Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

tolgasnigga

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar bende 1 aydır jailbreakli telefonumu sorunsuz olarak kullanıyordum cydia'dan atması üzerine telefonu kapatıp açtım ardından tekrar jailbreak yapmak isterken telefon dfu modda kaldı ve kurtarma yaptım telefon sıfırlandı şimdi tekrar bootrain üzerinden checkra1n jailbreak yapmak istediğimde booting kısmının ardından usb error code -77 hatası alıyorum bunun çözümü ile ilgili bir fikri olan arkadaş varmı?

Cihaz: İphone X
Sürüm: 13.4.1
77’yi bilmiyorum da 20’yi safede jb yapıp bütün tweakleri silerek hallettim şu an sıkıntısız açıldı

Thecrystalmesh

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Herkese selamlar cihazım iphone 7 13.4.1 sürümünde checkrain.bootrain.checkn1x vesaire ne yaptıysam en son telefona checkrain yükleme kısmında bir türlü ilerlemiyor yardım edebilecek biri var mı

Bu arada önceden jb vardı sıfırladım ve sildim ama sorun belki de ondandır dedim telefona İtunes'dan sıfır yazılım kurdum ancak yine olmadı

Sametformen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
Hacı error kodu vermesi lazım kodu söyler misin
Mesaj düzenlendi:

Bide checkra1n in en son sürüm olduğundan emin misin bildiğim kadarıyla checkrain(pc) ayarlarından allow untested vs. (Adını hatırlamıyorum) diye bir seçenek var onu işaretleyip öyle dene

Thecrystalmesh

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Mesaj düzenlendi:

Bide checkra1n in en son sürüm olduğundan emin misin bildiğim kadarıyla checkrain(pc) ayarlarından allow untested vs. (Adını hatırlamıyorum) diye bir seçenek var onu işaretleyip öyle dene
evet evet eminim hata falan da vermiyor

ryobi28

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Burayı geçmiyor bi türlü bayadır bekliyorum sebebi ne bilen var mı ne yapmam gerekir image.jpg

candshin016

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar selamın aleyküm jail break dan anlayan arkadaş bana yardımcı olabilirmi usb eror 77 hatası alıyorum bir türlü çözemedim usb degiştim pc degiştim kablo degiştim hep aynı hatayı alıyorum lütfen yardımcı olun
wassap numaram 05321759416 bu numaradan yazarsanız çok sevinirim

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar selamın aleyküm jail break dan anlayan arkadaş bana yardımcı olabilirmi usb eror 77 hatası alıyorum bir türlü çözemedim usb degiştim pc degiştim kablo degiştim hep aynı hatayı alıyorum lütfen yardımcı olun
wassap numaram 05321759416 bu numaradan yazarsanız çok sevinirim

Error -71: Use the (USB Safe) option in the boot menu.
Error -77: Remove your passcode before starting the jailbreak, you can set it back once done.
Error -78: Exit checkra1n and double-check you entered sudo checkra1n
Secure Boot Errors: You can disable Secure Boot in your BIOS settings.
USB Errors: Try swapping cables and changing from USB 2.0 (black port) to 3.0 (blue port) and vice versa.
Graphics Errors: Use the (Graphics Safe) option in the boot menu.
ACPI Errors: On the boot menu, select RAM mode, then press TAB and add acpi=off nomodeset to the prompt.

Hata -71: Önyükleme menüsündeki (USB Güvenli) seçeneğini kullanın.
Hata -77: Jailbreak'i başlatmadan önce şifrenizi kaldırın, bir kez bitirdiğinizde geri ayarlayabilirsiniz.
Hata -78: Checkra1n'den çıkın ve sudo checkra1n'ye girdiğinizi iki kez kontrol edin
Güvenli Önyükleme Hataları: Güvenli Önyükleme'yi BIOS ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.
USB Hataları: Kabloları değiştirmeyi ve USB 2.0'dan (siyah bağlantı noktası) 3.0'a (mavi bağlantı noktası) geçmeyi deneyin veya bunun tersi de geçerlidir.
Grafik Hataları: Önyükleme menüsündeki (Grafik Kasası) seçeneğini kullanın.
ACPI Hataları: Önyükleme menüsünde RAM modunu seçin, sonra SEKME tuşuna basın ve komut istemine acpi = off nomodeset ekleyin.

candshin016

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Error -71: Use the (USB Safe) option in the boot menu.
Error -77: Remove your passcode before starting the jailbreak, you can set it back once done.
Error -78: Exit checkra1n and double-check you entered sudo checkra1n
Secure Boot Errors: You can disable Secure Boot in your BIOS settings.
USB Errors: Try swapping cables and changing from USB 2.0 (black port) to 3.0 (blue port) and vice versa.
Graphics Errors: Use the (Graphics Safe) option in the boot menu.
ACPI Errors: On the boot menu, select RAM mode, then press TAB and add acpi=off nomodeset to the prompt.

Hata -71: Önyükleme menüsündeki (USB Güvenli) seçeneğini kullanın.
Hata -77: Jailbreak'i başlatmadan önce şifrenizi kaldırın, bir kez bitirdiğinizde geri ayarlayabilirsiniz.
Hata -78: Checkra1n'den çıkın ve sudo checkra1n'ye girdiğinizi iki kez kontrol edin
Güvenli Önyükleme Hataları: Güvenli Önyükleme'yi BIOS ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.
USB Hataları: Kabloları değiştirmeyi ve USB 2.0'dan (siyah bağlantı noktası) 3.0'a (mavi bağlantı noktası) geçmeyi deneyin veya bunun tersi de geçerlidir.
Grafik Hataları: Önyükleme menüsündeki (Grafik Kasası) seçeneğini kullanın.
ACPI Hataları: Önyükleme menüsünde RAM modunu seçin, sonra SEKME tuşuna basın ve komut istemine acpi = off nomodeset ekleyin.
Mesaj düzenlendi:

usb de sifre yok degiştirdim başkasındada aynı hatayı veriyor telefonda ekran kilidi bile yok başka bır sorun var sanırım

Ekli dosyalar

Umutrc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Mesaj düzenlendi:

usb de sifre yok degiştirdim başkasındada aynı hatayı veriyor telefonda ekran kilidi bile yok başka bır sorun var sanırım
Telefon da ayarlardan Touch ID-parolalar sekmesinden paroloyı kapatı seç
Tekrar ayarlara gel iPhone bul yaz ve iPhone bul özelliğini kapat tekrar deneyin olacaktır.
İyi forumlar.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Mesaj düzenlendi:

Usb yi hızlıca çekip geri takın

SiyahS4ncak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhone 6S voidlinux ile jb yapamıyorum buton olayını felan geçtiğimde bar dolma ekranında hep başa sarıyor çözemedim iOS 13.4.1 sürümüm

muhammetbozkus

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar merhaba burada çok yeniyim 12.4.6 sürümü için dark mode yapmaya çalışıyordum sonra jailbreak ile tweak olabileceğini söylediler böylece jb maceram başladı ama 2 gündür ne yaptıysam olmadı bilgisayarsız nasıl yapılacağını deneyen yapan güncel bilgiye sahip arkadaşlar yardım edebilir mi iphone 6 kullanıyorum denemediğim yöntem kalmadı

Canx52

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar bende 13.4.1 checkrain yüklü cihaz resping yaptı ve takıldı bende ses kısma ve kapatma tuşuyla cihazı açtım checkrain gitti Cydia var ama çalışmıyor şuan yanımda bilgisayarda yok nasıl aktif hale getirebilirim teşekkürler

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bende 13.4.1 checkrain yüklü cihaz resping yaptı ve takıldı bende ses kısma ve kapatma tuşuyla cihazı açtım checkrain gitti Cydia var ama çalışmıyor şuan yanımda bilgisayarda yok nasıl aktif hale getirebilirim teşekkürler
Pc haricinde jb yapamazsınız

1tekin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar daha önce jailbreak yapmadım ve ilk defa yapacağım bu yüzden aklımda bir kaç soru var. Öncelikle cihazıma jailbreak kurduktan sonra daha sonra kaldırmak istersem cihazımda daha önceden kurulu olan uygulamalar olsun fotoğraflar, whatsapp mesajları vs. silinirmi ?
CİHAZ: İPHONE X
SÜRÜM: 13.4.1

candshin016

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar merhaba burada çok yeniyim 12.4.6 sürümü için dark mode yapmaya çalışıyordum sonra jailbreak ile tweak olabileceğini söylediler böylece jb maceram başladı ama 2 gündür ne yaptıysam olmadı bilgisayarsız nasıl yapılacağını deneyen yapan güncel bilgiye sahip arkadaşlar yardım edebilir mi iphone 6 kullanıyorum denemediğim yöntem kalmadı
aynı sorun bendede var kod 77 hatası veriyor kimsede bilmiyor

yasinarslan1996

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
13.3.2 sürümüme jailbreak yaptım ve sonrada jailbreaki kaldırdım ama bazı uygulamalara girmiyor iphone jailbreakli hatası veriyo bunu nasıl düzeltebilirim

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
13.3.2 sürümüme jailbreak yaptım ve sonrada jailbreaki kaldırdım ama bazı uygulamalara girmiyor iphone jailbreakli hatası veriyo bunu nasıl düzeltebilirim
DFU modunda telefonu restore edip yeni bir iphone olarak ayarlayın

Kemdem

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Slm aranıza bugün geldim tlf iphone ıos 13.5 yüklü jailbreak yapmak istedim.Butdan indirdigim ıncover 5.1 yüklemek istedim bir türlü yüklenmedi

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

unicorn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4S
Herkese merhaba jailbreak ailesine ilk kez katılıyorum ve jailbreak tecrübesiyle ilk defa karşılaşacağım ve bu konuda bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
öncelikle elimde ios 9.3.6 yüklü bir iphone 4s var ve çok kasıyor bu nedenle jailbreak yapma kararı aldım. memnun kalırsam iphone 11 cihazımıda jailbreak yapacağım. pek çok kez araştırdım ve ne kadar uğraştıysamda jailbreak yapamadım gerek pc üzerinden gerekse iphon'dan çok denedim olmuyor bu konuyla ilgili yardımcı olacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Herkese merhaba jailbreak ailesine ilk kez katılıyorum ve jailbreak tecrübesiyle ilk defa karşılaşacağım ve bu konuda bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
öncelikle elimde ios 9.3.6 yüklü bir iphone 4s var ve çok kasıyor bu nedenle jailbreak yapma kararı aldım. memnun kalırsam iphone 11 cihazımıda jailbreak yapacağım. pek çok kez araştırdım ve ne kadar uğraştıysamda jailbreak yapamadım gerek pc üzerinden gerekse iphon'dan çok denedim olmuyor bu konuyla ilgili yardımcı olacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum

sonra reprovisiondan otomatik imzalayın crackli repo ve tweaklerden uzak durun telefona zarar verebilir
iphone 11 cihazınızın sürümü nedir?

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Herkese merhaba, dün telefonum kendiliğinden kapanınca jb gitti, haliyle tekrar checkra1n jb yükledim ama Cydia da repolar kısmında daha önceleri olan checkra1n substrate reposu görünmüyor artık, checkra1n den restore system yapıp defalarca denedim düzelmedi? Şimdilik sıkıntı yok fuat repo tweakleri yüklü ama mesela filza tweakını ya da cercube tweakını kurmak istediğimde hata veriyor? Bahsettiğim reponun olmamasından kaynaklı olabilir mi? Bir de checkra1n substrate nasıl ekleyebilirim?

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt