

Sefa hocam sizi bekliyorum yardiminiz lazim
Mesaj düzenlendi:

Surumunuz kac?

Hocam sizin tabletinizi aldim ilk kullanicisi sizmissiniz icloud cikisi yapmamiz lazim bi yardimci olursaniz sevinirim

Son düzenleme:

kenangs67

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İPhone X iOS 14.1 e no PC olarak jb yaparken şu robot değilim aşamasını geçemiyorum nedense daha önce uncover kullanıyordum ondan mı kaynaklanıyor acaba?

0A0F4FFF-C97E-41A8-9F48-E0A7CDA78C9E.png0A0F4FFF-C97E-41A8-9F48-E0A7CDA78C9E.png

Nocnoc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
1-checkra1n ile jb olan cihaz kapanıp açıldığından jbsiz olarak normal kullanılabilir mi?
2-kapanıp açılan cihazda jb için tekrar usb ile checkra1n yüklemek gerekir yoksa direk cihaz üzerinden jb yapabilirmiyiz?

darkhopess

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
1-checkra1n ile jb olan cihaz kapanıp açıldığından jbsiz olarak normal kullanılabilir mi?
2-kapanıp açılan cihazda jb için tekrar usb ile checkra1n yüklemek gerekir yoksa direk cihaz üzerinden jb yapabilirmiyiz?
1- Evet, Checkra1n ile jb yapılan cihazı kapatıp açtığında jbsiz olarak kullanmış olursun.

2- Eğer Checkra1n ile jb yapacaksan; Evet, USB ile yapmalısın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone U+ aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt