Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Çok teşekkür ederim cevap İçin peki ama benim için fotoğraf ve kişiler önemli bunları iCloud’dan alabilir miyim sonradan ?
İcloud yedekleme yaptıysanız alabilirsiniz.
Kişileriniz apple hesap etkinleştirme ile geri yüklenir cihaza

Crazy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar iphone 6 kullanıyorum .Sürümümde 12.4.6 .Bilgisayarıma sanal ubuntu kurdum.Yükleme ekranında burda kalıyor.Kaç gündür uğraşıyorum hala yapamadım.Bu konunun çözümü paylaşıcak biri varsa çok mutlu olurum.

Ekli dosyalar

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar iphone 6 kullanıyorum .Sürümümde 12.4.6 .B
Arkadaşlar iphone 6 kullanıyorum .Sürümümde 12.4.6 .Bilgisayarıma sanal ubuntu kurdum.Yükleme ekranında burda kalıyor.Kaç gündür uğraşıyorum hala yapamadım.Bu konunun çözümü paylaşıcak biri varsa çok mutlu olurum.
ra1nusb yöntemiyle çok daha kolay bir şekilde jailbreak kurulumu yapabilirsiniz.

Crazy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
nasıl yapılcağını bilmiyorum ama inşallah yapabilirim teşekkürler

damocles3

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
çıldırtıcak bu uygulama JB beni ya, 5s 12.4.3 için hem linux hem de bootra1n deniyorum right before trigger de kalıyor usb port değiştirdim, tel parolası kapalı yok ne saçma iş ya nerde o eski jb ler....

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
çıldırtıcak bu uygulama JB beni ya, 5s 12.4.3 için hem linux hem de bootra1n deniyorum right before trigger de kalıyor usb port değiştirdim, tel parolası kapalı yok ne saçma iş ya nerde o eski jb ler....
Ra1nusb yönteminde benimki amd işlemci dosyasını usbye yazınca ve config dosyasını değiştirince olmuştu. Bir de bu şekilde deneyin. Ben de yaparken üç farklı PC de denedim( Dell, Acer ve msi) msi de mutlu sona ulaştım, ulaşana kadar da çok uğraştım orası ayrı 😁

ismlcyrl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar. Jailbreakli cihazımda bazı banka uygulamalarına giremiyorum doğal olarak. Bu engeli nasıl kaldırabilirim acaba ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enginhey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
image.jpg

Bir çok yönteme başvurdum ama hiçbir cevap alamadım sürekli aynı hata ile karşılaşıyorum yardımcı olabilecek olan var mı?

ermenuss

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İphone 6s 13.3.1 kullanıyorum. ubuntu da checkra1n yükledim ve her şey sorunsuzdu. Telefon otomatik dfu moduna alındı olması gerektiği ama daha sonra öyle kaldı ve hiç açılmadı 1 saattır acmaya ugrasıyorum. bır cok tus kombinasyonunu denedım. itunes dfu modunda oldugunu algılıyor. dfone adlı uygulamanın sıstem kurtarma ıcın gereklı olan dfu modu kurtarıcısını da denedım ama bır turlu cıkartamadım yardımcı olursanız sevınırım.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İphone 6s 13.3.1 kullanıyorum. ubuntu da checkra1n yükledim ve her şey sorunsuzdu. Telefon otomatik dfu moduna alındı olması gerektiği ama daha sonra öyle kaldı ve hiç açılmadı 1 saattır acmaya ugrasıyorum. bır cok tus kombinasyonunu denedım. itunes dfu modunda oldugunu algılıyor. dfone adlı uygulamanın sıstem kurtarma ıcın gereklı olan dfu modu kurtarıcısını da denedım ama bır turlu cıkartamadım yardımcı olursanız sevınırım.
Cihazın pc ile bağlantısını kesin home ve power tuşuna elma ekranı gelene kadar basılı tutun

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@ermenuss işlem başarılı olmaz ise alternatif olarak 3utools programını deneyin

ermenuss

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@ermenuss işlem başarılı olmaz ise alternatif olarak 3utools programını deneyin
Açıkçası dediğim gibi tüm tuş kombinasyonlarını denedim ama çözüm bulamadım. Bende boostrap ile checra1n yükleyip jb yapayım dedim ubuntu üzerinden değil. O şekilde bir kaç deneme sonucunda kurtuldum. Ama ilginçtir ki home power yapmama rağmen kapanıo acılıo gıbı falan yapıyor ve tekrar dfu modunda acılıyordu umarım bır daha yaşamam sınır bozucu cunku :D

MustafaCakiroglu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba checkra1n ile ilk kez jailbreak denedim ama yüklenirken Setting up the exploit (this is the heap spray) yazan yerde kalıyor ve yüklenmiyor nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz cihaz iphone 6 sürüm ios 12.4.6

Piyanist_73

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba checkrain yüklemem başarılı oldu ama cihazı kapatıp açınca tekrardan siliniyor bilgisi olan var mı 6s plas sürüm 13.4.1

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Merhaba checkrain yüklemem başarılı oldu ama cihazı kapatıp açınca tekrardan siliniyor bilgisi olan var mı 6s plas sürüm 13.4.1
Bu normal yani cihaz kapanıp açıldığında tekrar Checkra1n Jailbreak yapman lazım

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Piyanist_73

Sabit kalan Jailbreak bu devirde yok yani kısacası cihaz kapanıp açılırsa tekrar Jailbreak aktif etmen için gereken adımları uygulaman gerekiyor

assabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Checkra1n jailbreak kullanıyordum. Hatalı bir tweak kurdum. Telefon açılmadı. Mecbur telefonu kapatım açtım jailbreak devre dışı oldu. Checkra1ni kuruyorum elmada kalıyor. Telefonu sıfırlamadan son yüklediğim tweaki nasıl kaldırabilirim?

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Checkra1n jailbreak kullanıyordum. Hatalı bir tweak kurdum. Telefon açılmadı. Mecbur telefonu kapatım açtım jailbreak devre dışı oldu. Checkra1ni kuruyorum elmada kalıyor. Telefonu sıfırlamadan son yüklediğim tweaki nasıl kaldırabilirim?

chakra1n i pc ye kur, kabloyu telefona tak güç tuşuna ve home tuşuna aynı anda bas elma gözüktükten sonra güç tuşundan parmağını çek Checkra1n telefonu gördükten sonra optionsa gir safe modu aktif et sonra jeilbreak yap telefon açılınca cydia dan sorunlu tweakı bulup sil,sonra jb işlemine sıfırdan tekrarlar başla sadece options a girip safe modu tikini iptal et ben bu şekilde çok defa kurtardım respring ekranın da kalmış telefonumu

phone 6s ios13.3.1 ' den gönderildi.

assabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
chakra1n i pc ye kur, kabloyu telefona tak güç tuşuna ve home tuşuna aynı anda bas elma gözüktükten sonra güç tuşundan parmağını çek Checkra1n telefonu gördükten sonra optionsa gir safe modu aktif et sonra jeilbreak yap telefon açılınca cydia dan sorunlu tweakı bulup sil,sonra jb işlemine sıfırdan tekrarlar başla sadece options a girip safe modu tikini iptal et ben bu şekilde çok defa kurtardım respring ekranın da kalmış telefonumu

phone 6s ios13.3.1 ' den gönderildi.
teşekkür ederim

kornea

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bügün bootra1n ile jb yaparken recovery ekranında kaldı telefon ne yapmalıyım kapatıp açınca yine aynı ekran geliyor

tolgasnigga

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
4 aydır telefonu sıkıntısız şekilde kullanıyordum dün gece reset attım telefona ve şimdi jb aktif etmek istediğimde bu hatayla karşılaşıyorum. çözümünü bilen varsa lütfen yardım edebilir mi? teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

brkogur

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar bende 1 aydır jailbreakli telefonumu sorunsuz olarak kullanıyordum cydia'dan atması üzerine telefonu kapatıp açtım ardından tekrar jailbreak yapmak isterken telefon dfu modda kaldı ve kurtarma yaptım telefon sıfırlandı şimdi tekrar bootrain üzerinden checkra1n jailbreak yapmak istediğimde booting kısmının ardından usb error code -77 hatası alıyorum bunun çözümü ile ilgili bir fikri olan arkadaş varmı?

Cihaz: İphone X
Sürüm: 13.4.1

Tips
Tips
Üst Alt