Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

Cemyesil

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar ben bootra1n kullanarak jb yaptım telefonum iphone 7 ios 13.6 kullanmaya başladım sonra telefon kapanıp açıldı jb gitti cydia var ama açılmıyor bootra1n’a bağlayıp tekrar jb yapmayı denedim hata veriyor (hata kodu -79) ne yapmam gerekiyor?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaşlar ben bootra1n kullanarak jb yaptım telefonum iphone 7 ios 13.6 kullanmaya başladım sonra telefon kapanıp açıldı jb gitti cydia var ama açılmıyor bootra1n’a bağlayıp tekrar jb yapmayı denedim hata veriyor (hata kodu -79) ne yapmam gerekiyor?
Tüm işlemleri tekrar adım adım gözden geçirin (USB port , kablo vs. )

Cemyesil

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tüm işlemleri tekrar adım adım gözden geçirin (USB port , kablo vs. )
az önce portu değiştirerek tekrar denedim hata kodu 63’ü verdi telefon da kapanıp açılmaya başladı yeniden başlattım telefonu anca düzeldi

Son düzenleme:

3mmm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
merhaba arkadaşlar, bir süredir telefona jailbreak yapamıyorum çünkü telefon her jailbreak yapışımda respring'de takılı kalıyor. telefonu safe modda jb yaptım restore ettim fakat her jb yapışımda bu problem devam ediyor. ne yapabilirim?

Kryptox

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Herkese merhabalar , bu sabah rufus ile checr1n jailbreak ı iphone 7 cihazıma kurdum . Cydia da tweak indirirken ekran karardı telefon öyle kaldı bekledim baya ve gelmedi . Bende ses kısma ve power tuşu ile cihazı baştan açtım daha sonra checra1n ana ekran uygulaması silinmiş ve cydia ya da dokununca açılmadığını fark ettim. Yendiden kurmaya çalıştım jailreakı ama olmadı . ne jailbreak oluyor ne cydia gidiyor sorun ne ve ne yapmam lazım ?

chleonidas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
iphone 7 cihazım var 13.7 sürümündeyim desteklenmiyor diyor, fakat admin bir konuda yapılabileceğini söylemişti bilen birisi varmıdır

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iphone 7 cihazım var 13.7 sürümündeyim desteklenmiyor diyor, fakat admin bir konuda yapılabileceğini söylemişti bilen birisi varmıdır
Settingsten allow untested version seçeneğini açın.

chleonidas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
13.7 yi jeilbreak yapabildinmi destekliyor mu chakra1n

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
aynen daha bugün yaptım destekliyor voidlinux kullanarak yaptım checkra1n ekranı geldiğinde Settingsten allow untested version seçeneğini açtığında oluyor

sterx16

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İphone 6s cihazıma bootrain kullanarak jailbreak yaptım all done yazdı fakat checkra1n yüklenmemiş tekrar denediğimde usb error -78 hatası verdi ne yapmalıyım

svsddsdsds

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
usb hızlıca çekip takıyorum sonra -110 hatası veriyor sonra tekrar deniyorum ^#2 hatası veriyr

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Cihazlarınızda parola varsa kaldırın başka bir usb portu veya kablo deneyin olmazsa checkn1x kullanın forumda konusu var

Sevenhillli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
Merhaba , ipad mini 2 checkrain yapmay calisiyorum ama right before triggerda takili kalip hata veriyor , biraz arastirdim kabloyu hizli takip cikardim bir kere basardim ama simdi yapamiyorum . Yokmu kolay bir yolu ?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba , ipad mini 2 checkrain yapmay calisiyorum ama right before triggerda takili kalip hata veriyor , biraz arastirdim kabloyu hizli takip cikardim bir kere basardim ama simdi yapamiyorum . Yokmu kolay bir yolu ?
Merhaba, "Right Before Trigger" kısmında takılı kaldığınızda kabloyu hızlıca çıkartıp takın. Bu yöntem sadece checkra1n 0.10.1 sürümünde çalışır yani son sürüm olan 0.10.2'de çalışmaz.

Sevenhillli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
Simdi ubuntuda 0.1 versionu deneyecegim umarim olur . O kadar dandik bir durumki herkes ayni sorun karsilasmis .

edit : ubuntu acip 0.10.1 de denedim yine olmadi . Bu sorun genel gibi yukarida herkes sormus hizlica takip cikarma flash hizlisi gibi mi anlamadim , birde problem yazincami ypicaz yoksa problem cikmadan hizlica takip cikaricaz . Neden bu sorun var genel gibi anlamadim .

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Simdi ubuntuda 0.1 versionu deneyecegim umarim olur . O kadar dandik bir durumki herkes ayni sorun karsilasmis .

edit : ubuntu acip 0.10.1 de denedim yine olmadi . Bu sorun genel gibi yukarida herkes sormus hizlica takip cikarma flash hizlisi gibi mi anlamadim , birde problem yazincami ypicaz yoksa problem cikmadan hizlica takip cikaricaz . Neden bu sorun var genel gibi anlamadim .
Öncelikle checkra1n 0.10.1 sürümünü indirdiğinizden emin olun. Ardından işlem right before triggera geldiği zaman birkaç saniye bekleyin ve çıkar tak yapın çok hızlı olmanıza gerek yok. Ardından dfusyncupload hatası verecektir gözardı edip bekleyin booting kısmına geçecek all done deyip tamamlanacak

ilkay34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Checkrain ile jb yaptım, süresi 7 gün sonra doluyor sanırım ardından tekrar pc ile jb yapacağım ilk yaptığım gibi doğru biliyorum değil mi? Peki tekrar jb yaparsam tweaklar zarar görüyor mu veya siliniyormu?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Checkrain ile jb yaptım, süresi 7 gün sonra doluyor sanırım ardından tekrar pc ile jb yapacağım ilk yaptığım gibi doğru biliyorum değil mi? Peki tekrar jb yaparsam tweaklar zarar görüyor mu veya siliniyormu?
Checkra1n jb cihaz kapanıp açılmadığı sürece kullanabilirsiniz.
Cihazınız bir nedenden dolayı kapanırsa (pil biterse veya cihaz kendini reboot ederse) açıldığında tekrar aynı şekilde jb işlemini yapmanız gerekiyor. Tweaklarınız herhangi bir zarar görmez

Tyurdasucu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhaba iyi akşamlar bugun checkra1n 11.0 sürümünü kullanarak ios 14 telefonuna jb yaptım linux üzerinden fakat respring atarken takili kaldigi icin tekrardan bagladim ve tekrardan jb yapmak zorunda kaldım şimdi ise ayarlar kısmında hicbir tweak gözükmüyor bunun sorunu nedir aydinlatirsaniz sevinirim ayrica options kismindan safe mode seceneginide seçmiştim..

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba iyi akşamlar bugun checkra1n 11.0 sürümünü kullanarak ios 14 telefonuna jb yaptım linux üzerinden fakat respring atarken takili kaldigi icin tekrardan bagladim ve tekrardan jb yapmak zorunda kaldım şimdi ise ayarlar kısmında hicbir tweak gözükmüyor bunun sorunu nedir aydinlatirsaniz sevinirim ayrica options kismindan safe mode seceneginide seçmiştim..
respring ekranında biraz bekleyin, cihazınız açılır. preference loader adlı tweakin yüklü olduğundan emin olun.

Tyurdasucu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
respring ekranında biraz bekleyin, cihazınız açılır. preference loader adlı tweakin yüklü olduğundan emin olun.
Bekledim fakat acilmayinca tekrar pcye bağlayıp yeniden jb yaptım maalesef şimdide tweakler cydia uzerinde gözüküyor ama çalışmıyor ayarlar kısmında gözükmüyor
Mesaj düzenlendi:

Yardim eden yokmu

Son düzenleme:

break

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
En son iOS 8 JB yaptım. Uzak kaldım biraz. Reddit'ten baktım sanırım JB yapabilirim. iOS 12.4.4 ve i6 cihaz var. Untethered JB şansım var mı?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@break maalesef iOS 9.1'den beri 64-bit cihazlar için (5s ve daha yeni modeller) untethered jailbreak çıkmadı. İsterseniz unc0ver ile semi-untethered jailbreak, veya checkra1n ile semi-tethered jailbreak yapabilirsiniz.

Tips
Tips
Üst Alt